Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

Trailer 3

T2

Takže z režiséra Jona Turteltauba sa stáva riadny rutinér bez snahy napredovať a natočiť konečne niečo zmyslu plnejšie. Pokračovanie v celku podarených aj keď len priemerných Lovcov pokladov sa vydalo cestou nešťastnou a len šablónovo kopíruje to čo sme videli a zažili v prvom príbehu, bez čo i len náznaku menšej invencie a dokonca nám už v deji dvojky je načrtnuté že môžeme očakávať minimálne ďalšie pokračovanie. To čo nám trailer ponúkne ohľadom akčnej stránky je v podstate len to čo tam zhliadneme, takže okrem automobilovej naháňačky ulicamy Londýna tam po tejto stránke nič viac pútavejšie a oku lahodiace nie je, skôr sa tu zameria na dialógy miestamy zaujímavé, keď sa nad niečím záhadným hurtá ale zas nijak preborné, škoda je aj dosť predvídavého deja a moc jednoduchého vnikanie na miesta ako je Biely dom či poľahky únos Amerického prezidenta, čo začalo postupne vyznievať ako nevydarená sebaparodia. _Herecké obsadenie ostalo zachované, plus pribudli nové tváre "posily" ako Helen Mirren, Bruce Greenwood či Ed Harris ale v tomto ohľade nebolo žiadne zúročenie a hlavne škoda bolo chvíľku zápornej a potom zas kladnej postavy Eda Harrisa, kde pôsobí časom až tuctovo prehrávajúci, vo svojej úlohe sa ku koncu stráca tak že už nevieme čo vlastne jeho postava zastupuje či stvárňuje. Nicolas Cage je opäť bratom Roberta Langdona a doslova na začiatku ako by remakuje scénku z Da Vinciho Kódu a okrem čoraz viac klesajúceho hereckého prejavu už aj výzorovo nevypadá nejak pútavo, nuž akosi nám rýchlo v poslednej dobe starne. Nuž Jerry Bruckheimer by si mal konečne nájsť poriadne talentovaného koňa, ktorý mu utiahne tie produkované báchorky na nejakej úrovni, ktorá sa bude dať zniesť. ║Rozpočet $130miliónovTržby USA $219,964,115Tržby Celosvetovo $457,364,600Tržby za predaj DVD v USA $103,781,346 //počet predaných kusov 5,877,786║ hlavne že to zarába /videl v kine: 40%/ ()

Enšpígl

Hned na začátek musím zmínit nejlepší scénu filmu. Diana Kruger oblbuje ňoumu v oválné pracovně Bílého domu naprosto dokonale. Tu moje očíčka koukají do jejího vystříhu, tu na její prdelku. Krása krás prostě. Se nedivím, že ten pohunek, když viděl vnady Diane Kruger, tak tam ze sebe začal dělat debila. Na mě kdyby Dianka našpulila tu svou prdelku tak do minuty udělám z oválné pracovny Bílého domu, pracovnu hranatou. Myšlenka únosu prezidenta je pro Čechy dost na hovno, protože kdo by chtěl unášet Klause a pak poslouchat, že ledovce tají jen v knihách Al Gora. Unášet Bushe je zase na hovno, co bych si s ním jako počal. Jedině že bych na něj balil holky,"pojd ke mě do pokojíčku děvčátko, ukážu ti svýho bu bu bu Bushe." Jako celek však působí film dost natahovaně a to spolehlivě zatlouká zábavnost a tempo do ztracena. ()

Malarkey

Jednička se ještě dala. Tenkrát si pamatuji, jak jsem si ji půjčilv půjčovně a žral ten příběh, protože přesně takové příběhy o hledání pokladů jsou něco pro mě. Jenže druhý díl o knize tajemství mě hrozně ubíjel. Od začátku jsem se příšerně nudil a ani samotný průběh mě nedokázal nijak napumpovat. A to se točí už trojka. To je teda skutečně hezký, doufám, že si s tím tvůrci dají alespoň více záležet než s Knihou tajemství, ta opravdu nemá co nabídnout, spíše unudí k smrti, když už nic jiného. ()

Cervenak

Úprimne: veľmi dobre som sa bavil. Je to totiž presne to, čo od toho čakáte. Prehrávajúci Cage, halda za vlasy pritiahnutých rébusov, bizarné skrýše kľúčov k ďalším kľúčom, nejaké tie hlášky, štipka akcie a lekcie z amerických dejín. Áno, je to úplne to isté, ako jednotka, ale zároveň je to v každom ohľade o kúštik lepšie natočené (napr. automobilová naháňačka má v dvojke podstatne väčšie gule), dynamickejšie a celkovo zábavnejšie. Tretiu porciu toho istého však už nestrávim, takže šup-šup, Gatesovci, v tretej časti hurá do sveta. ()

Lima

I když je to ukecaný, jak Fidel Castro na sjezdu, dost rychle to odsýpá, takže člověk nemá ani čas přemýšlet na těmi tunami historických a scenáristických zhovadilostí a vlastně o ně ani nejde. Je to stejně pitomé a jen o trochu zábavnější, než kterýkoliv díl seriálu „Lovci pokladů“. Akorát s tím rozdílem, že Tia Carreru vystřídali herci těžkého kalibru a Jerry Bruckeheimer se zase praštil přes kapsu. Při bleskových konstrukcích Nica Cagea („Slova „rezolutní“ a pak „dvojčata“……aha, takže to musí být akronym pro britskou loď ´Resolute´, ztracenou roku 1800…“) by i Sherlock Holmes blednul závistí, pokud by si při nich neklepal na čelo. ()

• Pod Mount Rushmore se ve filmu ukrývá zlatý poklad Olméků. Ti ovšem žili na území Mexika, tedy přes 3000 kilometrů daleko. (IDžOR)
  • Na konci Riley (Justin Bartha) s radostí naskočí do vráceného Ferrari a chce odjet, přičemž se ozve typické zaskřípání převodovky a omylem zařadí zpátečku. Tento model 360 Spider je ale viditelně vybaven řadícími pádly pod volantem s poloautomatickou převodovkou. Klasickou řadící páku tedy nemá a Riley max. mohl zatahovat ruční brzdu. Řazení zpátečky u těchto převodovek probíhá pomocí tlačítka. (Foxhound#1)
  • Vrah Abrahama Lincolna a šéf spiklenců John Wilkes Booth byl dopaden dva týdny po atentátu na šestnáctého prezidenta USA. (IDžOR)