Pátek třináctého 7

• Česko Pátek třináctého 7: Nová krev (více)

Trevor

Najslabšia časť série, s trápnym úvodom, bez nápaditých vrážd (aj keď tá v spacom vaku bola aspoň orginálna a Jason použil viacero nástrojov) ale hlavne do filmu vôbec nehodiacou sa telekinetickou schopnosťou Tiny je aj na béčkový horor sklamaním. Strata času, ale pre nás, ktorý chceme vidieť všetky časti príbehov s Jasonom Foorheesom nutné zlo. ()

BoredSeal

Sedmička je jeden z mých nejoblíbenějších dílů, je profesionálně natočená s dobrým rozpočtem i když cenzoři kazili, co se dalo. Jason poprvé v podání Kane Hoddera má charizma totálního namakaného drtiče (vystříhané scény ten dojem ještě potvrzují) a přídavek s telekineticky nadanou hrdinkou přiživuje obvykle banální příběh. Snímek má fajn atmosféru, neotravuje s komediální nadsázkou a myslím, že řada vražd patří k nejlepším v celé sérii, Jason by měl s celou tou škálou zahradnických nástrojů používaných k mordování dementních postav natočit nějakou reklamu pro Mountfield. ()

Martin741

Friday 13th 7 hlasi opat zmenu rezisera : tentokrat Carl Buechler dokazal natocit len podpriemerny horor, kde ubudlo krvi, brutality a vrazd. A Jason Vorhees ziskal protivnika : blondinku obdarenu zvlastnymi schopnostami. Skoda, caste striedanie reziserov filmovym seriam neprospieva, Friday 13th nie je vynimka. Chvalabohu, boli vsak natocene aj podstatne horsie casti ako tato podpriemerna sedmicka. 40 % ()

zdenotvor

Myslím že piatok trinásteho už povedal svoje a nemé ďalej čo ponúknuť. Mám slabosť pre tento subžáner, iba z toho dôvodu som sa pustil do siedmeho pokračovania. Lesy, mladí ľudia, Jason a ako čerešnička, dievča s telekinetickými schopnosťami. Pohodový slasher, no je toho už zbytočne veľa. ()

cariada

Tak tohle je pro mě asi nejhorší díl , spolu Jason X. Příběh samotný osobě není špatný, Jason oživne díky schonostem jisté dívky. A vraždí co taky jinýho, když nic víc neumí, jenže vraždy jsou trapný a vůbec není nic vidět jen náznak. Jasonovo oběti, jsou nesympatický a je okamžitě jasný, že je nemůže čekat nic jínýho než smrt. Napětí je rovněž téměř nulový. Tenhle díl je prostě nepovedený. ()

Mefistofelle

Čím novější díl, tím horší... od sedmičky to začíná platit rozhodně. Zatímco šestka nabírá nový dech a je jedním z těch lepších dílů série, sedmička zase vše sráží k místy dost nudné vyvražďovačce. Ta holka s telekinetickými schopnostmi mi tam opravdu nesedla, dává to filmu nádech, který se k Jasonovi prostě nehodí. Samotné řádění maskovaného maniaka není špatné, Jason je ve svém oboru už profík:), ale na dobrý film to bohužel nestačí. ()

Nach

Ač je tento díl zatracován, mě se paradoxně líbil nejvíce. Příběh o dívce s telekinezí může pro mnohé být přitažený za vlasy, ale s ohledem na to, že se tam prohání zombie vrah, tak je to úplně jedno. Každopádně její příběhová rovina mě držela ve střehu. Těšil jsem se na její finální střet s Jasonem a když k němu došlo, tak to stálo za to. Navíc Jason je zde skutečně extrémně hnusný, kostra pokrytá zahnívající tkání, prostě nádhera. Naopak ale opět zamrzí cenzura, která při brutálních vraždách je vždy to nejhorší ustřihnuté až běda. 65% ()

bourec

Pfo mě prostě nepochopitelně v hlavní roli x-menka. Jason sotva drží pohromadě, příběh znovu jako pětka žádnej, naprosto nesympatický postavy. Kravina. Tu jednu dávám ze soucitu. 10%. ()

MrPierc

Hlavní hrdinka vypadá jako Jenna Jameson, její přítel jako Clark Kent, máma jako MacGyver. Jasonovi je vidět páteř a hlavní hrdinka útočí telekinetikou! Zápletka skvělá, provedení průměr, ale Jason je ve vrcholné formě. ()

Silverluv

"Sedmička" má naprosto debilní scénář. Té telekineze už je tam trochu moc. A co ten fotřík na konci??? Pro mě po jedničce asi zatím nejhorší díl. Trochu to pravda zachraňují docela propracované efekty. Jen té krve by mohlo být více. Vždyť o tom to sakra je. :o( ()

emo

Zaujímavá snaha oživiť sériu... A v podstate aj splnila účel... Psychicky labilná holčina obdarená telekinézou vs. J.Vorhees obdarený nesmrteľnosťou :))) ()

WolfR

Ani se nedivím, že je to zase takové špatné. Sedmý díl série, kde se jen zabíjí? No tak, to už nemůže být dobré. Zábava na bodu mrazu, atmosféra taktéž, scénář tupý. Bylo by to celé tak na odpad. Ale, je tu jedno velké ale, tohle ještě není nic v porovnání s tím, co přišlo po tomto díle, proto 1 hvězda. ()

Benjamin-L

Konečně přišel ten okamžik a já se dočkal Jasona v podání Kanea Hoodera. Díl je dobrý snad druhý nejlepší ze serie. ()

cinemag

Friday 13th part I, VII byly vůbec první díly, které jsem viděl. A musím říct, že zde má Jason velmi obstojnou soupeřku - telekinetičku. Celkově má film spád. Jen občas některé scény s omladinou jsou nudné než se objeví Jason, který se zde přeměnil a v absolutního zombíka. ()

SeanLSD

Skutočne originálny spôsob, ako priviesť znovu utopeného Jasona späť z dna jeho domovského jazierka. Jedine tým je tu obohatené jeho relatívne veľmi nudné a navyše scenzurované zabíjanie mladých dvojíc (vrcholom originality je pravdaže spacák - len vďaka nemu som si uvedomil, že som aj túto časť už musel vidieť). Potom, čo nejakú dobu kŕmil rybky, vylieza trochu obžraný, ale zato so slušivým náhrdelníkom nevďačne aj po dievčine, ktorá ho prebudila. Asi sa chcel predsa len radšej pozvoľna bublinkujúc rozkladať a dať nám už konečne pokoj. Lebo takto ho nechali robiť iba rutinnú likvidačnú prácu, pri ktorej neznámo odkiaľ vyťahuje uprostred lesa vždy nové a nové záhradnícke náčinie. Keď v slasheri nie je dráždivá nahota, dá sa to zniesť - ale ak v ňom nie je ani zabíjanie, resp. nie je ukázané, strach zmizol už dávno, humor táto časť postráda a psychológia sa obmedzuje na dve-tri postavy (ostatne prečo ňou obdarovávať ostatné, ak vieme, že je to len mäso, ktoré dlho nevydrží ?), je to už na pováženie. Čo zostalo ? Tinina telekinéza a lietajúci nábytok. Nie zlý nápad, ale absolútne nerozvinutý. Keby na konci vďaka nej Jason neukázal svoj krásny úsmev (a vzápätí nevytiahla z dna aj neporušeného tatka), ani si na ňu nespomeniem. ()

filmmovier

Sedmička už je slabší, ale pořád lepší, než dosud suverénně nejhorší pětka (ovšem to nejhorší ještě přijde). Jason párkrát sundá masku (vypadá jak dobře) a než je na konci poměrně slušně odstraněn a přijde o svou masku, stihne zlikvidovat docela slušný počet mladistvých a za nejlepší vraždu považuji omlácení holky o strom, přičemž je škoda, že to prošlo poměrně brutální cenzurou, stejně jako podstatná většina filmu. Ve slasherech poměrně klasická zápletka o telekinezi (nebo jiných podobných schopností) se sem opravdu nehodí, ale to si neodpustila žádná série, včetně např. Halloweenu. Atmosféra je oproti šestému dílu vážnější, kdežto tempo pomalejší a nic z toho nefunguje úplně tak jak má, já se ale ještě poměrně slušně bavil - opravdu. Vraždy považuji za vynikající, Jason je zde opravdu královsky brutální, jen bych chtěl vidět onu proslulou necenzurovanou verzi, která je na tom s brutalitou údajně mnohem lépe (nebo hůře, záleží, jak se na to díváte.) Sedmička už v kvalitě polevuje, zároveň se ale docela obstojně drží, takže si myslím, že 70% je i s přihlédnutím k telekinetické zápletce optimálních. ()

BROKEN_

Měl jsem párkrát pocit, že nesleduji Pátek 13. Sci-fi se k této sérii vůbec nehodí, nepochopím proč to tam cpali. Nejlepší scéna bezesporu ta, kdy Jason umlátí holku ve spacáku o strom, pobavilo. Jinak velká bída. A co se tak dívám na hodnocení zbylých dílů, tak to bude ještě horší a horší. Ale 2,3,4, a pro mě nejlepší díl 6 mi už nikdo nevezme. P.S. Musím pochválit ještě jednu věc na tomhle filmu. Jason se ve vraždění fakt pěkně vyžívá. Hodnocení 2,5. ()

PierrevanH

Jelikož jde již o sedmý díl série, je jasné, že "kvalita" již rázně klesá, přesto bych tento snímek nezatracoval. Že Jason není člověk již víme, což nahrává tomu, že ho musí porazit někdo jiný, třeba dívka s telekinetickými schopnostmi. Film je vlastně o tom, co všechno Jason zvládne přežít. Musím říct, že tenhle pátek stojí za shlédnutí už jenom proto, že zde dle mého názoru můžete vidět nejlepší ztvárnění Jasonova ksichtu. ()

Yoshimitsu

Jason stojí proti soupeřce Tíně, která ho omylem díky svým telekinetickým schopnostem vzkřísila. Má šanci proti ní uspět? Dávám 55% ()