"Rocky II"; toto pokračovanie, Oscarom ovenčeného pôvodného filmu, by kľudne mohlo niesť podtitul "Odveta". Druhá časť začína presne tam, kde končí prvá. Apollo Creeda v náročnom súboji od KO zachránil len gong, čo ukončil zápas. Vyhral len o jediný bod, v pomere 8:7. To jeho narcistická povaha nedokáže zniesť a preto vyzíva Rockyho k druhému duelu. Tak chce celému svetu dokázať, že on je jediný neohrozený šampion. Rocky zarobené peniaze rýchlo minul, oženil sa s Adriane a dokonca čakajú prírastok do rodiny. Po dlhom váhaní sa rozhodne, že sa opäť postaví do ringu proti doposiaľ neporazenému Apollo Creedovi. Znova sa pokusí zabojovať o najcennejší boxerský titul. ****(19.5.2011)

PRIMA MAX HD - Já měl vždycky dvojku raději než jedničku. Zejména závěrečné přípravy (trénink) na zápas jsem jako malý hltal a pouštěl si pořád dokola. Také mojí větší oblibu druhého dílu přisuzuji tomu, že se ve dvojce tolik nefilosofuje a není tolik o psychologii postav, což se přiznám, že mi u Rockyho II vždy vyhovovalo. Po dlouhé době jsem to dnes viděl s dabingem od TV Nova z roku 2000 a docela jsem koukal, jak je cenzurovaný. Některé hlášky pak tolik nevyzni. Původní dabing z roku 1991 má větší šmrnc, takže příště. Ale...novácky dabing má zase Vaška Tittlebacha jako hlavního komentátora zápasu, což je velký klad :) 75%(16.11.2016)

Překvapuje mě, jak málo zaostává druhý díl za prvním. Na pokles jsem byl připravený. O to víc mě překvapilo, že nebyl zas tak znatelný. Příběh se příjemně rozvinul a Stallone zahrál hloupého burana, který se "náhodou" dostal ke štěstí, skvěle. Vadil mi přes míru přidaný patos (scénu, kdy za Rockym běží dav čítající stovku dětí, jsem nepochopil), ale jinak jde o překvapivě dobrou podívanou.(13.12.2009)

Jednička byl začátek všeho. Tohle je už dejme tomu ukončení, protože Rocky překoná sebe. Vydrží všech 15. kol a získá pás, pro mistra světa. Ale to jde stranou, protože tu byli scény, po kterých mi padali slzy. Např. kdy Rocky byl stále s Adrian, radši se vykašlal na tréning a byl se svojí láskou. Nakonec se jim narodí děťátko a začíná tvrdý tréning a Rocky to dokáže. Vynikající pokračování :)(15.9.2012)

• anais

V podstatě to samé co první díl...Rocky netrénuje, fláká se, nakonec se se starým dobrým Mickem do tréninku pustí a porazí Apollo Creeda...s tím rozdílem, že se nedává dohromady s Adrianou, ale křísí ji z komatu. Tam, kde v byla v jedničce upřímnost, dostavuje se hollywoodská vypočítavost. Stallone už svého hrdinu neukazuje jako troubu, který občas řekne něco srandovního... Rocky se zmněnil v továrnu na hlášky, které jsou často vtipné, to ano, ale hrdina tak ztrácí svou důvěryhodnost. Celý film je jen nastavovaná kaše. Mam teorii - zatímco v prvním dílu byl důraz na tom, že Rocky je Itallion Stallion, tedy Italský hřebec, ve dvojce se od tohoto označení nenápadně přestupuje směrem k tigrovi (který se v dalších dílech stane jakýmsi hlavním zvířetem Rockyho...Eye of the tiger). No, a alternatvní název pro Večírek u Kitty a hřebců (první film se Stallonem vůbec, současně jeho první a poslední porno) je právě Itallion stallion...tudíž, má teorie zní...Stallone se zalekl svého porno výkonu a začal se zbavovat nálepky Italský hřebec...to je vše.(14.1.2005)

• - Při tréninku se Rocky škádlí s rychlejším protivníkem. Tím je skutečný šampión Roberto Durán. (HellFire)

• - Naposled se ve filmu objevuje přítel Rockyho Gazzo. (HenryLuner)

• - Náklady na film byly 8 milionů dolarů. Původní rozpočet však byl pouhé 3 miliony. Stallone totiž chtěl dalších šest rychloběžných kamer pro snímání zápasu, skutečné publikum a extra gáži pro štáb. (dezert)