Příběh pokračuje. V podstatě podobné jedničce, vynikající film, kde konec všichni vytuší, ale dobré zápletky, celkově velmi solidní. Výborné jsou Rockyho tréninky a jeho vzestup. Dobře vystižena nechuť trénovat na žádost manželky - trenér chce, Adriana ne a Rocky neví komu se zavděčit...(18.12.2006)

Není to sice jako jednička, přesto to stojí za to..! Dobře navazuje na předchozí díl, což odceňuji... Opět skvěle prožité výkony, hudba a všechno co k pravému filmu má patřit!..:) To jak už tady psal uživatel "sud" je pravda, musím s tím souhlasit, dojalo mě to!.. Postavy se k hercům hodí a herci je maximálně využili, vžili se do toho a to je na tom taky vidět..! Už né jako jednička, přesto čtyři ****..:) ROCKY, ROCKY, ROCKY!!!(13.9.2007)

Druhý díl moc nezaostává za svým starším bráškou, je udělaný opět podle té šablony, díky které se tak jednička proslavila. Režijní, scénáristická a dějová část je oproti jedničce sice trošku slabší, ale to vůbec nevadí, jelikož se na to i tak dobře kouká. Na Rockyho s Mickym je znovu radost pohledět.(15.1.2008)

Překvapuje mě, jak málo zaostává druhý díl za prvním. Na pokles jsem byl připravený. O to víc mě překvapilo, že nebyl zas tak znatelný. Příběh se příjemně rozvinul a Stallone zahrál hloupého burana, který se "náhodou" dostal ke štěstí, skvěle. Vadil mi přes míru přidaný patos (scénu, kdy za Rockym běží dav čítající stovku dětí, jsem nepochopil), ale jinak jde o překvapivě dobrou podívanou.(13.12.2009)

Rocky si zacal trochu verit, ale v nitru je to stale ten prostacek, pro ktereho je box zivotni sen, ktery ale nepotrebuje za kazdou cenu snit...jeste stale to neni samy sval bez gramu tuku jako v nasledujicich dilech, ale kdyz se clovek kouka na ty filmy v rade za sebou, tak sleduje ten pokrok a ty zmeny ve stavbe Stalloneho postavy...(10.10.2012)

• - Kniha kterou čte Rocky Adrianě je „The Deputy Sheriff of Comanche County“ spisovatele Edgara Rice Burroughe, poprvé vydaná roku 1940. (HellFire)

• - Na začátku filmu, po prvním zápase, má Rocky (Sylvester Stallone) zavázané pravé oko. Když ho jeho trenér (Burgess Meredith) uhodí, je to opět do pravé tváře, aby tak dokázal, že Rocky špatně vidí. U závěrečného zápasu však hlasatel tvrdí, že si Rocky zranil levé oko, nikoli pravé. (Geriel)

• - Náklady na film byly 8 milionů dolarů. Původní rozpočet však byl pouhé 3 miliony. Stallone totiž chtěl dalších šest rychloběžných kamer pro snímání zápasu, skutečné publikum a extra gáži pro štáb. (dezert)