Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

mi-ib

Z expozitury trochu čiší ta novácka senzacechtivost. Některé díly byly slabší, jeden nebo dva učiněně slabé, ale zas některé byly silné. Tahle nevyrovnanost je pro seriál dost na škodu. Třeba ty díly, kde se zůstalo takříkajíc při zemi, tak ty se mi hodně líbily. Jenže někde se české podsvětí proměnilo na divoký západ a akční scény známé z akčních béček mně dost vadily. Samozřejmě úplný konec si také tvůrci neodpustili trochu přehnat. Na druhou stranu jsem měl pozitivní pocit z obsazení, které se vesměs povedlo. Hodně se mi líbili Jaškóv, Zedníček a haupttrefa byl dle mého názoru Martin Sitta v roli Drobka. Naopak Vagnerová byl totální průser kazící celkový dojem ze seriálu, jelikož měla na bedrech hlavní roli. Při jejích pokusech být drsnou policistkou mi bylo za ní trapně. Přezevšechno šlo o seriál, který jsem dokázal dokoukat dokonce, i když jsem si musel počkat, než se trochu rozjede (tak 6 dílů). Nebýt nějakých ulítlostí, mohlo jít dokonce i o výborný seriál. ()

DAPDO

Na tenhle seriál jsem se těšil dlouho dopředu a po odvysílání včerejšího posledního dílu můžu říct, že mě rozhodně nezklamal. Ze začátku sice pár dílů trošku naivních, ale postupem času se to solidně rozjelo. Každý díl jiný případ, ale pěkně to do sebe zapadá a postupně navazuje. I hlavní představitelce se nakonec dá odpustit trochu té nevěryhodnosti v drsných dialozích. ()

Mr.FreeZer

Expozitura - nejlepší český krimiseriál. Po vlažných prvních pár dílech se zápletka rozjela a druhá půlka celého seriálu byla opravdu nadprůměrná. I herecky zvládnuté (Jašków, Zedníček, Sitta, M. Dlouhý, V. Dlouhý, Vagnerová). ()

kabel

Zpočátku jsem tomu moc nedával,hlavním faktorem byla Vagnerová a nevím co mě odrazovalo víc, jestli její přehrávání nebo snad to, že na roli Terezy H. naprosto neseděla. Tohle mě nutilo abych se držel od tohohle co nejdál. Dal jsem tomu ještě šanci a postupem času jsem si na ní "zvykl" (ignoroval ji). Sem tam nějaké to hluché místo se tam bohužel objevilo.S příchodem prvních vražd to začalo být zajímavější stejně tak jako vylejzání nových postav na povrch. Přeskočím až k samotnému konci a poslední díl vše tak nějak solidně shrnul a doodhalil,ale jinak takovej celkem průměrnej, českej krimi-serial (obohacený Berdychovým gangem). Závěrem zůstává ve vzduchu otázka Kde skončily ty prachy...? ()

jacko

skoda ze herecky vykony jsou tak strasny kdyz se konecne objevi cesky serial se zajimavym tematem a potencialem... ()

FOCKE_WULF

Tohle mě bavilo, takže si odpustím kritické připomínky, i když nějaké mouchy tam byly. Snad jen malou poznámku - pokud tvůrci pojmenovali některé aktéry tak, jak je pojmenovali, tak tím vlastně leccos naznačili, což Expozituře ubírá na napínavosti. Jinak ale na české poměry hodně dobrý seriál. ()

billinus

tohle bolelo, už od upoutávek a toho "reportéra" co neumí mluvit ..... kdyby raději udělali krimi-mystery seriál o tej multibytosti z Brna (resp. z Kuřimi) ()

CorteX^

Po prvním díle super pocity. Zahlédl jsem tento seriál v hospodě, doma moc na tv nekoukám a jelikož nebyli lidi, tak byl klid a já se zadíval a musím se přiznat, že mě to pohltilo. Třešničkou je skvělé herecké osazení, styl vyprávění, kamera, dialogy, akce....tento seriál je vážně pecka a smekám před tvůrci, že divákům přinesli konečně něco koukatelného. ()

Votvirak

po prvním dílu je to na *** , překvapila nova, ne že ne, ale stejně to tvrďáctví v čeckých detektvikách je takový úsměvný . Uvidíme jak se to vyvIne dál. PS: myluju Báru Genserovou :-* a nechci aby si mě smazala :'( ()

Jonatána

U mě po prvním dílu dobrý, takže za tři hvězdy. Jsem zvědavá na další díly, jestli budu s hvězdičkami ještě hýbat. ()

zapalik

Na české poměry unikátní. Chyby má, ale kvůli tomu, že jde o nováckou produkci, tomu dát odpad? Zdejší samohonci by se měli léčit. Většina z nich seriál vlastně ani neviděla, a když už, tak pouze jeden dva díly, ne celý jako já a pár dalších. Takže pro mě jste prachsprostý póvl, odpad internetové společnosti. ()

fool-mood

Nevím. Na kolik je to reálné a na kolik zdrsnělé? Není to až moc hrdinsko-drastické? Nevím. A těch otázek by bylo víc. ()

Panacek

Scéna, ve který chodí Bydžovská s hovnem v pytlíku a mudruje ostopéro, to je bizárek i na český poměry. To musím poctivě uznat. ()

Ergon

Na české poměry velice zdařilý krimi seriál. Pominu - li některé slabší počáteční epizody, tak celkový příběh, který je všechny spojuje je skvělý. O to více, že je inspirovaný skutečnými událostmi. Jednu výtku bych ale přece jen měl: P. Zedníček mi v roli padoucha Oravy fakt neseděl. Jinak všem, kterým se seriál líbil, doporučuji knihu Zločin jako profese od Janka Kroupy. ()

matt85

I když je tento seriál hodně nevyrovnaný a všechno, jen ne bezchybný, stále je z něho v konečném důsledku dojem pozitivní. ()