Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

• USA Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (více)

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule však naneštěstí padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry a doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň. Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého britského mariňáka (a svého expřítele) Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby získali kouli zpět. (Cinemax)

ThomasL

Nebyla to až taková blbost jako první díl, ale to se to neobejde bez bez nějakých stupidních příšer? V jedničce obživlé kamenné sochy, tady prozměnu slepé potvory, co vylézaly ze stromů????? Proboha!!!!! Bez takových hovadin by to možná bylo lepší. ()

mirkaaa

Ani pokračování není příliš zdařilé, i když mě se to líbilo víc než jednička (až na tu scénu se žralokem). Na Indyho ale Lara rozhodně nemá. ()

Prochy38

Přiznám se, že už je to celkem dlouho, co jsem to viděl. Ale film se nese ve stejném duchu jako díl první. O zpestření se tentokrát zasloužil G. Butler. Asi bych se opakoval, co jsem psal u prvního dílu. Není to nic pro mě... Angelině to sekne, ale tím to hasne. ()

Hanes88

Tématicky i efekty provedeno stejně jako jednička. Prostě bylo to tak podobné, že musím dát stejné hodnocení. 45%. ()

J*A*M*A*L

Dvojka byla trošku dobrodružnější a akčnější a to znamená že to bylo nejspíše lepší než jednička, ale nic extra t oani zdaleka není.To že si ve filmu Angelina užívá skákání salt a hraní na spidermana a že vedlejší hlavní roli hraje Gerard Butler je sice hezké, ale jinak film stojí za nic.Ono ve filmu jde hlavně o to aby se to lidem líbilo a tento film má jeden problém: lidem se to nelíbí.No a když se to lidem nelíbí tak film není dobrý.To že Angelina stále neztratila své kouzlo není vůbec zlé, ale jak říkám to není ve filmu podstatné.Dost možná se někteří koukli na film jen proto aby se koukli jak je Angelina sexy a ne aby se koukli na nějaký film.30% ()

willis

Průměr. Film jsem viděl na dvd, kdybych za něj měl dát 150,- v kině, asi bych byl přísnější. Kolébka se mi ale nezdá horší než jednička. Od předělané pc hry se nedá asi víc očekávat a chápu, že ten kdo od TR očekával návrat k Indyho lehkosti a humoru je zklamaný. ()

AIMÉE

Lařina jízda na koni nakombinovaná se střelbou byla sice cool a to africké safari se dobře pozorovalo, ale to je vše. Alespoň se Angelina snažila zachovat britský akcent, potažmo původ. Předvídalný blockbuster vyprávějící kterak Lara Croft úspěšně splnila další misi. Počítačová předloha se musí obracet v zásuvkách playstationů a počítačů. ()

M.I.K.E.

Příšerná americká slátanina nemalých rozměrů snažící se napodobovat nenapodobytelného Indiana Jonese popřípadě Jamese Bonda. Angelina Jolie se zdá být asi jediným lákadlem tohoto trapného filmu, bohužel ale ani ona mě nechytla. Strašné po všech stránkách: bez napětí, humoru a dobré akce.. A scéna udeření žraloka pěstí.. jedna z nejtrapnějších jakou se kdy viděl. ()

Garch

1) Snažte se to vidět až od 6. minuty. 2) Počítejte s tím, že se NEJEDNÁ o právoplatné pokračování prvního filmu. 3) Kolem 12. minuty zjistíte, že se ani nejedná o parodii, jako třeba Muž z Acapulca. 4) 14. minuta je nefér, protože souboj se žralokem je jako ze hry a dál už nic takového nebude! 5) Je to, povětšinou, nepochopitelně televizně/telenovelně snímané. 6) v porovnání s Lara Croft - Tomb Raider je to takový sešup, že nemůžu dát víc než jednu, a to jen za ty dva světlé momenty na začátku. ()

KM Phoenix

Propagační video z moderních čínských metropolí a s nějakým tím safari navrch. O dost horší než jednička a navíc polovina filmu je vykradená z filmu Indiana Jones a Poslední křížová výprava. ()

Emzet

Pokračování je o něco "divočejší", ale zase o něco tupější a nudnější. Už v půlce (v půlce? Na začátku!) je divákovi jedno, jak to skončí, akce je snad ještě horší než minule... Jo, Angelina je navýsost přitažlivá, ale kvůli tomu snad není třeba 106 minutový film, ne? ()

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (více)