25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

jefff

Já ve výsledku tak nadšený nejsem. Vřískot mám rád, ačkoliv nikdy nešlo o nic moc originálního. Nejnovější díl je plný odkazů a návratů, ale nepřináší vůbec nic originálního, osvěžujícího. Je to jen další ždímání slavného jména, byť si hraje na něco víc. A Courtney Cox je bohužel hodně umělá, už to rozhodně není na kino. ()

zsn

Z tohohle filmu už jsem vyrostla. V 96 to byl mazec, ale dnes je to pro mne absolutní  brak, který se každým dílem akorát opakuje. Chápu, že pro nactileté je to fajn, ale já už vyhledávám něco kvalitnějšího. Tohle je totální brak. Všichni padají jak hrušky, přitom  se vrahovi v tomhle kostýmu s maskou musí blbě orientovat. Absolutně směšné mi přijde, že  se vraždí na zahradě, kde zrovna někdo přijíždí nebo paří. Už ten úvod, milionkrát obehraná klasika, mne obtěžuje. Stačilo! Jedna hvězda pouze z nostalgie, dělané na půl se stále  žhavým Skeetem Ulrichem! ()

Anet21

⚪Spoileríky.⚪Ako divák, ktorý pozornejšie sledoval iba prvý diel a z ostatných už videl iba pár zostrihov na Youtube sa naozaj nepovažujem za nejakého fanúšika tejto ,,frančízy."⚪Celý film je zase ďalším kusom z moderných reboot pokračovaní, ktorý sa snaží ťažiť z nostalgie starších divákov a z angažovania im už známych postáv. Tu sa známe postavy objavia snáď až po hodine filmu a tej najznámejšej sa dostane asi AŽ 20 minút celkového času na obraze. Ale ok.⚪Dej je potom dosť obyčajný a schematický, pri slasheroch sa s istou účelovou demenciou postáv počíta, no tu tvorcovia idú zase po tej hlúpej klišé linke, v ktorej sú všetky postavy len hlúpe krovie, potenciálny vrah je nakoniec aj reálny vrah (kto aspoň jedného z dvojice vrahov neodhadol hneď v prvých 5 minútach filmu asi nevidel doteraz žiadny film alebo má 10 rokov), odhalenie druhého vraha v sebe skýta logické diery typu: ,,Ako by to asi bolo pre druhého vraha fyzicky možné," a celý ten ,,akože meta naratív," v ktorom sa odkazuje aj na fikčný, aj na reálny svet vlastne nestojí za veľa. Neviem, keby sa film nevolá Scream, ale napr. Do rána neprežiješ, pravdepodobne by si film ani nikto nevšimol a bolo by z neho len slušnejšie béčko, ktoré je celkom kvalitne nakrútené a obsahuje dosť krvavých scén, ale dejovo je veľmi vyprahlé, na pomery žánru obyčajné a nič nové divákovi neprinesie.⚪Tvorcovia niekoľkokrát spomenú vo filme diela ako Babadook, Čarodejnica či Hereditary. Tak presne, ako sú tie filmy originálne, je toto rovnakou mierou úplne triviálne. V sérii to asi hanbu nespraví, ale nikto si z toho na zadok nesadne.⚪ ()

blackkocour

"Zahrajeme si takovou hru.." - "Ooh, no tak dobře" - "Jessico, tvým příchodem na svět, ti byly dány výhody, které si sobecky využila na úkor všech ostatních. Dnes budeš vydána zkoušce, kdy.." - OMG, Luku, zase ses napojil na fotrův telefon, už jsem ti říkala, že sex po telefonu s tebou bez ochrany vést nebudu..!" - "Cože, kurva? Ty jsi tak blbá, i když ti jde o tvůj mizernej život." - "No jo, s prosíkem ke mně nechoď, už jsem ti říkala, že musím prvně dostat matikáře, abych si u něho spravila zkoušky" - "Drž prosím hubu, a poslouchej. Dám ti 3 otázky, na které mi zodpovíš správně, jinak dneska zdechneš, ty zkurvená rajdo!! Máš ráda horory?" - "Ty jo, tak dost se mi líbil Upíří muzikál 3, a Poltergaistova akademie. To jsme se s kámoškama skoro posraly.." - Kdo kurva má rád takové sračky? Neříká ti nic takový, já nevím, Sobota čtrnáctého, Vymejtač Koberců a takový Kolumbijský masakr motorovou pilou??" - "To si děláš prdel, kolik ti je, ty starý pračuráku, že znáš jen takové filmy pro dědky?" - "Tak to stačilo, ty malá kurvičko, rozříznu ty tvoje hnusný silikony, a nabotoxovaný rty řezákem!" ** Páté zabijačkové kolo v pořadí, co svým sourozencům dejchá přes masku, a je ke svému nejstaršímu bráchovi nejvěrnější. Nejatraktivnější hororová parodie, která si dělá prdel ze sebe sama, a ještě ve skvělém podání, aspoň nám debilům, už Scary Movie dává smysl. A na závěr ještě prosba, Psychouši, dej už CSFD projednou pokoj se svým výstředním pohledem na podvratný horor. Tvé esenciální hororvé prvky, které se ti bohužel zhnusily, byly jen v okamžiku, kdy ses musel po ránu rozhlížet do zrcadla! ()

Lottr

Nikdy jsem nebyl vášnivým fanouškem ani původního Vřískotu od Wese Cravena z roku 1996. Ale po dvaceti šesti letech od prvního dílu jsem čekal něco nového, něco co dá celé sérii nový směr, něco co půjde dopředu společně s dobou a ukáže se v novějším, modernějším pojetí. Bohužel, od samého začátku jsem sledoval pouze to samé, jako v roce 1996. Ale mě se bohužel neustále vybavovaly scény ze Scary Movie. V podstatě se nic nezměnilo, celý děj i způsob provedení je naprosto totožný s původními díly a  místy jsou dialogy přímo debilní.  Celé to na mě působilo jakýmsi impotetním dojmem, jako by si někdo říkal, že když to stálo před dvaceti lety, tak to musí stát i teď. Návrat tolika původních postav a spousta odkazů na první díly musí být pro skalní fanoušky určitě balzám na duši. Ale mě po tolika letech už prostě netáhne devadesátková teenage hororová záležitost bez špetky nového nápadu. Jak říká můj tchán: Kdo to má rád, ten si pochutná. ()

j.anek odpad!

Tenhle Vřiskot, to je takové 2v1 - trochu hororový thriller, hodně parodie. Jen netuším, nakolik je vědomá. Já se smál fakt hodně. Leknul jsem se jen jednou - Dylan Minnette měl vážně přišerné vlasy. Jestli se chcete zasmát, jděte. Jinak si tenhle podivný sequel s Rejčl Courtney Cox klidně nechte ujít. ()

coscarelli

Príjemne dejà vu. No, 2ku som Mal radšej ako1ku, 4ku menej ako 3ku, a to 3ku nepovažujem i keď Mi unikla. 1ka je Originál. Tuná som nemal problém s ničím, len prvýX s azerbajdžanskými titulkami a korejským dabingom a druhýX sa mi o5 nepodarilo uhádnuť vraha/ov (?) -Ano, vtip! Celkovo veľké Ok! Možno po TretíX zmením konštaláciu hviezd. I tak sa mi zdá, že decká sa tu správajú inak ako v 96om :) "Už som na to asi starý" ()

herr_carter

Jsem rád, že se po hodně letech tenhle film natočil a myslím, že v rámci možností a požadavků náctiletého publika se lépe natočit nemohl. Když pomineme, že je to občas dementní jak kříženec Soukupa s Troškou, někteří mladí herci jsou sympatičtí asi jako osina v zadku a Courteney Cox díky botoxu už ani nevyloudí úsměv, pořád je to parádní na dnešní poměry a hezká vzpomínka na původní ty kvalitnější díly.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

První tři díly Vřískotu považuji za opravdu perfektní hororové podívané, ten úplně první pak dokonce řadím mezi žánrové milníky a ikony, se čtyřkou jsem se ale už až tolik nedokázal ztotožnit, a tak jsem byl nyní opravdu zvědavý na verzi 22´, která na všechny strany hlásala návrat ke kořenům, tedy k dílu prvnímu, no nicméně z výsledku jsem ale nakonec bohužel docela rozpačitý, jelikož i tentokrát si nemohu pomoct, ale já i v tomto pokračování vidím zase jen nastavovanou kaši, která se v podstatě sama přiznává k tomu, že vykrádá a recykluje předešlé díly, což většina publika přijala s nadšením, já ale jen nechápavě kroutím hlavou a nechápu, co všichni tak oslavují. Na vykrádání a recyklaci již existujícího a fungujícího není přeci co slavit! A to ani nemluvě, že ani to vykrádání a recyklování nakonec nepůsobí kdovíjak zábavně. Celá ta zápletka mě příliš nebavila, v podstatě se celou dobu totiž jen opravdu opakuje a nakonec mi bylo vlastně až téměř naprosto lhostejný, kdo se skrývá pod onou maskou, protože tvůrci k onomu odhalení dokráčeli bez napětí, bez tempa, bez nápadu a ve výsledku je to pak navíc taková triviálnost, jenž mě jen definitivně utvrdila v názoru, že tohle pokračování se fakt příliš nepovedlo. Navíc ani řádění Ghostface tu není nikterak strhující, či vyloženě krvavé, a co se postav týče, ty nové jsou silně nesympatické, nevýrazné a mdlé, no a návrat těch starých ve mně sice dokázal vyvolat silnou emoční nostalgii, jakmile jsem ale jen na pár okamžiků musel sledovat tu Arguettovu strhanou tvář, o hrůzostrašném, děs nahánějícím plastikovém ksichtu Cox pak ani nemluvě, tak mě ta nostalgie rázem též přešla a nakonec to tak není výhra ani v tomto ohledu. Já jsem tudíž značně zklamaný a na šestku se fakt jako už upřímně netěším, jelikož Scream je prostě už vybrakovaný skrz na skrz, a to dokonce již opakovaně, a podle mně se prostě už skutečně nedá kam jít dál. ()

netahlo

Strasnej casting, nedalo se na ty dementni ksichty divat. A to pritom prvni dva dily povazuji za kult. Samozrejme s prihlednutim k tomu, v jake dobe vznikly. ()

666Carnage

Já jsem náhodou velice spokojený. Slasher se vším všudy a se vším co k Vřískotu patří. Koukalo se na to dobře a některé vraždy jsou dost vostrý a dobře natočený. Film plný nostalgie, klišé a mrtvol. Paráda 80% ()

Devadesát Dva

Metaslasher, který si s nadsázkou honí u vlastního odrazu v zrcadle. Jen jaksi pozapomněl na cool aspekt slasheru v pravém slova smyslu. Kde jsou ty časy těch naháněček a odpravovaček z takového Vřískotu 2, který jsem opakovaně sjížděl na VHS? ()

iXtr3m3

Extrémne slabé tri hviezdy. Človek by čakal, že po tragickej štvorke sa na to buď vykašlú, alebo vymyslia niečo, čo to fakt oživí. Ďalej nečítať, SPOILERY AŽ DO KONCA. Ale urobiť hlavnými postavami v podstate nesmrteľné kravy, ktoré si behajú v kľude s bodnými, či strelnými ranami ako keby nič, jedna z nich dokonca viacnásobnými bodnými ranami, prežije aj blbeček s xy bodnými ranami, ožije zastrelená a zhorená záporná postava, akože wtf? Neviem, či chceli konkurovať Rambovi alebo McLaneovi, ale nevyšlo im to teda. Jediným kladom bolo, že to bolo fajn krvavé aj s pár peknými detailami mordov do krku a pod. Objektívne by som tomu mal dať opäť len dve hviezdy, ale za maličký posun vpred dávam ogrcané tri, ale je to v podstate hanba. Prvé dve časti boli skvelé. Tretia bola fajn, ale tieto posledné, to už nie je normálne. Skúšajú akože prehovárať s divákom, ale debilne. Skúšajú si robiť srandu so súčasnej hororovej scény, ale debilne. Skúšajú podporiť MeToo, ale debilne. Táto séria je mŕtva a ak oslávi nejaký ten úspech, tak len z dvoch dôvodov. Za prvé, kvôli zdegenerovanej mládeži, ktorej stačí aj hovno v alobale a za druhé opäť kvôli zdegenerovanej mládeži, ktorá opovrhuje filmami staršími ako cca 5-10 rokov a nieto staršími ako sú oni sami, pretože v priamom zrovnaní a pri spomienkach na kinopremiéru prvej a druhej časti, sú jednoducho tieto pokračovania vyslovene na zaplakanie. 45% tomu dávam, čo je matematicky len slabý podpriemer, ale v skutočnosti je to fakt hanba, tieto posledné dve časti. Coxová bude v pokračovaní hrať vraha a nebude ani potrebovať masku, pretože po plastikách vyzerá vybielená takmer na nerozoznanie od masky ducha. David nám to ako jediný rozumný zabalil, aj keď to mal urobiť už dávno. Jediné, čo snímok robí dobre, tak je obraz dnešnej teen generácie, ktorá je tak tupá, ako fakt tupá korčuľa. Česť výnimkám. Mám to šťastie, že som neskoré osemdesiatky a od nich všetko cez deväťdesiatky až do súčasnosti mohol zažiť v kine a sú to krásne spomienky, ale o to bolestnejšie hodnotenie týchto parazitických pokračovaní. Možno sa raz tak naseriem, že štvorke a päťke hodím ešte o hviezdu menej, čisto len z princípu, že kazia tieto pekné spomienky. Neodporúčam sledovať, je to zabitý čas a ak ide niekomu len o mordy, tak radšej pozrieť Texaský masaker, ktorý je síce tiež tupý ako tupá korčuľa, ale je o pol hodiny kratší, je krvavejší a nesnaží sa o nejakú komunikáciu s divákom, ktorá by vyšumela do prázdna. ()

NifKor

Maraton je za mnou, a i když to je pořád to samé dokola, tak mě to pořád dost baví. Jen mě mrzí, že je to pořád co se záporáků týče docela i předvídatelný a ve finále působí jejich motivy zase, jako kdyby si je někdo vycucal z prstu, ale pořád lepší jak ve 3. díle.  Líbí se mi, že pořád i přes to, že už to jede víc na vážnější tónu tak si film dokáže pořád ze sebe udělat prdel a hlavně, že film myslí i na chudáka Randyho <3. Humoru je sice míň, ale zato si ho víc vážím a víc mě rozesměje, nové postavy jsou poměrně solidní, herci jsou za mě z většiny skvělý, ať už mluvím od Jenně Ortege, která film tahá nebo Jacku Quaidovi. Soundtrack a střih při akci je asi to co mě zde zklamalo nejvíc. Celkově je to solidní pokračování, které se drží toho stejného jen v novém kabátu a nesnaží se to skrývat. 7/10 ()

Han22

V životě bych neřekl, že to napíšu, ale u série, kterou jsem jako teenager nemusel jsem se dostal k od odporu přes zdvořilý respekt až k nostalgickému okouzlení a nadšení a Vřískot 5 je zatím jeden z nejlepších hororů za loňský rok. Dvojice režisérů, která stála za Krvavou nevěstou stvořila requel/legendary sequel (díky za terminologii) ve kterém vlila do série novou krev a přitlačila na pilu prakticky ve všem. Nové postavy jsou sympatické, nechovají se jako pitomci, naopak si s velkou radostí uvědomují všechna klišé a boří je. Humor a prolamování 4 rozměru se blíží pomalu Deadpoolovi, postavy komentují hororové série, pokračování po letech, utahují si z artových hororů a naráží na pošahané fanoušky. Nechybí tu pár odkazů na první díl (hrdinka je dcera vrahouna z jedničky) a nečekaná odhalení. A především je to slasher s velkým S, kde tečou potoky krve, umírají nečekané postavy včetně jedné opravdu smutné a heroické smrti. Střety s Ghostfacem jsou brutální, fyzické a finále je neskutečně nabušené; celkově je to spíše něco co už pomalu zmizelo - relativně akční horor. Vytknout by se dalo jen právě to finále, kde hrdinové přežijí opravdu neskutečné věci způsobem, že to připomíná nezranitelné postavy z 80-90s akčňáků. Ale jinak bez výhrad a solidní 4*. ()

krtek138

Zápletky vycucané z prstu a scény veskrze kopírující první díly, ale koho to sakra zajímá? Na rozdíl od deset let starého příspěvku je tohle fakt pokračování, které má smysl a já jsem rád, že jsem se sebou po letech opět příjemně zaškubal. Protože například scéna s policistkou a jejím synem je bez přehánění vysoká škola budování napětí. Byl jsem napnutej jak kšandy, a říkal jsem si v duchu: Tak už ho konečně zabij! :-D Když navíc znáte předešlé díly nazpaměť a máte vztah k postavám, to pak hvězdičky naskakují samy. Jen ta Sydney teď byla trochu do počtu, ale to mi zase tak nevadilo. Stejně jsem měl vždycky raději Gail a Deweyho. 80%. ()

Knowho

Asi opravdu jediný díl, který opravdu dosahuje kvalit jedničky. Hlavní hrdinka, která je dcera záporáka Billiho z jedničky, musí spojit síly s Dewim,Sidney a Gale. Už to zní jak svělý fanservis. SPOILER Jasně, můžu dát odpad za to, že tam umře můj oblíbenec Dewe, ale to se dalo tak nějak čekat. A navíc, narozdíl od Sally z nového TCHM2022, má dobrou smrt. Finále se odehrává ve stejném domě jako jednička, a i v té stejné kuchyni. Jo, těším se na 6. díl. 8/10 ()

Hanys_

Duo režisérů ukazuje že Krvavá nevěsta nebyla náhoda. V tom dobrém i zlém, takže tady to prostě zase nebylo úplně ono. Hraní s pravidly, vysvětlování pojmů (jsem chytřejší o requel), lekačky, fain řezničina plus neuhodl jsem vraha - tohle všechno funguje perfektně. Horší že je to dost často takové ospalé, omladina nesympatická a vlastně mi bylo jedno, kdo z nich bude další - no a staré známé xichty budily spíš strach (Courtney). 6/10 ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám