Lovci pokladů: Kniha tajemství

Lovci pokladov: Kniha tajomstiev

Honba za pokladom: Kniha tajomstiev

Dobrodružný / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 119 min

Na úvod musím poznamenat, že nikdo z mých předků nezavraždil dne 4. 8. 1306 v Olomouci českého krále Václava III. a mám na to doma ve sklepě zavřených pět dosud žijících svědků. Ben Gates si však svědky neschovával a tak zase musel najít ten největší, nejvýznamnější a kdoví ještě jaký poklad, aby očistil jméno své rodiny. Kupodivu se mi to jevilo zábavnější než první díl, dvojité partnerské narážky měly šťávu, za indiciemi jsem se mohl mrknout trochu po světě, pokochal jsem se únosem amerického prezidenta a hláškující Bartha mne vyloženě bavil. Proti tomuto způsobu hledání pokladu nemám vážnějších výhrad. Tedy pomineme-li historii a soustředíme se na pohádku.(13.5.2013)

Ctrl+c a Ctrl+v jsou dvě kouzelné zkratky, které bych mohl užít v případě obou příběhů o lovcích pokladů. Ono jde vlastně o jedno dlouhé dobrodružství, které když si dáte najednou k poobědní kávě a odpolední svačině zapomenete, že Kniha tajemství je druhý díl a že je tedy po vzoru zdejších tradic potřeba na to náležitě upozornit. (Filmfest Hurghada 2012, 41/67)(29.12.2012)

• castor

Jestlipak to má Nicolas Cage zapotřebí..? Každopádně stále tu vládne opatrovnická ruka bruckheimerovská, kolem je to cítit (polo)oscarovými veterány a myšlenkami na alternativní učebnici historie. Jenže vtipu je pramálo, režie sterilní, atmosféra nevýrazná, děj neřeším a akce je pro dospělého diváka jednoduše NENÁPADITÁ!! Člověk musí zákonitě vyjít ze sálu, dát si „nutričně bohatého“ hamburgera, ta „chuť“ ho musí pohltit a už neví, o čem ten film byl. Často slýcháváme – „pokud se Vám líbila jednička, se dvojkou budete zrovna tak spokojeni..“ Mně se nelíbilo jedno ani druhé, na triko si to určitě nevezmu a do polstrovaných sedaček vás směrovat nebudu!!(1.2.2009)

• Tom_Lachtan

V tomhle filmu nefunguje zhola nic, Nicolas Cage přehrává, ale ne tolik, aby to bylo zábavné, veškeré rébusy jsou přitažené za vlasy... Mimochodem, je to tak moc přehnané, že dostat se v tomhle vesmíru do dvou z pěti nejstřeženějších objektů na planetě je otázka pár minut plánování a když se něco podělá, tak co, máme hackera, který zvládne cokoliv a já začínám mít pocit, že hackeři jsou deus ex machina 21 století. Pak je tu pár totálně archetypálních postav, co nemají defacto žádný charakter a padouchova motivace a padoušství je tu na úrovni toho, jako kdyby se svobodná matka z Dolní Cerekve rozhodla spáchat vendetu na všech pracovnicích jednoty za to, že ji prodali dva zkažené pribináčky.(26.6.2017)

Upřímně? Mám rád filmy o hledání pokladů, zvláště pokud vycházejí z reálných skutečností (do jaké míry jsou fakta použitá v tomto filmu pravdivá, o tom raději nebudu spekulovat). Nicolas Cage mi nikdy nevadil a upřímně, v téhle sérii bych viděl třetí díl daleko raději než u Pirátů z Karibiku (kterým neslušel ani druhý). Dobrých devadesát minut mě film opravdu bavil a vážně jsem uvažoval o hvězdičce navíc, to, co mě ale nejvíce táhlo skončilo po únosu prezidenta. I tak ovšem ani omylem nepovažuji tento film za ztrátu času.(25.4.2009)

• - Vrah Abrahama Lincolna a šéf spiklenců John Wilkes Booth byl dopaden dva týdny po atentátu na šestnáctého prezidenta USA. (IDžOR)

• - Kameraman Amir M. Mokri byl nahrazen kameramanem Johnem Schwartzmanem několik měsíců po začátku natáčení. Důvodem byly "tvůrčí neschody" mezi Mokrim a režisérem Jonem Turteltaubem. (c.tucker)

• - Kopie filmu byly doručeny do kin pod fiktivním názvem Cinnamon. (c.tucker)