25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

Playman

Naprosto geniální, sebeuvědomělá a sebereflektivní meta hororová "satira". Která je snad ještě o level výš než boží čtvrtý díl. Noví tvůrci přináší spoustu supr a originálních nápadů a zároveň vzdávají hold originálu. Wes Craven by byl hrdý. ()

elanius

(30/2022) / Nikdy som nebol veľký fanúšik série. Mám rád buď seriózne vyvražďovačky z ktorých ide strach a hnus alebo čistokrvné paródie typu Tucker and Dale...Scream je typický tým, ako strašne si chce brať na paškál hororové a filmové klišé, ale zároveň s ťažkosťami ponúka o moc viac. Chovanie postáv, aj keď cielené, je nepochopiteľné až bizarné, a ja sa nad to prosto stále neviem preniesť. Je to fajn oddychovka, pukance vysoko doporučené, ale nijak zvlášť ma Scream znovu nenadchol. Ale som rád, že sa aspoň podarilo dotiahnuť originálny cast. (5/10) ()

ywo666

Akoze miestami ma to bavilo. Kopec dobrych narazok na predosle diely alebo drobne pomrkanie na sukromie hercov. Niektore sceny su celkom napinave. A musim priznat ze som fanusik Jenny Ortegy. Ale nie je to uplne konzistentne. Obcas sa to tvari strasne meta, ale je to skor otravne. A to otrasne teatro, po tom co sa odhalia vrahovia, mi davalo nutkanie vyskrabat si oci. Akoze fakt zbabrany zaver. Celkovo v pohode filmik. Ale niekedy sa netreba snazit byt nasilu originalny v niecom, co uz nema ako byt originalne (bez toho aby to nebola chujovina). 3* ()

_DAVE_

25 výročí od prvního filmu, takže udeláme další film, kde se promísí veteráni jako David Arquette a Curteney Cox s novými kusy jako Jenna Ortega. Hromada odkazů právě na první díl, místy měl člověk dojem, že se dívá na remake… 50% ()

JohnSmith odpad!

První dva díly jsem měl rád, bylo to fajn, další díly už za moc nestály. Co ale se sérií provedli páni režiséři je děs. Jestli tohle měla být pocta Wesu Cravenovi, tak se chudák musí obracet v hrobě. Postavy jsou naprosto nesympatické, snad krom Sam a Dewyho. Courtney Cox děsí diváka už jen samotným pohledem na svou plastikami znetvořenou tvář. Ostatní mladí neumí vůbec hrát a je to fakt bída. To by se dalo přežít, kdyby měl fipm hlavu a patu, ale takhle dementně vykonstruované propletení vztahů jsem snad neviděl. Chyby a nelogičnosti jsem v půlce filmu přestal počítat. Samozřejmě tvůrci nezapomněli pořádně zamíchat rasami a pohlavím, takže tu máme sestry, kdy jedna vypadá jak latino, druhá spíš jako z blízkého východu, jejich otec je běloch jak poleno a tak matku radši neukázali. Pak tu máme cernošská dvojčata s bílou maminou ale tatínka nám taky neukázali. A nesmí chybět lesbický nádech a vlastně i gay nádech mladíka s odbarvenou hlavou na blond. No, doba si to zřejmě žádá, co naděláme. Ještě tak dvacet minut před koncem jsem přemýšlel o jedné až dvou hvězdách, ale to rozuzlení celý film totálně zabilo. Kdyby aspoň ty mordy byly dobře natočený a aspoň trochu promyšlený, ale ani toho jsem se nedočkal. Byl jsem na projekci ve 4XD, zajímavý zážitek, ale k tomuhle filmu se to vůbec nehodí, naopak je to spíš rušivé. ()

Antek

Můžu na to nadávat, ale stejně jako Sidney se do Woodsboro vždycky vrátím. A i do kina, ve kterém jsem viděl všechny díly kromě prvního (který jsem ale zase viděl určitě desetkrát). Aniž bych si to uvědomoval, tak málokterá frančíza mě životem provází právě jako Vřískot. Takže pokud  v sobě máte nostalgickou dušičku, ten film byl napsaný právě pro vás. Nový Vřískot nepřináší nic nového, spíše pokračování starého, ale kdo z nás toužil po něčem jiném? Je stejně ironický jako předchozí díly, na meta úrovni glosuje pravidla žánru a nebere se vůbec vážně (motivy pro vraždy se tak s každým dalším dílem šplhají do čím dál většího absurdna). Tady jde především o předání pochodně další generaci, která bude variovat a variovat tak dlouho, dokud nás to bude bavit. A pořád nás to naštěstí baví. Strašidelně moc. Wes Craven je v pánu, ale nastupující režisérské duo drží otěže strašidelné série tak pevně, že zapomenete i na těch pár  nelogičností. Z hlavních postav jsou vedlejší, a tím pádem se značně zvyšuje riziko, že se některé z nich nedožijí happy endu. Což v případě slasher žánru málokdy znamená THE END, ale většinou právě TO BE CONTINUED. A já – i když budu nejdřív předstírat, že mě to už unavuje --  budu určitě zase u toho. ()

drake31

Scream 5 poletoval pod mojou radarovou frekvenciou po dlhú dobu, rozhodne som si neuvedomoval, že film budem pozerať v kinách štrnásteho Januára. Po pozretí prvého traileru som bol nadšený. No to úplné a nebezpečné nadšenie, ten neutíchajúci hype v mojom srdci prišiel s uvedomením, že za filmom sú tvorcovia Ready or Not. To bol moment zlomu, a ja som vedel, že tento film nebude zlý, a má potenciál sa vyrovnať brilantnosti prvého filmu. A tomu sa tak stalo. Ak odmietnem na sekundu moju extrémnu nostalgickú lásku pre druhý diel (v tomto momente) toto je môj rebríček tejto série: 1-5-2-4-3. Piaty diel ma úplne dostal. Pocity strachu, napätia, s niekoľkými skvelými, ale že naproste skvelými sekvencie vedúcimi k vraždám, ktoré ma mali na okraji sedačky so zatajeným dychom, a so srdcom ktoré bilo akoby som práve šiel hore po schodoch. Humor taktiež fungoval, v pár momentoch som bol ako Mike Tyson v tom jednom gife - obzvlášť monológ o resequeloch, a úprimne sa obávam o ľudí pred a za kamerou v momente keď istá fanbase objaví tento film. Zas a znovu tu máme skvelý cast, ktorý hrá sympatické postavy. Návrat obľúbenej trojice... ehm, štvorice(?), potešil náramne. Avšak, po pár ohlasoch ktoré som videl, musím súhlasiť, že Jenna Ortega je MVP, ktorá si len s jednou scénou ukradla film pre seba. A ak hovoríme o úvodnej scéne, tak tá ma naladila na tú správnu hororovú dĺžku, a určila brutálnejší tón vrážd, ktoré sa diali naprieč filmom, na čo som s pribúdajúcimi rokmi citlivejší, no za to to má väčší efekt, a ja to stále milujem. História a motivácie postáv zaujímavé, pobavili, a bez spoilerov poviem, že ten meta-naratív funguje na 100% - tentokrát o niečo lepšie, lebo si robí srandu z niečoho čo mňa osobne neskutočne otravuje. Taktiež potešili & pobavili referencie na horory, ktorých som sa ja stal fanúšikom posledných pár rokov, ako aj referencie na klasické horory, či sériu samotnú... a jedna referencia mi preletela hlavou úplne, a len poviem, že sa týka Mikey Madison. Som nadšený, a to veľmi nadšený z toho ako Scream 5 fungoval, ako ma bavil, ako sa so mnou hral až do finálnych momentov, a určite sa do kina vrátim v nasledujúcich dňoch a týždňoch, možno aj niekoľkokrát. Wes by bol hrdý ❤️ Na záver len dodám, že počas môjho rewatchu série som mal dve predpovede toho čo sa stane v tomto diely - jedna, ktorá mi lámala srdce, a druhá, ktorá bola úplne šialená - a trafil som... ako veľmi si však zatiaľ nechám pre seba. ()

hroubek

Než, si pustíte pátý díl série Vřískot, tak by bylo dobré si zopakovat předchozí díly. Už jenom kvůli kontextu a orientaci mezi postavami a důvodem, proč se to všechno děje a jaký to má význam. Režisérská dvojice Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett odvedli hodně dobrou práci. Je vidět, že mají nakoukáno a moc dobře vědí, na jakých principech horory stojí a jak konkrétně funguje série Vřískot. Režiséři parádně pracují s chytrým scénářem, dobře napsanými postavami a hlavně umí vytvořit prvotřídní slasherovou atmosféru. Z mého pohledu byla radost sledovat, jak se kolikrát stupňovalo napětí a oddaloval se moment, který má přijít. Celkově je to svižně a zábavně natočené, nešetří se brutalitou a nechybí tomu rozbor popkulturních filmů. Tvůrci moc dobře pochopili, co točí a zvládají tomu skládat poctu a přitom se pokusí i o něco svého. Herecky je to dost dobré a herci si své role užívají a místy příjemně přehrávají. Z mé strany spokojenost a jedná se o dobrý zářez do série. ()

lykan9

Doufal jsem, že Vřískot 4 bude tím posledním a věděl jsem proč. Tato verze Vřískotu byla v rámci příběhu dost přehnaná, přesně jako to bylo v případě trojky a předvídatelná, že jen úplný amatér musel být čímkoliv překvapený. Na druhou stranu, tento film vznikl jako pocta Wesu Cravenovi, přidání brutality bylo příjemným zpestřením a závěr byl z nostalgického hlediska skvělý. Fanoušky série, jako jsem já, vyloženě rozčílí jedna věc, kterou v rámci nespoilerování nemůžu uvádět. Bylo to předvídatelné a doufal jsem, že tvůrci aspoň v jednom bodě poruší pravidla a budou mít odvahu to neudělat. Bohužel se tak nestalo a mě to štve. S tím však nic neudělám. Ve výsledku tedy chápu, proč tento horor vznikl, ale nebýt toho, že se jedná o poctu hororové legendě, tak je tento film zbytečný. ()

Wade

Sakra jak mě tenhle díl Scream nesednul já měl při sledování pořád až moc velký pocit, že sleduju čistou parodii.  Nesedly mi herci ani finální odhalení kdo je vrah ( což jde poznat snad od začátku a to mě dost zamrzelo)  u odhalení jsem se dost zasmál a řekl si jen jak ? .  Dám opravdu nízké hodnocení, protože jak jsem napsal nebavilo mě to nesedlo mi to.  25% --- 2/10 IMDb ()

Timak

To jako vážně? Prakticky od začátku jsem věděl, kdo je vrah, chování postav naprosto nelogické, šerifka vyjede z domu průměrnou rychlostí a prakticky hned (cca do 2 minut) to otočí, aby jela zpátky na majáky rychlostí blesku, ale to se zdá jako celá věčnost, jakoby jela ze vzdálenosti 20+ km, navíc si volá na pomoc všechny možný hlídky v okolí, ale ani jedna nepřijede?! Účast Cambell a Cox?! Jako proč? Aby se ukázaly, nechaly skoro zabít a zase odjely kamsi?! To je tak nucený, až to není vážně pěkný. ()

stitch7

/// I když jsem se na film těšil, vlastně mě po první vraždě začal dost vytáčet s tím, jak se všichni strašně moudře bavili o tom, kdo může být vrah. Vím, že ve Vřískotu je to vlastně to, o co celou dobu jde, ale tady mě to opravdu otravovalo tím, jak se to snažilo být chytré. Což u nemocniční výtahové scény rozhodně nebylo. U konci jsem se fakt bavil tím, jak v domě postavy nereagovaly na hluk. Sidney si v kuchyni snad opékala marshmallow, zatímco někdo jiný dost nahlas bojoval o život. Nové postavy buď nevýrazné nebo trapné. Návrat staršího osazenstva mi přišel vlastně navíc... ()

headcrab

Odkaz na OUATIH v podání Mikey Madison naprosto k popukání, jenom za tohle minimálně 1* navíc! Celkově slušná zábava, film šlape, a pěkně se kouká na Melissu :) ()

KASUGI odpad!

Jako já chápu, že lidem po očkovací šmakuládě měkne mozek a že zavřená kina při "pandemii"  rýmečky covid a následné otevření způsobilo, že se lidem líbí každá pičovina, ale až tak?!!! To už ani nejde nazvat neoriginálním, ani ten známý příklad s 10x vylouhovaným čajem. Prostě tohle už je uvařená čistá voda z kohoutku prezentovaná jako čaj. Nakolik už musí hororový divák otupět, v tomto případě zretardovat, aby ho neurážela debilita (nejen) tohoto Vřískotu, kde vrah provede x vražd při kterých naseká hromadu stop, protože se všemožně s obětmi nahání po domě a zápasí s nimi a policie jednadvacátého(!!!) století není schopná ho z tolika stop na druhý den chytit? Fakt vám toto stačí? Žrát popcorn a bavit se nad tím, jak někdo v masce nahání lidi a bodá do nich, verze stočtyřicátá devátá? A koho napadlo po Scary Movie točit další Vřískot? Každou chvíli jsem čekal, kdy vyskočí zpoza rohu bratři Waynasové s nějakým fekálním sexistickým rasistickým vtípkem. Kdyby to byl aspoň pořádný krvák, když už. Kvalitu by to nezachránilo, ale člověk by pochopil to hodnocení. Originální a zábavná Chata v horách je v modrých číslech a toto hovno bylo červené? C´mon! ()

Jaro.Krafcik

Pocta starším filmom aj Cravenovi. Bol by určite spokojný. Už to ale po tých paródiach na scary movie príde skôr smiešne ako strasidelne. Aj tak Kvalitný slasher ktorý mohol byť trochu kratší. Staršie postavy museli potešiť. Škoda že nám to nevyšlo v tom kine. 4* ()

LizianShaw

Nejnovější Scream měl dost pozitivní reakce, takže i přesto, že nejsem fanouškem a neviděl jsem ani jeden předchozí díl, nebylo problémové se chytat v příběhu. Postavy jsou celkem ok, docela rychle to utíká, akce je dost, ale to je tak všechno. Samotný motiv Ghostface je dost zvláštní a docela mě štvalo až trochu moc násilné ''breaking the 4th wall.'' Jakože když postava vysvětluje, co to znamená remake + sequel (requel), vysvětluje návrat původních postav série, což se ve výsledku stane v samotném filmu, to je prostě až moc do očí bijící. Asi je to mnou, ale málokterý horor mě v současnosti vyděsí. Možná je to tím, že jsem se na to koukal ráno, nebo se před každým hororem obrním (skoro až brain-dead), takže na mě scény vůbec děsivě nepůsobily. Útoky Ghostface jsou naopak skoro až směšné, protože skáče z úplně nesmyslných lokací, třeba vyskočí zpod dveří (pohodlných pro záběr, ale nesmyslné pro napadeného), proletí oknem atd. Na to, jak má útlý kostým tak je k mému překvapení i neprůstřelný... Jinak se většina postav chová dost idiotsky, takže dopředu víte, kdo kdy zemře. Všichni se chovají jako experti na horor, a pak jdou sami ven, kde se toulají tmou... P.S. Jak může někdo mluvit i poté, co ho někdo dvacetjednakrát (počítal jsem to!!!) probodne? I přesto to byl docela cool moment. To ovšem nezachrání tenhle film. ()

drackula

Neviem si pomôcť, ale na mňa to stále funguje. Stará garda to efektne odovzdala novej generácii a séria vôbec nestratila svoje kúzlo. Za mňa palec hore a teším sa na pokračovanie krvavej šablóny - hľadá sa identita dvoch vraždiacich maniakov. Jednoducho ma to baví. 80% HBO Max ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám