Málokedy sa stane, že druhý diel prekonáva prvý. V prípade lovcov pokladov to u mňa platí. Netreba zbytočne riešiť historické nejasnosti, priblblé úkryty kľúčov a kamennovýrazového Nicolasa, ale len sa nechať zrelaxovať osviežujúcou dobroružno - historickou masážou. Neni veľa filmov, kde sa riešia stáročné rébusy na počkanie.(30.9.2008)

Slabší než první díl, ovšem i tak jsem se výborně bavil! Nicolas Cage alias Ben bere ve dvojce více luštění na sebe, pomoc od Rileyho, Abigail a otce není taková jako v jedničce. I celá zápletka se mi zdála méně komplikovaná než v předešlém díle. Trošku mě zamrzel únos prezidenta, což už bylo docela silné kafe (i když, nebyl zas nějak strašně vymyšlený) a konečné rozhodnutí hlavního záporáka. Ovšem mám takovéto dobrodružné a svižné filmy rád, takže hodnotím vysoko..Pár nedostatků: 1) Když v jedné ze scén spadne Benovi baterka (ze skutečně řádné výšky), i po dopadu stále svítí, přičemž berme v úvahu z jaké výšky spadla a že během pádu několikrát narazila na dřevo. 2) Když na konci filmu dostane Riley auto od prezidenta, je možné vidět v odrazu prezident. 3) Automobilová honička v Londýně - Ben (Mercedes) a Mitch Wilkinson (Range Rover). Dochází k nehodě s autem s nákladem pivních sudů. Wilkinson do něj v jednu chvíli narazí, vidíme krásný detail, jak se roztříští levý přední roh vozu o nárazník a korbu náklaďáku. V následující scéně na mostě přes Temži je Wilkinsonův bourák téměř bez šrámů a i světlomet je celý!(6.7.2008)

Upřímně? Mám rád filmy o hledání pokladů, zvláště pokud vycházejí z reálných skutečností (do jaké míry jsou fakta použitá v tomto filmu pravdivá, o tom raději nebudu spekulovat). Nicolas Cage mi nikdy nevadil a upřímně, v téhle sérii bych viděl třetí díl daleko raději než u Pirátů z Karibiku (kterým neslušel ani druhý). Dobrých devadesát minut mě film opravdu bavil a vážně jsem uvažoval o hvězdičce navíc, to, co mě ale nejvíce táhlo skončilo po únosu prezidenta. I tak ovšem ani omylem nepovažuji tento film za ztrátu času.(25.4.2009)

Opakovaný vtip není vtipem aneb nechte už ten poklad raději ležet. Je to pravda hollywoodsky roztomile sladěné a hvězdně obsazené mysteriózní dobrodružství, které se naštěstí ani nebere moc vážně a navzdory přepálené stopáži funguje coby nenáročný obrazový relax více než uspokojivě, ale není zde jediný důvod, proč vyzdvihovat jeho omezené filmařské kvality čtvrtou ohleduplnou hvězdou a činit tak z něj v mé divácké stáji dílo hodné doporučování a chvalozpěvů... Neškodný, nezávadný a neurážlivý, ale přesto prachsprostý ambiciózní průměr. ;) 60%(7.6.2012)

Je to v podstate rovnaké ako prvý diel, len v Knihe tajomstiev sa hľadá niečo iné.Herci, akcie a celkové to dobrodružstvo všetko ostáva rovnaké.Čo je zároveň aj dobre, ale na druhú stranu aj škoda, pretože nič moc nové sme nevideli (možno akurát tak viac vtipov).Takže to opäť ostalo pri fajn napínavom akčnom dobrodružstve s fajnovom výpravou, hudbou, sympatickými hercami, svižným strihom atď. 80% - 4*(24.6.2011)