Slabší než první díl, ovšem i tak jsem se výborně bavil! Nicolas Cage alias Ben bere ve dvojce více luštění na sebe, pomoc od Rileyho, Abigail a otce není taková jako v jedničce. I celá zápletka se mi zdála méně komplikovaná než v předešlém díle. Trošku mě zamrzel únos prezidenta, což už bylo docela silné kafe (i když, nebyl zas nějak strašně vymyšlený) a konečné rozhodnutí hlavního záporáka. Ovšem mám takovéto dobrodružné a svižné filmy rád, takže hodnotím vysoko..Pár nedostatků: 1) Když v jedné ze scén spadne Benovi baterka (ze skutečně řádné výšky), i po dopadu stále svítí, přičemž berme v úvahu z jaké výšky spadla a že během pádu několikrát narazila na dřevo. 2) Když na konci filmu dostane Riley auto od prezidenta, je možné vidět v odrazu prezident. 3) Automobilová honička v Londýně - Ben (Mercedes) a Mitch Wilkinson (Range Rover). Dochází k nehodě s autem s nákladem pivních sudů. Wilkinson do něj v jednu chvíli narazí, vidíme krásný detail, jak se roztříští levý přední roh vozu o nárazník a korbu náklaďáku. V následující scéně na mostě přes Temži je Wilkinsonův bourák téměř bez šrámů a i světlomet je celý!(6.7.2008)

Podruhé ta samá sterilní podívaná. Neskonale debilní děj, nelogické chování postav, rutinérská režie bez památných scén, směšné dedukce i "dialogy" - to vše zůstalo při starém. Znovu se to snaží být pro celou rodinu, ale ve své podstatě to opět není pro nikoho. Snad jen rádoby vtipný pomocník leze na nervy mnohem více než minule. A ano, je to stejně zábavné jako v případě prvního dílu. Jako oddychovka, na kterou okamžitě zapomenete, to funguje obstojně. Ovšem dobrodružnou náturu to ani zdaleka neuspokojí a tak se dostaví neodolatelná touha pustit si pořádný dobrodružný snímek. Ideálně Indyho.(5.1.2008)

Skoro stejné jako jednička, ale rozmáchlejší a nabubřelejší finále mě přece jen nutí dát o jednu hvězdu víc. Zlaté města já prostě rád. Cage je navíc po dlouhé době v docela dobrém filmu a když LOVCE POKLADŮ budete brát jako předkrm ke čtvrtému Indymu (nový trailer je mimochodem skvělý) strávíte s nimi vcelku příjemné dvě hodinky.(4.5.2008)

• Malarkey

Jednička se ještě dala. Tenkrát si pamatuji, jak jsem si ji půjčilv půjčovně a žral ten příběh, protože přesně takové příběhy o hledání pokladů jsou něco pro mě. Jenže druhý díl o knize tajemství mě hrozně ubíjel. Od začátku jsem se příšerně nudil a ani samotný průběh mě nedokázal nijak napumpovat. A to se točí už trojka. To je teda skutečně hezký, doufám, že si s tím tvůrci dají alespoň více záležet než s Knihou tajemství, ta opravdu nemá co nabídnout, spíše unudí k smrti, když už nic jiného.(14.10.2008)

Zatial len toľko: A teraz si dáme Deli. Neskôr: Adventure full of action, ako to mám rád. Od tejto produkcie nečakám nič viac ani nič menej. Život mi to samozrejme nijak nezmení, ale na to má človek k dispozícií úplne iné plátnové klenoty. Toto bolo pre zábavu a relax. Tu to platí dvakrát: THX & DDs zvuk 4ever! Ps: Trevor Rabil vie neskutočne komponovať, bije sa s majstrom Zimmerom. Np. jeho Armageddon suite a Harry&Grace make peace sú kultové. Alespoň pre mňa. A to úplne stačí ;)(30.9.2009)

• - "Playfairova šifra", kterou luští Benův předek, je typ substituční šifry z poloviny 19. století, kdy se podle klíče kódují páry písmen. (xjane)

• - Jednotlivé hádanky byly vymyšleny s předstihem, ale jaký poklad hrdinové najdou, se vědělo až po začátku natáčení. (xjane)

• - Jon Turteltaub byl rád, že se film natáčel i ve Francii, mohl tak oprášit své jazykové znalosti. (Pumiiix)