Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

lobo87

Výlet do histórie New Yorku, ktorého najväčšou devízou bolo hviezdne obsadenie, ktoré ťahá aj celkové hodnotenie hore. Vidieť pokope také osobnosti ako Day-Lewis, Neeson, DiCaprio, Gleeson, Reilly, Diaz či Broadbent bolo úžasné. Napriek tomu som príbehom mierne sklamaný. Od takejto zostavy vedenej Scorsesem by som čakal viac... 75% ()

eMeMko

Celkem povedený film, který odstartoval úspěšnou sérii dua Leonardo DiCaprio - Martin Scorsese. Nutno však říci, že pozdější filmy jsou přeci jen kvalitnější. Nechápejte mě však špatně, Gangy New Yorku rozhodně stojí za to zhlédnout. Herecké obsazení je skvělé, námět přinejmenším zajímavý a technická stránka také nemá chybu. Hlavním problémem je stopáž. Scénář zde totiž není tak kvalitní, aby vydržel diváka bavit téměř 3 hodiny. Tuto slabinu však snímek vyrovnává svými velkolepými kulisami, hromadnými scénami a nádherným finálním záběrem, kterým si u mě získal i tu jednu hvězdu nad průměr. ()

Hezonja7

Máme možnost vidět New York, o kterém se dnes již nemluví, na film se doubře kouká i přes to že je trochu utahaný, Scorsese natočil už lepší filmy ovšem Gangy New Yorku poprávu dostali hned několik nominací na Oskara, DiCaprio byl zde velmi dobrý jako vždy, zdá se mi že Daniel Day-Lewis padl do své role po hlavě a zahrál ji přesvědčivě, scény s ním mě bavily, na film se podívám znovu, ale dám si od něho tak 6 měsíců pauzu. ()

harycek

Neslaný nemastný popisný film popisující kolorit New Yorku 60-tých let 19. století, scénicky sice pěkně udělaný , ale vcelku o ničem v něčem mi to připomíná knihu "Čtyři klíče" od Michaela Chrichtona popisem kriminálních praktik a pojmenování!! ()

pollstro

Scorseseho násilné a strhující drama o dlouholetém boji konkurenčních gangů New Yorku v 19. století, který je zároveň obrazem dozrávání městské metropole, která ve své době nepředstavovala Ameriku s široce otevřenými možnostmi, ale naopak byla prostředím plné sociální klaustrofobie a chaosu, ve kterém docházelo ke střetu odlišných národností a kultur - vznik demokracie. Epochální a vizuálně ohromující portrét tehdejší doby a společnosti, ve které Scrosese objevuje základy amerického snu v naprosté bídě, korupci, zločinu a násilí. Působivé inscenované sekvence plné archaických sil po celou dobu vytváří pocit filmové zábavy, která ale trpí narativními mezerami a těžkým důrazem na detail, či tematické opakování. Ústřední konflikt mezi vůdcem gangu a pomstychtivým synem je navíc příliš schematický, předvídatelný a dějově roztahaný. Navíc Scorsese zpočátku překvapivě selhává v prezentaci fungování tehdejšího světa a jeho pravidel, přičemž velká část pozornosti je věnovaná vývoji příběhu a dramatickému vyznění jednotlivých scén a vztahů mezi postavami. O to víc je ale působivější a záživnější sledovat postupný vývoj New Yorku, jehož dějiny jsou prezentovány jako bitevní pole moderní americké demokracie. ()

Elessar.

Martin má proste slabosť pre New York a tentoraz ho v rámci svojej "New York tour de history" ukázal ako mesto v ktorom sa skladajú prvé gangy. Má to takú svoju meditačnú dĺžku, príbeh v štýle Neľútostný súboj (HEAT), hviezdu v každej roli, a aj samého seba. Niektoré scény sú dosť silné a Bill the Butcher je gauner gaunerský. ()

chucky

Paráda. Po Dvou věžích absolutně největší nářez tohoto roku (težko to srovnávat). Scorsese opět dokázal, že jeho jméno je pojem. Už ta první bitva na začátku je impozantní a celý film je do posledního detailu skvělý. Hudba obstála na vynikající. A herecké výkony? To snad ani nekomentuju..........stále se zlepšující Leonardo DiCaprio a nepřekonatelná Daniel Day-Lewis..................po tomhle všem Vám bude jasné, že Chicago je ve srovnání s tímto jen hollywoodský odvar....(tohle mělo dostat Oscara) ()

nash

Scorsese mě jako vždycky překvapil. Tentokrát to bylo ale poprvé nemile, a doufám že naposledy. Byl pro mě něco jako filmařskej bůh, tohle je snad jenom nějakej úlet. Začátek je velmi slibný, úvodní bitevní scéna je přenádherná, ale potom už Gangy opravdu nepřináší nic zajímavého (kromě vynikajícího Daniela Day-Lewise a krásné Cameron Diazové). Na dlouhou stopáž jsme u Scorseseho zvyklí a zatím mi nikdy nevadila, ale tohle se opravdu nedalo. Pro mě jedno z největších filmových zklamání posledních let. ()

FrankieSS

Príbeh nic moc, ale ta atmosféra, výprava, hudba, záverecná pisen (Hands that Built America - jedna zmých nejzamilovanějších písní), skvelé kostými, skvelý Day-Lewis a Mistr Scorsese, který zkomponoval jedno z nejnádhernejsích bitev, co sem videl (myslím bitku na začátku) ... myslím, že klady převyšují zápory, a proto mou dávat jednine plné hodnocení. ()

vlada-xxx

tenhle film stoji na D.D.Lewisovi. Jeho postava je typek,kteryho byste jen tak do prdele neposlali. Kdyz je na scene tak se budete zarucene bavit. Di Caprio je nudny a neverohodny.skvela hudba.Vyborna bitka na uvod. ()

stimpy

Tak tohle je asi jeden z nejlepších historických eposů poslední doby. Daniel Day-Lewis dokazuje své herecké kvality a američtí akademici museli mít obě oči skleněné, když nepoznaly nejlepší herecký výkon poslední filmové dekády. ()

Sekel

Skvely, moderne zpracovany, historicky snimek o Gaunerech v casech obcanske valky v USA a to v samotnem hlavnim meste vsech pristehovalcu, v New Yorku. Jedny z nejlepsich roli Daniela Day-Lewise a spoustu skvelych hercu typu Johna C. Reillyho a Brendona Gleesona. Skvele natocene nasili, kteremu se reziser nevyhyba, ale ani ho nijak neglorifikuje. ()

saladín.

Nuda a nuda. Ale je tu jediny moment kvoli ktoremu to stoji za to zhliadnut: oci Daniela Day-Lewisa v scene s hadzanim nozov. Na chvilu to v nich je. ()

T.S.Garp

Mně se to líbilo. Scorsese teda natočil rozhodně o třídu lepší filmy, ale i tohle je více jak solidní nadprůměr. Jako vždy mě odboural D. Day-Lewis, který byl vážně odporný. Po filmu jsem si běžel ještě jednou umýt hlavu:-) Na mě ta atmosféra 19.století zapůsobila přesvědčivě. Děj byl trošku slabší, to je pravda. Volím mezi 3 a 4, dám nakonec 4 - film si to zaslouží. ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)