Lovci pokladů: Kniha tajemství

• Nizozemsko

National Treasure: Book of Secrets

Dobrodružný / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 119 min

Ctrl+c a Ctrl+v jsou dvě kouzelné zkratky, které bych mohl užít v případě obou příběhů o lovcích pokladů. Ono jde vlastně o jedno dlouhé dobrodružství, které když si dáte najednou k poobědní kávě a odpolední svačině zapomenete, že Kniha tajemství je druhý díl a že je tedy po vzoru zdejších tradic potřeba na to náležitě upozornit. (Filmfest Hurghada 2012, 41/67)(29.12.2012)

Nicolas Cage - (Ben Gates) +++ Justin Bartha - (Riley Poole) +++ Diane Kruger - (Abigail Chase) +++ Jon Voight - (Patrick Gates) +++ Helen Mirren - (Emily Appleton) +++ Ed Harris - (Mitch Wilkinson) +++ Harvey Keitel - (Sadusky) +++ Bruce Greenwood - (Prezident) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer, Jon Turteltaub +++ Hudba: Trevor Rabin +++ Nemecka Cinema - 75%(21.2.2008)

Spomeňte si na"prvý diel",do toho zasadte trochu odlišný dej a výjde vám National Treasure:The Book of Secrets!Naivné,historicky nie priliš vierohodné a miestami až trápne dielo,avšak aj tento snímok má svoje kvality..!Rozhodne sa naňom nešetrilo,miestami pobaví,miestami zaujme-je to skôr akási oddychovka!Herecké obsadenie na čele s Nicolasom Cagom je viac než zaujímavé..! :)Boj za spravedlnosť všetkými možnými spôsobmi,opäť záporák,ktorý to mal celé prekaziť.Pretože ak by ste o tom nevedeli,tak vaše meno sa môže zapísať do dejín..!Pán Turteltaub si asi plní svoje decké sny a snaží sa ich prevádzať na filmové plátna!Americký nacionalizmus,pýcha...nepozná hraníc..!Snímok mal veľký úspech v USA,ako inak že!3*za pár scén,ktoré potešili moje oko!(16.1.2008)

DRUHÉ DÍLY (ne ty třetí) bývají o poznání horší než první (př. Resident Evil, Mumie, Doba ledová, Toy Story, Piráti z Karibiku, Indiana Jones). Tady to tak naštěstí není - druhý díl není horší - je spíš jiný. "Kniha tajemství" je opět akční podívaná, (avšak místy přehnaná - únos prezidenta, návštěva u královny), hlášky jsou snad ještě lepší než v prvním díle, hudba je stejně pěkná, ale někteří herci jsou méně perfektní. Cage už není tak okouzlující jako v prvním díle, Bean bohužel chybí a je vystřídán rozporuplným Harrisem, Kruger a hlavně Mirren chvílemi lezou na nervy. Naproti tomu Keitel je stejně fajn jako v prvním díle, Voight je mnohem sympatičtější a Bartha exceluje (já toho kluka prostě miluju). Velmi milým překvapením pro mě byl megaakční (skoro)konec, kterým myslím obří "váhu" a vodu zaplňující zlaté město. A abych nezapomněla... Copak je napsáno na straně 47? Že by třetí díl? Sem s ním!!!(22.8.2008)

Nicolas Cage uvádí další díl z cyklu Hrdina všemi mastmi mazaný hledá poklad, pronásledován sveřepým záporákem stiženým megalomanským komplexem. To vše zastřešeno moudrým presidentem Spojených států, okořeněno hláškujícími rodiči a zkrášleno hrdinovou přítelkyní, které se nerozpustí make-up ani pod vodopádem.(2.6.2012)

• - Jednotlivé hádanky byly vymyšleny s předstihem, ale jaký poklad hrdinové najdou, se vědělo až po začátku natáčení. (xjane)

• - Celosvětová premiéra proběhla 13. prosince 2007 v New Yorku. (Varan)

• - Kopie filmu byly doručeny do kin pod fiktivním názvem Cinnamon. (c.tucker)