Reklama

Reklama

Někdo tam nahoře mě má rád

  • USA Somebody Up There Likes Me (více)
Trailer

Obsahy(1)

„Světoví boxeři trénují zde“ hlásí nápis nad vchodem Stillmanovy posilovny. Thomas Rocco Barbella není boxer. Je jen otrhaný, zoufalý mladík, co potřebuje prachy. Proto vejde, zapíše se pod smyšleným jménem Rocky Graziano a kvůli deseti dolarům vstoupí do ringu jako sparing partner... a není poražen. Jméno se zapíše do historie. Stejně jako tento příběh o Grazianově cestě z absolutní chudoby k titulu šampiona ve střední váze. Ve svém druhém filmu hraje Paul Newman skutečného krále ringu. V rámci přípravy na roli se s Grazianem osobně setkával, aby pochytil jeho způsob řeči a mimiku. Film získal dva Oscary a režisér Robert Wise zachytil tempo tohoto sportu se silou knock outu. Ve filmu se objeví i Steve McQueen a Robert Loggia. Zaujměte místa nejblíž ringu! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (103)

Slasher 

všechny recenze uživatele

V jádru dobrácký pouliční spratek, rváč a delikvent, věčně nasraný a impulzivní, neschopný přijmout vlastní zodpovědnost, postupně uniká dráze zločinu, jde do sebe, přesměruje vnitřní zlost a míří na trůn jako boxerský šampion. Závěr úspěšně chytá za srdce. "Taliánský" Newman mi tu silně evokoval Stalloneho Rockyho, roli měl původně obsadit James Dean (RIP). Akčních scén v ringu mohlo být víc, ale když na to přijde, jsou překvapivě efektní a fyzicky úderný. Jasně, z dnešního pohledu dost otřelá story, ale má svoje kouzlo a pokud snad rozmýšlíte tak ano, stojí za to vidět. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Biografická story o cestě na vrchol (oproti standardním žánrovým kolegům chybí oblíbený sešup dolů) sice trochu škodí sama sobě tou dokonale nalajnovanou cestou, ve které není ani jedno neočekávané škobrtnutí, ale na druhou stranu má tolik kouzelných momentů jako první rande, návštěva kina či parádně natočené boxerské zápasy, až divák milerád podlehne. Paul Newman dokonalý jako vždy, ale spíše mě zaujala Pier Angeli v roli Normy, jejíž postava zajímavě nabourala zažité normy ‚manželka sportovce = domácí puťka‘. Není to nejlepší biografie, ani boxerský film, rozhodně je to ale nezapomenutelný koncert filmařské protřelosti a herecké velikosti. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $1,920,000║ Pekne je vidieť kde si brali tvorcovia Stalloneho Rockyho inšpirácie alebo skôr odkiaľ slušne vykrádajú. Presnejšie výborní Paul Newman hrá Thomasa Rocco "Rockyho Graziano" Barbella, dobré že, podobnosť v mene ako vyšitá a vo stvárnení ani nehovoriac. Nevadí Newman bol na tú dobu viac než presvedčivým v poňatí boxera žijúcom na krivke vzostupu a pádu. Jeden z naj boxerských filmov. ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Společně s Rockym a Zuřícím býkem nejlepší film o boxu. Zatímco Rocky pojednává o splnění "amerického snu", Zuřící býk mapuje cestu boxera, pro kterého byl soupeřem jenom on sám a Někdo tam nahoře mě má rád nás provede životem Rocky Graziana, muže, který si až po letech ve vězení, krádeží a rvaček, uvědomil, že právě on má neobyčejný talent být tím nejlepším boxerem! Paul Newman ve své první velké, ale za to jedné z nejlepších rolí. Nechápu, že nebyl nominován na Oscara. Jeho podání boxera, jeho výrazy v různých situacích, jeho nejdříve frajerské chování, které se postupem mění na starostlivého a milujícího manžela, který pochopil, že krádeži a rvačkami, kromě těch v ringu, to nikdy nikam nedotáhnej, je přímo pocta sledovat......."Ty máš v sobě to, co jsem u žádných jiných boxerů neviděl a ani kdyby chtěli, tak to v sobě nikdy mít nebudou - nenávist"............ ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Obvykle nerozdávám příliš sympatií bojovným hajzlíkům z ulice, ale Rocky Graziano dokázal svou pouliční nenávist přenést do ringu tak dokonale až si mě získal. Patrně ještě víc si mne získala jeho manželka Norma, jejíž dokonalost mi vyrážela dech. Zejména ve chvíli, kdy pochopila svou roli a nastavila Rockymu lampu k rozbití. To bylo úžasné spontánní gesto. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (9)

  • Obsazení hlavní role Paulem Newmanem bylo velmi kritizováno. Nejen, že ve svých 30 letech byl o celých šest let starší než James Dean, který byl do role Rockyho Graziana původně obsazen, ale především Newmanův snímek Stříbrný kalich (1954) byl kritiky roznesen na kopytech. (žvanimírek)
  • Celosvětová premiéra proběhla 3. července 1956 v San Franciscu v Kalifornii. (ČSFD)

Reklama

Reklama