Lovci pokladů: Kniha tajemství

• USA National Treasure: Book of Secrets (více)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

bratr_jezek

Někdo si zřejmě myslel, že průměrné béčko manipulující s historií tak, aby i Nicolas Cage našel poklad, si zaslouží pokračování. Znovu tedy přitáhneme historii za vlasy, hlavnímu hrdinovi dovolíme nemožné a budeme tentokrát hledat "knihu", poklad pro mnohé, tragédií pro jiné. Ani všechny "překvapení" však nepřebijí odér béčka vhodného jen na DVD. ()

+sfinx+

Seriál měl krásnou Tiu, Carsen měl lehký, vtipný (oproti tomuto určitě) příběh a tohle má co? Reklamu na Ferrari? Rozhovor presidenta a Cage, ze kterého se mi chtělo brečet? Pokud jsem jedničce něco vyčítal, tak teď mi konečně ukázali co jsou to nedostatky.. Mimochodem - ta zmíněná scénka z Ferrari - neviděl jsem to už někde :-) ? ()

marsulka

ano, jsou to "tuny historických a scenáristických zhovadilostí", ale zábavně zpracovaných, a o to myslím jde. S tunou nadhledu je to jedna z těch lepších dobrodružných akčních komedií, z řady lovců pokladů, ať už jde o Bena Gatese, Ricka O´Connellyo nebo Indiana Jonese :), jo a navíc Jon Voight s Helen Mirrenovou jsou kouzelní :)) ()

Danny71

To samé co naposledy. Nicolas Cage si hraje na Indiana Jonese, hledá poklady a snaží se očistit jméno svého předka obviněného z atentátu na prezidenta Lincolna. I když se ve filmu prakticky pořád něco děje, něco tomu chybí. Možná atmosféra, lépe zrežírované akční scény a méně snahy zavděčit se otcům, maminkám i dětem v kině. Tvůrci se zkrátka pokusili natočit dokonalý rodinný film pro každého. A to se jim povedlo. Každý si tu něco najde, ale ve výsledku těch stoprocentně spokojených diváků nejspíš moc nebude. ()

Bullet

Dvouhodinová přednáška z dějepisu pro retardovaný americký publikum.Každej amík kterej tendle film viděl tak se teď považuje za erudovaného odborníka na historii.Ale příběh celkem odsejpá a na Diane se kouká celkem příjemně. ()

andydufrsn

Nevěřil jsem, že by dvojka mohla být ještě debilnější s ještě debilnějším dějem plným naprostých nesmyslů než jednička, ale po schlédnutí „díla“ jsme musel názor změnit. Naprosto stejná debilní dějová linka jako v jedničce, ovšem hovadiny odporující logice a zdravému rozumu tady překonávají jedničku velkým rozdílem. Cage jako tradičně nehraje, Krügger to jako v jedničce nemá šanci zachránit., tak snad jedině můj oblíbenec Eda Herisů stojí lehce za kladnou zmínku! ()

dedavena

Vinci, kniha existuje, pravi prezydent. XY234786 a ešče 3794. A Vinci, bacha na to, buděš obviněny z unosa prezydenta. A ečše cosi Vinci, prohlidni se stranu 47. Je třa zrobiť bezmračny dešč. Vincek strka ruku do ďury. Olej hoři, voda opadně a pohled na zlate město je uchvatny. A teraz fšecy do kanala. Važeni přatele, povim vam, že sem v tym filmu uvěřil fšeckemu. Fšeckemu kromě jedne maličkosti. Gdě zebrali takeho hodneho a spravedliveho prezydenta. To něchapu. ()

macherano

Vskutku zaujimave ale zial je to az moc odlahcene mohlo by to byt viac napate ako da vinciho kod ale nadherna diane nema chybu ()

Zacharod

Bohužel o dost slabší pokračování pro mě skvělého filmu National Treasure. Ačkoliv si film zachoval některé příjemné prvky z prvního dílu, tak jako celek působí průměrně až podprůměrně, z respektu k prvnímu dílu dávám slabé tři hvězdy. ()

Jirkacek

Lovci pokladů: Kniha tajemství jakožto volné pokračování o tři roky staršího díla se stejnou trojicí hlavních hrdinů se mi líbila stejně jako první díl. Benjamin Gates jehož si zahrál Nicholas Cage, jeho přítelkyně Abigail Chase v podání Diane Krugerové a jejich přítel a počítačový mág Riley Pool aneb Justin Barth rozehráli další monumentální pátrání po nenalezeném pokladu. Pro Bena Gatese mělo jeho nalezení ale mnohem větší cenu, než jen získat pár tun zlata a nahlédnout do historie starých jihoamerických indiánů. Tento dobrodružný snímek totiž začal na konci občanské války Jihu proti Severu a atentátem na tehdejšího prezidenta USA Abrahama Lincolna, přičemž z přípravy jeho vraždy byl obviněn Gatesův předek. Aby očistil jméno rodiny, pustil se tedy do pátrání za pokladem a také za legendární Knihou tajemství, kterou viděl vždy jen zvolený prezident USA, jenž si do ní mohl zapisovat své poznámky. V ní chtěl najít pravdu, ale aby se ke knize dostal, musel nejdřív jet do Paříže, poté do Londýna, vzápětí se vrátit do USA a vloupat se pomocí lsti do Bílého domu či odjet do Jižní Dakoty, kde se v pohoří Mount Rushmore nachází obrovské sousoší zobrazující hlavy čtyř významných amerických prezidentů: George Washingtona (1732–1799), Thomase Jeffersona (1743–1826), Theodora Roosevelta (1858–1919) a Abrahama Lincolna (1809–1865). Mno, někdy bych to také chtěl vidět na vlastní oči, ale vraťme se k filmu. Zde byla celá honička zakončena, ale jak to dopadlo, prozrazovat tradičně nebudu. Každopádně jako není nebe bez obláčku, tak pátrání po pokladu neprobíhalo úplně hladce. Zmíněné trojici hrdinů, kterým pomáhal také Benjaminův otec v podání Jona Voighta, házel klacky pod nohy Mitch Wilkinson, jehož předek byl dosud považován za vraha Lincolna a který obvinil Gatesovu rodinu ze lži o tomto zločinu. Tvůrci filmu nás také seznámili s matkou Benjamina Gatese Dr. Emily Appleton alias Helen Mirren, profesorkou na univerzitě a odbornicí na indiány z Jižní Ameriky, která se také nakonec pátrání nedobrovolně zúčastnila. Líbil se mi také Bruce Greenwood, který se zhostil role prezidenta USA či Harvey Keitel jako agent FBI Peter Sadusky. Druhý díl lovců pokladů byl pro tedy naprosto srovnatelný s tím prvním, velmi jsem se pobavil u různých honiček, naháněček, nechyběly tradiční vtipné hlášky a spousta historických informací, které jsem ale nebral moc vážně. Jednalo se totiž o lehkou komediální až mysteriózní podívanou, která měla za účel pobavit, nikoli poučit diváka o faktech z americké historie. Svůj účel každopádně film dokonale splnil a tak jsem si jej na začátku roku 2019 koupil na blu-ray disku a svých investovaných peněz jsem rozhodně nelitoval. Suma sumárum Lovci pokladů: Kniha tajemství ode mne získali plný počet pěti tajemných hvězdiček *****. ()

Prepperka

Za mne tenhle díl horší než jednička. Ale zase ne tolik, už jsem ho viděla víckrát a určitě si ho zase za čas ráda pustím. Jednička mi přijde taková naivnější, což mi ke stylu tohohle filmu sedí líp než vážnější tvář dvojky, která mi místy přijde až násilně napasovaná tak, aby se to scénáristům hodilo. Proto o hvězdičku míň. ()

Horn

Rozluštění rébusu z roku 1865 Vás dovede k pařížské Soše svobody postavené roku 1889. A to je jen začátek. Totální nesmysl s naprosto příšerným Cagem. ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)