Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

• USA Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (více)

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule však naneštěstí padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry a doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň. Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého britského mariňáka (a svého expřítele) Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby získali kouli zpět. (Cinemax)

Tiiso

Lara Croft ve svém pokračování nevyběhla ze své podprůměrné produkce a tak nedokázala svým zpracovaným příběhem, nabídnout nic kvalitního, na čem by mě dokázalo s potěšením spočinout oko či ucho. Jean De Bont svou režií prokázal že umí dělat ta správná, směšná dítka kategorie B. A to tímto sahám na ega dobrých pravých béček, které umí přece jen dobře pobavit.Tomb Rider je zpracován nehezkým a nudným způsobem. příběh se předvádí unyle, herci jsou bezvadně upravení a mají super make up. Scéna pod vodou se žralokem je stupidně natočená. Rozuměj nemám nic proti vlastnímu příběhu ať je sebe zběsilejší, vadí mě pouze ta neskonalá amatérnost výtvarného pojetí a vlastního zpracování dané látky. Více méně trapné dialogy, nepřesvědčivé herecké výkony, směšní záporní představitelé. Prostě jednoduše řečeno, fušérsky odvedený film, který nabízí hrozně moc málo. Je škoda, že spousty dobrých námětů (ačkoliv předloha počítačové hry může býti velmi diskutabilní) skončí ve svém finále v takovémto filmovém braku a marastu. Myslím, že by tvůrci měli vlastně platit nějaké pokuty za zmetky a necpat s něčím takovým do filmové branže. ()

TSZ

Naprosto průměrná blbinka, která se asi ničím neliší od prvního dílu a ani od jiných, obdobně zaměřených filmů. Lara je sexy, zločinci zlí a dopředu víte jak to skončí, nicméně nedělní odpoledne se u toho zabít dá. ()

Zajija

Z druhého dílu Lary Croft mám teda pěkně smíšené pocity. Na jedničku to nemá ani omilem. Dvojka mě ničím nijak neokouzlila a proto budu střídmý a dám jen jednu hvězdičku. ()

januskac22

toto už nie je herná adaptácia ... priemerný akčný film, nič viac, nič menej... hviezdičku naviac, lebo Angelina je stále najlepšia Lara Croft ()

Clark_Kent

Na pokračování jsem čekal tenkrát jak na smilování. Bylo to hlavně kvůli Angelině a ta se svojí dobrodružnou a trpělivou povahou, moje srdce nezklamala. ()

incognito

Film jsem viděl znovu s odstupem několika let a čas asi obrousil hrany a moje hodnocení je k němu mírnější. Tady se teda určitě nejedná o čisté 3*, ale někde mezi 2 - 3. Každopádně Angelina to pro mě celé zachraňuje. Děj je rozmanitější střídá se nám více lokací. Rozhodně se mi líbí víc než nový Tomb Rader z roku 2018. ()

nula87

Jedním slovem strašné. Je to směšné, nudné, trapné, unylé, bez nápadu, bez zaujetí, a dalších x negativních hodnocení. Začne to tím jak Lara dá pěstí žralokovi a končí tím, jak kyselinou rozežraná kostra naposledy vykoukne z jezírka. A to je asi tak všechno. ()

Pai-Mei odpad!

Stačilo mi, keď Lara pod vodou ovalila útočiaceho žraloka päsťou a potom ho použila ako dopravný prostriedok. Pred tým si samozrejme úmyselne porezala ruku, aby ho prilákala ... ()

Bigfuckman

To, že jsem se u prvního dílu ušklíbal nad neuvěřitelnými (občasnými) scénami není nic proti neuvěřitelnými (stálými) scénami bez špetky logiky a nefungujícími fyzickými zákony. A propo už mě velmi nudí dobrodružné příběhy o honbách za poklady, kdy poklady jsou staletí ukryty a hned jakmile jsou objeveny samozřejmě objeveny dobrými a zlými lidmi současně, tak se jeskyně či starodávné chrámy téměř vždy hroutí a sesypou. Už je to vážně nudný, 100x omletý scénář. Ohromě mě pobavilo slaňování jednou rukou po hlavě dolů ze skály a v druhé ruce byl maximálně zužitkován kvér. Zrovna tak jízda na psím spřežení se dá jak jsme viděli zvládnou jednou rukou a nazpátek se obejdete již bez saní pouze to probruslíte s vašimi neunavnými psi. Ano filmu se dá spousta chyb odpustit, ale ty do nebe volající prostě ne. Nechybí zde ani "rambo akce" 1 ku 10 3x vystřelí a padne 12 lidí. :) Opravdu slátanina vyhnaná k dokonalosti. A ty ironické poznámky Lary ke všem ostatním mě již opravdu velmi sr.ly. A na závěr 1 rada potápěčům : Pod vodu si již nemusíte brát harpunu na všelijaké útočící dravce či ryby. Na žraloka vám v pohodě stačí (jak jsme viděli) pořádný levý hák a máte klid. ()

borohub

Teda dost slabý odvar oproti 1(a to i ta byla sračka totální), hvězdu dávám za kozy Angeliny Jolie, škoda že někdy neodloží svršek, dal bych klidně i 3 hvězdy :D ()

Havala

Co se to děje? Jakoby všichni zapli mozky a natočili o něco lepší kousek než je jednička. Příjemné překvapení, které ale ponechám pouze v průměrném hodnocení. ()

helrohir

Príbeh mi prišiel slabší než v prvom filme, jediným pozitívom zostala celkom vydarená akcia, ale ani to nemôže vylepšiť môj podpriemerný dojem z filmu. ()

kolik27

Sakra, nemít ta mrška Endží takovou solidní postavu opbepnutou těsnými oblečky, asi by ani hvězdička nebyla. ()

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (více)