Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

fragre

Film se jasně veze na indianojonesovské vlně, ale vůbec to nevadí. Mám rád tyhle příběhy o ztracených městech a říších, které by mohly splynout z pera E. R. Buroughse či spíše H. Ridera Haggarda. Režisér (či scénarista) si z této prastaré romantiky utahuje, ale je vidět, že ji má rád. Film se netváří, že je něco víc než svižná dobrodružná podívaná s notnou dávkou humoru. ()

zipper111

Jo tento film jsem jako menší hrozně žral. Moc mě bavil egypt, mám rád tu dobu v které se to odehrává a hlavně je to bráno s velkou nadsázkou a s humorem. Rozhodně přemýšlím nad pětihvězdou! Ááá tak jo! :) ()

blackrain

Variace na kolegu Indiana Jonese. Film nepostrádá vtip a akci. Velmi chytlavé, vůbec si nevybavuji, že by natočil někdo něco podobného. Skvělé herecké výkony předvádějí Brendan Fraser a Rechel Weisz. Ani jednou jsem se nenudila a nudit nebudu. Mumie má prostě všechno, co má mít. Nic nechybí a ani nepřebývá. ()

kaylin

Když to šlo do kin a tedy hlavně do televize, tak mě to naprosto dostalo a já jsem z toho byl odvařený, ale přece jen už nějaká doba uplynula a kouzlo se trochu vytratilo. Pořád mě to ale baví a já si tohle vždycky rád připomenu, jen už ne tak moc často. Ty postavy jsou ale prostě fajn, myslím tedy hlavně Ricka a Evy, ty ostatní už tolik ne. Tedy kromě mumie, ta je boží pořád. ()

Damiel

Sommersova filmařina je velice prostá. Jednoduchý příběh, takže nemusíte příliš napínat mozkové závity, ale přitom zabalený do líbivého vizuálního obalu, vypůjčeného od Indyho (včetně podobného typu suchých hlášek). Film má vtip, spád a v konečném důsledku vám ani nebude vadit, že historické reálie jsou silně přitažené za vlasy a logika leckdy silně pokulhává. U popcornovky tohoto kalibru to předem očekáváte, protože si na věrnou repliku historie vůbec nehraje. A ani si na ni hrát nechce. ()

stration

Viděl jsem snad desetkrát (HBO a doma nuda). Důstojný klon Indyho s charismatickou ústřední dvojkou, záporákem a perfektníma hláškama. "Pamatuj na moje děti." "Vždyť ty nemáš žádný děti!" "Ale třeba budu..." ()

Aiax

Stephen Sommers je sice pitomec, jehož všechny ostatní filmy patří hluboko do odpadu, ale první Mumie je v rámci kategorie "prostoduchá letní blbinka" docela koukatelná. Jedna hvězdička navíc za Rachel. ()

Falconica

Jsem zaujatá, protože nemám žánr ala " Indiana Jones našel poklad" zrovna v oblibě. Bylo to blbý, ale dalo se to normálně přesledovat. Zázrak jsem nečekala, ani se nekonal. ()

JohnMiller

Svojho času sa mi film "setsakramesky" páčil to som mal však 9 rokov keď som ho videl niekdy v roku 2001. Nieje to zase také zlé taká lepšia televízna jednohubka na večer pri markíze + sú tu dosť slušné efekty . Film si robí srandu sám zo seba a vážne sa neberie to je asi ten dôvod dosť slušného hodnotenia na CSFD ()

Mr.Pumpkin

Přiznávám se, že jsem poprvé viděl Mumii až včera, tedy po 14 letech od jejího natočení. Z tohoto důvodu už jsem nemohl zcela docenit trikovou stránku a být jí ohromen tak, jak bych možná byl před těmi 14 lety. Problémem je, že triky jsou hlavní devizou filmu a ty postupem času lehce vyčpěly. Ano, je to neškodná oddychovka, ale prostě to na mě celou dobu působilo jako televizní film na nedělní dopoledne a ani jsem se moc nebavil. 50% ()

Colonist

Indiana Jones je pro mě svatý, takže původně jsem byl k tomuto filmu skeptický, že si na něj až příliš hraje. No nakonec jsem byl mile překvapen. Film si jde svou vlastní cestou. Akční scény a napětí nechyběly a hudba se také celkem povedla. Dále tu byly slušné Fraserovy hlášky a dobrý výběr herců, kterým to překvapivě spolu ladí. Příjemně jsem se pobavil, ale Indy je prostě Indy, ačkoliv srovnávat tyto filmy nelze. Čtyři hvězdičky za film + půl za Arnolda Vosloo, mého oblíbeného záporáka. Prostě nenáročná zábavná jízda. ()

kajas

"Mumie" je asi mým nejoblíbenějším dobrodružným filmem (Indymu zas tolik nefandím). To jiskření mezi Brendanem a Rachel mě nepřestává bavit ani po letech :). ()

Vědma

Je to opravdický, jak se kdysi říkalo, velkofilm jak má být, a přitom se ani na chvilku nebere vážně. A to je na něm mimořádně sympatické, jakož i Rachel Weisz a samozřejmě Imothep, to je aspoň sympaťák. Ráda ho vždycky znova vidím. ()

Aleee89

Hodně dobrý film, akční, ale snaží se hrát i na historickou strunu. Líbil se mi, je zajímavý, dobře natočený, dobří herci, hezké scény a prostředí. Prostě dobře odvedená práce. ()

Sartorius

Jednoduchá oddychovka, která si na nic nehraje. Vtipný Fraser, překrásná Weisz a charismatický Vosloo. Průměrný režisér s nadprůměrným scénářem. Vtipy, které skutečně pobaví a nejen na poprvé. Na rozpočet 80 milionů $ velmi kvalitní efekty. Tento film si určitě oblíbili prodejci popcornu. A pro mě to navždy bude první zakoupený originál. ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014