Lovci pokladů: Kniha tajemství

• USA National Treasure: Book of Secrets (více)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

rublik05

Pokračování Lovců pokladů s podtitulem Kniha tajemství trpí téměř stejnými neduhy, jako tři roky starý předchůdce. A sice zbytečně dlouhou stopáží, kolísavé tempo, upadající poutavost a samozřejmě i množství všemožných nelogičností. Příběh mi přišel poněkud nudnější, na druhou stranu mě zase trochu více bavili samotní herci, resp. jimi ztvárněné postavy. Stále se však ve všech ohledech pohybujeme v těžkém průměru, takže snímek Lovci pokladů je spíše taková nenáročná oddechovka, která určitě nikoho nepohorší, ale skákat radostí do vzduchu z ní bude jen málokdo. 5/10. ()

Lichty

Tentokrát již musím dát pouze dvojhvězdí, protože ty poctivé tři hvězdičky prvního dílu jako by se za ty tři roky vůbec nikam nepohnuly. Jen ty herci jsou o něco starší a horší. ()

DjMetal

Pre mna?? Uplne super film.. Tak ako prva cast,tak aj druha. Nicolas zahral dobre svoju ulohu inteligentneho a vynaliezaveho Gatesa. Ale nechybal ani ´´saso´´ Justin Bartha, ktory daval filmu trochu komedie...Mohlo byt ale viacej zahad a klucov ku najdeni pokladu.5/5* a 9/10bodov ()

GOGO3000

V porovnání s prvním filmem je toto volné pokračování slabší. Čekal bych trošku lepší příběh. Ono se taky špatně navazuje na předchozí příběh, který byl víceméně uzavřen. Kniha tajemství je svou hlavní dějovou linií kopie prvních Lovců pokladů - hledáme poklad zahrnující americké dějiny, prezidenty, nesmí chybět kladný hlavní hrdina, záporák a šťastný konec s hromadou zlata... Přesto je na co se dívat. Pohodovka. ()

KdG

Tenhle typ filmů mám poměrně rád, ale tohle je až moc do trapna. (únos prezidenta), je tam fakt hodně technických nesmyslů a zhovadilostí a to sráží film do průměru. ()

BaronX

Oddechovka, na jedno zkouknutí, druhej den si na žádnou část filmu ani nevzpomenete ... ale co, i tahle nenáročná podívaná má v kinematografii své místo. Přijít udřenej z práce, plácnout s sebou na gauč a vypnout mozek (to je docela důležité, neboť kraviny který Cage dělá, a říká tomu dedukce, jsou neuvěřitelný) jo a chce to něco dobrého přikusovat, aby film rychleji utíkal, ta stopáž je doslova vražedná, já bych to zkrátil asi o 40 minut ;-). PS: účes má teda Cage fakt příšernej, copak mu to nikdo neřekl??? ()

TSZ

Nicolasi Cageovi někdo hrubě urazil praprapradědečka a aby očistil jeho památku, provede vloupání do Buckinghamského paláce, pak do Bílého domu a nakonec se dočká rady od prezidenta Spojených států (!!) kterého předtím unesl (!!!!).K postavám z prvního dílu sem přibyla Cageova matka, ale zřejmě jen proto aby se měl John Voight s kým legračně hašteřit.Již z tohoto náčrtu je asi zřejmé, že druhý díl Lovců pokladů není pro každého. Já osobně nemám většinou žádný problém užít si film, který je takříkajíc vycucaný z prstu, nicméně není příliš možné chtít natočit takovouhle blbinku a zároveń se tvářit seriózně a držet se mantinelů běžné reality (resp. možné to je, ale Jon Turteltaub to evidentně neumí).Abych to zkrátil: Kniha tajemství je o něco slabší než předchozí díl, ale dvě hodinky u toho celkem rychle utečou (a Riley má OBČAS docela dobrý hlody), takže na dvě hvězdičky to ještě stačí. ()

Alojs

O chlup lepší než starší předchůdce. Už ten byl velice pohodový. Nejinak je tomu v případě dvojky. Pokud jsem jedničku kategorizoval coby záplatu na deštivou sobotu, dvojku jsem takto přímo konzumoval. S pozitivním výsledkem. Být po ruce trojka, putovala by po titulcích ihned do přehrávače. ()

MRPitivier

Druhý díl je trochu zvláštní, kopíruje první díl. Důvěryhodnost je stále menší, například únos prezidenta, nevím! Historická fakta jsou spíše fikce. Hezké je prostředí, v kterém se Nicolas Cage doslova zadováděl! Opět film sráží amerikanizace! Na druhou stranu akce slušná, i vtip se najde! ()

compiler

Když pominu některé nesmysly, které by jinde než ve filmu nešly, tak mají Lovci pokladů pořád větší šťávu než Šifra. ()

Snathoras

Nemůžu si pomoct, ale takovýto styl filmů mě prostě baví! ^^ Není to v ničem převratné, ale strávil jsem příjemné 2 hodiny :) 4* ()

altaica

strong>PRO MUŽE: Blbinka pro vyšší i nižší stupeň základních i pomocných škol. Velmi užvaněné, trochu akční, zřídkakdy vtipné a venkoncem průměrné dílko žánru dobrodružné - pro děti. Mikuláš nepřekvapil a i nadále se noří do kalných vod hollywoodské filmové podprůměrnosti. Jako kulisa pro jinou bohulibou i nelibou činnost se to dá. Jako hlavní program večera? Ani omylem.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Pokud je vám, madame, méně než 15 a CageNico je vaším oblíbencem stejně jako Patyzón v tvajlajtech, nebo Harry s kouzelnou špejlí z jelita, nebo jelito Harry s kouzelnou.. prostě tak nějak, tak s chutí do toho. ()

sosi

Pri tomto filme som sa viac bavil ako pri jednotke. Kvalitná akcia, kvalitné herecké obsadenie, ale inak dobrý film na nedeľné popoludnie. ()

ANTYCHRYST

O trošičku slabší nežli první díl, ale i přesto pohodovej, dobrodružnej příběh, v kterým se opět dozvíme spoustu zajímavých informací z Usa dějin. Cage mám rád a role lovce pokladů mu sedne a to samé platí i o jeho krásné filmové partnerce. Otázka zní co bylo na straně 47 :) No takovou prezidentskou tajnou knihu bych si hnedle přečetl. 75 % Uvidím co nás bude čekat v dalším pokračování této série. ()

papadoce

Film má spád a slušné tempo po celú dobu. Za to mu dávam jednu hviezdu, za Diane dávam druhú, aj opakovane ma film baví preto tretiu a za Diane štvrtú. A tu zastanem, lebo na 5 hviezd je to až moc pičovina :). ()

Gromit

Můj oblíbený oddechový film. Druzí Lovci pokladů sice nejsou kdovíjak inteligentní podívanou a obsahují i několik velmi přemrštěných momentů (vloupání do Buckinghamského paláce, únos amerického prezidenta), ale jsou také neuvěřitelně zábavní a nápadití. Na Nicku Cageovi je navíc opět vidět, že si roli Bena Gatese patřičně vychutnal, nemluvě o Jonu Voightovi a Helen Mirrenové v roli jeho rodičů. Nezbývá tedy než stále doufat, že dříve nebo později vznikne i třetí díl. ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)