Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

dawe787

Seriál dopadl nad mé očekávání a díly jsem si užíval a těšil na pokračování. Určitě bych některé role přiřadil jiným hercům a herečkám, ale zvykl jsem si a jel jsem až do konce. ()

El-Barto

Pokus novy o dramatický seriál, "který je pravdě tak blízko, až z toho mrazí," fakt nevyšel. Celou dobu si to na něco hraje, akční scény (dohromady asi dvě) jsou podány beznadějně nudně a tam, kde by se dalo natočit něco zajímavého (požár bordelu atd.), se radši nenatočí nic. Dialogy jsou typicky polotupé, jen aby divák rozuměl a nemusel si nic domýšlet. A ze všeho nejvíc nechápu, jak mohli obsadit do role mafiána Drobka burana z Účastníků zájezdu (!), to chce charakterního herce. Finále dramatického seriálu by mělo špalapat na plný koule, být dravé a nekompromisní, samozřejmě, že poslední díl Expozitury byl možná tím nejhorším a nejnudnějším. ()

Bozvav

Mírně nadhodnocuji, neb v záplavě šílených hovadin vcelku slušná porce akce, napětí, dobré muziky a hlavně příběh jenž má hlavu a patu. Skvělé obsazení je jen takovou tou pomyslnou třešničkou na českém seriálovém dortu. Za mne 70%.-tak,tak. ()

pospech11

První díl byl celkem zajímavý a doufám, že to byl jen takový zahřívací díl. Zatím ale není co hodnotit, protože po prvním dílu nemůžeme vynést verdikt nad celým seriálem. Zatím se to jeví jako zajímavě vedený projekt, takže 65% ()

alambert

Po prvním díle: Jsem znechucen. Když už přišli autoři s tak stupidní pointou, že si někdo, kdo zakopává mrtvolu, splete písmeno a prozradí tím, kam ji zakopal...tak kdyby to proboha aspoň bylo v nějakém složitém slově. I tak by mi to sice vadilo, protože ten název byl napsaný všude a tak, i kdyby byl kopáč úplnej idiot (třeba tak jako scénarista), mohl by to podle toho opsat, ale možná bych to skousnul. No ale RET za RED, to už vážně neberu. Mám pocit, že se mi autoři smějí do xichtu....................Po druhém díle: Už stoprocentně vím, nejen s kým Tereza spolupracuje, ale i koho drží pod zámkem. A víc než proč ho tam drží, by mě zajímalo, proč takovou roli dostal takový křupan xD....................Po třetím díle: Už mi vážně začínají jít na nervy hned dvě slečny. První se jmenuje Tereza Hodačová a druhá Hana Vagnerová. Jedna je otřesně napsaná a druhá mizerně hraje xD ......................Při čtvrtém díle mi došly síly.... ()

RedDuck

Oproti Andělovi povedené postavy, dobře vystavený příběh a překvapivě nezklamal ani střih. Nepřehnali to s filtry. Jestli bych něco vytkl tak je to stopáž a málo hudebních motivů. 2.díl šanci dostane i když bych radši detektivku. ()

Jocker94

První díl na mne udělal dobrý dojem, ale poté nastává vysoká neurovananost. Některé díly jsou opravdu skvělé, ale jiné už nikoliv... ()

IvcaG

Po prvním díle jsem byla "spokojená" dalo se na to koukat. Ikdyž absurdit a chabých herckých výkonů, které korespondují s kvalitou Ulice bylo dosti. A včerejší 2. díl mě k v tom jen a jen utvrdil. Námět perfektní, ale je to zabíté nedokonalými rozhovory, kreté z velké části vyvolají vlnu smíchu. Jako komedie pěkné :) Jó ono to vlastně komedie není tak kde je chyba? To se zase Nova ukázala, ale co by jsme chtěli po krmičích přihlouplé Ulice nebo příběhu kde kámen šu.á cihlu z ružovky... Edit 30.9.: středeční díl byl asi prozatím nejlepší, ale největším problém tohoto seriálu je délka každého dílu je to utahané nafouknuté a "hluchá" místa, která kdyby nebyla jen by to prospělo, ale autoři to hold viděli jinak k jejich smůle.... takže 2* zůstávají ()

montongery

Seriál který se tváří strašně vážně a složitě, ale přitom je vidět, že každý díl má jednoduchý scénář a že si na to pouze hraje. Čekal jsem víc. Ale alespoň v TV běží i něco jiného než jen telenovely typu Ordinace v růžové zahradě. A také myslím, že zde stojí za povšimnutí hlavně herecké výkony (obzvlášť talent Jan Dolnaský). ()

MartinX.

Hodnocení po pěti dílech: Trochu nechápu převážně negativní hodnocení v komentářích. Podle mého názoru jde o docela slušný kriminální seriál s velmi dobrým Jaškowem a snesitelnou Vágnerovou. Natočeno je to dost průměrně, ale oceňuju námět a motivický záběr, který neváhá pojmenovat širší společensko-politické souvislosti případů. Prostě, v tomto ohledu to není žádná sousedská zabijačka z Kriminálky Anděl. ()

Larsis

O seriálu Expozitura jsem nevěděl do té doby, než jsem se náhodně dostal k prvnímu dílu. Poté jsem si vyčetl souvislosti a inspiraci ohledně Berdychova gangu. To mě přimělo k dalším dílům. Bez nálepky ''podle skutečných událostí'' by seriál zřejmě upadl do průměru. Každopádně si myslím, že po komediálním seriálu Okresní přebor TV Nova nešlápla jako obvykle vedle a vytvořila velmi povedený krimi seriál a tak nechápu tohle (doufám dočasně) nízké hodnocení. Holt lidem asi stačí fantas magorie typu Kriminálek, kdy dotyčného vystopují i pomocí prdu. ()

Luk Skywalker

Myslel jsem, že to bude o hvězdu lepší nakonec celkově za tři, ale některé díly byly velice povedené. Herecky to nevidím tragicky, ale je pravda, že některé role bych obsadil jinými lidmi. Ale bohužel se mi zdá nevyužitý potenciál tématu, který seriál zobrazoval (kdo o kauze nic nevěděl nebo věděl málo, tak byl prakticky ihned ztracen) a dále pokud 1 díl stál 1 milion Kč, tak bych je teda utratil lépe (není to prostě vidět) a nakonec nevím, jestli byl takový scénář nebo výsledný dojem mají na svědomí režiséři. ()

Hapretor

Jen z nouze cnost. V českých vodách jsou mnohem horší úlovky. Ale ten tým byl za všechny prachy. Za zmínku však stojí jen jeden. Kdykoliv se na scéně objeví Jan Dolanský se svym ultra drsnym ksichtem a motorkovým oblečkem, málem sem spad ze židle. Jestli smíchy nebo hrůzou nechám na Vás. Viděl sem 10 dílů. Na zabití času ok. Pak už radši něco lepšího. Poutavý to není. Napínavé vůbec. ()

bagetka007

Takhle - bylo to lepší, než jsem čekala, což ale stejně nic neznamená. Viděla jsem cca prvních 10 dílů, Roberta Jaškówa jsem vždycky měla ráda, ale vždy hrál samé hajzlíky a tady mi nějak sedl. Jinak bavit se o Vagnerové hereckém (ne)talentu už asi fakt nemá cenu... ()

VerenaLord

Viděla jsem už horší, ale i tak je to dost podprůměrná snaha o vytvoření kriminálního fenoménu, která končí fiaskem, jak tomu už u českých seriálů bývá. ()