Šéf místní policie Martin Brody společně s policistou Hendricksenem na pláži objeví hlavu a část ženského trupu. Lékař je přesvědčen, že žena byla napadena žralokem. Brody si uvědomuje nebezpečí a chce nechat zavřít pláže, což se ovšem nelíbí starostovi. Městečko, zcela závislé na krátké turistické sezóně, si podle něj nemůže dovolit takový luxus. O pár dní později se další obětí stane šestiletý chlapec. Přestože starosta stále odmítá vydat zákaz koupání, zpráva pomalu prosakuje na veřejnost. Do pátrání se zapojí nejen policie a ichtyolog Matt Hooper, ale také desítky amatérských lovců, kteří se do městečka sjeli pod vidinou odměny, kterou za dopadení žraloka nabídla matka zabitého chlapce. Teprve když je přímo před očima stovek turistů v mělké zátoce napaden další muž, je starosta přinucen přiznat vážnost situace a pod nátlakem Brodyho najmout profesionálního lovce Quinta. Společně s ním se na moře vydává i Hooper a přes svůj strach z moře i Brody. Když se jim konečně podaří žraloka přilákat, jsou šokováni jeho velikostí? (TV Nova)

samoto

Čelisti neboli obrovský bílý žralok(zabiják),který sežere co mu příde do cesty ,až se setká s mistním policistou v tváří tvář bude jeho dní konec. ()

HonzaMag

Nedostižná klasika od jejíhož zhlédnutí se již nikdy nebudu úplně bezstarostně koupat v moři, protože vím, že tam dole někde je.... Ve své době měl tento film přístupnost až od 18-ti let, lidé v kinech omdlévali apod. Čas pokročil, dnes by možná byla přístupnost od 10-ti let, jsme všichni tak nějak otrlejší, ale zůstala mrazivá atmosféra, výborné herecké i zvířecí obsazení, podmanivá hudba. Ještě že bílí žraloci jsou pouze v Itálii a specializují se výhradně na české učitelky ... Takže při letošní dovolené v Řecku můžu být téměř klidný ...., tedy doufám, že budu :-) ()

FireTight

Když jsem tenhle film viděl poprvé, vydržel jsem se dívat do scény, kdy se jde někdo z hlavních hrdinů ponořit k ponorce a vybafne tam na něho ta lebka... Víc jsem strachy nevydržel. :D Nedávno jsem se k filmu dostal po druhé, konečně jsem film viděl do konce a musím říct, že je po všech stránkách opravdu třída. Kde jsou časy těchto hororů/thrillerů, kdy se hrálo hlavně na strach a nebyly k tomu potřeba hektolitry krve? Hm, páni filmaři? ()

Lasombra

Velice trefná a dramatická melodie, když žralok útočí, která se nezapomíná a je tak typická pro klasický Spielberovský velkofilm. ()

Arequipa

Přelomový film Stevena Spielberga. Pouštím si zásadně jen v zimě, abych na něj do léta zapomněl a mohl vlézt u moře s normálním tepem do vody. Ideální film na cestu zájezdovým autobusem na Jadran.:-) ()

Colour

A zase môj obľúbený problém, ktorý som mala i pri sledovaní super filmov ako Návrat do budúcnosti, Niekto to rád horúce či Smrtonosná zbraň. Po Čeľustiach začal boom žraločích filmov a keďže tento film vznikol skôr, než som sa narodila je jasné, že k novším som sa dostala skôr. Zápletku o tom, že k pokojnej pláži pripláva žralok, ktorý spokojne večeria a starosta to kvôli prachom ignoruje tu už bolo veľa. A všetky vznikli vďaka tomuto. Prvá hodina bola docela nudná, i na základe toho, že som videla podobné filmy, až potom zvyšná necelá hodina bola zaujímavá. No znova sa dostávame k rovnakému problému. Ľakačky tu boli, no také som videla v mnohých filmov a už to tak neľaká. Avšak mnoho scén bolo na myknutie. Čeľuste sú revolučným a výnimočným filmom, ktorý stojí za pozretie. 72% ()

sarfian

Tento kultový snímok som mal rád už ako malý. Tak som si ho teraz trošku pripomenul a stále je to dobrý kúsok mäsíčka. Dobre to Spielberg vymyslel s tou hudbov a nebolo treba ani moc ukazovať toho prerasteného voblera :o) (pre menej chápavých - vobler = návnada na dravé ryby). Hudba to jednoducho vybavila a dokázala navodiť atmošku úzkosti a strachu. VIDENÉ najmenej 4x ()

Alexandre

Hororový skvost 70. let. Napínavé atmosférické dílo režijního velikána. Není třeba víc dodávat, je to dokonalé ve všech ohledech. :-) ()

Sign

Jak už napsal Golfista, PŘICHÁZÍM TAK SE TĚŠTE!!! ano objevil se jako ten osmymetrovej žralok připraven nás všechny pozřít svojí geniální režijí, už jen první moment kdy se zobrazí dno moře a záběe začíná pomalu vykreslovat tak legendární vražedná hudba je jasné že o napětí tu nebude nouze, nejlepší na filmu byl jednoznačně konečný lov žraloka ()

Armin82

Výborná hlavní trojka herců,super scénář,luxusní hudba,slušně udělanej žralok a výborná atmosféra :) Tomuhle snímku těžko něco vyčítat,snad jen těch pár chybiček,které pozorný divák nepřehlédne,ale na rok 1975 je to vlastně dokonalý film :)Podle mého jeden z nejlepších filmů co kdy byl natočen...to napětí,nevědomost a hudba dělají z filmu extra třídu a jen těžko by se našel někdo,kdo by na tímhle veledílem jen mávnul rukou...a co se týče Johna Williamse,tak za tu trefnou hudbu,která měla na atmosféře a napětí nemalej podíl, bych mu dal nejen toho Oskara,ale i šlechtickej titul :)) 100% ()

Menno

Film, jenž nás doživotně připravil o klidná tempa. A navíc ta úžasná vnitrozáběrová montáž. :) ()

danny_21

Čelisti jsou klasika jedna z mých srdečních záležitotí i proto, že mě žraloci odjakživa fascinovali. Máti říkala, že když byla v 6 měsící, viděl jsem je taky v kině, je možný, že ta fascinace pochází ještě z pupíku:-) Krásně budované napětí tušeného dravce, dobře zahrané postavy v čele se Shawem, legendární Williamsova hudba a poctivá Stevenova režie dali dohromady mrazivou podívanou. Benchleyho knihu jsem přelouskal taky mockrát, doporučuju, je tam spousta zajímavých věcí, které se do filmu nedostaly - 90 % ()

Pathrose

Ale jo, je to prostě kultovní snímek a ikdyž po letech kouzlo vyprchalo, tak si pamatuji ten pocit, když jsem to viděl poprvé. ()

diodoros

Klasika Stevena Spielberga o útokoch žraloka na malý ostrov (prvá časť filmu) a následnom fyzicky a psychicky vyčerpávajúcom hone na mori (druhá časť filmu). Herci sú veľmi dobrí, je to však najmä dobrá hudba a výborná kamera, ktoré spoločne vytvárajú mrazivú atmosféru. Hoci je pri niektorých detailných záberoch na žraloka (hlavne v závere) vidno, že je umelý, nejde o nijaké odfláknuté krvavé béčko (hoci krvi je tu dosť), ale o atmosférický thriller, ktorého konečný účinok nemenia žiadne menšie vady na krásne a film tak zostáva dôstojnou strašidelnou klasikou s niekoľkými výbornými scénami. ()

Martensson35

Průkopnický film a brilantní řemeslná práce své doby, jenž i dnes vytře zraky všem "digitálním" žralokům. Herci, především Robert Shaw jako nezapomenutelný Quint, scénář a práce s kamerou, jenž navozují skutečně děsivou atmosféru, to je to co činí tento film klasikou s velkým K. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

16.01.2019

Kultovní Čelisti se 23. ledna vrátí na jediný den na velké filmové plátno. Díky projektu Symphonic Cinema se uskuteční projekce tohoto oscarového filmu Stevena Spielberga za doprovodu živé hudby… (více)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (více)

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna