Lovci pokladů: Kniha tajemství

Lovci pokladov: Kniha tajomstiev

Honba za pokladom: Kniha tajomstiev

Dobrodružný / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 119 min

Nevím proč, ale na Nicolase získávám čím dál častější osypky ... fakt ho nemusím a i přesto jsem byla líná si dnes k večernímu čaji s medem a citrónem pustit něco jiného. Možná proto, že tento večer potřebuji vypnout a nad ničím moc nepřemýšlet a tajuplné honičky, historie propletená snůškou fantasmagorií potřebných k tomu, aby se našel bájný poklad Olméků a očistila se rodinná čest, byla lepší než kdejaká jiná akční střílečka. A taky ... tyhle blbosti jsou prostě někdy fajn. Jen si říkám kdo tady píše ty bludy do popisů k filmům ... žánr "dobrodružný, akční" opravdu stačí. Thriller to není ani omylem a mysteriózní už teprve ne.(26.1.2014)

Ačkoli jsou Lovci pokladů ptákovinka od amerického orla až ke kolibříkovi... Ačkoli Cage připomíná výrazovými mimikry maniodepresivního mamuta... Ačkoli Diane Krueger coby muzeální Barbie plní jen funkci cupitajícího věšáku... Ačkoli jsem se v rádobynapínavých scénách hihňala nad přehráváním herců, pokročilou demencí scenáristů a melodramatickou hudbou...Ačkoli se zajímám o americkou historii...přesto jsem si k Lovcům vytvořila ideální guilty-pleasure vztah. A na další příšerné pokračování se, Lincoln mě netrestej, těším. IQ to má na úrovni béčka Šifry, zápletku pro Indyho-céčko a znalost historie na úrovni bengálského batolete se zálibou v pyromanii. Uvidíme se na straně 47. AK:)(21.2.2008)

Zatial len toľko: A teraz si dáme Deli. Neskôr: Adventure full of action, ako to mám rád. Od tejto produkcie nečakám nič viac ani nič menej. Život mi to samozrejme nijak nezmení, ale na to má človek k dispozícií úplne iné plátnové klenoty. Toto bolo pre zábavu a relax. Tu to platí dvakrát: THX & DDs zvuk 4ever! Ps: Trevor Rabil vie neskutočne komponovať, bije sa s majstrom Zimmerom. Np. jeho Armageddon suite a Harry&Grace make peace sú kultové. Alespoň pre mňa. A to úplne stačí ;)(30.9.2009)

Podruhé ta samá sterilní podívaná. Neskonale debilní děj, nelogické chování postav, rutinérská režie bez památných scén, směšné dedukce i "dialogy" - to vše zůstalo při starém. Znovu se to snaží být pro celou rodinu, ale ve své podstatě to opět není pro nikoho. Snad jen rádoby vtipný pomocník leze na nervy mnohem více než minule. A ano, je to stejně zábavné jako v případě prvního dílu. Jako oddychovka, na kterou okamžitě zapomenete, to funguje obstojně. Ovšem dobrodružnou náturu to ani zdaleka neuspokojí a tak se dostaví neodolatelná touha pustit si pořádný dobrodružný snímek. Ideálně Indyho.(5.1.2008)

Slabší než první díl, ovšem i tak jsem se výborně bavil! Nicolas Cage alias Ben bere ve dvojce více luštění na sebe, pomoc od Rileyho, Abigail a otce není taková jako v jedničce. I celá zápletka se mi zdála méně komplikovaná než v předešlém díle. Trošku mě zamrzel únos prezidenta, což už bylo docela silné kafe (i když, nebyl zas nějak strašně vymyšlený) a konečné rozhodnutí hlavního záporáka. Ovšem mám takovéto dobrodružné a svižné filmy rád, takže hodnotím vysoko..Pár nedostatků: 1) Když v jedné ze scén spadne Benovi baterka (ze skutečně řádné výšky), i po dopadu stále svítí, přičemž berme v úvahu z jaké výšky spadla a že během pádu několikrát narazila na dřevo. 2) Když na konci filmu dostane Riley auto od prezidenta, je možné vidět v odrazu prezident. 3) Automobilová honička v Londýně - Ben (Mercedes) a Mitch Wilkinson (Range Rover). Dochází k nehodě s autem s nákladem pivních sudů. Wilkinson do něj v jednu chvíli narazí, vidíme krásný detail, jak se roztříští levý přední roh vozu o nárazník a korbu náklaďáku. V následující scéně na mostě přes Temži je Wilkinsonův bourák téměř bez šrámů a i světlomet je celý!(6.7.2008)

• - Jednotlivé hádanky byly vymyšleny s předstihem, ale jaký poklad hrdinové najdou, se vědělo až po začátku natáčení. (xjane)

• - Pod Mount Rushmore se ve filmu ukrývá zlatý poklad Olméků. Ti ovšem žili na území Mexika, tedy přes 3000 kilometrů daleko. (IDžOR)

• - Helen Mirren byla za roli ve filmu Královna pozvána na setkání s královnou Alžbětou II., ale ona se setkání nemohla zúčastnit, protože byla v Jižní Dakotě na natáčení tohoto filmu. (c.tucker)