Pátek třináctého 7

• Česko Pátek třináctého 7: Nová krev (více)

demented

Pre mňa druhý naj piatok 13tého. Jason konečne dostal dôstojného protivníka - celkom fešnú telekinetičku (silou vôle ťa zabijem na všetky možné spôsoby, ale ty aj tak zase vstaneš :) a nielen ďalšie chodiace vrece z masa a kostí, ktorému sa nedopatrením božského Jasona podarí zdolať. Inšpirácia Russelovým Dream Warriors je viac než do oči bijúca, čo ale nie je na škodu (podľa mňa tá snová atmosféra piatku celkom pristane rovnako ako aj skopnutá hudba). Čerstvého masa čakajúceho na porážku je dostatok, škoda len absencie tej krvi. No a Kane Hodder dodal postave Jasona riadne gule...skvelá zábava made in 80´s. ()

Tereza666

Můj nejoblíbenější díl z celé serie. Brilantní vraždy a navíc Kane Hodder zahrál skvěle Jasona Voorheese. THE BEST! ()

Brain-D

Mohlo by se to jmenovat: Jason vs. Girl with the telekinezi. Ale takový byl pouze konec, začalo to jak bývá zvykem, klasickou vyvražďovačkou typu Pátku třináctého ()

Danny F.

Už to není to pravé. Divák je při sledování ochuzen o detaily vražd, tudíž nevidí prakticky nic. Tím pádem mě mrzí střih, který vzal vše co by stálo za zhlédnutí. Výsledek je bečkoidní prázdnota ale za to s hezkým xichtem Jasona. Film nezachrání ani rádoby děsivá hudba, nebo spíše jakési pazvuky. Děj je s návazností na předchozí díl docela dobře sklouben, ale na předchůdce rozhodně nemá. Tento horor by byl perfektní nebýt (ach jó) cenzury. Takže v tomto filmu prakticky nic zajímavého neobjevíte, kromě boje Jasona proti telekinetičce. 45% ()

Sany33

Keďže sa hovorí, že opakovanie je matka múdrosti, produkčný tým tohoto filmu by už mohol byť natoľko inteligentný, že nevypustí do éteru podobnú sračku akou boli predošlé diely. Oni sa o to v konečnom dôsledku aj snažili, bohužiaľ im asi nikto nepovedal, že ak ku kultovému slasheru akým je Piatok trinásteho pridáme obetného baránka ovládajúceho telekinézu, celý koncept, ktorý ešte ako tak držal marketingovú bublinu nad hladinou sa im rozpadne ako domček z karát. Jason má v celku vierohodný vizuál až do chvíle, kedy mu nestrhnú povestnú hokejovú masku. Vyvražďovačky sú podobné ako v predchádzajúcich filmoch a neponúknu ani nič nové, ani inovatívne a dokonca sa nestupňuje ani brutalita. Jason opäť raz nezmyselne umrie, aby sa mohlo o niekoľko mesiacov neskôr opäť oživiť v navlas podobnej kokotiine akou bola táto. 17% ()

lykan9

Nápad Carrie vs. Jason nebyl vůbec špatný a díky tomu se vzájemné souboje vydařily. Velice pozitivní se mi zdála inovace vražd, které místy byly velmi vtipné. Bohužel ostatní byl až děs. Postavy byly nezajímavé až velmi otravné a moc moc jsem si přál jejich smrt. ()

masw

Po mém oblíbeném šestém díle pokračuje série do mírně netradičního pokračování obohaceném o telekinetiku, kterou by jsem opravdu v téhle sérii nečekal, ale co. Jsem rád, že i sedmé pokračování jede ve správně zajetých stereotypních kolejích, což je a bylo dobře. Lar-Park Lincoln zde odvádí výborný výkon a ten strach ji tu věříte. Je škoda, že pak už nedostala žádnou větší roli... ()

drackula

Nápad s telekinetikou sa mi vcelku pozdával a Jason, ako prakticky nesmrteľný zabijak má konečne zdatného súpera. Súboj s Tinou bol skvelý a ak zabudnem na ten trošku odveci záver a pomalší rozbeh, zaraďujem tento diel medzi tie lepšie. Jason sa navyše neuchýli iba ku svojej obligátnej mačete, ale ku koncu využíva široké spektrum nástrojov, ktoré mu ponúka zariadená kôľňa a nebyť uhýbajúcej kamery mohol byť celkový dojem oveľa lepší. Každopádne spokojnosť, ktorú som vzhľadom k už siedmemu pokračovaniu určite nečakal. 65% ()

KASUGI

Jednoznačně nejslabší gore efekty z celé série. Za zmínku akorát stojí hezký zombie ksichtík Jasona bez masky v závěru filmu. Jinak nuda nuda nuda a ještě jednou nuda. ()

Kosmik 1

Ach jo....tak tohle jsem vážně nečekal....no dobře, víme, že Jasona nejde utopit, nejde ho uškrtit, rozsekat, zastřelit a bůh ví co ještě. Po tomto díle víme, že ho ani nespálíme. To je tak jediné plus, za co jde dát hvězdu. :-) Zbytek - nápad telekineze nevyšel, nehodí se a udělal z toho totální propadák. Další věc, co se mě nelíbí, naprosto blbá věc, která je sice už dlouho známá, ale přesto mě tu neskutečně štvala - potencionální oběti prchají před Jasonem, běží seč jim síly stačí, on jde klidným tempem a přesto je dohání, to mi hlava nebere. :-) Poslední věc, štvala mě ta ženská u stanu, co si stěžovala, že je jí zima a přitom má šortky, to trochu nevyšlo a nebo bylo v plánu at ukáže nohy či já vim, mno a nebo je bohužel taky tak blbá, že jí to nedošlo. Už se nemůžu divit ničemu, páč už je možné asi všechno. :-) Hvězda za pokus o spálení Jasona, zbytek odpad (bohužel).15% ()

pfa

[Pátek třináctého toť horor mého dětství. Na Pátku jsem vyrůstal a není důvodu ho nezahrnovat mezi moje oblíbené série klasických hororů-vyvražďovaček. Nejlepší, alespoň podle mě je z celkového pohledu díl druhý, do pátého dílu je to celkem v klasické Jasonově notě. Díl šestý pokládám v podstatě za jakýsi konec té dobré série Pátků třináctého, se starým dobrým zlobivým a prohnilým Jasonem. Sedmička a zvlášť osmička je prostě hrozná, devátý díl jsem (zatím) neviděl, no a Jason X je trochu o něčem jiném... K Pátku třináctého také patří neodmyslitelná výborná "poznávací" hudba a hororové zvuky, které nezaměnitelně podtrhují dobrou a dnes již klasickou hororovou atmosféru této série.] Pátek 13: Nová krev = [5/1O] ()

Jello Biafra

Maniak v hokejovej maske po siedme a je to pokračovanie o veľa lepšie než predchádzajúce dva diely. Množstvo nových nápaditých mordov a čo hlavne - vrátila sa atmosféra prvých štyroch dielov. Škoda len že ďalší diel sériu definitívne odrovnal. Jasonov ksicht sa maskérom maximálne vydaril. ()

prokda

Myslím, že "telekineze" nebyla moc dobrá myšlenka k sepsání 7.dílů. Jason je mnohem efektivnější než v předešlých dílech a jentak ho někdo nezastaví. ()

Šakalík

Neustálým opakováním stupňovaná bezradnost scénáristů vyvrcholila v tomto díle, který se dá bez dlouhého přemýšlení označit za nejhorší part celé série (nutno dodat, že poslední dva, ještě mnohem horší díly jako součást série osobně vůbec neuznávám). Už i samotný Jason působí poněkud otrhaně a hlavní hrdinka s telekinetickými schopnostmi je námět dosti těžkopádný, který ale na druhé straně potvrzuje, že Pátek třináctého už několik let patří do béčkové ligy. Tenhle film je jako celek úplně bezradný, Jason vraždí příliš strojově, bez invence i humorné nadsázky (což byl největší klad předchozího dílu). Navíc všechny postavy jsou tak strašně nesympatické, že se divák nemůže dočkat toho, až jim Jason zatne tipec. Bohužel samotné vyvrcholení nemá vůbec grády a jen podtrhuje prachbídnou úroveň celého filmu. ()

sedm.1

Takže znova to samé dokola a mě to opravdu už tolik nebaví. Pro New Blood tedy platí prakticky to samé co pro předchozí Jason Lives, což je zápletka bez jakéhokoliv vývoje a posunu kupředu, kdy hned na začátku tvůrci prostě jen nějakým připitomělým způsobem Jasona znovu oživí, a ten se pak jen nějakých těch 80 minut poflakuje po lese a dvou chatkách a vybíjí vše živé co potká. OK, to bych byl ale ještě ochoten brát v pohodě, ovšem to by ty veškeré likvidace nesměli být zase zpracovány tak mizerným způsobem, kdy ze všech těch mordů jsou vidět tak dva, a to ještě bídně, no a zbytek je jen trapné naznačení a prd, a i když se snažím tedy samozřejmě brát v potaz i onen neslavný devastující podpis MPAA na tomto pokračování, tak na ,,ale´´ prostě hrát nelze, takže musím hodnotit sestříhanou verzi, co se ke mně dostala, a ta je prostě po této stránce děsivá, tudíž zcela bez krve, brutality a gore. Navíc debilita ve většině ohledech je v tomto pokračování oproti předchozím Pátkům posunuta snad ještě o nějaký ten level výše, čímž mám na mysli hlavně nehorázně hloupé chování postav, dále pak ukrutné nelogičnosti především co se týče pohybu a výskytu Jasona, kterého si tvůrci doslova teleportují kam zrovna v daný moment potřebují, dále by mě třeba zajímalo, kde bral všechny ty věci, kterými zabíjí, a tak bych mohl pokračovat dále a dále, kdy se tedy v těchto věcech normálně v podobných typech filmů vrtám skutečně jen velmi zřídka kdy, zde ale byli k vidění až takový koniny, že se to už tolerovat fakt nedalo. Využití telekineze, kterou disponuje ústřední hrdinka, pak též nehodnotím jako úplně nejšťastnější oživení, a to hlavně kvůli jejímu směšnému využití, jinak ani veškeré postavy mi tentokrát nepřišli úplně nejsympatičtější, opět na čele s divnou hlavní hrdinkou a jak jsem již zmiňoval u šestky, styl, atmosféra a hudba pak sice pořád fungují spolehlivě, na druhou stranu ale zároveň už i vážně tak rutině, že toho příliš nezachraňují ani tyto ověřené působící prvky. Nevím, jestli je to tedy způsobeno tím, že jedu všechny díly Pátku 13. v kuse po sobě a jsem z toho již otrávený a unavený, ale pravdou je, že i když mám Jasona ze všech těch slavných maniaků nejraději, tak zkrátka o kvalitní a zábavné podívané se vážně příliš nejedná. Naopak v nich dominuje nudnost, hloupost, nevýraznost, tvůrčí netalentovanost, lacinost a hlavně je to až na pár výjimek bez jakékoliv invence pořád to samé dokola a dokola. ()

bari68

Tvorcovia ďalšieho pokračovania chceli túto sériu vylepšiť mysteriózno-parakinetickými vlastnosťami hlavnej postavy.A výsledok ? ...Tento nápad mal radšej zostať ako myšlienka, pretože občas to pôsobilo ako nechcená paródia. 3/10 ()

bruceman7

Zpátky k šablonce sebranky věčně šoustajících a především za každé situace tupě jednajících teenagerů. Tentokrát "vylepšeno" o psychokinetiku jednoho z hlavních protagonistů (ono vymyslet něco originálního po šesti zářezech je asi opravdu oříšek). Škoda fakt zdegenerovaného závěru, který to posílá na stabilní podprůměr. Zachraňují to alespoň Jasonovi klasicky efektivní mordy (ikdyž jsou víceméně furt stejný). Jen by mě docela zajímalo, odkud ty svoje udělátka pořád tahá. 4/10 ()

Han22

Musím ubrat hvězdičku ze svého původního hodnocení. Sedmý díl totiž určuje jedna podstatná věc a tou je cenzura. Většina vražd je useknutá v tom nejzajímavějším (dá se to najít na youtube), čímž z Nové krve stává jeden z nejmíň brutálních slasherů vůbec. Ale i bez toho to nějak nefunguje. Režisér rezignoval na jakékoliv aspoň trochu zajímavé postavy, takže ta parta lidí co se pod záminkou sexu vytrácí na různé místa aby je Jason zamordoval je Vám ukradená, stejně jako praštěná hlavní hrdinka. Co jediný fuguje je samozřejmě Jason a perfektní finále, kde hlavní hrdinka obrátí proti němu své psychokinetické schopnosti. Je paráda sledovat jak věci, kterými by mohla zničit jedno malé městečko jsou ji proti Jasonovi na nic, protože je prostě nesmrtelný. Finále tak vyzdvihuje jinak dost průměrný díl aspoň na 3*. ()

Loki_Six

" There's a legend around here. A killer buried, but not dead. A curse on Crystal Lake, a death curse: Jason Voorhees' curse. They say he died as a boy, but he keeps coming back. Few have seen him and lived. Some have even tried to stop him. No one can. " ()