Pátek třináctého 2

• USA Friday the 13th Part 2 (více)

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

liquido26

Na scéně se poprvé objevuje nejslavnější filmový brankář a zabiják všech dob Jason. Druhý díl Pátku třináctého (mimochodem ve filmu nebyla ani zmínka o tom, že by se film odehrával v tento den) zachycuje Jasona v době, kdy ještě nezačal chytat za Detroit Red Wings a kultovní brankářskou masku proto nahrazoval již méně kultovním pytlem od brambor s jednou dírou pro oko. Povedená, svižná, nenudící vyvražďovačka, u které mi ale krev v žilách netuhla tolik jako u prvního dílu. Asi je to proto, že jsem si film ze strachu, že se zase budu bát pustil radši ve dne :-))) ()

corpsy

Tak konečne sa objaví aj sám pán mäsiar, ale ešte nie celkom vo svojej ikonickej podobe. Vražda strieda vraždu a fanúšikovia krochkajú blahom a prosia si viac. Kvalitné, ale jednička je jednička. ()

sidzej

prvá polovica filmu strašná nuda, v tej druhej sa Miner našiel a natočil zopár zaujímavých ľakačiek. Celkovo však stále obyčajný priemer ()

Astaroth12

Tak tato časť mi sadla.Tajomná postava sa prikráda okolo chatiek a pozoruje mladých ľudí.Atmosféra tu bola cítiť veľmi silne a aj z napätím disponoval obstojne.Herecké prejavy mizerné ale aspoň že postavy boli sympatické,jasné že myslím nežnejšie pohlavie.Mordovačky boli klasické a nič výnimočné neukázali.Film sa rozbiehal veľmi pomalí,nie ako jednotka tam to začalo byť drsné hneď od začiatku.Nebola tu núdza ani o ľahkú erotiku.Hudba a zvuky tu boli znázornené dokonalo mrazivé.Jason mal na hlave navlečene vrecko od desiaty a tak o pôsobivej maske nebolo ani chýry. ()

ConanVJ

Tak se nám tu konečně rodí klasik všech vyvražďovaček, který likviduje všechny ty nadržený cucáky jak na běžícím páse. Klasika, která asi dnešní publikum nezaujme. 60% :) ()

ledzepfan

Je to vlastně stejné jako jednička-jen o chlup lépe technicky zvládnuté,více hračičkovské(občas je ta hra tvůrců s divákem pěkně vypečená) a už s Jasonem coby vynalézavým directorem hlavní zábavy v okolí křšťálového jezera. .....Říkejte si co chcete ale mě ten pytel příjde cool :D ()

Krt.Ek

Jasonovy začátky. Mladý, ještě bez hokejové masky na obličeji se vydá pomstít smrt své milované matky. Třeste se nebozí teenageři. Jako horor určitě ucházející. 60% ()

LV.Helter

Vraždiaci citovo zaostalý Jason "poprvé". Pytel na hlave a zbraň v ruke. Kvalitné to je po viacerých stránkach. Sympatickí herci sú v takom žánri fakt diamant. Zlo, ktoré sa dá citiť, atmosféra skvelá, záver zaujimavý.. Slabšie ako jednotka, ale prekonať ju bolo (v mojom rozsahu) fakt noazaj ťažké. Bavilo ma to. U mňa spokojnosť. ()

Sandiego

Už ne tak vyrovnané jako jednička, ani atmosféra už tolik nefunguje, ale některé lekačky vážně nejsou pro kardiaky. Hlavně díky tomu se drží tento horor mírně nad průměrem. ()

Ghostface2

Pátek třináctého 2 mě zklamal, vraždy jsou nekrvavé a nezajímavé, nová hlavní hrdinka je ošklivá a nesympatická, herecké výkony jsou slabé a Jason tu ke všemu má místo své slavné masky pytel na hlavě. Film má také spoustu nelogičností. První díl je podle mého názoru lepší. ()

iolaos

precizne vladnuty konec prvniho dilu Pátku patril mezi nejoriginalnejsi zakonceni slasheru vubec.. fakt šupa, bezchybne... a Friday 13th dvojka ?..co rozhodne oslni je hruzyplny sound skomponovany s citem a neoddiskutovatelnym umem a efektni zpusoby mordu toho nejostrejsiho zrna..ale pytel na hlave voorheese to posral.. i tak, kvalita tohoto horroru je pro mnoho direktoru dnesni doby (slade, sonzero aj...), zcela nedosazitelna...ucit se ucit se ucit se (90%) ()

gogos

Celou dobu jsem si myslel, ze se pocitadlo mrtvejch zastavi na 10 + pes.... :D Solidni hudebni doprovod, solidni jatka. Lekacek je par a vetsina ocekavatelnych, vrazdy jsou docela dobre vytuneny. Celkove vzato, lepsi nez jednicka. Jason je machr! ()

kaylin

Tak si říkám, jestli je lepší, když se autoři pokusí znovu o to samé, jen s jinými herci, anebo je vhodnější, když se snaží rozpracovat nějakou mytologii. Snímek „Halloween - Prokletí Michaela Myerse“ by odkazoval spíše na první variantu, protože když se do mytologie sáhne blbě, je to otřesné. Jenže „Pátek třináctého 2“ s sebou nenese nic moc nového a vy opravdu sledujete jedničku podruhé, jen s jinými postavami. ()

Gorehound

Dvojka samozrejme v ničom nezaostáva za geniálnou jedničkou, prostredie zase nemá chybu a Jason s vrecom na hlave je možno ešte strašidelnejší než s hokejouvou maskou. 80´s kult, ktorý mi nikdy nezostárne. ()

K.I.N.G.

Tak jako Noční můra v Elm Street má i Pátek třináctého slušný mysteriozní základ a vyvraždovat se začalo až v dalších dílech. Jason Voorhees s pytlem místo hokejové masky se tu poprvé objevuje na scéně a to znamená začatek jednoho z největších vrahů dějin filmu. Tento lesní netvor zavraždí každého, kdo vstoupí na jeho území. Přesto že ještě není tak silný, je neskutečně vynalézavý. Celá tato série není založena ani na ději, ani vyloženě na brutalitě a přesto je to základ teenage slasherů. ()

topi

Poprvé se na scéně objevuje Jason, zatím jen s papírovým pytlem přes hlavu, na konci ovšem ukáže svoji deformovanou tvář. Razí si heslo - Zabili jste mě matku, tak tady máte přes držku! A tak likviduje nejenom nebohé teenagery, ale každého, kdo se mu postaví do cesty. A s nikým se vůbec nesere! Jen je škoda, že mordy nejsou tak detailní, jak u předešlého dílu, kde si mistr Savini dával moc záležet. To prostě k takovému druhu filmu patří a u tohoto pokračování je to nedostačující. Ale i tak, atmosféra, lekačky, hudba, vraždící Jason - to vše je krásná osmdesátková slasheřina! ()

salalala

V podstatě to samé co jednička. Opět parta teenagerů, kteří nevěří v to, co se tady stalo. A opět dostanou za vyučenou. Konečně je tady Jason, sice s pytlem přes hlavu, ale je to on. Zabíjí někdy efektivně (hlavně ten invalida, ten byl dobrý), jindy je to obyčejné. Ani režijně to není žádná pecka, lekačky se dají čekat, takže nepůsobí a to, že mnohdy vše nesledujeme vrahovýma očima, ale je to jen matení, se dá za chvilku odhadnout. Jinak kamera je dost dobrá a zvědavá :)) (hlavně holčičí zadečky) a i ta hudba je poměrně zneklidňující. Navíc je ten film krátký, takže rychle uteče, i když závěrečná vyvražďovačka začne poměrně pozdě. Prostě je to hodně podobné jedničce, na kterou to dost odkazuje (úžasná scéna s hlavou maminky) a ničim to nevybočuje z průměru. Dám tři hvězdy, 60% a rozhodně půjdu i do trojky. ()

Colonist

Druhý díl je slabší než ten první, v první polovině se poměrně táhne a teenageři se mi v minulém díle také líbili více. Na druhou stranu hudba je stále povedená, vraždy stojí za to a poslední půlhodina a závěrečná naháněčka je lepší než v předchozím filmu, kde se tak nějak vlekla. Tady to mělo spád a klidně to mohlo trvat ještě déle. V závěru měl film opravdu perfektní a atmosféru, která v první půlce tak nějak chyběla. Jason měl lepší styl než jeho matka. S tím pytlem na hlavě sice vypadal možná i legračně, ale atmosféru to mělo. Být celý film tak dobrý jako jeho druhá půlka, bylo by to na 5 hvězdiček! Bohužel, ta první půlka takovou atmosféru nemá. Takže za 3 silné hvězdičky. Pořád dobrá zábava. Uvidíme, jak na tom bude třetí díl. ()

Trevor

S odstupom času hviezdička nahor. Predsa len, stále sú to iba začiatky 90tych rokov a na tú doby prekvapili hlavne efekty.A samozrejme veľkým plusom je už samotný Jason. Pozerať takýto tip hororov ma neunaví asi nikdy. ()