Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mortak
  ****

  Takto to umí jenom v Hollywoodu. Vezmou ojedinělý šťastný konec a udělají z něho biják o naplnění amerického snu. A vlastně tu historii nijak moc nemění, protože je to obyčejný banální příběh hlupáka, který tak dlouho rozbíjel všem okolo sebe hlavy, až si toho všimli i boxerští bossové (Dává silné rány - Tak mu je vrať. Je to legální). Ano, Rocky není zrovna moc inteligentní (IQ se limitně blíží nule), a tak výhrou filmu je Newman, který z něho dokázal udělat sympatického burana se zlatým srdcem. A komu tehdy záleželo na těch vedlejších postavách (McQueen ohánějící se kudlou), kteří skončí buď mrtví, nebo v Sing Singu?To až Scorsese začal programově točit filmy o těch bezejmených loserech doprovázejících Rockyho na začátku jeho cesty.(28.1.2011)

 • T2
  ****

  Pekne je vidieť kde si brali tvorcovia Stalloneho Rockyho inšpirácie alebo skôr odkiaľ slušne vykrádajú. Presnejšie výborní Paul Newman hrá Thomasa Rocco "Rockyho Graziano" Barbella, dobré že, podobnosť v mene ako vyšitá a vo stvárnení ani nehovoriac. Nevadí Newman bol na tú dobu viac než presvedčivým v poňatí boxera žijúcom na krivke vzostupu a pádu. Jeden z naj boxerských filmov.(4.1.2008)

 • Zeebonk
  ****

  Paul Newman se do toho primitivního rozevlátého výblitku ulice převtělil naprosto bravurně a Steve McQueen si tu odbyl svůj celovečerní debůtek jakožto Newmanův souputník Fidel, jehož druhý nejoblíbenější úd je kudla. Ono je to celé vskutku énrobýv, chci říct výborné, žádná úsečná mlátící epizodka, nýbrž jeden pořádný flák biografie s důstojně zdviženým nosánkem a výbušným pravým hákem. První polovina je mile klukovská, druhá mile tápavá a všude okolo jsou milé výměny zlomených čelistí v propoceném ringu. Někdo tam nahoře tě má rád je takový domnělý předskokan Scorseseho Zuřícího býka, přecejen v těch miloučkých padesátých letech se odpudivé excesy buldočího ksichtu nemohly ukázat v takovém světle jako o tři desetiletí později, ale co naplat, stejně je to výborný film.(4.4.2013)

 • ClintEastwood
  *****

  Newmanovo rebelství, provokace a drzost dovedená do krajních mezí. Tvrdá hlava Rockyho Graziana několikrát přivede do pěkné šlamastiky, ze které se jen tak tak vyhrabe, ale nakonec se nad ním ten nahoře přece jen smiluje a sešle mu slávu. Známý snímek, podle skutečné události, s opět vynikajícím Newmanem. P.S. V malé roličce v úvodu filmu se objeví mladý Steve McQueen.(18.11.2009)

 • nascendi
  ***

  Paul Newman patrí do desiatky mojich najobľúbenejších hercov, pravdepodobne na jej čelo. Napriek tomu som presvedčený, že úloha v tomto filme mu typovo nesadla. Ťažko mu uverím, že je jednoduchým chlapcom z chudobnej štvrte, ktorého jedinou devízou je nenávisť explodujúca v jeho pravačke. Môže sa hrbiť ako chce, môže robiť dobre odpozorované grimasy a gestá. Je mi ľúto. Paul Newman bol farboslepý, čo zhatilo niektoré jeho sny. Ale farboslepí boli aj tí farbičkári, ktorí pred dvadsiatimi rokmi kolorovali pôvodne čiernobiely film a nevšimli si farbu Newmanových očí, pre ktorú ho zbožňovali aj tie ženy, ktorým jeho filmy veľa nehovorili. I keď ani najmodrejšie z modrých očí by v mojich očiach tomuto filmu viac hviezdičiek nezabezpečili.(7.7.2009)

 • - Eileen Heckart hrála matku Paula Newmana, přestože je jen o šest let starší než on. (Kulmon)

 • - Tři dny po premiéře zatkla Paula Newmana policie za řízení pod vlivem alkoholu, jízdu na červenou, opuštění místa nehody a bránění zatčení. Newman přiznal, že pil hodně whisky a soutěžil v tom, kdo vypije více ginu. (Mikino00)

 • - Obsazení hlavní role Paulem Newmanem bylo velmi kritizováno. Nejen, že ve svých 31 letech byl o celých šest let starší než James Dean, který byl hlavním adeptem na roli Rockyho Graziana, ale především Newmanův snímek Stříbrný kalich (1954) byl kritiky roznesen na kopytech. (žvanimírek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace