Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

• USA Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (více)

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule však naneštěstí padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry a doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň. Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého britského mariňáka (a svého expřítele) Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby získali kouli zpět. (Cinemax)

waits

Přemýšlel jsem, jestli mám film hodnotit, protože jsme ho viděl v němčině a navíc částečně v mrákotách po celodenním bajkování na rakouských kopcích, ale pak jsem si řek, že i moje prakticky neexistující němčina nezabránila v pochopení děje (ano, není těžký:)). Jolie se na Laru Craft hodí i nehodí. Je sice sexy a výraz má takový, že se jí da věřit, že zrovna z nějaké počítačové hry vypadla, ale lehkosti a elegance počítačové předlohy nedosáhne. Absence nadhledu, neuvěřitelné scény a přílišná dokonalost Lary se dají přičíst žánru adaptované počítačové hry, ale chápu, že tyhle jemnůstky leckoho otráví (mě nevadily). Poměrně slabé místní hodnocení se mi nezdálo, zvažoval jsem tři hvězdy. Jenže, ono to v té němčině asi bylo stravitelnější než v mém rodném jazyce, obávám se.. ()

Kratoc

Protože si prsatka Lara v jedničce vyhopsala tučné tržby, tak jsme se ani nenadáli a máme tu díl druhý, který je vlastně úplně to samé jako první díl. Tedy: Vykašlete se na děj, důležité je, že se hodně střídají atraktivní exteriéry, akční scény a vycpané poprsí Angeliny Jolie. Jak se zdá, tak by film vydělával, tak nic víc není třeba. ()

Berry

Sice o troch lepší než jednička, ale pořád tam je ta stejná chyba - nedostatek zábavné akce! Plus je možná Gerad Butler. Jinak, stejně jako u jedničky, chlapy, co u filmu nepřemýšlí, mají krásnou podívanou. ()

Ulrich

Prvni Tomb Raider se mi celkem libil, ackoliv je jasne ze jde o blbost. Ale o dobre natocenou blbost s VELMI atraktivni hlavni hrdinkou. Dvojka ale ztraci jeden trumf - dobrou rezii. Jana De Bonta zacinam podezrivat, ze za nej Speed a Twistera natocil nekdo jiny, protoze jeho filmografie je jedna hruza vedle druhe. Jeho rezie je nudna, coz dava vyniknout tuposti scenare a naprosto postrada nadhled jednicky. Tady je vsechno vazne a dokonce hlavni herecky par se snazi o neco jako skutecne emoce. A to jsem se jeste nezminil o akci, ktera bud neni vubec, nebo je natocena tak, ze cloveku ani nepripada ze sleduje akcni scenu. Krasny pripad zavrazdeni potencialni filmove serie hned v pocatku. ()

Mat21

Nedovedu si představit Laru Croft ztvárněnou někým jiným, než-li Angelinou Jolie. Jako by v prvních herních epizodách na konci 90. let se již tvůrci nechali inspirovat Angelinou a postavu ji šili přímo na míru. Její nové dobrodružství začíná kdesi v Atlantiku, v zatopeném a po stovky let ztraceném chrámu Luny. Chrám nechal postavit samotný Alexander Veliký jako pokladnici nejvzácnějších předmětů nashromážněných ze svých válečných výprav. Nejpozoruhodnějším artefaktem je blištící zlatá koule, nebo-li klíč k nalezení mytologické pandořiny skříňky. Po jejím získání však prahne i biologický vědec Jonathan Reiss, kterému umožní vyselektovat nepohodlné osoby a ovládnout svět. Jako průvodce a společníka v boji proti čínskému gangu Shay Ling si Lara zvolí svého ex přítele Terryho Sheridana. Bývalého elitního velitele britské armády, nedůvěryhodného zrádce uvězněného v nehostinném Kazachstánu. ● Ne, opět nemůžu souhlasit s míněním většiny, film Tomb Raider: Kolébka života je dynamický film určitě stojící za shlédnutí. Jen považte různorodost prostředí, ve kterém se děj odehrává: pověstné sídlo Croft Manor, bohem zapomenutá věznice v Kazachstánu, pro nás stále exoticky neznámá čínská města Shanghai a Hong Kong, asi nejvíce k hernímu světu se blížící chrám Luni, zapovězená hora Kilimandžáro ponechávající si všechny své narušitele. Putování po každém z těchto mikrosvětů je zároveň představením Lařiných nejmodernějších elektronických hračiček i neobvyklých dopravních prostředků - vzdušný kluzák, žralok, nadzvuková stíhačka a mnohé další. Myslím, že právě v sérii Tomb Raider vyniká Angelina Jolie a je pro ní nejvýznamnější životní rolí. V přiléhavém neoprénu, plavkách nebo cválajíc na koni v dlouhém plášti vyniká sex appel v současné době nejvíce uznávané a vyhledávané herečky. Pravda, jednoho velikého přešlapu se tvůrci předce jen dopustili. Lara Croft je především archeoložka objevující tisíce let ukryté záhady v té době nejvyspělejších civilizací. A veškerá její touha hnát se za poklady má jeden primární cíl, nalézt příčinu smrti svého otce, který pro ní byl vzorem a průvodcem v archeologickém světě. Ve filmu Kolébka života však dostávají mnohem více prostoru panoramatické pohledy na čínské mrakodrapy i nákupní centra, navíc mnoho drahocenných minut bylo ztraceno zbytečnou slovní tahanicí s Terrym a na prazáklad Tomb Raidera - archeologii, již takřka žádné místo nezbylo. Právě z toho důvodu považuji za zdařilejší první díl série. ║30.8.2009║ ()

Kiedes

Dvě hvězdy a to za sakrasexy Angelinu, krásné lokace a nevypočitatelnýho Butlera. A za tu scénu se žralokem..:)) ()

Eratashi

Prsatka běží doleva. Prsatka běží doprava. 2* nebo 3*? Ententýky dva špalíky. Pravda, zaujalo mě to víc než jednička. Opět problém s nepřesvědčivým hraním Angeliny, ale kdybych to viděla stokrát, jistě by mi to potom už nevadilo. To se ale nikdy nestane, to si radši oči vypíchnu -))) ()

Bozvav

Druhý díl je zhruba na stejné úrovni s jedničkou. Možná trochu více humoru, Butler je rozhodně víc cool než Craig. Jinak akce přehršel, ale ne vždy dobrá, lokací hodně, ale viděli jsme z nich houbeles, Angelina kožená jako vždy, byť se holka snažila. Dějově to celkem sedí, ale i tak je tam spousta mezer v logice a počínání hlavních protagonistů bylo na obou stranách občas vyloženě na palici. Za mne 45% max. ()

Hogo Fogo odpad!

Co si budeme navrávať, je to sračka. Slabé vo všetkých aspektoch od scenára až po herecké výkony. Jedine Angelina a jej veľké ústa na tri k... tam stoja za lístok do kina. ()

P.J.2

Mno tak takhle asi né mno, když vedlejší role(Gerard Butler) hraje lépe než role hlavní (Angelina), tak je asi něco špatně ()

fixaman

Tohle se nedá hodnotit nikterak objektivně.. Jsem fanouškem hry a Angelinu považuji za jednu z nejcharismatičtějších hereček naší doby.. I dějově mě to bavilo a Gerard Butler byl jen příjemným bonusem :) ()

DHDV

Drží stejnou úroveň jako první díl. Velmi dobré akční sekvence a docela se povedla i dramatická stránka filmů (A.J už umí zahrát). Je pravdou, že u prvního dílu sem dostal to, co sem chtěl jednduchou akci. U druhého sem čekal to samé, a taky sem to dostal, ikdyž více propracované. Možná se ptáte proč tak vysoké hodnocení? Kvůl tomu, že tento film nenudí a pokud neřešíte, některé zbytečné věci tak si to užijete... ()

MickeyStuma

Bohužel, toto pokračování se může řadit mezi ostatní pokračující snímky, které nedosahují jedničce ani po kotníky. Vlastně bych ani neřekl, že se jedná o adaptaci videohry. S ní tu nemá společného vůbec nic. Tedy kromě jména hlavní hrdinky. Obyčejný akční film, jakých existují tucty. Scénář je tentokrát tak divoký, až je zmatečný. Přemíra akčních scén je tu akorát tak na škodu. Zpomalené záběry jsou divné, špatně trefené a vůbec zcela zbytečné. Scény tak ztrácejí nejen přitažlivost. Pokud nějakou mají. V ději jsem se často ztrácel. Vůbec jsem neměl ani tušení, o co komu v danou chvíli vlastně jde. Tento snímek se prostě nepovedl. ()

Warlukyn

To byla ale nudná blbost, hrát hlavní představitelku Scarlett Johansson, tak bych určitě přemejšlel nad odpadem... ()

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (více)