V současné době by nemělo pokračování Rockyho naprosto žádnou šanci na úspěch a s největší pravděpodobností by se ztratilo v propadlišti filmových dějin rychleji než bychom řekli hřebec. Ovšem datum natočení hraje v tomto případě roli skutečně největší a není tedy divu, že druhý díl boxera se srdcem plným amerického snu se dočkal nadšených ovací. Jiná doba. Tak zní klíčová charakterizace celé této věci. Příběh plný klišé, uměle vyhypovaných scén, jednoduchých hlavních hdinů a základní zpětné vazby na diváka holt před lety působil daleko jinak. Při sledování Rockyho má člověk takový zvláštní pocit. Není to jen styl točení (žádná digitální kamera, žádný rychlý střih, žádná syrovost, žádné digitální efekty), je to spíše substance retro prvků. Ať už jsou to starší automobily, stavby, obchody, městské čtvrti, oblečení, či samotný klíčový finální zápas, je tu prostě kouzlo stáří. Jiná doba, jiný svět a pokud to člověk nezažil, kouká na to ještě úplně jinak. Jednoduše řečeno, těžkotonážní nostalgie se vším všudy.(27.4.2007)

• anais

V podstatě to samé co první díl...Rocky netrénuje, fláká se, nakonec se se starým dobrým Mickem do tréninku pustí a porazí Apollo Creeda...s tím rozdílem, že se nedává dohromady s Adrianou, ale křísí ji z komatu. Tam, kde v byla v jedničce upřímnost, dostavuje se hollywoodská vypočítavost. Stallone už svého hrdinu neukazuje jako troubu, který občas řekne něco srandovního... Rocky se zmněnil v továrnu na hlášky, které jsou často vtipné, to ano, ale hrdina tak ztrácí svou důvěryhodnost. Celý film je jen nastavovaná kaše. Mam teorii - zatímco v prvním dílu byl důraz na tom, že Rocky je Itallion Stallion, tedy Italský hřebec, ve dvojce se od tohoto označení nenápadně přestupuje směrem k tigrovi (který se v dalších dílech stane jakýmsi hlavním zvířetem Rockyho...Eye of the tiger). No, a alternatvní název pro Večírek u Kitty a hřebců (první film se Stallonem vůbec, současně jeho první a poslední porno) je právě Itallion stallion...tudíž, má teorie zní...Stallone se zalekl svého porno výkonu a začal se zbavovat nálepky Italský hřebec...to je vše.(14.1.2005)

• Ivoshek

Blbina. Jednička byla taková celkem koukatelná outsiderovská pohádka, tenhle film o revanši a Apolo Krýdem je jen slabý odvar. Mimochodem, je docela vtipné, že jsem se v textu distributora překouknul a myslel jsem, že Rocky Adrianu připravil o ruku (a ne požádal), tak jsem se to marně snažil vybavit...(23.1.2009)

Druhý díl očividně těží z úspěchu jedničky. Je to poznat i na vyprávěcím stylu, který prakticky opisuje to, co už jednou fungovalo. Takže je vám vlastně po chvíli jasné, o co v tomhle dílu půjde a jak skončí. Nejvíc mi ale pil krev Stallonův způsob, jakým Rockyho zahrál. Protože ta postava na mě působila, jako by jí Apollo v závěru jedničky vymlátil půl mozku z hlavy a udělal z něj úplného retarda. Tentokrát je to jen a pouze dobrý film, což ale taky není nejhorší.(27.10.2010)

Jednička byl začátek všeho. Tohle je už dejme tomu ukončení, protože Rocky překoná sebe. Vydrží všech 15. kol a získá pás, pro mistra světa. Ale to jde stranou, protože tu byli scény, po kterých mi padali slzy. Např. kdy Rocky byl stále s Adrian, radši se vykašlal na tréning a byl se svojí láskou. Nakonec se jim narodí děťátko a začíná tvrdý tréning a Rocky to dokáže. Vynikající pokračování :)(15.9.2012)

• - Zhruba v 90. minutě filmu Rocky (Sylvester Stallone) přeskakuje v parku čtyři lavičky. Pravdou ale je, že přeskakuje pouze dvě stejné lavičky dvakrát po sobě. (Syna.1990)

• - Ve scéně, kdy je Rocky (Sylvester Stallone) a Adriana (Talia Shire) v zoo, se střídají záběry, v nichž Rocky střídavě má a nemá na pravém rameni sníh. (chleba24)

• - Na začátku filmu, po prvním zápase, má Rocky (Sylvester Stallone) zavázané pravé oko. Když ho jeho trenér (Burgess Meredith) uhodí, je to opět do pravé tváře, aby tak dokázal, že Rocky špatně vidí. U závěrečného zápasu však hlasatel tvrdí, že si Rocky zranil levé oko, nikoli pravé. (Geriel)