Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

ivvi

Myslím si, že mnohí z nás očakávali od tohto snímku viac, aj keď drvivá väčšina z nás si to pozrela kvôli Angie, ktorá to síce zvládla bravúrne, ale to je tak všetko, čo fakticky na Maleficent zaujalo. Nikdy som nebola fanúšikom filmov, kde sa divák stráca vo víre vizuálnych efektov, keďže tým zatieňujú ich kvalitu a zmysel. Tento snímok patrí do tejto kategórie, čo je veľká škoda na film s takým potenciálom, aký rozhodne mal. Bohužiaľ, výberom réžie to ani nemohlo dopadnúť inak. Je to dosť zloba. ()

stret

Emócie moc nefungovali. Elle Fanning s jej silenými úsmevmi a na dvoch miestach vyložene hlúpym správaním bola najslabším prvkom filmu. Prezentácia v štýle "nie je to zasa tak čiernobiele" je veľmi sympatická a dobré hodnotenie si tento film zaslúži kvôli vizuálu a hlavne kvôli Angelíne. Aritmetickým zaokúhlením smerom hore 4*. ()

miley2311

Na začiatku to bolo trochu spomalené, ale ako dej pokračoval, naberalo to grády, objavili sa tam aj vtipné scény, neskôr akcia, mierne napätie, skrátka, nečakal som, že to poviem, ale dávam mu 5*, jednoducho sa mi to páčilo :) ()

hofiktom

Když jsem šel do kina, tak jsem se velmi těšil na herecký výkon Angeliny Jolie, a to bylo ve výsledku asi to jediné, co se mi relativně líbilo. Film jako celek mi nepřijde zajímavý, nemá žádný výrazný spád, docela často jsem se nudil a nevěděl, co si mám o filmu myslet. Navíc mi přijde nešťastné, že Šípkovou Růženku probudí z věčného spánku ta samá osoba, která jí zaklela. Do odpadu bych film rozhodně nezařadil, ale více jak 40% bych mu nedal. ()

ArchAngel_

Konečně příběh o šípkové růžence jak se patří! Pozoruhodné, že ona není vlastně hlavní postavou. Vizuálně super, herecky skvělé s Angelinou Jolie, která opravdu hrát umí. Škoda toho slabšího záběru, ale za mě dobrý. Rozhodně lepší, než "naše" stupidní nudná a na Růžovo namalovaná verze pohádky o šípkové růžence ... Největší problém je ten český překlad Maleficent ... Zloba?!? prostě je to hloupý výraz ... ()

MorningStar

„Já vím, že tam jsi. Neměj strach.“ „Já nemám strach.“ Na jednu stranu hodně zajímavý pohled na to, jak to všechno bylo jinak. Na stranu druhou tak silné překrucování zažitých pravidel, až to někdy bere dech takovým tím nepříjemným způsobem. Koneckonců, otec Růženky nebyl žádný šílenec, že ne? Jasně, Disney si s pohádkami odjakživa dělal svoje, vlepoval role klaďasů těm, co na knižním poli byli ve skutečnosti pěknými hajzlíky a samozřejmě happy end za všech okolností. Jenomže takhle obracet klasické dílo, to je jako parodovat svůj vlastní film. Naštěstí je Zloba chytřejší než jsem se odvažoval doufat, temnější než si mysleli děti a zajímavější, než jak působily trailery. Záporák v hlavní roli by jistě byl odvážný krok, jenomže jakkoliv je Zloba v podání úžasné Angeliny Jolie působivá, o bezcitném zlu to vážně není a o nějakém „přerodu“ nemůže být ani řeč. Popravdě jsem zklamán nad jejím vývojem. Když si vzpomenu na některé současné hry, vývoj hlavní hrdinů je v nich docela silným lákadlem a na některých seriálech je to radost sledovat. Tady ale, s prominutím, stačí po dlouhých letech jedna kudla do zad a voala, zrodil se nám záporák se zahořklým srdcem a pomstychtivou povahou. Atmosféru válečného napětí nepočítám, protože jedno vítězství za druhým snad ani počítat nelze. No a to je asi tak všechno co na to můžu říct špatného. Herecký ansámbl příjemný, možná jen Růženka a princ mohli být víc… na scéně. Ale hudba… hudba je naprosto perfektní a krásně zapadá do scén předvádějících se kouzelných divů i akčních scén. A když už tu náhodou nikdo za nic nebojuje, nadřazený kukuč temné čarodějky to spraví při všem, co dělá, ať už je to samozvaná korunovace, proměňování havrana v člověka nebo decimování nepřátelských řad pomocí stromů. Nelogičnosti jsem neřešil, pár nesmyslů odmávl rukou (tak spojený jsem při koukání na to byl), jen nad jednou věcí jsem se pozastavil, doslova upadl. Nejmocnější čarodějka v říši kouzel, co oživuje stromy, mění zvířata na lidi a naopak, vyrobí hůl z ničeho a odsoudí princeznu k věčnému spánku, si nepřičaruje ztracená křídla? Vážně mě to pronásledovalo po celý film. P.S. Tak rychle a zcela trapně přemoženého draka jsem v žádném jiném fantasy filmu ještě neviděl, nebudu-li počítat ty animované. ()

Dr_Nai

Příběh o Šípkové Růžence převyprávěný z pohledu čarodějnice mě zaujal. Je zajímavé vidět všeobecně známé příběhy jen s jiným vypravěčem, jako třeba Mrtví a neklidní. Film mě rozhodně nezklamal, scénář OK, k efektům nemám připomínku a k hereckým výkonům, také ne. Dokonce mi po dlouhé době nevadila ani Angelina Jolie=D ()

MirINDay

Netradiční pohádka, jak po stránce příběhové, tak výkladové. Ale musím říct, že taková kombinace nebyla nijak zlá. To, co mě nečekaně zklamalo byla délka filmu. Zdálo se mi (hlavně ze začátku), jakoby se tvůrci snažili nacpat hodně obsahu do malého časového úseku a to mi pak připadalo, že skáčeme ve skocích po dlouhé časové linii. Tohle ale zachránila druhá část filmu. ()

gerojmanus

Krásná i strašidelná fantasy dohromady:-) Klasický pohádkový příběh v trochu odlišném podání, které má ale od začátku spád. Postupem času se blíží neodvratný souboj dobra se zlem, ale konec je naštěstí jak z "pohádky", takže si děti školního věku ve finále snad i oddychnou. 80% ()

mato331

Film je vlastne veľmi sprznená rozprávka o Šípkovej Ruženke, ktorý má s originálom spoločný len ten kolovrátok. Skrátka, soudruzi z USA někde udělali chybu, pretože ich snaha o to, aby sa klasická rozprávka Bratov Grimmovcov, stala viac kúl, totálne zlyhala. Keď už som spomenul tých Grimmovcov, tí sa musia v hrobe vrtieť ako turbína. Ako, mne by ani tak nevadilo to samotné zhovadenie, nie som žiadny fanúšik rozprávok, no ten diletantizmus, akým to spravili, bol takpovediac nestráviteľný. Celé mi to totiž pripomína akýsi crossover Šípkovej Ruženky a najskôr asi Petra Pana. A taktiež dobových záberov z koncentračných táborov, keďže Angelina vyzerá ako Krakovská Smrtka. Takže si kladiem otázku: čo príde ďalej? Popoluška a sedem kocúrov v čižmách? ()

emarie

Tak toto možem. Pekne spracovaný nápad. Angelina vo svojej životnej roli. Napriek jednoduchému deju, veľmi príjemná oddychovka. Jednu hviezdičku dolu za Fanning, tá mi nesadla. Inak pohoda a pekný výlet do rozprávky. ()

RubyRitz

Milí zlatí, ten příběh už znáte. A když ne, tak to rozuzlení se dá i tak lehce odvodit. Ale proč tenhle film chtít vidět? Pro mě to je dílo jedné ženy... Hlavní přínosy a samozřejmě také nedostatky, to všechno připisujte jí. Angelině. Je to sólo pro ni a podle mého názoru to není zas tak špatné - i když mě někdy ta očividnost reklamy na Jolie a toho, že ještě není za zenitem, mnohdy doslova praštily do tváře. Oslovila mě ale hlavně ta ospalá pohádková atmosféra. Tak nějak netlačí na pilu. A Angelina mě v některých scénách musím uznat opravdu okouzlila... Ale v některých zase ne. I přesto, že jsem film po prvním shlédnutí zavrhla, přišla doba, kdy jsem měla chuť pustit si jej znovu... I když spíš jako kulisu. Ale přesně tak se u mě rodí závislost a z nezajímavých, komerčních a předem odsouzených filmů se stávají mé oblíbené. Dejte tomu tedy ještě jednu šanci. A když tam bude zrovna profesorka Umbridgeová - ještě ošklivější a ještě růžovější a její dvě trapně rádoby komické společnice, odskočte si na chvilku... Díky. ()

NatyR

Když jsem viděla trailer nějak jsem se nehrnula do kina, ale díky mé kamarádce jsem byla příjemně překvapená. Angelina byla skvělá volba do role Zloby, ale o zbytku hereckých výkonů hlavních rolí jsem nebyla úplně spokojená. Co se týče kostýmů jeden z nejlepších filmů. Jiný pohled na moderní pohádku, doporučuji. ()

Trucker

Originální a nevšední zpracování, zejména je pěkná ta pasáž, kde naštvaná Zloba cíleně škodí a má z toho upřímnou radost. Jestliže ale Růženka (zde Aurora) měla od víly ve vínku krásu, tak ta dotyčná víla buď neměla vkus nebo byla totálně neschopná, případně měla ironický smysl pro humor, protože to blonďaté stvoření, které Auroru hraje, má ke krásce opravdu hodně daleko. ()

finest

Bál jsem se, že to zprasí, co si budem povídat, ale ve výsledku jsem se občas i pobavil a užil si pohádku, jak ji neznám a přitom jsem už slyšel a viděl snad milion dalších verzí. Tahle je parádní :) ()

ZuzankaZ99

Opravdu nádherná pohádka,kostýmy nemají chybu,stejně jako vtipné hlášky po celou dobu filmu. Myslím si,že tato pohádka opravdu oživila příběh Šípkové Růženky. ()

Slickcz

Nádherně rozjetá variace na téma: "Šípková Růženka", plná digitálních kouzel, které ve 2/3 stopáže začne citelně docházet dech. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek