Někdo tam nahoře mě má rád

• USA Somebody Up There Likes Me (více)
Drama / Sportovní / Životopisný
USA, 1956, 114 min

„Světoví boxeři trénují zde“ hlásí nápis nad vchodem Stillmanovy posilovny. Thomas Rocco Barbella není boxer. Je jen otrhaný, zoufalý mladík, co potřebuje prachy. Proto vejde, zapíše se pod smyšleným jménem Rocky Graziano a kvůli deseti dolarům vstoupí do ringu jako sparing partner... a není poražen. Jméno se zapíše do historie. Stejně jako tento příběh o Grazianově cestě z absolutní chudoby k titulu šampiona ve střední váze. Ve svém druhém filmu hraje Paul Newman skutečného krále ringu. V rámci přípravy na roli se s Grazianem osobně setkával, aby pochytil jeho způsob řeči a mimiku. Film získal dva Oscary a režisér Robert Wise zachytil tempo tohoto sportu se silou knock outu. Ve filmu se objeví i Steve McQueen a Robert Loggia. Zaujměte místa nejblíž ringu! (oficiální text distributora)

Bogrant

Film, ktorý v prvopláne bol určený pre Jamesa Deana, no nešťastnou zhodou náhod, ho už nestihol. Na druhú stranu, ale odštartoval kariéru Newmana a moja zvedavosť ako sa s ním popasoval, je to hlavnou príčinou, prečo som si ho vyhľadal. A urobil som dobre, pretože na svoju dobu vzniku to je veľmi vydarená dráma z prostredia boxu a v dobe, kedy ešte svet nepoznal žiadneho Rockyho či Zúriaceho býka to muselo byť dosť inšpiratívne. ()

vojtazz

Tak to bylo opět něco výjmečného. Filmy z padesátek mě prostě nikdy nezklamou. Jó asi hlavně proto, že jsem viděl puze ty lepší, respektive dobře hodnocené, mezi čímž stejně panuje u starých filmů přímá úměra, je totiž oceňována jejich faktická kvalita. U novějších filmů to tak bohužel zdaleka neplatí, jelikož se mnoho zdejších hodnotícíh často nechává zaslepit třpytem zlaťáků, které film spolykal. Jinak atmosferické, svižné, emotivní i vtipné (nasmál jsem se více než u kdejaké komedie). No a Paul.... Netřeba slov, další výkon par excelance. Nadchnul mě ještě více než v Cat on a hot tin roof a zapsal si pro mě jeden z nejlepších hereckých výkonů, s kterými sem měl tu čest. ()

majorzeman13

Nejlepší boxerský film - dost možná ano. Paul Newman v roli Rocky Graziana je výborný,výtečný,skvělý herec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na to,že jde o černobílý film,tak jen smeknou před tvůrci. Nezvladatelný raubíř,zloděj,rebel,provokatér,který se vypracuje až na vrchol!!!!!!!!!!!!!! Už vím ,kde bral inspiraci,námět pro svůj film Sylvester Stallone (Rocky)........................ ps:Nezapomenutelný filmový skvost !! pss: malé roličce se představí Steve McQueen- ten típek s nožem v ruce ()

27maudit

Postupně si nakoukávám filmy Paula Newmana a přiznám, že nemám moc ponětí, jak se točí takové bitky, které opravdu nevypadají hrané. Asi dokonaly střih a kamera a Newman nikdy nebyl ořezávátko, který by se jich bál pár dostat. Jsem nadšená z celého filmu, jak se Rocky pořád pohupoval, protože se zkrátka nedokázal zbavit vniřního napětí. en v ringu. Má oblíbená hláška "Copak můžu za to, že je Norma těhotná? Film 100%. A náš Pavlík by si zasloužil každého Oscara z těch devíti nominací. Hlavně za Kočku na rozpálené plechové střeše a Frajera Luka ()

APLSMLS

Meh, pomalu s tím sentimentem. Starý filmy si umim užit a podobný ročníky me apriori neodradí, ale tohle už je vykopávka. Koukatelná jo, tehdy jistě i prelomova a zásadní a klasika a praotec box filmu a tak dále, nic to nemění na tom, ze dneska je to průměrná, místy nudná, místy totálně blba podívaná. ()

kaladze77

Veľmi dobrý biografický film, ako stvárnil Paul Newman hlavného hrdinu bolo super. Pozor nepopliesť Rocky  MARCIANO a Rocky GRAZIANO, ktorého stvaruje Newman. Dobre urobený film z 50 rokov. ()