Lovci pokladů: Kniha tajemství

• USA National Treasure: Book of Secrets (více)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

Severus007

Kam ten pán přijde, tam něco objeví :) Zfušovanější scénář jsem ještě neviděl, a to si takových věcí moc nevšímám. Film jsem dokoukal jen ze zvědavosti, kolik nesmyslů ještě uvidím. Což bylo asi jediné, v čem mě nezklamal. ()

fruitixx

Nevím jak a podle čeho, kdo hodnotí filmy, ale dle nadhledu u některých scének si nemůžu pomoct.. Naprosto stírají klišovité věci i když klišovité některé jsou... Př. Uplně vážná scéna s dramatickou hudbou, při záchraných manévrech v kobce zlatého města... Někdo tady bude muset zůstat...to budu já... řekl Raily...no dobře tak jdeme...řekli, jako by se nechumelilo... "Raily budeš nám chybět, ne bez tebe nejdeme" ...řekl si Raily sám pro sebe ještě s takovou intonací, že jsem doslova vybuchl. Tomu se říká ráj, pokud se to děje i v běžném životě... ()

agent_barton

Pokračování prvního dílu se tvůrcům opravdu velmi dobře povedlo. Netvrdím, že se jedná o nějaký megafilm, ale pokud od tohoto filmu, stejně jako od jedničky, nic neočekáváte a občas odpustíte tvůrcům drobné maličkosti, film vás dokáže mile překvapit a i pobavit. Navíc, stejně jako první díl, je film natočen s mnou oblíbenou tématikou amerických tajných dějin a konspiračních teorií. Každopádně doufám, že bude další díl. Už jen proto, abych se dozvěděl, co sakra je na straně 47! ()

RoyBatty444

Cage pokračuje so započatým oddychovým ale napriek tomu dosť extravagantným napodobňovaním Tomb Raidera. V tejto časti musí ako v jednotke uniesť veľmi cennú komoditu USA aby sa na koniec vydal do hrobiek starých Amerikáncov. A opäť sa spomínajú americké dejiny ale nie zas až tak dôkladne aby to nudili. Oddychovka s trochu slabším nábojom ako jednotka a aj ten koniec mohol byť domyslenejší a nie až tak teatrálny. ()

ricky4

V podstatě stejné jako jednička, akorát s rozdílem, že jsme něco podobného už někde viděli... Tvůrci filmu nám ukázali opět nová dosud neobjevená tajemství z historie a nové prostory (Buckinghamský palác)... Hudba je stejná, výkony nadprůměrné. Dojem mi kazí "dojemný" konec, kdy zemře hlavní padouch aby zachránil ostatní... 50 % ()

Anime2

Nicolas nezradil.Další suprový díl jednička se mi moc líbila a dvojka je ještě lepší.Konečně se tam objevila matka Nicolase expertka na jazyk Inků.Samozřejmě hledaly další ohromný poklad se spoustou hádanek.Proč se mi to tedy líbilo víc než jednička ?Hlavní záporák měl trochu jiný motiv než v jedničce.No to prostě uvidíte těsně před koncem!!!!rozhodně dávám 100% ()

Lokitre

No jo - hlavně Amerika. Mám Nicolase Cage ráda, ale tady si to u mě zkazil. Byla to nudné, předvídatelné a v jedné scéně se mi chtělo křičet. Tak zaprvé - bylo to naivní a hloupé (hlavní postava přesně ví kde má hledat a přitom o tom nic neví). Dialogy - no, co se dá očekávat od amerických béčkových filmů? A teď k té scéně kde jsem pěnila vzteky. Po celou dobu, kdy hlavní hrdinové byli v Londýně si (možná si to ani neuvědomili) dělali neskutečně nechutnou srandu z Angličanů. Ona zmíněná trojka vtrhne do Buckinghamského paláce a - když se připravují v přízemí, tak je nikdo nevidí. Zahravou dost průhlednou scénu, kterou ostatní neprokouknou. Hacknou celý bezpečnostní systém ze záchodové kabinky. Dostanou se do hlavní pracovny výtahem na jídlo. Personál oblafnou tím, že prý nesou květiny. Ukradnou v královnina stolu kamenou desku. Utečou aniž si je kdokoli chytil a po cestě ještě nabourají double decker. No prostě hrůza. Pozn. : Ve scéně, kdy hrdinové běží do pracovny v Buckinghamském paláci, mě trklo "Není to ta pohovka, na které seděl Sherlock Holmes (z BBC) v prostěradle?" Když tyhle dva filmy (seriál) porovnáme - no, tohle se přece vůbec nedá srovnávat. Stejné místo, ale zcela odlišná liga. ()

ohinek

Opět skvělé obsazení, Benův vtípek s amputací ruky i celkový nápad, který je možná i lepší než v jedničce, podstatná část filmu je ovšem scénáristicky značně nezvládnutá, počínaje únosem prezidenta, přes polévání hektarové skály vodou a končeje "záporákem" Edem Harrisem, který nejdřív někomu míří pistolí na hlavu, ale vzápětí mu zachrání život a sám se obětuje. Ovšem na poprvé se na to dívá víc než dobře a na podruhé i na potřetí, když člověk už ví kdy má přivřít oči, to není zas o tolik horší. ;) ()

Vladimus

Aaale dobre, veď ako... nádherne popcornovo stupídne. Sem tam vyskočí pekná hudba, aj Krugerka nevyzerá zle, tu pobaví prehrávajúci Cage, tu zasa vydarený joke, hláška... popcorn. Kým trvá pobaví, treba to tiež trafiť do nálady. ()

Mark1983

V podstatě je to stejné jako první část,ale věnoval jsem tomu jednu hvězdičku kvůli jednomu vtipnému dialogu. Jinak tyto dobrodružné až téměř rodinné žánry mě nikdy nějak nebraly. Rodinný žánr je podle mého názoru jen pro určité diváky, buď přímo pro dětské publikum či přímo pro nenáročné diváky,jenž takový žánr berou zcela oddychově a nezaujatě. ()

Sansnom70

Jak už jsem napsal k první části, tak toto jsou filmy které Nicolasovi sedí. Myslím, že i on je má rád. Toto druhé pokračování má stejný náboj jako první a to je to co s manželkou milujeme. záhady, akci, a humor. A kdo ten film zná tak to vypadá že bude mít i třetí čás na téma záhady, kterou chce rozluštit přímo president USA. Já mohu jen doporučit. ()

tomaskopecky

Jako oddechovku to beru. Oproti prvnímu dílu teda o dost více scén přitažených za vlasy a scenáristicky ne moc dobře zvládnuté. Dost věcí působí nelogicky. Divný záporák, který by nejdříve zabíjel a nakonec obětuje svůj život. Hezké prostředí, fajn obsazení a místy jsem se i zasmál. Chybí mi více akce a napětí, v tom byl předchozí díl lepší. Celou dobu film bavil, takže 3/5 si zaslouží. ()

Bohdy67

Dobrodružné filmy o hledání pokladů... Už jen tohle musí zaujmout... Bájné město El Dorádo...No proč ne... Nicolas Cage??? Možná pro těch pár fanoušků ok, ale já tohohle herce úplně nemusím...Ani Voight s Harrisem to nevylepšili... Ženská část osazenstva rozhodně lepší. Celkově zajímavý nápad na zápletku, ale některé věci opravdu mimo místu, což hodně ubírá. Ikdyž stejné to bylo v jedničce... Celkově lepší průměr :) 60% ()

MartinNewman

Lovci pokladů první díl vydělal a dvojka se dala čekat. Přišla a pro mě je stejná jako jednička, takže na pohodu. Jako nového protivníka dostal Cage skvělého Eda Harrise a přidala se ještě Helen Mirren, která rozzáří každý film. Film jede ve stejném tempu jako jednička a dobře to odsýpá. Nad nějakýma historickými úlety  je zbytečné se zastavovat, to u tohoto filmu vůbec ani nejde, stejně jako to nešlo u jedničky. Film mě bavil na plných 5 bodů stejně jako jednička. Lidi se zřejmě bavili taky, protože dvojka nasypala do kasy víc peněz než jednička a to je dobře. Hotovo. ()

Dusty56

Bavilo mě to. Možná to obsahuje spoustu nelogičností a jeden by kroutil hlavou nejen nad tím, jak hlavním hrdinům všechno zapadá do sebe, ale dokázalo to udržet mojí pozornost celou dobu a i když se dalo čekat, jak to dopadne, stejně jsem byl napnutý až do konce. Z herců vládla hlavně trojice Cage, Bartha a Kruger (na Cage to celý stálo, Bartha byl takový to trdlo a Kruger byla více než ozdoba filmu). Jak jsem říkal bavilo mě to a to je asi jediný na čem záleží (přiznávám se, mám trochu slabost pro lovce pokladů). ()

lucij68ee14

Oproti prvnímu dílu slabý odvar. Potěšilo mě, že se ve filmu objevila Helen Mirren, s Jonem Voightem vytvořili parádní duo. Ve srovnání s jedničkou mě však tento díl bavil o něco méně. ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)