Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

• USA Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (více)

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule však naneštěstí padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry a doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň. Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého britského mariňáka (a svého expřítele) Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby získali kouli zpět. (Cinemax)

kobejn

Bavilo mě to o chlup víc než jednička, možná že trojka by byla ještě lepší, možná to ještě chtělo zkusit, ale jinak jsem měl stejně pocit, že je to v podstatě zbytečnej humbug. Ovšem AJ jako LC byla good choice. ()

Riddick77

Idiotský scénář, kupa nelogičností a opravdu hloupého chování postav + sexy Angelina. Tak na nedělní odpoledne na zabití času při úplném vypnutí mozku. 3/10! ()

BloodyVamp

Nezvládnutý film beze špetky napětí. Angelina je již bohužel pouze sexy figurkou. Nudnou akční slátaninu nezachraňují ani charakterní herci v čele s Butlerem a Handsem. Škoda epické hudby Alana Silvestriho, svůj um si měl vyšetřit na lepší film. Na takovou břečku plýtvat tak výbornou hudbou nemusel. ()

kaylin

Trochu zajímavější postavy než v prvním filmu, ale možná je to jen hereckým obsazením. Akce opět špatná, kdy některé střihy jsou překvapivě divné a nedotažené, ale nejvíc mě mrzela scéna se žralokem, která mohla být extra cool, ale ve skutečnosti stála za hovno. Pak už to bylo jen moc natahované. ()

slunicko2

Příjemná adventura se vším, co k tomu patří. 1)  Je tu všechno, jak má být. Podívaná. Pěkná kočka a použitelný byť kapku přesvalený kocour. Spousta hlášek. Přiměřeně akce. Vtipné (občas) souboje. Charismatický záporák. Pořád se něco děje._____ 2)  Moje první Lara, ach. Nemohu srovnávat. Negativní postoje mnoha komentátorů zde nesdílím, možná proto, že mi je svět zfilmovaných počítačových her cizí, vzdálený a že to prostě není moje parketa. Nejsem tudíž žádný expert ani zkušený sledovatel tohoto segmentu. Ovšem po počáteční spokojenosti stejně nakonec dávám jen dvě hvězdičky, nejspíš proto, že mě ten bezduchý umělý svět po chvíli začal nudit a nepřestal až do konce. ()

Desperado

Výrazný posun k lepšiemu oproti nudnej a počítačovo chladnej jednotke. Konečne je tu slušne pútavý príbeh, napätie a dobrodružstvo v zábavnejšej forme. Škoda len, že diváci na to akosi nezareagovali, mohla by to byť neskôr slušná séria. Aj keď to nie je ešte úplne ono, tvorcovia , ako som spomínal, spravili krok vpred, a ja som sa na dôkaz dobre bavil. ()

Derek

v podstate to isté ako jednotka, slabý scenár, nič moc réžia, všetko musí zachraňovať jolie a barrie. je to nuda, ale o chlp lepšia nuda ako prvá časť. ()

JohnMiller

Po pravde keď som mal 12 rokov Lara sa mi páčila oveľa viac.. Angelina Jolie ma už akosi "nerajcuje". Hry som nehral vtedy ani teraz takže porovnávať s predlohou neviem. Avšak s oproti prvého filmu sa mi dvojka páčila o trocha viac. Celá tá tajomná atmosféra. Cesta ktorá vedie k tajomstvám a záhadám sveta. Tajomstvá ktoré mali byť dávno zabudnuté a keď sa dostanú do zlých rúk môžu zničiť. Téma aj spracovanie ma bavilo. 3,5* ()

AlistairMir

Druhý film ve kterém jsem viděl hrát Gerarda Butlera a nebudu kecat on je ten důvod proč mám tenhle film fakt rád. Jeho postava Lařina expřítele Terryho mě naprosto dostala a bez skrupulí jsem mu fandil ať už udělal cokoli. Malej příklad : Lara: ZABIJE TO MILIONY LIDÍ. Terry : NEDĚLEJ Z TOHO DRAMA...no prostě mazec ten chlap měl styl. Bavil mě i film samotnej a myslím že 49% je fakt žalostně málo. Pořád se něco dělo a byla to zábava. Asi mám kliku na rozdíl od ostatních v tom, že mi bylo jasné že s hrou to bude mít společnou max postavu Lary a proto jsem nemohl být zklamán zjištěním, že to s hrou má opravdu společnou jen postavu Lary :D ()

Skip

Musel bych se v komentáři opakovat a napsat to, co o jedničce, a tak jen krátce. Nenáročná pohodovka, která nenudí. ()

Dexter1

Skôr ako adaptáciu hry beriem toto ako dôstojné pokračovanie Lary Croft. Viac než prvá scéna, kedy sa Angelina preháňa na vodnom skútri v čiernych plavkách poteší snáď len hviezdami nabité obsadenie (Butler, Schweiger, Hounsou, Yam). Dvojka je omnoho akčnejšia a lokáciami pestrejšia. Len človek by očakával aspoň trošku lepší scenár. ()

Dont

Nepříliš zábavné ani napínavé, scénář stál za starou bačkoru, režie bídná a herci to taky zrovna nezachránili. Dost špatné béčko, a protože moc nemusím ani Angelinu Jolie, tak je to pro mě jen za jednu hvězdičku. ()

Aleee89

Nikdy jsem neholdovala této počítačové hře, ale když už to běželo v televizi, tak jsem se na to podívala. Sice jsem asi na půl hodiny usnula, ale pochopení toho, oč jde, mi to nenarušilo... Prostě tam nebylo nic tak extra, abyste se na to museli dívat pořád. No, filmová Lara hezká, jako napodobenina počítačové hry dobrý, příběh nebyl nejhorší, ale tak celkově to nijak skvělý film není... A bohužel jsem neviděla jedničku, takže nemůžu ani srovnávat, ale myslím, že to bude dost podobné. ()

Eldrick

Další promrhaná šance. Kdy už se to někomu podaří natočit jako hybrid bondovky a Indyho? Nebýt Angie, tak fakt nevim. Náladu mi trochu spravili KoRn s klipem "Did My Time", jinak těžký zklamání. Prostě jen plno nesmyslných akčních scén propojených tak, aby následovala další debilní akční scéna. Zbytek jen omáčka. ()

fmash

Jednou provždy bych dal dvě hvězdy, ale poté, co jsem se z novinového rozhovoru se světoznámým znalcem žraloků Lovečkem Lichtagem dozvěděl, že velmi účinně lze žraloka odradit od útoku pořádnou ránou pěstí do čenichu, s provinilým výrazem měním své rozhodnutí a dávám *** :o) ()

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (více)