Reklama

Reklama

Lovci pokladů: Kniha tajemství

  • USA National Treasure: Book of Secrets (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (572)

T2 

všechny recenze uživatele

Takže z režiséra Jona Turteltauba sa stáva riadny rutinér bez snahy napredovať a natočiť konečne niečo zmyslu plnejšie. Pokračovanie v celku podarených aj keď len priemerných Lovcov pokladov sa vydalo cestou nešťastnou a len šablónovo kopíruje to čo sme videli a zažili v prvom príbehu, bez čo i len náznaku menšej invencie a dokonca nám už v deji dvojky je načrtnuté že môžeme očakávať minimálne ďalšie pokračovanie. To čo nám trailer ponúkne ohľadom akčnej stránky je v podstate len to čo tam zhliadneme, takže okrem automobilovej naháňačky ulicamy Londýna tam po tejto stránke nič viac pútavejšie a oku lahodiace nie je, skôr sa tu zameria na dialógy miestamy zaujímavé, keď sa nad niečím záhadným hurtá ale zas nijak preborné, škoda je aj dosť predvídavého deja a moc jednoduchého vnikanie na miesta ako je Biely dom či poľahky únos Amerického prezidenta, čo začalo postupne vyznievať ako nevydarená sebaparodia. _Herecké obsadenie ostalo zachované, plus pribudli nové tváre "posily" ako Helen Mirren, Bruce Greenwood či Ed Harris ale v tomto ohľade nebolo žiadne zúročenie a hlavne škoda bolo chvíľku zápornej a potom zas kladnej postavy Eda Harrisa, kde pôsobí časom až tuctovo prehrávajúci, vo svojej úlohe sa ku koncu stráca tak že už nevieme čo vlastne jeho postava zastupuje či stvárňuje. Nicolas Cage je opäť bratom Roberta Langdona a doslova na začiatku ako by remakuje scénku z Da Vinciho Kódu a okrem čoraz viac klesajúceho hereckého prejavu už aj výzorovo nevypadá nejak pútavo, nuž akosi nám rýchlo v poslednej dobe starne. Nuž Jerry Bruckheimer by si mal konečne nájsť poriadne talentovaného koňa, ktorý mu utiahne tie produkované báchorky na nejakej úrovni, ktorá sa bude dať zniesť. ║Rozpočet $130miliónovTržby USA $219,964,115Tržby Celosvetovo $457,364,600Tržby za predaj DVD v USA $103,781,346 //počet predaných kusov 5,877,786║ hlavne že to zarába /videl v kine: 40%/ ()

Shit 

všechny recenze uživatele

V podstatě úplně totéž co první díl, skoro žádná změna, ovšem přibylo ještě trochu víc trapnejch scén, ve kterých vyniká hlavně ta s prezidentem, ale i spousty dalších nelogičností a přeplácaností se lovci pokladů dvojka nevyhly, nicméně to stejně neznamená, že sem se nebavil, protože to zabavit rozhodně dokáže a tu a tam to prostě nějakej dobrodružnej film chce a to tohle splnilo dobře, jen ta stopáž mohla být o něco kratší a Nicolas Cage už začíná být trošku jetej. 3,5* ()

Reklama

Allien.9 

všechny recenze uživatele

DRUHÉ DÍLY (ne ty třetí) bývají o poznání horší než první (př. Resident Evil, Mumie, Doba ledová, Toy Story, Piráti z Karibiku, Indiana Jones). Tady to tak naštěstí není - druhý díl není horší - je spíš jiný. "Kniha tajemství" je opět akční podívaná, (avšak místy přehnaná - únos prezidenta, návštěva u královny), hlášky jsou snad ještě lepší než v prvním díle, hudba je stejně pěkná, ale někteří herci jsou méně perfektní. Cage už není tak okouzlující jako v prvním díle, Bean bohužel chybí a je vystřídán rozporuplným Harrisem, Kruger a hlavně Mirren chvílemi lezou na nervy. Naproti tomu Keitel je stejně fajn jako v prvním díle, Voight je mnohem sympatičtější a Bartha exceluje (já toho kluka prostě miluju). Velmi milým překvapením pro mě byl megaakční (skoro)konec, kterým myslím obří "váhu" a vodu zaplňující zlaté město. A abych nezapomněla... Copak je napsáno na straně 47? Že by třetí díl? Sem s ním!!! ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Po velmi příjemné a oddechové jedničce je tu rádoby akčnější a epičtější pokračování, které však ze své oddechové nálady nic neztratilo. Akorát je vše takové sterilnější, nezáživné. Lokace jsou méně přitažlivé a celé to odsýpá o poznání pomaleji, ani těch hádanek už tolik není. Snad se ve trojce vrátí úroveň na level prvního dílu. Nicolas Cage dokazuje, že stále má peněženkám producentů co nabídnout a jakž takž se ještě drží v té pomyslné první hollywoodské lize, já mu to jen přeji, stále ještě věřím, že se dokáže vrátit na vrchol, ze kterého počátkem nového milénia sestoupil. Dvojka Lovců pokladů sice není tou popcornovou podívanou, na jaké jsem zvyklý, ale na dvě hodinky mě to zabavilo a dalo by se říci, že jsem s výsledkem vcelku spokojen. Sice ne tak jako u prvního dílu, na průměr to ale bohatě stačilo. Příště však lépe, nebo už tak shovívavý nebudu. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Po odpočinkové a příjemně plynoucí jedničce přišla dlouhatánská výchovná etuda na téma "učte se dějiny, děti, a možná budete jako Ben Gates hledat fascinující poklady", která je po většinu času neskutečně nudná a otravná. Scénář nedává ani trochu smysl (asi jsem blbej, ale já ten film vážně nepochopil), logické lapsy se schovávají za čím dál šílenějšími vysvětlovačkami a Cage zase jednou posouvá hranice herectví mimo tuto galaxii (scéna v Buckinghamském paláci je... to se nedá popsat). Body k dobru za hlasitou hudbu, Diane Kruger, která konečně pochopila, že od ní nikdo nečeká oscarový výkon, a... a snad i za tu komicky zábavnou výchovnou stránku. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (31)

  • Ve scéně, kdy Ben (Nicolas Cage) prochází detektorem kovu, by se měl rozeznít alarm, protože má v uchu kovový mikrofon. (Veronixxx)
  • Protože díky prvnímu dílu herci své postavy důvěrně znali, dostali do rukou ještě nedokončený scénář, aby mohli příspět svými nápady a postřehy. (xjane)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 130 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)

Reklama

Reklama