Beast

Velice průměrný film, ve kterém by bez nádherných efektů nezůstalo vůbec nic - Nerozumím této "Matrix" pseudo-filozofické mánii, na kterou tolik i velice inteligentních lidí naletělo. ()

erl

Jiné uchopení látky a další rozšíření světa Matrixu. Není to zdaleka tak silný film jako předchůdce ale je tu spousta skvělých momentů které Reloaded povyšují nad průměr. ()

Hwaelos

Bezprecedentně nejpropracovanější sémantika fikčního světa, krerou jsem zatím na plátně viděl. Jakkoli jsem se napoprvé cítil trochu zklamaný, bylo to hlavně způsobeno nepochopením (viz. Mattyho komentář). Až po opakovaném shlédnutí jsem dokázal docenit jednotlivé vrstvy filmu. Třeba stěžejní akční scéna druhého dílu - naháněčka na dálnici. Proč je dálnice tak nebezpečné místo? Je to hlavní tepna systému. Stejnou paralelou můžeme identifikovat dálnici jako tepnu města v religiózním slova smyslu. Hlavní silnice je skutečně krevní řečiště města. Právě tyto přesahy činí z Matrixu víc než dokonalý akční film. ()

adamo_znk

Reloaded je nutné hodnotit a spojit s Revolutions. K dvojce zvlášť snad jenom to, že obsahuje jedny z nejlepších akčních scén co jsem kdy viděl. ()

Idée_fixe

Parádní soubojová scéna cca v půlce filmu, v hale na schodech. Moje nejoblíbenější z celé trilogie. ;-) Skvělé zakomponování těch různých historických zbraní, prostředí s uměleckými předměty (sochy, obrazy, etc.), a hudební doprovod - toť vše přímo pastva pro můj zrak, sluch, a v podstatě i další smysly. ;-) ()

moviesfan

Pokračování je velmi zdařilé co se týče triků, příběhu a herců. Reloaded udržel laťku dost vysoko, protože ve mně zanechal kladný dojem. Adrenalinu je zde dost a proto nemám téměř žádné výtky. ()

PanCitron

No čekal jsem něco mnohem horšího. Je sice pravda, že některé (bojové) scény v Matrixu mě dost nudily, ale tak jinak fajn. A cliffhanger nadmíru povedený Pořadí trilogie: 01 - The Matrix, 02 - The Matrix Revolutions, 03 - The Matrix Reloaded ()

m.krudenc

Pro mě je Matrix Reloaded lehké zklamáním. A to měl z 1. dílu naprosto skvěle připravenou půdu pro pokračování. Ve filmu je několik dobrých akčních scén, ale celkový dojem není takový, jaký by si Matrix zasloužil. Škoda, škoda... Na druhou stranu je ale Reloaded přestupní stanice mezi prvním a třetím dílem, tudíž jeho pozice je o něco těžší. Stále je to dobrá podívaná (na běžné poměry vynikající). ()

JohnCZ

Klasická dvojka. Všeho je víc. Akce, efektů a hlavně příběhu, který rozvíjí původní matrixovský svět novým nečekaným směrem. Nikdy jsem moc nepochopil, v čem jsou pokračování o tolik horší. Minimálně kvůli úžasně vyobrazenému podzemnímu Zionu mi přijde Reloaded o stupínek lepší jak předchůdce, byť dějově místy až příliš stagnuje vinou přemíry akce. Ta je sice lahůdková, i po těch letech stále oku velmi lahodící, ale chtě nechtě film místy, co se narace týče, docela ztrácí tempo. ()

Blofeld

Dost mizerná sci-fi s nudnou akcí, celkem OK herci a silnými příznaky překombinovanosti. Předesílám, že původní Matrix mám moc rád, ale co je moc, to je moc. Rozhovor s Architektem mě v kině sice zaměstnal, ale doma na podruhé hystericky rozesmál. Takovej blábol... V podání MTV byl mnohem lepší. To, co jsem napsal, sice nedává smysl, ale myslel jsem, že to bude znít cool... ()

M.Macho

1/2 - pokračování Matrixu jsem musel vidět víckrát, abych mohl docenit jeho "rozměr". Vskutku obstojný následovník plný dokonalých obrazů. Na Reloaded i Revolution se dá napsat komentář v kuse - však je to v podstatě jeden film. Reloaded rozevírá "intimitu" a skromnost Matrixu. Objevuje v něm další 13. komnaty. Kromě Nea jako vyvoleného, tak vyvstávají různé rozkošné anomálie. Tomuto opusu nechybí absurdity, hra s časem a velkými bouchačkami. Postava Architekta jaksi celou věc komplikuje a činí z Matrixu labyrint labyrintů. Jen nerozumím jak funguje ve virtuální realitě energie a její distribuce, ale... ()

Marek1991

Toto bolo niečo úplne iné. Cítil som sa ako stratený. Veľmi prázdny film a pokazené pokračovanie. Ani tá akcia a posolstvo sa prvému dielu nevyrovnali. Ťaží to len s prestíže prvého dielu, inak to je pre mňa menší prepadák, samozrejme to nie je zlý film. Má to mnoho originálnych momentov, ktoré to držia nad vodou. ()

Falcor

Méně myšlení, více dokonalých efektů a lepší soundtrack (hlavně ta filmová instrumentální část) než k úvodnímu Matrixu. ()

liquido26

Je to těžký. Dvojka je sice slabší než jednička, ale dám jí taky čtyři hvězdičky. První zhruba hodinu se toho moc nestane, film se na můj vkus moc dlouho rozjíždí, příběh není tak zajímavý jako u jedničky a tvůrci snaží se to vynahradit perfektními souboji inspirovanými wuxia filmy, skvělou akcí a dokonalými triky, což se jim velice zdatně daří, i když se mi ke konci ta dokonalá akce začala už trochu přejídat. Největším potěšením celého filmu byl Neo, coby Superman. ()

corpsy

Skrátim to. Veľkoleposťou, prvý Matrix na druhú, mínus jeho kúzlo a atmosféra. Jeden z naočakávanejších filmov storočia sa nevydaril veľmi na jedničku. ()

kleopetra

doufala jsem, že to bude pecka, ale teď si myslím, že měl zůstat jen Matrix bez jakýchkoli pokračování... Pěkné efekty, prima boje, ale to je tak všechno... ()

draculca

Proč se tohle stalo? Pro mě je Matrix Reloaded zklamáním. A to měl z 1. dílu naprosto skvěle připravenou půdu pro pokračování. Ve filmu je několik dobrých akčních scén, ale celkový dojem není takový, jaký by si Matrix zasloužil. Škoda, škoda... Na druhou stranu je ale Reloaded přestupní stanice mezi prvním a třetím dílem, tudíž jeho pozice je o něco těžší. Stále je to dobrá podívaná (na běžné poměry vynikající). ()

F.man

Před bratry Wachowskými musím smeknout obrovskou poklonu, protože mít koule vpálit do kin s takovým sequelem, to je panečku něco. Asi každý čekal od pokračování kultu Matrix drahší, větší, akčnější, no prostě standardní "dvojku" která příjde s osvědčeným modelem za více peněz. Wachowští však natočili film, který sice má hodně povedených akcí, je větší, drahší a vše okolo, ale taky je výrazně komplikovanější a pro průměrného diváka tak hůře ztravitelný. Jasně že se nejedná o nic extra komplikovaného, ale pokud vezmu lineárně přímý původní snímek, který má zajímavé, ale poměrně jasně propletence, u Reloaded už to chce na dialogy dávat pozor a často přemýšlet. Což mnohdy může být míněno jako mínus, za mě ovšem výrazné plus. Možná že si na sebe tvůrci upletli trochu bič (respektive je na ně upletlo studio) s dalšími dvěma díly, čímž museli vymýšlet děj na další čtyři hodiny, ale povedlo se a Reloaded je tak naprosto legitimním pokračováním a držitelem jména Matrix. Tonight let us make them remember: This is ZION, and we ARE NOT AFRAID. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro