Halloween 4: Návrat Michaela Myerse

• USA Halloween 4: The Return of Michael Myers (více)

Je 10 let po otřesný událostech v Haddonfieldu. A Michael je pod dozorem nemocnice (celý spálený z Halloweenu II), odvážen v komátu, do nemocnice s vyšší ostrahou, ale cestou... V Haddonfieldu zbyla z jeho rodiny pouze jedna osoba, a to malá Jamie - neteř Michaela Myerse. Po nehodě sanitky, která Myerse převážela, se na plátno vrací ostřílený veterán Dr. Loomis (Donald Pleasence), který nehce aby se neteř setkala s nožem svého strýce. A tak začíná tichý a krvavý boj s typickou hudbou, ale s velmi netypickým koncem. Film dostal 2 studenské ocenění a řadí se mezi klasické vyvraždovačky 80. let. (Empire)

Shakers

Návrat Michaela Myersa nadväzuje na koniec druhého Hallowenu (1981) aj keď  na druhý diel nadväzoval aj H:20 (ktorý bol podľa mňa lepší) páčilo sa mi aj (chronologicky) toto prvé pokračovanie, aj keď je bez Jamie Lee (pravé preto je lepší diel H:20). Laurie tu teda nemáme, no nechýbajú ďalšie slávne tvare ako starí dobrí Myers a jeho doktor Loomis. Štvrtý Halloween ma niekoľko dobrých scén, nápadov, štýlových vrážd a nechýba ani prekvapivo šokujúci koniec. Jeden s tých lepších dielov s tejto Halloweenskej série. 65% - 3* ()

JohnnyD

Prvý z poloremakových "legasequel" pokračovaní (ďalej H20 a H2018), ktorý zachováva rovnakú štruktúru ako originál. Hej, originalita ide bokom, ale treba uznať, že tieto pokračovania sú objektívne najlepšie z celej ságy. Od začiatku do konca to má krásnu temnú atmosféru, napätie i násilie sú dobre nadávkované, Jamie dobre spája postavy Laurie a detí z filmu 1978 a kritizovaná maska mi až tak nevadila. A pravdaže koniec je fantastický. Z "tŕňovej trilógie" (H4-6) jednoznačne najlepší kúsok. PS: môj rebríček ságy: H1, H20, H2018, HE, H2, H4, HK, H6, H3, H5, H8 ()

Cappuccino

Ou, vau! Čo vám na to poviem? Po zhliadnutí Halloween 4 som očakával, že bude mať na csfd hodnotenie okolo tých 30-40%. A ono je 63? Prekvapujete ma ľudia, prekvapujete __ Za prvé si niesom vôbec istý, či aspoň polovica hodnotiacich videla prvotného, Carpenterovho Halloweena. Pretože ak by sa mali porovnať tieto dva výtvory, druhý je prachprostou hanbou k dnes už bohužiaľ zašlej sláve Michaela Myersa. Môžu za to predovšetkým úbohé pokračovania, ktoré nemali uzrieť svetlo sveta. A teraz k samotnému H4 __ Little nevie udržať atmosféru, akú dokázal Carpenter vyrobiť len z minimálneho rozpočtu. Všetky vraždy sú bez okolkov absolútne amatérske. Zabitie osoby zmačknutím tváre? Alebo prebodnutím brokovnicou, dodatočne cez stenu? To má byť akože vtip? Navyše sa Myers vždy "kde sa vzal, tu sa vzal" objaví a ani sám Boh netuší, ako je možné, že jeho pomalá chôdza môže byť rovná bežiacej obeti, ba dokonca autu! Jednu hviezdu dám len z toho dôvodu, že som neviem akým zázrakom o pol jednej dokázal udržať pri takomto "skvoste" otvorené oči. ()

S.Quentin QUALE

Ale jo, po shitózní trojce, která měla se značkou Halloween společný jen název, se vrací regulérní slasher master Michael Myers. Čtverka je na svou dobu jen zlehýnka nadprůměrným slasherem, který je ke svému účelu, tedy jednoduché hororové zábavě, v pohodě použitelný, ale na čtyři hvězdy jít nehodlám, protože mi tento díl přišel přeci je až moc při zdi se držící a některé vraždy hodně nenápadité. 65% ()

mzss1

(78%) Čtvrtý Halloween nám konečně navazuje na druhý díl a můžeme s radostí ignorovat sračkoidní trojku. Ve výsledku jsem plně spokojen. Je to zábavná a ke konci i docela napínavá vyvražďovačka se skvělým Michaelem Myersem. Úvod je slušný, poté se sice tempo moc nezpomalí, ale ta pravá atmosféra z prvních dvou dílů trochu chybí, divák nemá moc strach, ale to se naštěstí vše změní v solidním finále, kdy tu máme jednu oběť vedle druhé + úplný konec nás trochu zarazí, překvapí. Krvavé je to tak akorát, efekty jsou o něco lepší než původní díly. A v rámci postav spokojenost – nejvíc mě bavil Dr. Loomis. Takže po dvojce zatím hned nejlepší díl. ()

dr.horrible

Z takzvanej svätej slasherovej trojice mám Myersa rád najmenej. Nočná mora mala skvelý nápad, Piatok trinásteho sa zas na nič nehral a potešil jednoduchým príbehom plným krvi a odhalených poprsí. No a Myers nápad nemá a snaží sa to uhrať na neskutočne vážne spracovanie, čo v prvých dvoch častiach celkom vychádzalo, no tu už je to skoro rovnaké béčko ako napríklad druhý Piatok. S tým rozdielom, že si to sám neuvedomuje. Priemerný slasher s dcérou Posledného skauta. ()

LION-MR.T

Hudbu tu dělá,už Howard,Michael je schopný se probrat z kómatu,pak vidíme zničenou sanitku a on jako jediný dokáže celej zafačovanej jako mumie dostat se ze sanitky. Mrtvol je tu slušná řada,Pleasence se zajímá jen o Michaela jako vždy,konec dobrej. Jediná dobrá vražda je ta jak promáčkne prstem lebku. Štve mě ta věc,že ta pěkně vyvinutá bloncka neukáže celý prsa,jen něco a ve tmě. U hororů,zvláště,kdyžy jsou typů B by tohle mělo být samozřejmností. No možná u nás vyšla nějaká sestřihanější verze,každopadně velmi dobré pokračování a skvělá atmosféra. Ikdyž už to není Carpenter nebo Rosenthall. ()

Anderton

Tak tu je zrejmé, že sa tvorcovia chceli navrátiť k atmosfére prvého dielu. A zároveň dať večné rovnítko medzi pojmami Mike Myers a Halloween. Funguje to však iba napoly, pretože Myersova maska je úplne smiešna a proste tu nevyvoláva taký strach, ako v prvých dvoch dieloch. Ale je fajn, že okrem nožíka využíva aj fantáziu a slasher sa z toho v podstate stane až v rozuzlení. Škoda, že sa niektoré veci nedotiahli viac do konca, záver taktiež nebude voňať každému fanúšikovi série, ale navnadí na to, čo by sa tak mohlo odohrávať v ďalšej časti. ()

Frajer42 odpad!

Další ze série pokračování běsnění legendy Michaela Myerse, ve které se po sračkoidním 3. dílu, kde se místo Michaela objevily debilní masky, konečně objevil také hlavní hrdina. Ze série tento díl nijak zásadně nevybočuje. Bohužel, už je to celé absolutně stejné, jako první dva díly a tím pádem i neskutečně nudné. Když se objeví na scéně vrahounek, tak můžete prakticky oslavně bouchnout šampňské, protože na zbytek se absolutně nedá koukat. Hromada nových nesympatických ksichtů, kterým přejete pomalý a bolestivý skon snímku na kvalitě nijak nepřidává. Naopak ho posílá do obrovský sraček. Když už dojde na vraždění, tak je to absolutně jednotvárné a debilní. Tvůrcům by neublížila troška tvořivosti a využití jiného nástroje než nože. Divák v podstatě vidí pouze jemný vpich do nějakého človíčka a je velmi znepokojivé, že ten největší masakr se evidentně odehrává za kamerou a k rozporcované mrtvolky jsou pouze nacházeny, což je absolutně trapné a divácky urážlivé. Nedovedu si odpustit jeden pěknější odpad. ()

PetrPan

Kvůli navrativšímu se Michaelu Myersovi dávám o hvězdu víc než trojce, ale právě jen a jen kvůli němu, protože jinak je to stejně naivní až tupé.... ()

Pedestrian

Tak tohle je ten báječný díl, kde strejda Michael vybije celou policejní stanici. Opět nechybí kouzelná démonizace hlavního zabijáka (Michael Myers není člověk. Je to boogeyman. Zlo!), hustá atmosféra a nezbytné propriety halloweenské série. Nemám důvod být nespokojen. ()

Joker Punx

Halloween 4: Návrat Michaela Myerse - Přesně po deseti letech od prvního dílu, konečně díl co se vrací k sérii s Michaelem Myersem. Donald Pleasence opět v roli doktora Sama Loomise. Ve čtyřce je nová postava Jamie (Danielle Harris) a je to neteř Michaela Myerse. Podle herečky Jamie Lee Curtis z prvních dílů se právě jmenuje v tomhle dílu neteř Michaela. Stejně jako v prvním dílu pronásledoval Michael svojí sestru Laurie, tady zas pronásleduje svojí malou neteř Jamie. Atmosféra dobrá, víc akčnější než předchozí díly, ale tu temnější atmosféru prvních dílů to už nemá. Hudba jako vždycky zase ta stejně dobrá a krve zase málo, gore ve slasherech prostě nesmí chybět a u týhle dobrý série to je fakt škoda. Michaela Myerse tu ztvárnil herec George P. Wilbur. ()

iamek

Pořad dokola to samé, ale pořad je to poměrně zábavné. Těším se na další díly. Docela respect před autory, že pořád dokážou u snímku dodržet napětí. Uvidíme jestli to tak bude i u dalších dílů na které se taky chystám. ()

klerik

Snaha o budovanie atmosfery sa cení. H4 má v podstate podobný štýl ako jednotka, ale pokračovania predsa nemôžu fungovať na rovnakom princípe ako prvý diel! Keď sa Myers len tak bezúčelne zjavuje, nemá to už želaný mrazivý efekt a v podstate sa dosť dlho nič (reálne) nedeje. Film sa snaží stáť na finálnom účtovní a aj keď to samotné je slušné, opäť ide o opakovanie niečoho, čo tu už bolo. Záver filmu má síce jeden dosť zaujímavý moment, ale to, že nepodstatné postavy sa vybíjajú až po hlavnom súboji s hlavnou hrdinkou, je trochu divné. Celkovo obstojný slasher, ktorý mal naviac, keby tvorcovia lepšie pracovali so žánrovými pravidlami... ()

SeBig

Po třetím díle jsem byl rád že zase vidím Mayerse! Tenhle díl už má i nějakou uroven a konec byl nečekaný. ()

korbitch22

Tomu řikám parádní návrat se vším všudy!Skvělé navázání na 2hý díl,začátek je úplně skvělej,neskutečně atmosferickej a opět doplněn o geniální hudbu.Honička Loomis Myers končící až za hranicemi Haddonfieldu,vás ani na chvilku nenechá vydechnout.Škoda tak krátké stopáže a vystřihnutí scény vyvraždění celé policejní stanice,to mě teda mrtě zamrzelo.Jinak příběhově slušné,vymyslet pokračování bez Jamie nebylo určitě jednoduché,ale tvůrcům se to náramně povedlo,scény ze školy byly vynikající,stejně tak jako kozičky Kathleen Kinmont :-) Parádní žánrovka a můj velice oblíbený díl. ()

jojinecko

Po katastrofálnej trojke sa na scénu chvalabohu vracia "dynamický a večne behajúci" Michael Mayers ako aj Dr. Loomis. Režisér má dobre napozerané prvé dva diely a štvrtým pokračovaním sa snaží nastoliť (okopírovať) ich atmosféru. Aj sa mu to celkom darí, nebyť toho, že mu jeho snahu výrazným spôsobom degraduje infantilita scenáristu a zlé herecké výkony. Plusom je samozrejme opäť Carpenterov úchylný hudobný motív. Celkovo priemer, hoci už je zreteľné, že celá séria sa uberá smerom do shitu.. ()

Oktavianus

Nejslavnější haddonfieldský rodák se vrátil domů - a je to návrat ve velkém stylu. Žije jenom jedinej Michaelův příbuznej, a jelikož náš šampion, kterýmu by neutekl ani Usain Bolt, ačkoli sám nikdy neběhá, výzvu přijímá, budou se dít věci. Na svý cestě za sebou nechá 15 mrtvol (i když možná víc, po masakru policejní stanice kdo ví...) a ve způsobu vraždění je tradičně nápaditý. Vrátil se i doktor Loomis, jenž už v tomto díle začíná být lehce hysterickej (což do extrému dotáhne v H5), ale strejdovi malé Jamie je důstojným soupeřem. Kupodivu malá Danielle Harrisová není klasické uřvané dítě, naopak - její herecký výkon tady a v následujícím pokračování (a vlastně i v Zombieho spektáklech) stojí nejen za zmínku, ale vyloženě za pozornost. Majkl definitivně přestal být člověkem, ale stal se nezničitelným robotem na zabíjení, což mi ale v nejmenším nevadí: vždyť k čemu je hrdina, kterýmu celou dobu fandíte, kdyby na něj někdo vytáhl bouchačku, jednou vystřelil a bylo by hned po něm? Bohužel se postupem času z filmu nenápadně, ale zato vytrvale ztrácí atmosféra. Naprosto lahůdkový závěr to ale vynahradil. ()

jonyyy

Čtvrtý díl Halloweenu si opět dokázal udržet kvalitu prvních dvou, tato série (tedy dosud, mimo prapodivnou trojku) je charakteristická naprosto neuvěřitelnou atmosférou, kterou si buduje od začátku až do konce. A takto šokující hororvý závěr jsem neviděl od prvního Sleepaway Campu. Už jsem zvědavý, jakým způsobem Michael přežije do dalšího pokračování a jak dlouho se bude léčit. 75% ()

Pítrs85

Narozdíl od skvělých prvních dvou dílů sice menší kvalitativní sešup, ale pořád se jedná o skvělý horor, jenž především původnímu Halloweenu špatné jméno rozhodně nedělá, naopak. Navíc konečně opět s ikonickým Michaelem Myersem, který své oběti ani tentokrát nešetří (vede propíchnutí brokovnicí, vůbec ta scéna měla fakt koule). Úplnej závěr sice trochu haluz, ale jinak film šlape jak rolexky a rozhodně nemá šanci nudit. 3,5* ()