Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

• USA Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (více)

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule však naneštěstí padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry a doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň. Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého britského mariňáka (a svého expřítele) Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby získali kouli zpět. (Cinemax)

rozbris

Tak dovjka už byla trošku moc předymenzovaná. Co stojí za zmínku a co se mi dost líbilo, byl seskok z mrakodrapu v těch slučivých uniformách a letění jako pták asi minutu. Ostatní akce - průměr...někdy slabší průměr. ()

HiddenDragon

Druhy "TR" mi prijde jeste vice videoherni nez predchozi film z r. 2001. Myslim scenarem. Je tu mnohem vic scen, kdy jsem si fakt rikal "a to jako proc?". Napr. uz uvod - zemetreseni odkryje nejake stare trosky. Ok. Ale jaky vliv na tunove sochy ma morske proudeni, o kterem se bavi? To jsem fakt reziserovu fantazii nechapal. Podobne obsazeni Butlera - jeho postavu podle me absolutne nevysvetlili. Sice o tom kecaji hodne, ale z tech naznaku se jeho motivace a historie vubec nedaji pochytit. Nebyt prave jeho, mozna bych dal i tri hvezdy. Ale za celou dobu jsem proste nechapal, proc by ho mela Lara chtit zabit. A kdyz to (spoiler!!) nakonec udela, tak to bylo pritazene za vlasy. Jeho postava a vztah s Larou jsou napsany velmi ledabyle. Taky to vypada, jak kdyby mel na Laru GPSku. Pokazde ji najde, aniz by bylo divakovi vysvetleno, jak se mu to podarilo. Rovnez vsechno vybaveni - motorka, zbrane, wingsuity - jsou nepochopitelne presne na mistech, kde to hrdinove potrebuji. Jakoby tam na ne cekaly celou tu dobu... Zkratka stylove i atmosferou je to uplne stejne jako jednicka, coz je dobre. Soundtrack je opet kvalitni, jen vice orientalni, namisto elektronicke muziky. Angelina vypada dokonce lip nez minule. Ale ty dejove situace jsou hodne nelogicke. Proste to "je" a basta - at divak radsi nemysli. Napr. ta silena anabaze s predanim koule na pagode - koho todle napadlo, musel byt fakt zhulenej. Navic jsem mel pocit, ze bullet-timy zde akcni sceny spis nici - pusobilo to jaksi umele, malo fyzicky. A to je u akcniho dobrodruzneho filmu docela podstatne. ()

iXtr3m3

45% Opäť takmer urážka hry, ale opäť určite nie urážka filmu, aj keď kvalita klesla ešte o kúsok nižšie. Ale opäť sa budem opakovať aj na koniec, je to len a len klasický extra tupý blockbuster svojej éry a nezachránila ho ani Angelina, ktorá sa snažila mať ešte viac obtiahnuté oblečenie ako v prvej časti, ale moc jej to nepomohlo, maximálne keby boli, ako sa hovorí "kozy von" :) ()

Milano33

Na to, akú nízku laťku nasadil prvý diel, som od druhého pokračovanie neočakával vôbec nič a to som aj nakoniec dostal. Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of a Life je sterilným pokračovaním, ktoré svojím nezáživným vyprávaním unudí k smrti. Na stoličke záporaka sa Jorah Mormont prestrieda s Mance Rayderom, zatiaľ čo si Lara zajazdí na žralokovi, než sa vydá hľadať Pandorinu skrinku, a to je asi tak všetko, čo stojí za zmienku. Ešteže došlo na ten remake, pretože toto je strašne nelogická zlátanina, ktorá ani tou akciou a dobrodružným nádychom nenadchne. ()

matolas

Vrchol filmu nastáva zhruba v dvanástej minúte, keď sa Lara Croft poreže v mori, príde žralok, hlboko pod vodou mu dá päsťou do nosa, a keď sa žralok zoberie na odchod, chytí ho za plutvu a zvezie sa s ním. ()

WathanajX

První díl jsem kdysi dávno viděla hlavně kvůli Iainu Glenovi. Jinak to byla docela blbost s příšernými efekty. Takže jsem čekala něco podobného a do filmu jsem se pustila spíše kvůli Butlerovi. Klady: A v něm jsem se nakonec nezklamala. Aspoň někdo, na koho se dalo dívat. Na té umělé nádheře Angelině se v tom xichtu za celý film nehnul ani jeden mimický sval a o těch příšerných silikonech škoda mluvit. Musím také uznat, že se mi překvapivě tento film zamlouval více než jednička. I když v čem přesně asi nepovím… Zápory: Ty děsivý efekty mě opět budou strašit ještě hodně dlouho. Stejně tak jako mizerný děj se zcela průměrným scénářem. První půlka filmu ještě celkem ušla ale ten šílený závěr všechno dokonale pohřbil. Stejně tak jako veškerou logiku a vývoj postav, které na závěr totálně a nesmyslně zmagořily… VELMI průměrná až podprůměrná akční podívaná. Hodnocení: 40 % / 4 z 10 – Pro nenáročné diváky akčních jednohubek. Pro mě film, ke kterému se asi sotva někdy dobrovolně vrátím… (2.) ()

Hopper

Nno, fakt je ten, že aj keď tu akcie je tak ako sa patrí, je táto nudná, pomerne zmätene zostrihaná a bez nadsádzky, čo potom zabije perla typu boxu so žralokom. Aspoň si ale pekne pocestovali po svete. Skrátka remeslo priemerné s podpriemerným výkonom zúčastnených, ktoré zrejme nezaujalo ani cieľovú skupinu divákov. ()

Castorr odpad!

Angelina je sice kočka na kterou bych mohl koukat nepřetržitě, ale tenhle film ji dělá ostudu. Od režiséra nebezpečný rychlosti jsem čekal 100 krát víc. Pro mě je tenhle film nuda od začátku do konce. ()

Hanys_

Digitální orgie obalené nezáživným dějem. Tahle sexy archeoložka měla pro plátno velký potenciál, ale z obou filmových dílů její tvůrci stvořili naprostý paskvil a mě osobně tuhle postavu dokázali dost znechutit. ()

abysser

Film se mi vůbec nelíbil. Možná je to tím, že Tomb Rider byla v jisté době moje oblíbená hra. Velmi suchopárná a ještě k tomu béčková napodobenina jediného originálu - Indiana Jonese. ()

Radim

Mírně lepší než jednička, pořád ale béčková akce. Na jednou stranu ucházející choreografie soubojů, vynikající hudba, nápadité triky (hlavně duchové v mrtvém lese), na stranu druhou režijní bezradnost, absence jakéhokoli náznaku psyché a plochý výkon jinak neploché Angeliny Jolie (a přitom hrát umí, podívejte se na film Foxfire). Ze dvou zjevných důvodů ocení snad jen náctiletí. ()

jasiska

Nuda a trápne dialógy - to charakterizuje tento film. Už ho nemôže zachrániť žiadna bombastická hudba ani dobré akčné zábery. ()

Haymar

Ačkoli jednička sama sebe nebrala až tak vážně (což bylo taky její hlavní devízou), pokračování je ve všech směrech notně přitaženo za vlasy a co hůř - snaží se ze sebe dělat něco, čím není! TR2 je navíc zbytečně překombinovaný, chaotický a tupý... A ve finále (které má logicky gradovat), dochází filmu znatelně dech... ()

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (více)