Mordparta

Česko, (2016–2017), 15 h 13 min (Minutáž: 52–62 min)

Scénář:

Tomáš Bombík

Jiří Bartoška, Vojtěch Kotek, Markéta Plánková, Pavel Batěk, Jiří Bábek, Anna Fialová, Jana Pidrmanová, Kristýna Boková, Milena Steinmasslová, Adam Ernest (více)

Série(2) / Epizody(16)

Parm1

Kotek, který si tu hraje na ranaře, si to dává docela na pohodu a zostra. Ku*vy, chlast a chlebíčky, to je jeho. A kdyby ho ke konci nepodřízli, mohl na tom být ještě líp. Ale Barťák, to je tragédie všech tragédií. Pokud má člověk nakoukaných stovky dílů různých kriminálek, tak v podstatě zná všechno to, co řekne, ještě dřív, než to řekne. Ostatní herci celkem v pohodě, ale pro příště je určitě co zlepšovat. ()

RedRose

Před časem jsem viděl Případy 1. oddělení, ze kterých jsem byl opravdu nadšený... A teď tohle... Nudné, nezajímavé a někdy i trochu pitomé, tak by se to dalo shrnout... Bohužel, tohle moc dobré nebylo... 36% ()

soviczka

Musím říct, že Kriminálka Anděl byla mnohem lepší kulisa pro nedělní lakování nehtů. U ní jsem zvedala oči, protože se opravdu něco dělo, tady je zvedám, abych se ujistila, že jsem si televizi omylem nepřepnula na Rosamunde Pilcher :-/ Vyšetřování vražd je pro tvůrce jen nutné zlo vedle rozpitvávaného soukromí jednotlivých postav. Díky názvům epizod navíc už od začátku víte (nebo minimálně tušíte), kdo je vrah. Nuda, šeď, nuda a Bartoška to sám nezachrání. ()

mirkath1

No tak nevím,čtu tady tu kritiku a přitom, zrovna osobní trable a starosti vyšetřovatelů jen ukazují, že nejsou bohové,ale lidé jako ostatní. Je přece známá pravda, že právě policisté a kriminalisté nemají prakticky žádný soukromý život, co by za něco stál. Spíš mi tady vadí, že to vypadá, jako by měli padla v 17 hod a nazdar zítra :) V zajímavostech je uváděno, že si M.Plánková musela kvůli roli obarvit vlasy na zrzavo, nicméně tvrdím, že v některých dílech má dost trapně nepadnoucí paruku ()

jprmusic

Jirko bože proč? Tvoje “Dead wish” se fakt nepovedlo -tak si to shrneme: já dostal dneska do držky, Tys dneska dostal do držky, ty nám lžeš a nic nám neřikáš -jsme taková správná parta českejch hochštaplerů a je o nás z nepochopitelnejch důvodů natočenej seriál no 😀 ()

ostravak30

Bohužel musím konstatovat, že ambice byly veliké, ale očekávání se nenaplnilo. Mordparta je zajímavě složená partička kriminalistů. Bohužel musím souhlasit s kolegy pode mnou - osobní a rodinné vztahy jednotlivých postav zakrývají případy a celkově u kriminálního seriálu bych je očekával v mnohem menší míře. První série se ještě dá shlédnout, ale druhá je vyložená ubohost. Nuda se střídá s nezáživností. Děj se neskutečně natahuje a jako by v posledním díle chtěli tvůrci dohnat všechno, co v sedmi předchozích epizodách zanedbali, tak právě poslední díl jede jako naspeedovaný hřebec. Bohužel jsou herecké výkony nevýrazné, ale protože zde hrají samí výborní herci přičítám to jednoznačně tragickému scénáři. A tragická je i hudba, úvodní znělka a bohužel i světlo. I při zatemnění všech žaluzií a okřiknutí příbuzných, když otevírali ledničku, jsem mnohdy neviděl skoro nic. Souhlasím, třetí díl první série je výjimečný. A v podobném duchu jsem čekal i ostatní díly. Pokus to byl zajímavý, leč nevyšel. ()

Danthare

S ohledem na probíhajícího RAPLA a předchozí ČT TV krimi žánrovky počínaje Bukowskim konče Případy 1.oddělení, musím kriticky zhodnotit jako nejslabší z toho dobrého co na poli krimi TV seriálů v Česku za poslední léta vzniklo. Za mne 40%. ()

PamelaJJK

Normálně bych dal ****, ale vzhledem ke zdejší popravě, přivřu oči a nadhodnotím na plný počet. Tušil jsem, že zdejší intelektuální (cha chááá) partička Mordpartu sejme. Opět jsem se nemýlil. Ano, Případy 1. oddělení jsou lepší, to se nepřu, ale jinak je Mordparta hodně dobrá. Bavila mě hodně a i přes některé pochyby o reálnosti jsem se na ní vždy těšil a škoda, že už skončila. Kotek a Batěk byli hodně dobří. Bartoška, Plánková a další taktéž. Mělo to spád i atmosféru. I když nepopírám jistou nevyrovnanost jednotlivých dílů a několik pochybností, tak tomu dám maximum, protože zdejší sejmutí je nesmyslné, zaujaté a hrubě neobjektivní. To však je zde již tradicí a špatným zvykem, že? Srovnávat to s různými ordinacemi, rodinnými pouty a pojišťovnami je úplně mimo mísu. Lidi, proberte se... ()

Sakulnikov

Jeden či dva dobré díly, pak několik průměrných a poslední dva odpadové. Dějová linka skrz seriál na dvě věci, zmatená a bez prostoru. Prima opět potvrdila, že kriminálky neumí, i když to vypadalo nadějně. ()

Vivian

U posledního dílu (Teambuilding) jsem nechápala, proč si nevzali nějaké odborné poradce... Snad i laik ví, že psycholog nepoužívá farmakoterapii, čili nemá standardně přístup k látkám typu skopolamin, a není to lékař, čili rozhodně není odpovědný za léčbu psychopatů... A postava soudního lékaře se vyjadřuje v odborných termínech, takže by je měla používat správně (např. se neříká rezídium, nýbrž reziduum) a jako zkušený praktik také náležitě sebejistě (takže ani při vyslovování obtížnějšího výrazu typu parasympatolytikum by se neměla tvářit jako školáček, který se strašně snaží, aby si o to dlouhé a těžké slovíčko nezlomil jazyk). Jinak to není úplně blbej seriál, ráda se na to dívám, byť je fakt, že na laťku nasazenou Případy 1. oddělení vyskakuje Mordparta docela marně. Já chci vidět seriál, kde zapomenu, že to je jenom seriál a herci, ale podlehnu dojmu, že jsou to fakt kriminalisti a vopravdický vyšetřování. U Mordparty je znát ta odborná nedostatečnost (kterou se tvůrci snaží nahradit dávkou emocí a všelijakýma vztahovýma peripetiema, což je prostě jejich parketa, na který primáci jedou všechny svoje seriály). ()

koho13

celkem to jde, až na ty slátaniny, proč ženský venku jsou bez čepice a magor kotek je s čepicí i v interiéru???? to nechápu. Plus tomu dávám na rozdíl od sajrajtů čt a novy, že to má barvy a není to černobílý jako Rapl anebo Cirkus bukowski a další sračky :( ()

carl.oesch odpad!

Co dodat k těm komentům, které jsou vesměs asi pravdivé? Jenom to, že jsem narazil na díl se sadistickým vrahem a ten byl tak neuvěřitelně stupidní, že už tomu nedám šanci. někteří tady chválí díl č.3, ale sestava Bartoška, Kotek, Batěk a hlavně Plánková jsou už sami o sobě taková antireklama, že víc prostoru a času tomu nedám. A to tady všichni blili nad Modarvou, Kriminálkou Anděl nebo Specialisty. Na tahle díla tohle nemá ani náhodou... ()

hony23

Absolutně bez nápadu, vyšetřovatelé řeší více své soukromí než zločiny, zatímco divák zná pachatele už před první reklamou. Člověk skoro ani nepozná, zda kouká na Modrpartu, Ohnivé kuře, nebo Jetelín... ()

rigby

Prvních pár dílů bylo solidních, vypadalo to na povedené krimi, u kterého není potřeba nijak zvlášť přemýšlet a divák si odpočine. I takové seriály jsou potřeba. Pak se to ale nějak zamotalo a nešlo to rozmotat. Hlavní nit byla zpřetrhána a ze samého skládání celku plná drobných uzlíků, přes které bylo poněkud těžké se každý večer přenášet. Zvítězily soukromé problémy, které nebyly nijak zajímavé na to, aby se staly nosným prvkem. V poslední době u nás vznikly lepší kriminální seriály, tento je spíše sotva průměrný. ()

pavel13 odpad!

Je to strašná sračka. MNě by bylo zle, že na pitevně dle dílu 7, je mezi okny katolickej kříž. Co tam dělá a kdo to platí? Takovej patolog by měl bejt postavenej mimo službu co to tam pověsí. Radši shniju v septiku, než aby mně katolický zločinci sledovali na pitevním stole. Fuj aprima styďte se :( ()

Eweak

Sympatické obsazení, ale scénář bohužel dost slabý. Vraha divák odhalí před první reklamou. Zbytečně se děj soustředí na soukromí kriminalistů místo na vyšetřování. Snad se to v další dílech zlepší. ()