Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

Matt Raider

Rozpačité herecké výkony, nevyužitý potenciál. Scorsese nás opět natahování neušetřil. Krveprolití odpuzovalo. Existují mnohem lepší zpracování. Zklamání. (-50%) ()

Ollie235

Zpočátku jsem měl pocit, že si Scorsese na tak dlouhou stopáž vybral poměrně nezajímavý příběh a po úvodně hodině se mi zdálo, že se ve filmu takřka nic nestalo. Pak jsem se do toho ale dostal. Jakmile si totiž zvyknete na poněkud podivné prostředí, budete odměněni precisním vyprávěním s výbornými hereckými výkony a úžasným hudebním doprovodem. A to se nedá neocenit. Dost možná nejzvláštnější Scorseseho film, který se s mými předpoklady a očekáváními hodně minul. Přesto to byl výborný zážitek. ,,The blood stays on the blade. One day you’ll understand.“ ()

bobstock

Velkovýpravný film o krví zbroceném NYC v dobách Občanské války. Scorsese mi vlastní naturálností pověděl příběh, který byl součástí stvoření celého velkoměsta, tak jak ho známe dnes. Nádherné kulisy a kostými, spousta komparzu při pouličních bitkách gangů, hasičů, policistů i armády Unie. Downtown, baráčky z oranžových cihel postavené evropskými imigranty, která tam stojí dodnes v opravené podobě a stojí za to je vidět na vlastní oči. Jediné, co mne nechytlo byl velmi pozvolný vypravěčský styl, krom první bitvy se celkem dlouho chodí okolo horké kaše a těch tahaných 166minut mi začne svištit až po těžké polovině. Leonardo jako vždy nadstandartně dobrý spolu s Lewisem. Navíc tak trochu mi to připadalo, že si vlastně Leo střihnul imaginární roli svého otce z příběhu o Titaniku a Kate vystřídala Cameron. 80% ()

Renfield

I když jsou newyorské gangy svými názvy velmi pestré a kostýmově naprosto úchvatné, scénu téměř úvodní pouliční rvačky nepřekonají. Už samotná cesta na "bojiště", při které se v krátkém kamerovém pozastavení představí všichni důležití, je nezapomenutelná. To stejné navíc platí i pro hudbu z ní, která si své slovo bere i v dalším pokračování příběhu a vlastně dotváří občas až šílenou atmosféru. Bída je cítit z každého zákoutí špinavých, přesto nádherných uliček a když není cítit, je vidět na kostýmech většiny obyvatelstva. Většiny, ona menšina je v tomto zase přesně naopak, za to vždy úchvatně, obzvlášť postava Billa Cuttinga! Vlastně jediná zajímavá a solidně napsaná, což je u Martina Scorseseho něco neuvěřitelného. Ostatní tu chodí a mluví, často jsou i důležití, přesto nezajímavý. Tohle právě platí i pro Amsterdama Vallona, do jehož role mi Leonardo DiCaprio nesedl, což může být částečně i díky té nezajímavosti postavy. Za to Daniel Day-Lewis je výborný, má tu i druhý vrchol, nebo spíš jediný komorní, scéna kdy zabalen do americké vlajky vypráví. Ten pocit, že po scéně pouliční rvačky měl následovat pohled do minulosti, třeba nějakých deset let zpět, ten prostě mám. Stejně jako mám pocit, že kdyby proti sobě stáli právě Daniel Day-Lewis a Liam Neeson, je to celé podstatně výše. 70% ()

hacho

Dlouhe, americke. Ja to odnudila. Nevim presne cim to, herci OK, ale tyhle temata me proste neberou, ceske vlastenectvi je mi preci jen blizsi. Gimp: Tak leve varle na stul a "fik!" ;o) ()

Vronsky

Krvavý střet v rytmu elektra (!) otevírá filmový vrchol roku 02, v němž Martin Scorsese umocňuje rozmáchlé postupy svého staršího opusu s názvem Casino. Mamutí rozpočet Scorsesemu překvapivě svědčí, a přestože se vyhýbá okatě samoúčelným záběrům, dostatkem financí se netají v jediném okénku. Hereckému obsazení vévodí démonický Day-Lewis, jehož Butchera lze zařadit snad jen na úroveň De Nirovy proměny v Zuřícího býka - o to více zamrzí neproměněná oscarová nominace. Pod stínem jeho životního výkonu pak hraje řada zvučných jmen, která při stavění Ameriky stačí podávat více (DiCaprio, Broadbent) či méně (Diaz) přesvědčivý projev. Když v závěru padá opona za zvuku legendárních U2, minimálně u dvou třetin publika se musí zákonitě dostavit pocit nadšení. ()

Kroupa

Určitě mě tenhle film obohatil o docela nový pohled na prudce se rozvíjející a modernizující Ameriku. Na druhou stranu mi ale přijde mnohdy nevěrohodný. Možná průlom v kariéře Di Capria pozitivním směrem, ocenil jsem návrat Day-Lewise na filmové plátno, jenomže jsem od toho čekal trochu víc. Nízké hodnocení dávám právě z důvodu, že jsem měl ohledně "Gangů" větší očekávání. ()

laFei

Na Gangy sem se po mnoha doporučeních upřímně těšil. Ale to, co jsem s chřipkou a velkým sebezapřením shlédl ani trochu neodpovídalo nadšeným referencím. Zbytečně zdlouhavé, plné klišé, absolutně logických nesrovnalostí a místy až hutnou nudou. Film měl jistě velký potenciál, který ale dle mého mohl být využit mnohokrát lépe ()

Kingpin

Davam tri hvezdicky a to se jeste ptam, zda-li jsem to neprehnal. Je-li to podle skutecne udalosti, nemohu to hodnotit jako dokument, neni-li to dle skutecne udalosti, nemohu to hodnotit ani jako smysleny pribeh. Je to tak nejak od vseho trochu, az na to, ze pribeh strasne pokulhava za hereckymi vykony, pricemz me nejvic prekvapil Day-Lewis. |Nemate-li v nedeli vecer co delat a toto je posledni film, ktery vam zbyl nezkoukly ve filmotece, ano i ten se da, ale jsou rozhodne lepsi volby. ()

hnkflknk

Samí slavní herci, dobrá hudba, celkem zajímavý námět....bohužel to nezabránilo tomu, abych se nenudila a nemohla se dočkat konce. Film se z původně myšlených 4* na začátku dostal na 3*. Za plus považuji dobré kostýmy a herci byli tak dobře namaskovaní, že vypadali, že patří opravdu do své doby.....špinavé nehty, ušmudlaná tvář, mastné upocené vlasy......tak to má být.65% Moc dlouhé a utahané. ()

Patrac999

Lewis je dobrý, peníze jsou v tom taky vidět, ale je to neskutečně utahané a bez jakéhokoliv náznaku příběhu. Doporučil bych zkrácení tak na hodinu možná hodinu a půl. ()

thunnus

Precizní a solidně provedené řemeslo, které mě ale nijak emočně nezasáhlo a místy bylo až příliš okatě průhledné a odhadnutelné. Lewis jako vždy skvělý, ostatní na něj neměli. ()

Hepy13

U jiného Scorseseho díla (Letec) jsem si původně myslel že jde o válečný film. Tady jsem na tom byl podobně, domníval jsem se totiž, že se Gangy New Yorku odehrávají někde kolem roku 1930. Takže jsem byl tou dobou ve film hodně překvapen. A i když New Yorskou historii vůbec neznám, jsem si film krásně užil. Ani nevím kde se natáčel, ale kochal jsem se tím zkaženým New Yorkem. Pochválil bych kostými a excelentní dvojici DiCaprio-Diaz. ()

divisak

Daniel Day-Lewis ve své asi nejujetější roli jako Řezník… Začínající spolupráce Martina Scorseseho s Leonardem DiCapriem… Je to nářez, ale ta délka to bohužel zabijí. Výborná scéna, kdy se nově naverbovaní naloďují, zatímco jsou z té samé lodě vykládány rakve s padlými. Opravdu skvělý šibeniční humor a zachycení absurdity války…. ()

helmiczka

Prvá tretina filmu je úžasná. Po druhej tretine som si stále ešte vravel, že všetci tí, ktorí hovoria o nude, sa mýlia. Ale posledná hodina nejak vyšumela... Neviem, no. Príbeh mi dych nevyrazil, kamera a výprava áno. A človek aby to nespravodlivo spriemeroval... ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)