Život se s ním nemazlil a tudíž se ani on s ničím nemazlil. Opíjející se tatík bez práce synkovi moc dobrým vzorem nebyl a maminčiny snahy o nápravu divokého rváče a zlodějského hajzlíka selhávaly jedna za druhou. Polepšovna, vězení, armáda, útěky. A pak se ocitne v ringu, rozhodně ne kvůli boxu, nýbrž pro peníze. Ovšem právě tenhle malý okamžik se stává rozhodujícím, pánové od Stillmana nejsou Neználci a ihned zavětří, že v tomhle bláznivém poděsovi něco je. Pozoruhodný snímek. P.S. První setkání s Normou považuji za jedno z nejkouzelnějších, co jsem kdy viděla.(22.11.2015)

Obvykle nerozdávám příliš sympatií bojovným hajzlíkům z ulice, ale Rocky Graziano dokázal svou pouliční nenávist přenést do ringu tak dokonale až si mě získal. Patrně ještě víc si mne získala jeho manželka Norma, jejíž dokonalost mi vyrážela dech. Zejména ve chvíli, kdy pochopila svou roli a nastavila Rockymu lampu k rozbití. To bylo úžasné spontánní gesto.(22.4.2013)

Boxer, jenž rozhodně není sympaťák hned od úvodních titulků, se rve s ostatními zápasníky i s vlastní minulostí, která mu dokáže zasadit daleko větší rány než oni dohromady, pokud jí tu možnost dá. Paul Newman je tu přesně takový, jakého ho mám(e) nejraději, a Robert Wise Grazianův příběh natočil tak, že se jím pánové Stallone a Scorsese později zkrátka museli nechat inspirovat, to asi ani jinak nešlo. "Někdo tam nahoře mě má rád." - "Někdo tady dole taky."(7.2.2016)

Uzasny film a to ve vsech smerech. Pribeh Rockyho Graziana si skutecne zaslouzil zfilmovani. Velmi kvalitni herecke vykony snad vsech zucastnenych, kterym dominuje ve filmu teprve zacinajici Paul Newman! Atmosfera darmoslapu v ulicich New Yorku je taky velmi dobre natocena. Svym zpracovanim, scenarem, hereckymi vykony a par vtipnymi momenty je film atraktivni od zacatku do konce! Osobne bych dal filmu tak 97%...(19.6.2013)

Někdo tam nahoře mě má rád je plnohodnotný člen rodinky těch lepších boxerských filmů. Není možná tak hodně moc dobrý jako Zuřící býk, ale uričtě je minimálně stejně dobrý jako Rocky (čímž myslím prvního, ostatní do téhle vytříbené rodinky nepatří). Osud Rockyho Graciana je skutečně hoden zaznamenání na filmové plátno a tím lépe, že se to takto dobře povedlo. Paul Newman zde hraje trochu jinou, méně sypmatickou, postavu než u něj bývá zvykem. Osobně na hercích hodně oceňuji, když se snaží předvádět i jiné polohy svého herectví a nezakuklí se ve 100x stejné roli jako např. dnes Tom Hanks, nebo Morgan Freeman. Kromě tohoto, zasluhuje nejen on, ale i celý film respekt za dobře natočené boxerské scény, které nestránou tak rychle jako jiné pasáže filmu. Ze soubojů je patrné, že jich herci asi při natáčení pár schytali. No scénář je místy zastaralý, ale stejně vás udrží v pozornosti až do napínavého finále filmu.(16.8.2012)

• - Obsazení hlavní role Paulem Newmanem bylo velmi kritizováno. Nejen, že ve svých 31 letech byl o celých šest let starší než James Dean, který byl hlavním adeptem na roli Rockyho Graziana, ale především Newmanův snímek Stříbrný kalich (1954) byl kritiky roznesen na kopytech. (žvanimírek)

• - Na roli Normy byla zvažována Eva Marie Saint. (Kulmon)

• - Paul Newman se na svou roli pečlivě připravoval. Setkával se se skutečným Rocky Grazianem a snažil se zachytit jeho charakteristické pohyby a osobnost. (Rocky62)