Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

ratpile

Musím smazat první komentář po rozležení v hlavě. Gangy New Yorku jsou zkrátka zjevení, Epos s velkým E, velkolepé, živé, s dokonalou výpravou. Marty nám sice předkládá emočně syrovější drama/historický film, ale to vynahrazuje režií s natolik ostrýmy lokty a tolika brilantně natočenýmy scénami, že stejně ani na chvíli nenudí a drží neustále v očekávání co bude dál. Atmosféra, výprava, kostýmy, hudba, velkolepé bitky, to vše je monumentální, originální a netradičně výrazné, ale Marty schovává v rukávu zbraň největší , dokonalého, démonického, snad ve své nejlepší roli, Daniela-Day Lewise aka Řezníka, hlavního záporáka filmu. Jeho výkon a postava jsou natolik dominantnímy, že se DiCaprio stává spíše postavou vedlejší a pouhým nositelem děje. Scorseseho dvorní herec zahrál slušně, ale nijak zvlášť mě jeho postava nezaujala, Cameron Diaz v netradiční roli také ne, to spíše C.Reilly, Gleeson a Neeson v rolích menších, zato velmi výrazných. Je to jiný Scorsese, pro mě rozhodně ne nejhorší, ale jeden z jeho lepších a nejzábavnějších snímků. Okázalé, drsné, rozhodně ne dokonalé, přesto zjevení s naprosto bezkonkurenčním Daniel Day-Lewisem, který předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů jaký jsem kdy viděl. ()

lord Ball

Jednoznačným problémem tohoto filmu je jeho délka, o hereckém umu Leonarda DiCapria a Daniela Day-Lewise není pochyb, bojové scény jsou naprosto dokonalé a vše podbarvuje výtečná hudba a výprava, ovšem film by podle mého názoru měl skončit už ve chvíli kdy řezník zjistí pravdu a dá mu za vyučenou, po té už to z mého pohledu bylo jen čekání na konec filmu které se stále nedostávalo, takže to celkově nemůže být na 5 hvězdiček ale jen na 4 ()

lobodlak odpad!

Nuda, běs, brak k uzoufání. Jsou filmy, které jsou alespoň zábavně blbé, ale tohle je jen blbé. A hrozně. A kde nabral ty nominace to nechápu(za špatný film se snad Oskar nedává, ne?). ()

Mr.Roman

Tak málo, no súčasne aj tak veľa, chýbalo, aby sa z toho stala ďalšia nezabudnuteľná Scorseseovka. Výborný DiCaprio, vtedy ešte krásna Cameron Diaz a kopec ďalších. Štvrtú hviezdičku napokon filmu vyniesol samotný záver, ()

Crupier

Dlouho jsem se dokopával ke shlédnutí tohoto filmu, protože má přece jen bez mála 3 hodiny. Ze začátku jsem myslel že obdrží plný počet díky úvodní bitvě a seznámením s propracovanými kulisami a atmosférou starého (nového) Yorku. Avšak postupem doby, po uplynutí cca poloviny filmu se začal spíše táhnout a nadšení začala střídat spíše zvědavost jak film skončí. ()

4k7

DiCaprio se přece utopil na Titanicu, tak proč ho Scorsese tahal ještě do svého filmu? Nebyla to moc dobrá volba, protože jinak se mi film líbil - jen ten "herec" to tam kazí. Daniel Day-Lewis naštěstí už hereckou školu vychodil a roli Řezníka zvládá s přehledem. Neumím si na jeho místě představit někoho jiného. Navíc mi v oku zůstala Cameron Diaz, která nejen že dobře stvárnila roli pouliční zlodějky, ale seklo jí to tu víc, než v kterémkoliv jiném filmu kde hrála. Gangs of New York má zajímavý děj a nezvyklé prostředí, díky čemuž jsem na konec filmu došel pohodlně a s neznuděným obličejem ()

otilrak

Pro mě téměř dokonalý film, kterému nic neschází. Vždy mě udrží u obrazovky s plnou pozorností od začátku do konce. DiCaprio je v roli syna Kněze skvělý, stejně jako Cameron Diaz v roli nejlepší kapsářky. Nemyslím si, že je film přeceňovaný, jen prostě kamera a prostředí do kterého je děj zasazen nemusí padnou každému. Mě se lbí, takže 4. ()

Astinas

DiCapria zbožňuju,ale Daniel je v tomhle snímku bezkonkurenční.Cameron mě příjemně překvapila a Brendan řekl bych asi nejpříjemnější postava(podle mě),to tak nějak stručně k hercům.Většina píše,že délka filmu by mohla být kratší...Nemyslím si,protože jde o to se sžít se všemi postavami a tak nějak pochopit nejlépe jejich chování.Hlavně DiCapriův přerod zpočátku chce jen a jen pomstu,ale postupně zjišťuje by se mohl mít i dobře,dokonce Daniela zachrání... Líbilo se mi celkem,jak naturalisticky Scorsese ukázal chudou čtvrť,nikde ve filmu to tak není a pokud je asi jsem ho neviděl.Ovšem závěrečný boj mezi hl.postavami byl o něco slabší,až mě trochu zamrzel,myslim,že Butcher si zasloužil líp zemřít,než kudličkou a ještě ke všemu,když kousek od nich bylo několik výbuchů.Ale zase úplný závěr mě dostal,záběr na rostoucí New York a DiCapriova věta,že umřou v zapomění všichni kdo prolili krev...to zanechá hodně emocí.A soundtrack je opravdu povedený,jen tak mimochodem. ()

GoustDog

Scénář filmu není nijak objevný, ale Scorsese pojal tento historický epos opět tak osobitě a stylově, že nakonec dávám hodnocení nejvyšší. Navíc tu hrají (dle mého názoru) dva největší herci současnosti - polobůh Daniel Day-Lewis a vždy perfektní Dicaprio. Zvláště kvůli Lewisovi se vám film zaryje nesmazatelně do paměti a rádi se na něj mrknete po čase znovu. Přesto zdůrazňuji, že hlavní dějová kostra mohla být zajímavější (i když v detailech je zde síla...). Jo a evoluce města NY v závěru za hudby U2 je skvělou tečkou! ()

MadMax3

Je mi jedno kolko to ma spolocne s realitou, presnou datovanou historiou. Chcem verit, ze to v Amerike tej doby tak vyzeralo, tak sa formovalo mesto. Konflikty medzi "domacimi" a pristahovalcami, ich argumenty vsetko perfektne. Neciernobiely Bill The Butcher.. nenapisem zaporak, pretoze s jeho nazormi a zivotnym pribehom sa da a aj nemusi suhlasit a tak v ziadnom pripade sa neda priamo klasifikovat ako zaporna postava. Tak isto ako Amsterdam v podani DiCapria nebol svaty a teda urcite nie idealny hrdina. Day-Lewis zasa raz sa do svojej postavy prevtelil. Uz len kvoli dvom scenam sa oplati film pozriet - zaverecny rast mesta s pohladom na stale viac zarastajuci cintorin, a monolog Butchera-Daylewisa zabaleneho v americkej vlajke k vyplasenemu DiCapriovi. ()

Queendom

Zkoušela jsem to dvakrát s tím, že napoprvé třeba nebyla ta správná nálada a - co si budeme povídat - nechtělo se mi věřit, že by to byla taková nuda. Druhej pokus ukázal, že to taková nuda je a šla jsem radši mejt nádobí. ()

pmusic

Opravdu se divím, kdyz vidím zdejsí hodnocení. Nedovedu si predstavit, ze bych tomuto filmu dala víc nez 3*, ty dávám jen za DiCapria a Lewise, ale jinak mi v pameti z tohoto filmu neuvízlo zhola nic. A uz vubec ne chut zkusit prozít tech utahaných 166 min znova.. ()

offlineman

Film není nejhorší, ale pokud se takhle skutečně vyvíjel národ, který sám sebe pasoval do role celosvětového učitele a ochránce, tak děkuju pěkně!!!!!!!! ()

Eruzione

Scorsese má svůj styl - jeho filmy jsou vždy drsné, ale hlídá si, aby nebyly až tak dojemné. U tohoto filmu mi dojemnost právě docela chybí. Když už jste chudej a bojujete za lepší zítřek a ti co jsou nad vámi vám v tom brání, to je opravdu k vzteku nebo alespoň k zamyšlení a následnému citovému prožitku. To se však nekonalo. Nemohl jsem se ani vcítit do hlavních postav, což je strašná škoda. Námět velmi dobrý, Scorsese v podstatě nezklamal, ale tohle téma on točit neměl...Jinak velice pěkný záběr na konci na vyvíjející se New York :-) ()

Nightmare89

No, skorej ako na historickú krimi-drámu to vidím na historický dokument so Scorseseovským perfekcionizmom a hereckým "fullhousom" ako bonus. Minimálne teda 75%. ()

kubilov

Fascinující výpověď jedné polozapomenuté doby, kdy byl ještě New York daleko nebezpečnějším místem než na přelomu 80. a 90. let 19. století, což je dnes jen stěží představitelné. O zábavu ve velice kvalitně vedeném výživném scénáři se stará hlavně napravený Leonardo DiCaprio, jenž si znovu nastartoval kariéru velice slibně, a zejména místy přímo ďábelský Daniel Day-Lewis v dalším ze svých nezapomenutelných hereckých představení. Vynikající příběh z nebezpečného Five Points, kterým si Martin Scorsese otevřel cestu do nového tisíciletí velice povedeným začátkem dlouholeté a nadmíru úspěšné spolupráce se svým novým dvorním hercem. ()

rezistence

Vážně boží masky i prostředí a Daniel Day-Lewis? Ten umí plavat ve všem. Ale celé se to tak divně táááááhne. Tak, a já bláhově myslel, že Scorsese po tomhle filmu odpochoduje do starého železa a on potom vypalí takové pecky jako jsou Departed a Shutter Island. Nejspíš tady dostal Leo s Martinem pár facek, aby mi je následně o pár let vrátili zpět. 60% ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)