Pach krve 5: Krvavý masakr

• USA Wrong Turn 5: Bloodlines (více)
Ukázka z filmu 3

Skupina studentů se vydala do městečka Fairlake na slavný halloweenský hudební festival. Cestou je ale přepadla skupina kanibalů, kteří dostali chuť na krvavou hostinu... Pětice studentů – Billy, Cuz, Lita, Gus a Julian – vyráží o Halloweenu na hudební festival ve Fairlake v Západní Virginii. Ve městě vrcholí přípravy na festival a celou akci sleduje televize. Televizní reportérka Kaleen si jde zaběhat, ale je přepadena a ubodána trojicí kanibalských zabijáků, které vede sériový vrah Maynard. Pětice studentů pokračuje autem na festival a cestou omylem srazí po silnici jdoucího Maynarda. Ten na ně zaútočí nožem. Mladíci začnou Maynarda kopat, když vtom na místo přijede šerifka Carterová, která zatkne Maynarda i Billyho, který vezme vinu na sebe. Ostatní studenti odjíždějí do motelu. Vše sledovala trojice kanibalů, kteří po odjezdu šerifky zabijí jejího zástupce...
Na policejní stanici se Maynard a Billy ocitnou za mřížemi spolu s místním opilcem Mosem. Maynard začne všem vyhrožovat, že pokud se nedostane na svobodu, jeho kanibalové všechny vyvraždí. Šerifka však zjistí, že se jedná o neodsouzeného sériového vraha, a hodlá čekat na příjezd policejní eskorty druhý den ráno. Kanibalové ale mezitím odpojí město od telefonního signálu a elektřiny... (TV Prima)

pornogrind

Tahle pětice jedoucí do městečka Fairlake na slavný halloweenský hudební festival měla zemřít už na začátku při čelním náraze do stromu. Oni, ale přežili bez jedinýho šrámu. Zázrak. Proto si pro ně přijde nezvratnej osud v podobě tří zmutovanejch kanibalů, který vede bejvalej pekelník Doug Bradley. Začátek mě celkem pobavil, ale pak už to jde z kopce. Jedna hvězda za D. Brradley(ho) a druhá za gore. ()

mzss1

|70%| Pátý díl této komediálně laděné hororové série. No, oficiálně bych to takto nenazýval, ale já si nemůžu pomoct. První díl byl vážnější, hororovější, druhý děsně ujetý, třetí - tam se ujetou trochu umírnila, ale byla tam zas zábavná a skvělá atmosféra mezi trestanci. Čtvrtý byl slabší, ale furt zábavný. Pětka přinesla opět ujetost – spíš bych to bral jako hororovou komedii. Úmrtí bylo drsné, šťavnaté, ale hlavní bylo, že jsem se pobavil – pojato to bylo nadlehčeně. „Hejkalové z lesa“ byli opět vtipní – zde snad asi nejvtipnější ze všech dílů. Není co dodávat. Hit to není, ale při špatné náladě mi toto určitě zvedne náladu. ()

kingik

Hororový divák se vydatně nažral a kanibalističtí skřeti zůstali, i po třetím režijním vedení Declana O´Briena, celí.Tentokrát zdegenerovaná trojice skřetů pod vedením jejich novopečeného guru v podání ex-Pinheada Douga Bradleyho provedla nájezd na zapadákov Fairlake kdesi v Západní Virginii, kam v rámci výročního maškarního festivalu zavítala také skupinka mladých lidí, kteří spolu s místní šerifkou budou svádět noční boj o přežití. O nic víc tady nejde. Declan O´Brien pod svým scenáristickým vedením přetáhl skřety z lesa do městečka, před kameru nahnal odpovídající casting sestávající ze sympatických děvčat a chlapců a navrch přidal hláškujícího Douga Bradleyho. Ten své hlášky pronáší skrze mříže vězeňské cely, ve které je po většinu filmu zavřený, ale dokazuje, že i na malém prostoru se neztratil a byl jedním z tahounů pátého pokračování. Hlavním hnacím motorem jsou však pochopitelně brutální scény, kterým nechybí krvavá detailnost, ale také černohumorný nadhled. O´Brien umí solidně zdecimovat lidské tělo, a tak chlístající litry krevní tekutiny a vyhřezlé vnitřnosti jsou na scéně víc než cokoliv jiného. Příběh tedy rozhodně nečekat nijak sofistikovaný, ale naprosto jednoduše vedený a úderný. Zkrátka, objeví se v záběru maník či pohledná slečna, vzápětí se odněkud vynoří skřet a jací byli. Děj se příliš nezaobírá ničím, co by ho mohlo narušit ve své přímočarosti, a když se celá tahle krvavá kára se smějícími se skřety přibrzdí na policejní stanici, tak napětí a zábava neopadne. Nebudeme si nic namlouvat, že byl k dispozici vysoký rozpočet. Určitě nebyl a i za málo financí je k vidění opravdu solidní gore. Oproti tomu se však opět šetřilo na maskách skřetů, které prakticky od prvního dílu mají sestupnou tendenci. Film rychle uteče, hororové scény jsou prokládány vtipně ironickými hláškami a k vidění jsou opravdu výstavní slečny, jejichž zdecimování je škoda. Za všechny to nehezky schytá Roxanne McKee. Nekonečná krvavá "dobrodružství" skřetů by se dala vymýšlet pořád dál a nedalo by to velkou práci. Stačí vzít do ruky sečné, bodné nebo žací nástroje a je rázem krvavě vymalováno.Trash jak má být! 100% ()

hladass

Nebudu si stěžovat, že jsem zklamaný, protože jsem nějakou takovou sračku čekal... O'Brian opět dokázal, že je naprosto neschopný režisér a scénárista, Wrong Turn: Bloodbath nemá prakticky žádný scénář ani hororovou atmosféru, postavy se chovají neskutečně stupidně, herci jsou naprosto neschopní, takže jediné, co mohlo tenhle film vytáhnout z naprostého odpadu, byly vraždy a gore... A ty jsou přímo žalostné... Žádný pořádný nápad ani gore, prostě nevidím důvod, proč se na tenhle kus dívat... Jeden bodík za taťku mutantů, Douga "Pinheada" Bradleyho... ()

Kudly4

Krvavý masakr a to doslova ! Scéna na hřišti mě odrovnala. Nahotinky, brutalitky, výborně jsem se opět bavil - nic víc v tom nehledat. ()

Frajer42

Docela milý film o plešárdovi a jeho třech retardovaných a zdeformovaných synech, kteří nadeše milují krev a zabíjení, a to už po páté. A protože se objevujeme v horroru, nebo alespoň v pokusu o něj, tak se veškeré kladné postavy chovají jako superdebilové. Všem kraluje půvabná, leč úplně blbá šerifka. Jediné, za co se snad tvůrci dají pochválit je obrovská orginalita ve způsobech usmrcování hloupých vysokoškoláků, šerifky a místního opilce. Jistě musejí být naprostí magoři a sexuální devianti, aby něco takového vůbec vymysleli. Chválit už nelze za samotné ztvárnění těchto úmrtí. Pan režisér zřejmě neviděl nikdy v reálném životě usmrcování lidí a cucá si vše z prstu. Od horroru se tato série odklonila samozřejmě hned v první dílu. Špatná zatáčka 5: Vedení krve však opět kráčí v minimálně stejně vtipných stopách. Kdo žádá zábavu, bude spokojen. Těch procent napravo si vůbec nevšímejte, to je kec. Já to vidím alespoň na 50 % a vzhledem k podcenění filmu mu mírně přidám. 3* ()

swamp odpad!

Asi nejhorší díl série s nejstupidnějším pokusem o děj a nejhloupějšími postavami - zasloužili si zemřít. ()

Campbell

Takže rychle než zapomenu. Tohle je neuvěřitelně tupý film. Navíc je to takovej typ filmu na který hodně rychle zapomenete protože se jich natáčí v dnešní době až moc a občas i daleko lepší. Tohle je další díl WT opět režírovaný O´Brienem který tuhle serii dokonale pohřbil. První díl mám rád, je krvavý, atmosférický a pěkně udělaný, druhý díl jakž takž ušel a to hlavně díky vraždám, no a pak tu jsou zbylé 3 díly na který si už prostě moc nevzpomínám. Tenhle díl se odehrává po 4 díle(to znamená tedy před 1,2 a 3 dílem) je tu hlavní trojice buranů, kteří mají neuvěřitelně špatné masky. Hlavně hlavní korba ta jeho huba mi přišla silně nepřirozená a Three finger vypadal jak já kdybych měl ksicht přelepenej páskou. No a do toho jim pomáhá ještě jeden nezmutovanej chlápek Bradley(vážně Bradley proč?). Film je plný klišé a naprosto idiotských teenagerů kteří dělají všechno aby umřely. Všechny postavy tu jsou naprosto bez charakterní a tupé až to bolí. A to říkám já člověk kterému tyhle věci moc nevadí. Co bych ale chtěl říct je to že to není zas tak špatné. Jo do ted jsem na to plival ale některé vraždy jsou celkem zábavné a po špatném 4 dílu mi to přišlo jako zlepšení proto dám ty 3 těžce vydřené *. ()

PetrPan

Doug "Pinhead" Bradley je jednou z mála věcí, která trošku povytahuje tuhle bezduchou řezničinu o kousek výš. Oproti čtyřce ubylo logických lapsů ( ty tam ale byly zábavné:) a přibylo sekání, kuchání a jiných skopičin, to by se dalo taky považovat za jistý druh zábavy a originalita a jistý humorný prvek ( jaxetoveme samosebou:) vraždám nechyběly, ale je to prostě jen o tomhle a vlastně furt dokola. Jinak série Wrong Turn nikam nesměřuje, svůj cíl už dávno našla ... teď by bylo třeba se z té prdele zase vyhrabat. ()

SeBig

Co dodat než jen že se těšim na šestku!! Horor kde se vrazi s nikym neserou, parádní vraždy a ten konec!! Drastické a zároven fascinující! Jen tak dál O'Briene! ()

klerik

Napokon som sa vlastne bavil. Štvorku som vynechal a päťka nezačína najlepšie (a to úvodné scény prvých troch filmov by som dal tesať do kameňa), ale postupne ide o príjemnú vybíjačku. Mordy sú zaujímavé a pestré, hrdinovia v rámci žánra znesiteľní. Nejde síce o originálnu zápletku – jeden magor je vo väzení a ostatní ho chcú dostať von (3:10 VLAK DO YUMY, PREPDNUTIE 13. OKRSKU), ale film dobre odsýpa. Občas vám možno napadne, že prečo je mesto vlastne prázdne (a kde sa to odohráva ten festival) a určite budete závidieť pomocníkovi šerifky, ktorý zrejme celý film presúloží v policajnom aute, ale málokedy je piaty diel hororovej série takto pozerateľný. Škoda nevýrazného úvodu, pretože inak by išlo o podstatne znesiteľnejší film, než v prípade dvojky a trojky... Ak si spomeniem na určite drahšie pokračovania ako TCM: POČIATOK alebo HORY MAJÚ OČI 2, je piata zlá odbočka malý video zázrak... ()

rollman1 odpad!

Bože, to byl shit. Proti tomuhle je kačer donald letní blockbuster. Prostě jsem se těšil na to až bude konec. Gore je tady ubohé a amatéřina jde vidět na každém kroku. Prostě ušetřete čas a radši si dejte sex s přítelkyní než tohle guvno. Verdikt ? Totální zbytečnost, která spatřila světlo hororového světa. Film totálně nudí a u filmu si radši prohlížite porno stránky. Gore úplně na hovno a lepší efekty najdeme i ve hrách z roku 1998. 5% za scénu na hřišti. ()

SOLOM.

„Jupí“ po roce zde máme další pokračování a v pořadí již druhý prequel původního Pachu krve. Pomalu jsem nemohl dospat, abych shlédnul další krvavý nášup, který nám připravil můj velký „oblíbenec“ Declan O'Brien. I přes vlnu nevole, kterou zpustila čtverka (ani nevím proč, ale mě osobně se líbila) se tenhle chlapík pustil do dalšího dílu a že to byla zase jízda, vám povím. Teď konec ironie a pojďme se bavit vážně. Tenhle televizní film nám sice nabídnul vítanou změnu prostředí, ale jinak je plný nelogičností, podprůměrných gore efektů a ani ty erotické scény už nezabíraly. Kvalitou bych ho skutečně přirovnal k trojce akorát s tím rozdílem, že tady už i masky mutantů vypadaly hrozně. Tvůrci nepřišli absolutně s ničím novým (co by už nebylo vidět jinde), takže hodně slabých 40% ()

Karamanlis

Podľa viacerých hodnotení som čakal nejaký lacný hnus v štýle otrasnej trojky, no na počudovanie som sa nakoniec pri Bloodbathe dosť bavil. Súrodenecké mutantské trio sa tu opäť vyblázni do sýtosti a preukáže svoju neskonalú krutosť, zvrátenosť ale aj krajne morbídny zmysel pre humor, vraždy sú originálne a gore efekty na slušnej úrovni, takže od tohto piateho pokračovania nízkorozpočtovej hororovej série som reálne sotva mohol chcieť viac... ()

ARI50

Už jsem si říkal že to musíme uzavřít tuhle sérii která není uplně dokonalá ale není uplně špatná, nápad na vraždění je kanibalové nejsou zlý místo výborné ale už to chce fakt uzavřít a nebo začít od znova. ()

JASON_X

Zatímco u čtyřky jsem si stěžoval, že scénárista nechal postavy jednat jako naprosté dementy, v pětce byl nejspíš lehce dementní sám scénárista... No ale přijde mi podobný typ demence zábavný? Ano! Bavil jsem se? Ano! Je to přesně ten typ filmu o kterém říkám "je tak blbý, až je roztomilý?" Třikrát ano! Od vyvražďovačky s mutanty na dobrou noc přece nebudu očekávat nějaký intelektuální náboj, natož nějakou logiku... Mám prostě podobné pitomosti rád. I když při scéně, ve které mutant krmí blondýnu jejími vlastními střevy, jsem si říkal, že to už je fakt blbé i na mě... Ale to byla jen taková chvilková slabost. ()

matestlust

Bídnému hodnocení tady se nedivím, tohle je kousek pro vybranou společnost fajnšmekrů, kteří si v tomto (sub)žánru libují. Wrong Turn je od prvního dílu výstavní slasherovské béčko, se všemi důležitými klišé, které k tomuto odvětví patří - hektolitry krve, nápadité vraždy, dementní záporáci, luxusní toaletní humor ( zde vévodící, skvělými hlášky, fotr od mutantních dementů, jehož hraje sám velký Doug Bradley ), sem tam nějaký ty kozy a parta teenagerů, s běžnou debilní zápletkou nějaký tý párty někde v ,,Neznámově" ... Všichni tu padají jako mouchy po dešti, nehledě na pohlaví, věk, nebo barvu pleti, mutanti se s tím opravdu neserou :). Konec dle mého gusta,...Já se bavil, víc než jsem čekal. Takže za mne pohodové 4* . ()

Morholt

No tak alespoň jsem se ujistil v tom, že předchozí díl byl prequel. jinak jsem ovšem zklamán, protože pětka byla z celé série zatím nejslabší. Parta mutantů tentokrát nebyla příliš vynalézavá a krve a vnitřností nebylo tolik, kolik bych čekal. Navíc se tu na můj vkus až moc žvanilo. Na druhou stranu bylo po čtyřce příjemné vidět známou tvář. :D Nicméně že se kluci zubatý cítí nejlépe v lese je známo, proto bych v případném dalším díle ocenil, kdyby se tam vrátili. 40% ()

Tommassi3 odpad!

"Řekni mu, ať zůstane !! Jedna mrtvola se v tý velký hromadě mrtvol ztratí.." O'Brianova Vyjebávka třináctého okrsku.. Absolutní zoufalství znamená jednoznačně nejslabší kus téhle již tak slabé série.. ()