Hrdinka, která dokáže všechno obětovat pro svou lásku – to je neustále přitažlivé téma a také důvod, proč se k románu Anna Karenina filmaři stále vracejí. K převedení téměř devíti set stránkového románu o osudu třech urozených rodin na filmové plátno se v minulosti nechali zlákat například režiséři Clarence Brown (v roce 1935), Julien Duvivier (1948) či Alexandr Zarchy (1967). Ke konci 90. let se výpravné historické adaptace chopil anglický scenárista a režisér Bernard Rose a rozhodl se natáčet přímo v petrohradských palácích... Příběh začíná v roce 1880. Uzavřený, avšak laskavý statkář Konstantin Levin se v Moskvě uchází o ruku princezny Kitty Ščerbacké, kterou chce odvést na své panství. Její srdce však získává švihácký carský důstojník, hrabě Vronský. Zklamaný Levin se sice vrací domů, ale zamilovaná Kitty se ze svého vztahu dlouho neraduje. Lehkovážný Vronský se na plese zbláznil do provdané Anny Kareninové, které také není zcela lhostejný. Jejich vztah nutně čeká odsouzení ruskou aristokratickou společností… Režisér svěřil ztvárnění role Anny Kareninové francouzské herečce Sophii Marceauové a lehkovážného, smyslného hraběte Vronského zosobnil Sean Bean. V úloze těžkopádného venkovského šlechtice Levina a vypravěče celého příběhu se představil Alfred Molina, jehož postava je osudem i naturelem velmi blízká samotnému autorovi předlohy, Lvu Nikolajeviči Tolstému. (Česká televize)

mira007

Zfilmovana klasika, kterou nezachrani ani Sophie Merceau. Kostýmy úžasný, výprava paradní, interiéry jako z pohádky, ale pro mne nuda a strojene dialogy jak z divadelní hry. ()

HanaM.

Snad žádnému filmovému zpracování se nepodařilo přenést Tolstého myšlenky do filmu, ale tady se nepovedlo přenést ani obsah, ani základní charakteristiky hrdinů, prostě nic. Jen nuda. Jediný důvod k dívání - krásná Sophie Marceau. ()

adriane9

Pro mě je u filmu strašně důležité koho do hlavních rolí obsadí, protože když tohle někdo fakt "splete" je to pro mě konečná, jako v případě Anny Kareniny z roku 2012. Ale tady to byl trefa do černého.. Nádherná Sofie Marceau, která výrazově je absolutní Annou a dominantní sympatický Sean Bean byli filmově natolik spojení, že mě to přikovalo k sedačce, nemluvě o konci, který mě...duševně vyždímal.. ()

EllinkaD

Hezké ... opravdu, mě se to líbilo ... Sophie Marceau je opravdu úžasná ... i když si pořád myslím, že "monopol" na zfilmovanou klasiku mají prostě Angličané a BBC ... to je vždckyy DOKONALÉ ... Ale téhle verzi dávám 4* ... mě se líbila... ()

BDMarty007

Filmu bohužel poněkud chybí hloubka literární předlohy. Většinu času jaksi jede po povrchu, chybí hlubší emoce, chybí srozumitelná motivace, chybí vnitřní dilema hlavní hrdinky. Najednou je v posteli s mužem, k němuž původně ani moc náklonnosti neprojevovala, téměř bez mrknutí oka se vzdá dítěte ... Některé postavy se filmem motají bez zřejmějšího významu. Až v závěru rozehrává Sophie Marceau konečně trochu drama a začíná to mít trochu hloubku. Bohužel trochu pozdě. Asi nejzajímavější nakonec na celém filmu jsou úžasné reálie carského Ruska, nádherné paláce, oděvy, manýry. ()

josieaddms

Právě jsem to dokoukala a mám z toho smíšené pocity. Nikdy jsem tu knihu nečetla a viděla jsem jen tento film a starší verzi s Gretou Garbo. Mám ráda oba filmy, ale tenhle mě zasáhl když jsem byla dítě takže se k němu ráda vracím. Je to klasický příběh s příjemným obsazením, krásnými kostýmy, parádní hudbou a zajímavou atmosférou. Přesto mi tam chybělo něco víc, neumím přesně definovat co. Mám ovšem slabost pro Marceauovou a pro Beana a ostatní herci též vůbec nezůstávali pozadu, takže se k filmu vždy jednou za čas ráda vrátím, ale za úchvatný snímek to nepovažuji. ()

Skautka

Přijde mi, že když film shlédnu v kině tak je lepší než když se na něj dívám v televizi. To ovšem neplatí u tomhle filmu. Příběh sice pěknej, ikdyž se to knize nevyrovná. Téměř dvouhodinová nuda. Na tyhle typy filmů si teda moc nepotrpím. Doufám, žetenhle film už nikdy neuvidím :D. ()

Brinkley

Jak může dopadnout filmová adaptace ruské klasiky poté, co američtí tvůrci obsadí do hlavních rolí Francouzsku a Brita? Z mého pohledu katastrofálně. Jak mám tuto Tolstého knihu ráda, tak filmový přepis USA z r. 1997 jsem dokoukala jen s největším sebezapřením. Sophie Marceau mi do role Anny vůbec nesedla, stejně tak i můj oblíbenec Sean Bean, nemluvě o jejich vzájemné chemii. A vzhledem k tomu, že jde o ústřední motiv příběhu, výsledné vyznění filmu tak působí zkrátka mělce. Možná to bude i tím, že samotnou ruskou náturu mohou Američané vykreslit asi jen stěží. Navíc scénář ani režie nepřišla s ničím originálním, co by mi mohlo nedostatek vášně hlavních představitelů nahradit. Druhá linie příběhu se povedla o něco lépe (Alfred Molina se snažil, seč mohl), ale i tak to na tři hvězdy nestačí. ()

Likan7

Marceau je krásná, Bean je fajn, a celý to je prostě...fajn. Jenže je to také další variace slavného románu, která divákovi ale nepřináší nic nového. Sophie je nádherná, ale mě do role Anny vůbec neseděla. A pokud mám problém s takovou postavou, mám problém s celým filmem. ()

Amonasr

Realisticky ztvárněný příběh s dobře vystiženou atmosférou i reáliemi života smetánky v carském Rusku. Anna Karenina je zde vykreslena nejen jako oběť dobových společenských konvencí, ale také své vlastní nevyzpytatelnosti, na což nakonec doplatí nejen ona sama, ale i hrabě Vronský, který nepůsobí až tak lehkovážně, jak uvádí anonce k filmu, a dokonce ani tak lehkovážně jako Anna Karenina sama. Jeho cit a úmysly jsou zde naopak zobrazeny jako opravdové, takže vzbuzují na konci soucit s tím, co ho ve vztahu s Annou nakonec potkalo. ()

Wooke

Niekto by povedal, že táto Anna je lepšia ako tá moderná. Podľa mňa to je možné, no nevidel som novú. Sean Bena však dáva tomuto filmu veľmi veľa. ()

Olafsson

Výprava, atmosféra, dobrý výběr vyzrálých herců s vyzrálým projevem, občasné zaznění ruštiny, atmosféra vznešenosti, hloubka citů která vyzařovala z aktérů, to všechno dělá z této adaptace kandidáta na vysoké hodnocení. Prič dávám jen tři hvězdy? Z nějakého důvodu jsem se už tak v polovině začal nudit a nudil se až do konce.. Škoda... V porovnání s AK z r. 2012 je toto ale o tři úrovně výše. ()

Hawaj

Parádně natočený dílko, s ruskými exteriéry, s úchvatnou Sophie Marceau v úchvatných kostýmech. Konečně vidím Sophie Marceau v nějaký pořádný klasický roli. Knihu jsem nečet, ale i tak mi připadá že se dost skáče v ději a některé city a emoce by zasloužili více rozvinout, aby je mohl prožít i divák. Zajímavé je že všechny momenty, které by se jinde řešili ()