Lovci pokladů: Kniha tajemství

• USA National Treasure: Book of Secrets (více)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

tahir

Pojem priemer dokonale vystihuje tento film. Nic extra sa od neho necaka a to je asi dobre, svizne tempo krasne zabije dve hodiny, co sa mi v praci celkom hodilo. ()

Adams

Kopie prvního dílu s přepsaným scénářem. Stejné zápletky, stejné příčiny i řešení. Skryté indicie za mechanickými dřevěnými trezory, spousta vysvětlování a zbytečně dlouhých rozhovorů, nakonec si na vše pěkně posvítí hořícím olejem jako v prvním dílu. Po stovkách let spánku všechny kamenné mechanismy fungují lépe snad než když byly nové. Nečekejte krom únosu presidenta žádnou novou myšlenku. Veliké zklamání. ()

p.paja11

Poněkud přitažené za vlasy, zejména když se houpají na plošině.. Ani ti nejlepší kaskadéři na světě by určitě nesvedli to co naše fantastic four.. Na druhou stranu jsem se výborně pobavil při scéně kdy Nicolas Cage strčí ruku mezi kameny :) ... Když to celé shrnu: Dobré herecké obsazení, některé momenty stály za to, ale je to až moc komerční, Takže těch 60% je tak akorád...! ()

MIHLIK

Tak pár vyloženě dobrých scén by se tam taky našlo, ale proč to je tak zbytečně roztahaný to sem nepochopil, ale v dnešní době je vyloženě trend dělat dvouhodinový filmy ovšem posledních dvacet minut balancování na desce bylo střihnutých, jako z Indiana Jonese. 3,5 ()

plynar

Ano, všichni víme ještě před začátkem, že nakonec ten poklad Nicky Cage najde. A přesto se na to podíváme. Musím říct, že je to trošku přehnané - přece jen, únos prezidenta není asi něco, u čeho se dá improvizovat, a v kanceláři královny by určitě nikdo nehlídal ale - u mě si to tento film naprosto kompenzuje vtípky typu - "Víš kolik činí daně z 5 milionů?6 milionů..."V Rileyho podání naprosto neuvěřitelné. A proč jsem dal 4 hvězdy? 2 za to, že je to prostě oddychovka, u které se člověk nenudí, další za Rileyho - toho mám prostě rád - no a ta další za Eda Harrise a jeho hrdinskou smrt, frajera prezidenta či "prezidentskou knihu". ()

SpeedyL

Docela dobrá průměrná oddechovka, ale 1. díl mne zaujal více. O historii a podobných záležitostech se rozhodně u tohoto filmu pozastavovat nemůžeme, po stránce akce nic moc a zábava místy dost trapná. Podívat se na to pro oddechnutí určitě dá, ale nic jsem si z toho filmu neodnesl a vidět ho 2x by mne asi odrovnalo. 50% ()

Jardys88

Druhý díl mě oslovil mnohem více a lépe než díl první. Nevím proč ale je to prostě tak. Příjemná dávka humoru, napětí, akce, mystiky a konspirací kolem tajemné knihy prezidentů. Bohužel zlaté město mne zklamalo a jeho objevení bránila jedna jediná past což mi vadí protože mám rád velké množství pastí a aspoň nějaké ty mrtvé. Chápu, že by to bylo asi kopírovaní Indiana Jonese ale i tak....celé město mě zklamalo. ()

hrabě_olaf

mno, sklenka vína způsobí , že se na tento "movie" dívám stále skeptičtěji, snad za to může víno. a ne těžko uvěřitelné myšlenkové pochody, okamžitté logické postupy vedoucí k zasadním rozhodnutím, a něco víc , co nikdo nikdy nepochopí.jo, a krommě jiného skrytá laska., hmmm.... ta 1 hvězda jsou za snahu oživit "indyho" odkaz, ()

red.rhino

Viz můj komentář k Lovci pokladů (2004) .... Opravdu nedokážu zkousnout Gatesovi "geniální" dedukce. V naší rodině se tomu říká: Vycucávat si něco z prstu! Trocha ironie: 1* zachraňuje fakt, že to všechno štáb zjevně zvládl bez režíjního vedení. ()

Adolf47

Film, zachovávající úroveň předchozího dílu. Tvůrci mají štěstí na záporáky, napřed Sean Bean a teď Ed Harris, oba skvělí herci, perfektně zvládající své role. Film opět vlastenecky čerpá námět z americké i předamerické historie a zábavným způsobem nám ji představuje (co bysme také od Walta Disneyho chtěli jiného). V záplavě negativisticky agitačních snímků je to docela příjemná změna. Je dobře, že ve filmu hraje původní sestava, doplněná pouze o Helen Mirren, doufám, že tomu tak bude i ve třetím dílu, pokud jej natočí. Jen je škoda, že se podobným způsobem neinspirují tvůrci u nás, naše historie je podobně tajemná a nabízí hodně zajímavých námětů. ()

shinlove

Tak řekněme, že nešlo o dvojku ke skvělé jedničce, ale že šlo o samostatný film. Problém byl v tom, že jsem od začátku tušil, že přijde něco jako ve Skále - tedy, že Harris, celou dobru "záporák" zemře kladně, aby zachránil N.Cage a jeho rodinu. Jinak bezva, blýskavá hromada železa zapůsobila a proto dávám 3* ()

VanThomass

Podobné filmy mám opravdu a rád a když je navíc skvělé obsazení, jako Nicolas Cage, Diane Kruger, Ed Harris a Jon Voight, tak není co řešit. Přiznávám, že na druhý díl jsem se těšil hlavně kvůli Diane Kruger, ale kdo z pánů by se nětěšil že. Indy je Indy a Lovci pokladů jsou Lovci pokladů a proto nějak tyhle série srovnávat je opravdu velká hloupost. Lovci pokladů 2 je svižný film, který nemá skoro žádná hluchá místa, ano jednička byla podle mě lepší, ale pořád je na co se dívat o nudě by bylo nesmysl psát, ta na mě opravdu nepřišla. ()

Mr.Dark

Rozhodně horší než první díl.Ani jsem v tom rychlém ději nestačil přemýšlet o těch všech historických nesmyslech a blbostech,ale s tím se tady počítá.Ale zase jsem se na druhou stranu více zasmál,než např.u většiny těch našich Bobulí a spol. ()

SONYAGENT

Asi jsem nejspíš jediný čtyřhvězdičkový, ale já mám rád Cage, Harrise, mám rád Voighta a jeho přetvařující se starý obličej a mám rád tento žánr. Prostě příběh nebyl na 80%, ale jinak jako celek to na mě působí velmi přesvědčivě. I když Indiana Jones byl jednoznačně lepší, film má grády. ()

Priest

Trošičku horší než první díl, ale očekávál jsem propadák. Film je to pěkný, děj se mi líbil, takže nevidím důvod nedat tomuto filmu plné hodnocení. ()

Treatys

Dnes jsem zažil takovou vyjímku, jež byla až šokující, to sice 2. díl lepší nežli první. Ostatně již první film byl geniální a druhý ho neočekávaně přerčil. Každopádně musím ocenit výpravu, způsob užitého humoru, příběh, příběhové zvraty. Jednoznačně toto dílo má vše, co by mělo. Chválím! Za mě jednoznačně 5/5 ()

tchuck

Tenhle film bych mohl po všech stránkách rozcupovat na kusy: Vždyť z každé sekundy ční nespočet nesmyslů, klišé a absurdit... Proč bych to ale dělal? Ani na okamžik jsem se nenudil, film skvěle odsýpá, vtáhne diváka do děje a funguje jako celek, jinak řečeno, skvěle jsem se bavil. Tak proč se nad absurditou všech těch amerických symbolů, patetických motivů a opakujících se klišé na chvíli nepovznést? ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)