Chystá se odveta století. Rocky Balboa se znovu utkává s Apollo Creedem v pokračování jednoho z nejuznávanějších filmů v dějinách. Rocky Balboa (Sylvester Stallone) obstál v zápase se šampiónem těžké váhy a fanoušci volají po odvetě. Ale Rocky utrpěl v souboji těžká zranění a ohlásil odchod na odpočinek. Snaží se začít nový život, ale zjišťuje, že svému skutečnému poslání stejně neunikne. Ring ho láká a Rocky se musí připravit na zápas svého života. (HBO Europe)

Trailer

Dever

Soundtrack Bill Conti: 1. Redemption (Theme from Rocky II) [2:34] ,2. Gonna Fly Now [2:35] ,3. Conquest [4:43] ,4. Vigil [6:32] ,5. All of My Life - DeEtta Little/Nelson Pigford [4:00] ,6. Overture [8:38] ,7. Street Scat/Two Kinds of Love [2:37] ,8. All of My Life (Instrumental) [2:27] ()

B!shop

Tak druhej dil presne navazuje tam, kde prvni skoncil, pricemz jeste zopakne zaver zapasu z minula, takze by se mohlo zdat, ze to je proste navazani na puvodni dej a rozvinuti osudu jednotlivejch postav. Coz sice jo, ale vicemene to je podruhy to samy a drobet hur, jelikoz uz to je proste podruhy a nektery herci uz do toho tolik nedavaj. Na druhou stranu se dost zlepsily zapasy (teda ten jeden), uz to vetsinou vypada, ze rana fakt dopadla, navic solidne ozvuceny a vsude caka pot, sliny a sem tam krev. Na jednicku to sice ani omylem nema, ale ze by to bylo nak vyrazne horsi se rict neda, takze slabsich 5*. ()

Malarkey

Byl pozdní dubnový večer, počasí ponuré, výrazně deštivé. Navíc neměnící se v příštích 24 hodinách. Volba pro zvednutí nálady padla na sérii Rockyho. Navíc druhý díl je takový melancholicky smutný kousek, takže pěkně podkreslil tu náladu. Rocky Balboa tu působí jako hroznej pitomec. Dělá ze sebe strašnýho chudáka, život si s ním po prvním díle nemazlí, dělá co může, je skromný, pokorný – prostě náš frajer Rocky. A pak po úvodní nakládačce od Apolla přichází odveta, která je stejně tak brutální a vy víte, že tohle je prostě ten Rocky, kterého máte tak rádi. ()

POMO

Menej psychológie, viacej povrchných emócií. Sylvester stavia na pevných základoch, ktoré položil v jednotke, a prechádza do šablóny čistokrvnej žánrovky - silnejšie tlačenie na pílu v emóciách Rockyho milostného vzťahu, silnejšie tlačenie na pílu v rivalskom vzťahu k protivníkovi v ringu. Boxerské finále efektnejšie nakrútené i emocionálnejšie než v jedničke (ktorá si ale na ňom nepotrebovala natoľko zakladať). Solídny sequel so zachovaným dotykom autora, ale tak silnú stopu ako originál nezanechá. ()

tron

Dvojka sa ešte relatívne pridŕža rukavíc jednotky. Je stále viac o Rockym a ľuďoch z jeho okolia, než o tom, kto komu v ringu čo rozbije (ako to bolo v trojke a najmä šialenej sovietskej štvorke). Dokonca by som povedal, že boxerské scény tejto série nikdy neboli jej vrcholom; tým sa stali postavy, vzťahy, dialógy. Dvojka je malá, v dobrom sivá, psychologická dráma. Lenže jej predsa len chýba údernosť jednotky. Postavy poznáme, dokonca i ústredný "záporák" (?) je ten istý (!). Všetko sa proste točí v jednom kruhu a nič nové neprichádza. Ale inak fajn. ()

• 800 místních školáků se zapojilo do běhu s Rockym. (HellFire)
  • Zhruba v 90. minutě filmu Rocky (Sylvester Stallone) přeskakuje v parku čtyři lavičky. Pravdou ale je, že přeskakuje pouze dvě stejné lavičky dvakrát po sobě. (Syna.1990)
  • Sylvester Stallone napsal knihu popisující děj filmu z pohledu Rockyho. Je psaná v Ich formě a nepopisuje scény, v nichž se postava Rockyho neobjeví. (ArsenalEagle)