Cinematrix

The Meg je asi tak o 50 % béčkovější než původní čelisti, ale o 100 % akčnější, takže nudit se rozhodně nebudete. Statham v neoprénu se svou holou hlavou je úžasně aerodynamickej, takže závody v plavání s pražralokem dává hravě levou ploutví. ()

Ivo

I o velikém žralokovi by se dal jistě natočit film, který by diváka permanentně nedržel u samotného dna MEGademence, dna hlubšího než samotný Mariánský příkop. Na ten si však budeme muset asi ještě chvíli počkat. Do té doby nezbývá než se zacpaným nosem proplouvat dementně světélkujícími vodami plnými trapně zkostnatělých dialogů, rozšafně patetických póz, dojemně barvotiskových dětiček ze Strážné Věže i kolem čvachtajících loztomile lůžovoučkých pudlíků, v čele se zasloužilým a za všech okolností nezranitelným princem Drsoňem a navoskovanou čínskou soudružkou s kily makeupu zázračně přetrvávajícími i po vyvržení z nitra žralokova zadku ... Jak já jsem si jen přál aby je ten žralok nakonec všechny bez milosti sežral ... bohužel možná až příště ... Spolehlivě vítězné Drsoňovo judo pod vodou i fakt že pro tohoto žraločího mazlíčka není zjevně žádný fyzikální problém vynořit se během pár chvil z jedenácti kilometrů na hladinu bez toho aby mu praskl balón jsou už jen vkusným kořením této sofistikované majstr štiky ... (PS: idylka na čínsko-chorvatských plážích se zdá být tak neodolatelně romantická že tam musíme co nejdříve vyrazit ! ) ()

Johny M.

Film i herci na jednu stranu naprosto v pohodě, ale na druhou stranu takový neslaný nemastný. Nečekal bych od MEGa nic hlubokýho, jen fajnovou zábavu, ale prostě tomu něco chybí (hlavně že rasová kvóta je splněna). 3,5* ()

dalziel

Horšie by to mohlo dobadnúť len s Meg Ryan v hlavnej úlohe.Bože tie dialogy a monology "hrdinov" sú tak tupé až sa mi nožík vo vačku otváral....Držal som palce od začiatku tomu megalodonovi.Aj to mu malému aj tomu veľlkému.Spoiler!!! ()

helraiser

Já byl spokojenej, sice se mohlo trochu přitlačit na pilu co se týče surovosti, krve atd, ale podívaná to je pěkná. Žralok vypadá pěkně, herecké obsazení se také povedlo. Celkově se jedná o podařenej žraločí filmek, v porovnání s Megalondonem parádní podívaná. ()

bararich8

Neskutečně hloupý příběh, který snad obsahuje všechny klišé, na které si jenom vzpomenete. Naštěstí je zbytek obstojný a tak je se na co dívat, ač byste se místy mlátili hlavou do zdi. Film jde od začátku rovnou na věc a neztrácí čas nějaký dlouhým vysvětlováním, což je jenom dobře a tempo si to drží více než slušné. Akční scény nejsou špatné. Herecky se to sešlo velmi zajímavě a Statham rozhodně potěší. Žraločí jednohubka, 3* ()

Kingjiri

Díky tučnýmu rozpočtu a zručný režii je The Meg po technický stránce uplně jinde než jeho žánrová konkurence. Líbilo se mi, že je příběh vystavěnej na reálnejch konturách - takhle velkej žralok v pravěku údajně fakt žil, řiká se mu Megalodon (jakkoliv přiblble a těžce béčkově to zní) a spekuluje se o jeho dosavadní existenci v oblasti Marianskýho příkopu. Jenže stopáž mi přišla minimálně o čtvrt hoďku delší než by zasluhovala a vzhledem k megalomanskýmu rozpočtu bych čekal víc scénáristický invence i akce. Kromě toho by nebyl od věci Rkovej rating, kterej by umožnil aspoň náznak krvavejch jatek. I bez větších očekávání musim konstatovat, že jsem trochu zklamanej. Za ty prachy bych čekal mnohem víc zábavnou blbinu, kterou si v budoucnu rád pustim znova, což se v tomhle případě asi nestane. Třetí silná hvězda za vizuál, Stathama a pár hlášek. ()

KUFI

Jeden bod za to, ze jsem to nakonec na druhej pokus dokoukal. Zrůdnost nejhrubsiho zrna od hercu, pres dialogy az po samotny sceny. ()

Jakubik

Pohádka pro malé děti. Podle mě o vyložený brak nejde. Dalo se na to koukat a mělo to celkem hlavu i patu i když se to občas zvrhlo. Veškerou pozornost kromě žraloka na sebe strhává Statham který je fajn jako vždycky ale ostatní vedle něj působí jako zbytečná vata. Dalo se vyžvýknout rozhodně více. Rko by tomu slušelo a trochu více hororovější nádech by taky neuškodil… ()

KafuR

U katastrofických bijáků se asi tak nějak podvědomě předpokládá, že budou přiměřeně tupé, ovšem nikdy by neměly být tak blbé, aby zároveň i přestaly bavit. Tento přírustek cílený pro asijské publikum má navíc ještě jeden problém, a to je absolutní nedostatek kolosálnosti. Film 2012 byl také blbý, ale byl dost kolosální na to, aby mu člověk spoustu věcí odpustil, zatímco v tomto případě se jedná o bezpohlavní, krve se štítící epizodku Jakuba Wágnera lovící místo přerostlé štiky vyhynulou parybu. A nejvtipnější scénka filmu je Stathamova narážka na Hledá se Nemo. ()

Dogfish

Jestli je to Stathamovi zapotřebí lozit do takové šlichty. OK, mega žralok ohrožuje pár šašků na loďce a nějak ho musíme zabít nebo chytit. Skvělé téma. Ale ... Namakaný svalovec, který má lufta z toho, co je tam ve vodě, skočí do vody a všechny zachrání. Takových nesmyslů je tam samozřejmě víc. Jasně, nefárám nad detajlama, ale... Proboha s takovou kocábkou na takovou obludu ? ()

Torgal

Priznané béčko, ktoré sa nesnaží hrať na niečo viac než čím je, ale zároveň nerezignuje na zdravý rozum. Nečakane vrstevnaté postavy (povinné multi-kulti mi vôbec nevadilo) bojujú s megažralokmi a nechýba pri tom napätie a dobré triky. Škoda toho, že sa nešlo do R-ka, to by sa sem hodilo omnoho viac ako neurážajúce PG-13. Účel filmu - ktorým bolo zabaviť ma na dve hodiny - bol ale bezo zvyšku splnený a tak nemám problém oplatiť mu to dobrým hodnotením. 7-/10 ()

Hpatrik

Od cílovky mě dělí asi dvacet let, takže tohle se u mě minulo účinkem. Statham je sice sympaťák a Bingbing Li to sluší, ale tou nepříjemnou béčkovostí je to nasáklé od hlavy až k patě ve všech možný ohledech (logika tu nepřekvapivě hraje druhé housle), a Turtletaub už natočil mnohem lepší filmy. ()

Razzor_82

MEGa bahno z hlubin aneb s Jasonem na rybách. Tohle není vůbec napínavé ale směšné béčko. Tupé vedlejší postavy, které jsou zmatené a poslouží jen jako návnada ve filmu. Statham, ten si jede celý film to své ale ten konec je faaakt ujetý. Pokud se nad tím člověk logicky zamyslí tak mu zbyde jen nechutný rybí tuk. 4/10 ()

geek.ondra

Promarněný potenciál na parádní letní oddechovku. Statham je sice sympaťák a občas to je i docela rozjetý ale za takový rozpočet to mělo mít mnohem větší grády. 4/10 ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident