Už né tak ponurý, jako první díl, ale stále s nesporými kvalitami a no, jak jinak, než nezaměnitelným italským hřebcem, S. Stallone. Myslím, že chtěl nalákat i jiné publikum, než je to filadelfské a boxerské, a tak na nás sype hutnou dávku hlášek a "you know". Nezdá se mi, že by to bylo horší jeho předchůdce... 80%(24.7.2012)

Po prvním zhlédnutí Rockyho 2 jsem teprve plně začala rozpoznávat a chápat jeho kultovní status. Akcí i hláškami nabušené pokračování. Namakaný Sylvester Stallone coby charakterní "Italský hřebec" se svou typickou sebekritikou a "Rockyovským" humorem (scéna při natáčení reklamy a předčítání textu mě odrovnala:) A samozřejmě tradiční Rockyho trénink za doprovodu slavné melodie Billa Contiho. Carla Weatherse jsem vždy měla zapamatovaného jako Dillona z Predátora. Nyní v něm už však budu vidět také drsného šampiona Apollo Creeda. "Rocky, máte poškozený mozek?" - "Já ho nevidím", "Můžete mi nejdřív spravit oko?" - "Jak se cítíte?" - "Nikdy jsem se necítil tak dobře."(22.11.2010)

Dnes, napríklad v roku 2010, sa môžeme na sériu o Talianskom žrebcovi pozrieť s poriadnym dlhoročným odstupom. Pri pohľade na ROCKYHO II dochádzam k názoru, že sa ešte relatívne verne pridŕža trenírok mnou milovaného originálu (za ktorý bol Stallone ako herec a scenárista nominovaný na Oscara). Je to stále viac o Rockym a ľuďoch z jeho okolia, než o tom, kto komu v ringu čo rozbije. Dokonca by som povedal, že boxerské scény tejto série ma nikdy nebavili. Skôr ma otravovali a odvádzali od kvalitne napísaných a zahraných postáv. ROCKY II je (na rozdiel od komiksovej trojky a šialenej ruskej štvorky) malá, šedivá a psychologická dráma (podobne, ako päťka a šestka). Lenže už jej chýba oná údernosť „jednotky“. Postavy poznáme, dokonca i „ústredný zlosyn“ je rovnaký (!), všetko sa točí v jednom kruhu a nič nové neprichádza. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/163333/Rocky-II-60.html(11.11.2007)

Rocky si zacal trochu verit, ale v nitru je to stale ten prostacek, pro ktereho je box zivotni sen, ktery ale nepotrebuje za kazdou cenu snit...jeste stale to neni samy sval bez gramu tuku jako v nasledujicich dilech, ale kdyz se clovek kouka na ty filmy v rade za sebou, tak sleduje ten pokrok a ty zmeny ve stavbe Stalloneho postavy...(10.10.2012)

Že to není jednička mi bylo jasné od začátku a v pohodě jsem to přijal.Protože je to pořád kvalitní film,ve kterém není ani tak důležitý box,ale samotný Rocky,jeho život a problémy.Nevím čím to je,jestli Slyovým úsporným a působivým herectvím nebo scénářem,ale Rocky je postava,které má člověk tendenci fandit tak nějak automaticky a ve všem,jak v ringu tak v lásce.A když takovou postavu máte,je kumšt kolem ní neodvyprávět dobrý film.Pravda,občas je dvojka Rockyho trochu bez děje,některé scény jsou přebytečné,jiné by chtěly rozvést,nedostatků by se našlo dost.Ale vzhledem k úžasnému finálovému zápasu,který tlačí na emoce ještě mnohem víc než ten z jedničky (což je moc dobře) nějak nemám potřebu po nich pátrat.Takže za mě spokojenost a těším se na další díly.Ale nevěřím,že by se v nich mohl pro Rockyho objevit lepší soupeř,než jakým byl Apollo Creed.Z toho chlapa člověk musí mít respekt! 80 %(12.11.2010)

• - Naposled se ve filmu objevuje přítel Rockyho Gazzo. (HenryLuner)

• - Zhruba v 90. minutě filmu Rocky (Sylvester Stallone) přeskakuje v parku čtyři lavičky. Pravdou ale je, že přeskakuje pouze dvě stejné lavičky dvakrát po sobě. (Syna.1990)

• - Ve scéně, kdy je Rocky (Sylvester Stallone) a Adriana (Talia Shire) v zoo, se střídají záběry, v nichž Rocky střídavě má a nemá na pravém rameni sníh. (chleba24)