Skoro stejné jako jednička, ale rozmáchlejší a nabubřelejší finále mě přece jen nutí dát o jednu hvězdu víc. Zlaté města já prostě rád. Cage je navíc po dlouhé době v docela dobrém filmu a když LOVCE POKLADŮ budete brát jako předkrm ke čtvrtému Indymu (nový trailer je mimochodem skvělý) strávíte s nimi vcelku příjemné dvě hodinky.(4.5.2008)

• Kaka

Ukecané, předvídatelné, nudné. Z prvního dílu si nepamatuju ani minutu a dvojka dopadne úplně stejně. Luštící schopnosti Nicolase Cage patří skutečně do Guinessovky. Poněkud trapné pokud pomyslím na fakt, že je tahle "inteligentní" zábava směřována na nejširší divácké publikum tak aby se z tohohle nudného, leč draze vypadajícího příběhu vytřískaly zpátky alespoň nějaké peníze. Nejzábavnější je bezesporu scéna s prezidenten. Vřele doporučuji všem intelektuálkům a škarohlídům. Odpadů by tu bylo jak hub po dešti.(27.9.2008)

Na stejný úrovni jako jednička. Přibylo trochu víc akce, postav (Ed Harris mi přišel o něco lepší než Sean Bean) a prostě je to toho víc, ale lepší to neni. Herci mi tu přišli sympatičtější než v jedničce (Cage byl v jedničce takovej suchej, tady ale furt dělal nějaký držky a prostě strašný píčoviny, třeba jak hrál ožralu v Buckinghamském paláci, Justin Bartha je docela vtipnej a hádky mezi Jonem Voightem a Helen Mirren mi přišly docela sympatický). Odsejpalo to docela rychle, ale podruhý už bych se u toho možná trochu nudil. Prostě tak 70%, je to stejně dobrý jako jednička, ale proto o * míň, nějak mě to v ničem nepřekvapilo.(16.3.2008)

Zatial len toľko: A teraz si dáme Deli. Neskôr: Adventure full of action, ako to mám rád. Od tejto produkcie nečakám nič viac ani nič menej. Život mi to samozrejme nijak nezmení, ale na to má človek k dispozícií úplne iné plátnové klenoty. Toto bolo pre zábavu a relax. Tu to platí dvakrát: THX & DDs zvuk 4ever! Ps: Trevor Rabil vie neskutočne komponovať, bije sa s majstrom Zimmerom. Np. jeho Armageddon suite a Harry&Grace make peace sú kultové. Alespoň pre mňa. A to úplne stačí ;)(30.9.2009)

• Wacoslav1

Ve stejným stylu jako jednička. Jenom záporák v podání Harrise ještě víc nudnej a nevýraznej než ten v prvním déle. Tohle univerzum který mělo nakonec jen dva díly a třetí patrně už nikdy nevznikne mě prostě nijak zvlášť nechytlo ani na opakovaný shlédnutí a tak hodnocení bude u obou dvou dílů podobný.30%(5.10.2020)

• - Jon Turteltaub byl rád, že se film natáčel i ve Francii, mohl tak oprášit své jazykové znalosti. (Pumiiix)

• - Scéna, kde hrdinové lijí vodu na kameny, aby se dostali k pokladu, byla natočena na jezeře Sylvan Lake v Jižní Dakotě. Ve stejném státě a jen několik desítek mil od tohoto místa se objevuje i národní památník Mount Rushmore, který se ve filmu rovněž objevuje. (Narcis)

• - Ve scéně, kdy Ben (Nicolas Cage) prochází detektorem kovu, by se měl rozeznít alarm, protože má v uchu kovový mikrofon. (Veronixxx)