Lovci pokladů: Kniha tajemství

• USA National Treasure: Book of Secrets (více)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

Igwar

Film sice pobavi, ale pre nas europanov je prilis naivny az hlupy. Autori sa dopustaju rovnakych chyb ako v jednotke. (Dalsi text moze obsahovat spoiler). Vo filme o filme slubovali nahanacku po celolm svete, ktora mala dvojku urobit zaujmavejsou od cisto americkej jednotky. Svet sa vsak scvrkol na kratucku scenku pri originali sochy slobody v Parizi, niekolko minutove lustenie hlavolamu pod pracovnym stolom jej velicenstva v Buckinghamskom palaci a kratku automobilovu nahanacku v uliciach Londyna. Vsetko podstatne je opat situovane do USA. Naviac hlavny zaporak je hlupak, necha sa pri kazdej vhodnej prilezitosti oblafnut od Cagea a jeho pomocnikov. Hlavny hrdina ma zase dovtipu az prllis a hoci moize mat problem aj tisic rieseni, vzdy spolahlivo najde a trafi na prvy raz to spravne. To po case zacina nudit. Taktiez ona slavna "Kniha tajomstiev" po ktorej sa cely film vola, hra vlastne len malu epizodnu ulohu tesne pred zaverom filmu. Na zaver mala rekapitulacia. V jdnotke sme mali deklaraciu nezavislosti, ktora bola indiciou k najdeniu pokladu templarov, ukryteho pod metrom niekde v new yorku. V dvojke umozni vrah Lincolna prostrednictovm svojho denniku najst poklad inkov skryty za ksichtami prezidentov v Mount Rushmore v Juzej Dakote. Co bude v trojke? Archa zmluvy ukryta pod napisom "Hollywood" ? ()

cstars

Oddechova ptakovina, ktera dela presne to co ma, a to sice odpoutat vasi pozornost od beznych problemu a pripoutat vas na dve hodky s pripitomelym usmevem a klesajicim krevnim tlakem ke screenu, at uz v kine, nebo tomu televiznimu. Ale ne, neni to zas tak spatne. Je to v intencich jednicky ale o neco slabsi. Scena na zavesene preklapejici se plosine byla dobra, hadka v Buckinghamu byla spatna. Efekty dobre. Nehledam v kazdem filmu to Filmove Umeni s velkym F a velkym U, vetsinou se chci jen pobavit a to se mi s timhle filmem povedlo. Asi se na to jeste jednou nekdy kouknu a to se neda rict o mnoha movies. ()

Feuer

Lepšie ako jednotka ,ale stále tomu niečo chýbalo .Niektoré scény úplne od veci a zápletka je dosť klišé .Nemá to skoro žiadnu lepšiu akčnu scénu a tie scény s hackovaním by som chcel vedieť ako sa môže niekto tak rýchlo nabúrať do paláca v Londýne. ()

dc

To čisté vlastenectví, ty nesobecké pohnutky, a ten chápající president.... Už nikdy více ()

Marčus

Pokračování hledačů pokladů je tak trochu ve stylu pohádek pro dospělé. V prvním dílu byla základní dějová kostra podstatně propracovanější a podívaná zábavnější. Nabízené pokračování na rozdíl od toho prochází řadou poveskrze triviálních problémů, které hlavní hrdinové řeší v sekundových relacích. Ochablí záporňáci jim při tom logicky nemohou způsobit závažnější komplikace, takže se po hodince a půl dopracujeme k závěrečnému útoku na zlatý poklad. Cage ho se svou partičkou, po překonání vratké plošiny, hravě dohledá a jako bonus se při tom všichni pěkně vykoupou. 69 % ()

onsik84

Bohužel jsem na Lovce pokladů 2 koukal den po Indiana Jonesovi 4 a porovnávat jablka s hruškami nelze...Už ani nepamatuji, kdy Nicolas Cage natočil nějaký nadprůměrný film. ()

EricNor

Potřeboval jsem se nutně kouknout na nějakou oddychovku po znepokoujujícím Eden Lake, a nic jiného nebylo po ruce. Nudou jsem nezival a dve hodiny ubehly docela rychle, ale takove to mrazeni a uzas jaky jsem mel u Indiany i u první Mumie se nedostavilo. Přesto slušný film s lítostivým Cagem. ()

mindkiller

Dej je menej pútavy ako v prvom diely no nedá sa povedať, že je to film na zahodenie. Koniec ma ani nenadchol ale nechcem film zhadzovať, pretože podľa mňa mal aj pozitíva. ()

maat.re

jak všichni píšou, je to dost podobný první dílu. Ale aspoň, že je to podobné a ne takové ty obvyklé snahy o to napodobit první díly. To je první plus. Herecké výkony, na ty se nedá nic napsat. Mně se hodně líbila scéna s prezidentem. Ten jeho klid. Prostě velmi dobrý film. ()

vlkcz

Je to blbější než jednička, ale díky Rileymu se na to kouká dobře. Jen v tom člověk nesmí hledat moc logiku a i když neodmítá konspirační teorie, tak jak historie, tak její alternativní výklad jsou na takové úrovni, že se tomu na rozdíl od jedničky vůbec nedá věřit. ()

misa kulicka

Asi tak o 1 hvězdičku horší než 1.díl. I když opět N.Cage exceluje. A D.Kruger ničí svým výkonem význam slova herečka. Jinak opět krásná dobrodružná pohádka s návodem jak se dostat do Bílého domu a do Buckinghamského paláce. ()

jeden_vlk

Nedobrodružná slátanina, která mě přiměla tak akorát k zívání a 15 minut před koncem k vypnutí. 1 hvězda za ten kopec blbostí, které se jen tak nevidí. ()

KristKrist

Není to o moc horší než jednička,ale celkově jsem se bavila méně.Chvílemi jsem si říkala na jakou fantasy to koukám,protože některé scény byli oproti jedničce hodně přemrštěné. Herecké výkony jsou však opět stabilní,hudba dobrá a humor taky. ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)