Paul Newman patrí do desiatky mojich najobľúbenejších hercov, pravdepodobne na jej čelo. Napriek tomu som presvedčený, že úloha v tomto filme mu typovo nesadla. Ťažko mu uverím, že je jednoduchým chlapcom z chudobnej štvrte, ktorého jedinou devízou je nenávisť explodujúca v jeho pravačke. Môže sa hrbiť ako chce, môže robiť dobre odpozorované grimasy a gestá. Je mi ľúto. Paul Newman bol farboslepý, čo zhatilo niektoré jeho sny. Ale farboslepí boli aj tí farbičkári, ktorí pred dvadsiatimi rokmi kolorovali pôvodne čiernobiely film a nevšimli si farbu Newmanových očí, pre ktorú ho zbožňovali aj tie ženy, ktorým jeho filmy veľa nehovorili. I keď ani najmodrejšie z modrých očí by v mojich očiach tomuto filmu viac hviezdičiek nezabezpečili.(7.7.2009)

Rebel Paul? Za mě dobrý. Newman, který měl polsko-maďarsko-židovské předky, dostal paradoxně roli italského přistěhovalce, zatímco Italka Pier Angeli hrála jeho židovskou přítelkyni. Chladný, násilnický otec, milující až dětinská matka. A jeden člen pouliční klukovské bandy. Projde vězením, armádou, aby se našel v boxerském ringu. Krásně nalajnované. Maskér s jeho rozbitou tváří dělal slušné věci, tudíž ho diváci mohli soudit na základě hereckého výkonu, nikoliv podle hezké vizáže. Přesto jsme získali spíš klasický životopisný kus, který moc přidané hodnoty nepřichystal. Ale na čtyři dietní hvězdy se nakonec vyškrábal.(16.2.2016)

Vykradačky, vlámačky, pouličné bitky, za všetkým bol Rocky, všetci to už s ním vzdali, lebo všetci vedeli, že je to len malý hajzlík, ktorý nič iné nevie. Ale jediný človek, ktorý je ešte na jeho strane je je ho matka, aj keď je zločinec v očiach matky je stále jej syn, ale aj ona má len jedny nervy. Rocky má v sebe veľa zloby a potreboval ju niekde vydať a box mú veľmi zapasoval. Ale je stále arogantný, drzý, tvrdohlavý a má v sebe neukojiteľnú nenávisť. Newman ako vždy hral skvelo, ale pre mňa najväčšou hviezdou bola Pier Angeli, bola krásna, mala príjemný hlas a dobre sa na ňu pozeralo a hrať tiež vedela, ale hlavne do toho drsného sveta vniesla niečo príťažlivé a milé. Sú tu emócie, je tu aj nejaké to posolstvo, len tých boxerských zápasov tu nebolo veľa a keď aj boli, nevenovali sa ani tak zápasom ako iným, v tej dobe nepodstatným veciam. Pochopil som, že film nechcel byť len o boxe, ale chcel ukázať ako sa z mladíka stáva muž, alebo aké starosti prežívajú bežný ľudia, no mne to troška vadilo. Box bol zachytený len tak vlažne a preto dávam 4* a už viem, kde Stallone čerpal inšpiráciu pre svojho Rockyho.(5.3.2016)

Je to spíš komedie, protože i ty ne úplně veselý momenty jsou podány úsměvným způsobem. A některý pasáže jsou fakt kouzelný - armáda, první rande, kino, Norma přidržující lampu, Norma na tréninku, zápasy...Newman coby Graziano má dokonale "řízkovsko-balíkovskou" mluvu a řeč těla (i když na to tlačí až moc...sorry Paule...)a vůbec je to celý milý (je s podivem, že přízvisko "milý" používám v souvislosti s boxem, ale ono to o boxu opravdu tak je a není zároveň). Ale co: Don't worry about a thing.(26.5.2010)

Společně s Rockym a Zuřícím býkem nejlepší film o boxu. Zatímco Rocky pojednává o splnění "amerického snu", Zuřící býk mapuje cestu boxera, pro kterého byl soupeřem jenom on sám a Někdo tam nahoře mě má rád nás provede životem Rocky Graziana, muže, který si až po letech ve vězení, krádeží a rvaček, uvědomil, že právě on má neobyčejný talent být tím nejlepším boxerem! Paul Newman ve své první velké, ale za to jedné z nejlepších rolí. Nechápu, že nebyl nominován na Oscara. Jeho podání boxera, jeho výrazy v různých situacích, jeho nejdříve frajerské chování, které se postupem mění na starostlivého a milujícího manžela, který pochopil, že krádeži a rvačkami, kromě těch v ringu, to nikdy nikam nedotáhnej, je přímo pocta sledovat......."Ty máš v sobě to, co jsem u žádných jiných boxerů neviděl a ani kdyby chtěli, tak to v sobě nikdy mít nebudou - nenávist"............(29.12.2008)

• - Rockyho měl hrát James Dean, ale protože se zabil při autonehodě, byla role nabídnuta Paulu Newmanovi. (Kulmon)

• - Obsazení hlavní role Paulem Newmanem bylo velmi kritizováno. Nejen, že ve svých 31 letech byl o celých šest let starší než James Dean, který byl hlavním adeptem na roli Rockyho Graziana, ale především Newmanův snímek Stříbrný kalich (1954) byl kritiky roznesen na kopytech. (žvanimírek)

• - Na roli Normy byla zvažována Eva Marie Saint. (Kulmon)