Těžce brutální, velice nechutný, ale také atmosférický zombie gorefest, který doporučuje devět z deseti nemrtvých. Film očividně vychutnaný jak tvůrci při jeho natáčení, tak diváky při jeho sledování. Ovšem slabším povahám, kterým se dělá zle už při pohledu na nějakou tu ustřelenou hlavu, ho rozhodně nedoporučuji! P. S. Viděl jsem pouze Director’s Cut.(29.11.2005)

Návrat ku klasickým motajúcim sa zombíkom dopadol dobre. Teda dobre oproti sra*kám ako RESIDENT EVIL. Oproti Snyderovmu ÚSVITU MŔTVYCH pôsobí prispato a oproti komediálnemu SÚMRAK MŔTVYCH film príliš "rozmýšľa". Hrdinovia sympatickí ako plyšový medvedík, Asia je len(!) na okrasu a Dennis Hopper jediný prekvapil. Romero sa vrátil veľkolepo, ale dnešný divák potrebuje o trochu viac adrenalínu...(14.2.2006)

Že film vypadá jako z osmdesátých let, by mi ani nevadilo, mít lepší scénář. Tady místo zápletky mrtví proti živým vidíme živí proti Dennisu Hopperovi, živí proti Johnu Leguizamovi a John Leguizamo proti Dennisu Hopperovi. Celé je to kombinováno se zápletkou kolem ukradeného auta, která připomíná slabší podrazový film. Armádně koncipovaná jednotka z různě specializovaných jednotlivců na své misi zas jakoby vypadla z nějaké počítačové hry. Moje hlavní výtka směřuje tedy k tomu, že ve filmu mají poměrně málo místa zombie (50%).(23.1.2006)

A máme tu další Romerovku tentokrát o žoldácích který pracují pro pana velkého který má pod palcem celé město. Film si udržuje tempo a docela rychle to utíka. Já mám tyhle filmy rád takže nemám žádné přípomínky postavy jsem si oblíbil hlavne Johna Lequizama pod rolí Chola a ostatní jsou taky v pohodě. Zombies maji skvělý masky a příběh nenudí a gore scény opět nemají chybu! :-)(27.6.2010)

Čistý průměr snad ve všech směrech. Originalita minimální, herecké výkony průměrné, příběh normální, některé momenty absolutně trapné (plavací zombie, smutný zombie, chytrý zombie, cílevědomý zombie), některé naopak velmi vydařené - většinou šlo o ty akční momenty. Pochválit se sluší i myšlenka jakéhosi lidského luxusního minisvěta obklopeného smraďochy s možností vyfocení se se zombíkem apod. :-D. No jinak celkově jsem se bavil asi tak na 50%, což je i mé hodnocení.(10.9.2010)

Béčkový zombie horor. Nevím, čeho se snažil dosáhnout, ale na pecku typu Úsvit mrtvých neměl ani za Boha.(19.3.2011)

75%(18.8.2006)

Celkem mě to překvapilo. Pokud čekáte podobný adrenalinový nářez jako Úsvit mrtvých (2004) budete nejspíše zklamaní ale pokud čekáte akční horor ze staré školy z velkým množstvím povedených gore efektů budete mlaskat blahem. Zombíci jsou zde opět pomalý a v detailních záběrech sledujete buď jejich požírání nevinných lidských obětí nebo naopak jejich likvidaci. Jen mě občas trochu štvalo, že se nemrtví vyvíjí a občas sledujete jak na něco přijdou nebo zkouší používat střelné zbraně a vypadá to poněkud divně až nechtěně parodicky.(11.5.2007)

• anais

Naprostá pitomost postrádající atmosféru a alespoň pokus o nějakou myšlenku, jako tomu bylo u předchozích Romerových zombie filmů. Béčková atmosféra z filmu jen sálá, herecké výkony bídné, scénář bez jediného originálního nápadu. Celé to vypadá jako natočené před 20ti lety, a přitom to původním Romerovým snímkům nesahá ani po kotníky (nemluvě o některých současných Romerových následovnících - Snyder). Myšlenka, že jedna zombie začne přemýšlet a vést své druhy proti lidem je při představě jejího rozkládajícího se mozku dost neuvěřitelná. Ale asi nejlepší vtip si nechali autoři na závěr, kdy hrdina zabrání střílet na zombie, které na obzoru přecházejí most, s odůvodněním, že i ony si hledají nějaké klidné místo k pobytu. Předpokládám, že v příštím díle se bude řešit otázka registrovaného partnerství člověka a živé mrtvoly...(19.12.2005)

Rok 1968 Night of the Living Dead - režie George A. Romero. V tuto dobu převedl na plátno svou vizi světa zombie v černobílých barvách, kde ještě nešlo tolik o násilí a brutalitu jako o samotnou atmosféru. V roce 1978 Dawn of the Dead - opět Romero a to už nám představuje jeden z nejlepších gore všech dob. Současnost - Romero přichází v podsatě stejnou premisi jako u svých předešlých snímků, jen je umí zabalit do nového neokoukaného hávu, přidá cool záběry, mladé pohledné tváře (aby se na to dalo koukat). Popravdě pár invencí přece jenom přidal a můžu říct, že mě skutečně pobavili. Nápadem evoluce (ano, ano z homo zombie se stáva homo zombie sapiens a naše milé potvůrky už umí zacházet i s různými zbraněmi jako sekáček na maso či různé zbraně. A nejenom to, mezi zombies lze spatřit snahu o vůdcovství, takže se nám nerozbíhají do všemožných koutů, ale dokáží se držet v tlupě. Land of the dead není špatný film. Jedná se o akční survival horror s rychlým tempem, krásnou Asio Argento a spoustou krve, jen mi k srdci víc přirostl starší bráška Dawn of the dead. I přesto však dávám 70%.(27.10.2005)

• Jenda

Film byl pro mě do určité míry zklamáním, protože jsem asi čekal něco jako Úsvit mrtvých, ale v topmto filmu jsem nenašel nic z toho kouzla. Spíše se podobal některým slabým béčkovým zombie hororům, co se týče scénářa a vůbec takové "jalovosti" příběhu:((7.6.2006)

Je vidět,proč se Romero řadí mezi nejlepší hororové režiséry.Parádní snímek,hodně vybočující od ostatních zombie filmů.Každopádně stojí za to!baví mě Romerova vize inteligentních zombí(je tomu tak téměř v každém jeho snímku).(17.2.2008)

Horory pozerám rád ale filmy ako je tento nepovažujem za horor. Toto je komédia. Zombíci a tak. Ludia čo ich zabíjajú. Takých filmov je nespočetne veľa. Ale nie všetky sa vydaria. Tento sa celkom podaril. Nenudil som sa. No proste bola to dobrá oddychovka.(27.9.2008)

Přestože nemám ráda nechutné scény, u filmu o zombie si na ně nemám právo stěžovat. Tohle je zajímavé ozvláštnění zombie tématiky - nejen boj s nemrtvými, ale i boj mezi žijícími. Některé scény ukazovaly ambici tvůrců nabídnout divákům i něco víc než jen ožírání kostí - vynořování mlčenlivé neživé armády z řeky. /29. 5. 11./(29.5.2011)

Opětovné parafrázování společnosti to nijak nezachraňuje, stále je to jen dobrá béčková zábava, nic víc, nic míň.(6.4.2013)

• Richie666

Nějak jsem si pořád na většině filmů se zombíkama nedokázal najít "to svoje"... Land of the dead se sice snaží o jakýsi děj a zápletku, ale onu jedinou hvězdičku dávám za vkusně vyvedené pojídací a vraždící scény. Jo a mimochodem ten konec, kdy jsou krvelačné zombie nechány na pokoji, protože "jenom hledají kam jít", to mě fakt rozesmálo - opravdu závěr pro akční zombie horor "jak se patří"... Trapas.(3.7.2006)

stupidní úsvit mrtvých má 80%.tohle jen 64%?hmmm...lidi sou fakt jednoduchý.konečně se film neodehrává v uzavřeným prostoru,ale něco se tam konečně děje,film má spoustu vtipnejch momentů a akční sekvence působěj dost brutálně a ne komicky,hlavní hrdinové podávají herecké výkony...konečne.nejlepší romero.(18.11.2008)

"Potíže pane?" - "Ve světě kde mrtví ožívají, ztrácí slovo "potíže" svůj pravý význam." Postapokalyptická, temná zombie párty! Romero dokazuje, že je v zombie žánru jednička a z Land of the Dead toho dokázal dostat dosti. Divák je vržen rovnou do děje, což mi velice sympatizuje, musí se rychle zorientovat a pak již mu nic nebrání ve vychutnání si filmu a celkově zombie párty, které si zde užije opravdu dosyta! Masky zombie někdy sice jsou malinko přehnané, ale opravdu jen trochu. Jinak jsou parádní, mrtvolně děsivé a šouravý pohyb zombie, a počet, to ještě umocňuje. Sice jich zde nejsou miliony jako ve World War Z, ale to vůbec nevadí, jelikož film pracuje aktivně se shruba stovkou zombie, v čele se zombie černochem, který projevuje známky myšlení a podporuje k němu i ostatní, což je silná stránka filmu a špatná zpráva pro zbylé živé lidi. Ostatní zombie jsou do počtu a jen pro porážku a té si divák užije dosyta, stejně jako ataku zombie, drsného prostředí a krvavých scén. Nutno podotknout, že nepůsobí nijak lacině či až trapně, což jen pocit z filmu umocňuje. Co mě ale trochu zklamalo, tak to je děj filmu. A neberu linku bránění města před zombie a boj s nimi, s tím člověk již počítá, ale ta výprava za znovu získání bojového kamionu apod. byla prostě nudná a nezáživná. Také herecké obsazení mne nijak extra nezaujalo a bral jsem ho jako takovou nutnost filmu. I tak ale jsem se díky mnoha podařeným momentům bavil, děkuji Romerovi za parádní a temnou zombie párty u které jsem byl rád za její vážnost a ne tak odlehčenou zombiárnu jakou je třeba Dawn of the Dead (2004) (i když je ten film o třídu lepší) a rád se k této žánrové lahůdce budu vracet. A to třeba pro scénu zombie v řece, která byla parádní a hned jsem si vzpomněl na snímek Carnival of Souls (1962).(17.3.2014)

Romero je zpět. A my se můžeme těšit na nové přívaly zombies. Hurá. Zack Snyder svým Úsvitem probudil spícího velikána. 70%(14.8.2006)

• maseer2

začátek slibný ale pak? nuda, nuda, nuda !!! každou chvíli sice nějaká ta vyhřezlá střeva či vysřelené mozky, ale to samo o sobě prostě na dobrý zombie horor nestačí.. ani se mi nechce věřit, že to točil stejný režisér jako novější Diary of the Dead, protože Land of the Dead mi zkrátka kvalitou přijde úplně někde jinde - mizerný scénář, mizerní herci, nulová atmosféra a trapná závěrečná scéna.. vlastně ani nevím, za co dávám ty 2* ..ale zůstanu u nich..(7.6.2008)

Romero je v rámci žánru pojem. No ja som sa nikdy nezaradil medzi jeho fanúšikov. Tento pokus by som zaradil medzi nenáročné hororové akčné jazdy ktoré síce nič neprinášajú, ale čas zabíjajú poctivo.(19.9.2010)