Dvojka má nesmírnou výhodu, že vyšla chvilku po jedničce a tak může pokračovat v příběhu a vyždímat postavy na maximum. Jenže Rocky už není ten zamilovaný outsider, který poučuje děti na dvorku, že nemají kouřit a který po nocích zve dívky na rande. Dvojka velmi často sklouzla do vztahových a příběhových klišé, celý film je velmi předvídatelný a rozhodně se nekoná taková revoluce, jako u prvního dílu.(11.8.2013)

pro mě osobně MNOHEM lepší než první díl. A´t se snažím sebevíc, nenacházím jedinou věc, kterou bych druhému boxerskému opusu mohl vytknout. Především: Stallone je jako scénárista výborný! Ve filmu není jediná zbytečná scéna. Děj se neustále sune dopředu, ani na chvíli nenudí, což byl hlavní problom, který jsem měl s prvním dílem. Stallonovi se podařilo velmi důvěryhodně a neokázale znázornit Rockyho, jako chlapa, který ví, že není dvakrát chytrý ale dělá, co umí. Zároveňje s podivem, že se mu podařilo vyvarovat se všeho patosu a s žánrovými klišé pracuje velmi umě. Stallone zároveň dokazuje, že UMÍ hrát (nejmarkantnější je to opět ve scénách s Adriane. Chemie mezi ním a Talii Shire je přímo unikátní. Stallone zároveň obstál jako režisér a celá tréninková montáž je prostě výborná, stejně jako závěrečný souboj. Zpomalené záběry mě dostaly!! Takovýhle Rocky se mi líbí! Ne ten první.. Ten druhý by si býval zasloužil Oscara. Zcela bez legrace.!(1.3.2007)

Rocky podruhé. Tempo je mírně vláčné a některé scény možná trochu zdlouhavé. Středobodem filmu je pro mě Adrianina neočekávaná podpora manžela, těch několik slov je neuvěřitelně motivačních a energii budících. Počínaje tímto okamžikem se druhý Rocky vrací do zajetých dynamických kolejí prvního dílu, následuje tréninková montáž zvýrazněná Mickovými originálními metodami, pokračováním jest Rockyho běh ulicemi a opětovný výběh po schodech k místnímu muzeu umění. Není však již sám, stojí za ním celá Philadelphie. Závěrečný zápas je větší než ten předchozí, je však očividně příliš nahraný. Hudba samozřejmě lahodí uším stejně jako minule. Film je zahrán opět velice dobře, více prostoru dostal Weathers i Meredith. Za posledními slovy Rockyho směřujícími k Adrianě již nabíhají titulky, oblékám si tepláky a děravé tričko, proplížím se dírou v plotě k sousedovi do kurníku, kde mu ukradnu spící kuře. Vzápětí ho pokládám na trávník u nás na zahradě a dávám mu tři vteřiny náskok... 70% 200 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(25.7.2007)

Dnes, napríklad v roku 2010, sa môžeme na sériu o Talianskom žrebcovi pozrieť s poriadnym dlhoročným odstupom. Pri pohľade na ROCKYHO II dochádzam k názoru, že sa ešte relatívne verne pridŕža trenírok mnou milovaného originálu (za ktorý bol Stallone ako herec a scenárista nominovaný na Oscara). Je to stále viac o Rockym a ľuďoch z jeho okolia, než o tom, kto komu v ringu čo rozbije. Dokonca by som povedal, že boxerské scény tejto série ma nikdy nebavili. Skôr ma otravovali a odvádzali od kvalitne napísaných a zahraných postáv. ROCKY II je (na rozdiel od komiksovej trojky a šialenej ruskej štvorky) malá, šedivá a psychologická dráma (podobne, ako päťka a šestka). Lenže už jej chýba oná údernosť „jednotky“. Postavy poznáme, dokonca i „ústredný zlosyn“ je rovnaký (!), všetko sa točí v jednom kruhu a nič nové neprichádza. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/163333/Rocky-II-60.html(11.11.2007)

Sinusoida úspěchu se opakuje, akorát že tentokrát začíná na vrcholu, aby spadnul na dno a z něj se vybojoval opět na vrchol. Bohudík se opakuje i Sylvestrův výkon z prvního dílu, ale scénáristicky je úrovňově někde jinde, děj pokulhává s náhlými údalostmi jako svatba či dítě a místy se člověk opravdu nudí. 60%(11.8.2012)

• - Natáčelo se od října 1978 do ledna 1979 v Kalifornii a Pensylvánii. (Varan)

• - 800 místních školáků se zapojilo do běhu s Rockym. (HellFire)

• - Úlohu batoľaťa, teda Rockyho (Sylvester Stallone) novonarodeného syna Roberta Balbou jr., si strihol jeho druhý najstarší syn Seargeoh Stallone. (milhouse86)