Další díl kultovní hororové série osmdesátých let. Rozsekali ho mačetou na malé kousky. Jason Voorhees, legendární hororová postava, tedy definitivně zaklepal svou pracovní obuví se kterou si již třikrát vyšlápl na procházku spojenou s brutální zabíjačkou. Zemřel však doopravdy??? V okolí Křišťálového jezera totiž opět začíná obcházet brutální zabiják s hokejovou maskou, která nemilosrdně likviduje vše co se mu postaví do cesty. Tentokrát si vzal na paškál rehabilitační ústav pro problematickou mládež. Chlapci a děvčata se zde snaží relaxovat, aby se mohli vrátit do normálního světa. Zabiják s maskou jim v relaxaci rád pomůže. Ozbrojen vším co mu přijde pod ruku jim mlčenlivě ukáže cestu do normálního hrobu. Takovou terapii svět psychologie pro mladistvé ještě nezažil. (Magic Box)

Pajky3

Hororový Pátek třináctého part IV - Na úvod jsme si pustili našeho starého známého kluka s hokejovou maskou. A nepřišlo nic co bysme nečekali. Snad kromě zvýšené míry nahoty, na prsa se dostalo hned třikrát. Jinak bohužel Jason (potažmo vrah) neoplývá žádnou mírou invence. Bohužel, sice kolemjdoucí kosí jak běžícím páse, nicméně i tak je to obrovská nuda. Člověk se nedočká žádné zajímavé vraždy, nedej bože když opět umírá na jednu ránu mačetou do břicha. Na konci pak velká tregédie, protože malej negr nemůže umřít a tak je víceměně jasný jak to dopadne. Přichází rozluštění nikterak oslnivé a k tomu rozhodně ne uspokojující závěrečný cliffhanger ()

WolfR

Tak tohle už byla nudná zvrhlost a zrůdnost. Tvůrci naprosto bez kreativity a herci úplná dřeva. I pitomý slasher by měl mít jisté hranice, ale tak ještě 1 hvězda za solidní začátek. ()

Benjamin-L

Tento díl je úplné odchílení od serie vůbec zde není Jason pokud nepočítám jak se objevoval v halucinacích. Nic moc děj ale vraždy ujdou. Stejně to ale nemá na starýho dobrýho Jasona Voorheese. ()

SeanLSD

NOVÝ ZAČIATOK je rozhodne lepší ako ten starý, ale je tomu výlučne len a len vďaka Tommymu. Je to preňho prekliatie, alebo vykúpenie, keď sa Jason naozaj zjaví – keď sa môže zoči-voči postaviť svojmu strachu ? Nevyrieši to tým, že obe strany jednoducho zlúči do jedinej a sám sa Jasonom stane ? Hlavne vo svete, kde všetci vyzerajú ako väčší blázni než tí, ktorí sú za bláznov označovaní.... Ostatok je však bohužiaľ vleklá tisíckrát videná a nezaujímavá nuda. Pritom začiatok bol celkom slušný – všeobecne sa mi zdá, že začiatky sú v tejto sérií lepšie ako stredy a závery, kedy vidíme len klišé a totálne nezáživné vraždenie, ktoré nevyvolá strach, odpor, pobavenie, ale snáď iba unavené zívanie. Jeden – dva chytré nápady so scenárom to potom nezachránia. Pritom tuto bol potenciál na o dosť vážnejší prístup – ani postavy tu už neboli také rozjuchané... ()

Nivenx

Pátý díl je nejhorší ve všem! Ani máma ani jason, scénář a postavy k zblití! Nesympatické, nudné a trapné! Potěší akorát některé mordy a kozy. Režijní peklo prostě! ()

filmmovier

Největší zásadní chybou pětky je, že tady nevraždí Jason, ale nějakej šašek v masce. Ovšem i kdyby tady vraždil Jason a ne šašek v masce, pochybuju, že by to bylo lepší. Zase na druhou stranu šašek v Jasonově masce si to docela slušně dává, zamorduje slušnej počet lidí, takže ve výsledku to až tak nevadí, ale Jason je prostě Jason... Tak. Zpočátku to vypadalo, že zápletka filmu "Pátek třináctého 5: Nový začátek" (ano, čtete správně) bude dobrá, ale pak se to očekávaně zvrtlo, ale kupodivu ne zas tak moc, samozřejmě až na tu maličkost, že tady nevraždí Jason, ale nějakej šašek v masce. Atmosféra už moc nefunguje, postavy spíše otravné, než sympatické a navrch tři nahé krásky (takže slasherovská klasika a navrch spokojenost). Způsob provedení vražd většinou nic moc, ale v hlavě mi utkvěly dvě (párek v lese, vypíchnutí očí + uškrcení okolo stromu). Takže jak to řekl Slasher: Pětka je zatím nejhorší díl, ale překvapivě ještě zábava. Takhle nějak to vidím i já. "Kvalita" předchozích dílů prostě nemohla vydržet věčně, ale ještě tady se poměrně drží, takže za mě nějakých 65% a doufám, že v šestce se náš milý J. Voorhees vrátí v plné parádě i s tou klasickou hudbou! ()

BROKEN_

Tak tohle je vážně mimo. Nuda, nuda a nuda. Atmosféra je pryč, místo toho tu máme retardovaný postavy, a některým se nelze nesmát. Jason vlastně není Jason. Závěr byl tak mimo, že jsem si myslel že se dívám na jiný film. Tommy Jarvis není vůbec zajímavá postava, spíš nudná. Zabíjení ve filmu není špatné, ale viděl jsem lepší. Slabší 2 hvězdy. Tahle série mě moc nebaví. :( Škoda. ()

Bobik9

Přesně, co očekáváte, to taky dostanete. Paradoxně se za mě jedná o jeden z nejlepších dílů série. Má to i výjimečně nějaký příběh, který se tváří, že dává smysl. Pokud by každý díl splňoval stejné parametry jako pětka, tak je Pátek 13 mou nejoblíbenější hororovou sérií. ()

Sany33

Bacha chystám sa spoilerovať: Tak sa do toho dáme. Piate pokračovanie hororovej série o masovom vrahovi Jasonovi Wohresovi, má jednu obrovskú minelu. Postráda totiž Jasona a tým pádom by som tento film vôbec nezaraďoval do Jasonovho univerza. Muž, ktorý sa vezie na Jasonovej sláve mi pripadá vo filme ako úplný idiot a skočí na lep každej jednej hovadine, ktorú si jeho obete vymyslia. Pochopím ak sa zdegenerovaný vrah trmáca rýchlosťou 3 km/h ale prečo to pre boha robí niekto ktosa na neho iba hrá. Aj to bolo nelogické. Ďalší aspokt, ktorý mi vadil bola gigantická hokejová maska, ktorá zaberala v detaile asi 90% obrazovky. Jediným plusom boli niektoré monster killy, ale popravde do konca filmu som sa nedozvedel, prečo vrah obetiam vyberal očné bulvy. No nič Jason prosím vráť sa hororový priemysel to potrebuje!!!! 15% ()

lykan9

A máme tu opět propad a je čím dál tím víc očividné, že pokud nebude kromě Jasona obsazena aspoň ještě jedna zajímavá postava, tak jde film do kytek. A tady dokonce chybí i Jason. Postava Tommyho je úplně zdevastovaná, přitom by stačilo, kdyby nápad nahrazujícího vrahouna, byla rozvíjena po celou dobu filmu a ne jen v posledních minutách, což bylo opět úžasné. Jak říkám škoda, potenciál byl závěrem předchozího dílu veliký, ale jak to tak bývá nevyužitý. ()

JohnSmith

Kupodivu se mi Nový začátek líbil víc než předchozí čtyři díly. Asi hlavně díky tomu, že to mělo spád a celkem zajímavý konec. ()

drackula

Prekvapivo dobré a zaujímavé pokračovanie, ktoré v sérii určite nieje top, ale patrí k tomu lepšiemu. Pre fanúšikov, detailistov, zápletka nieje určite prekvapujúca ale ajtak je zaujímavá. Vraždy sú vcelku originálne, a film ako celok hodnotím pozitívne. 65% ()

Kosmik 1

No musím říct, že zatím nejhorší díl z pěti. A to se ze začátku zdálo, že bude jeden z nejlepších. Nu, co naplat. Absence Jasona, mizerné efekty, strašně odfláknutá řezničina. A mizerný konec. Tudíž i mizerné hodnocení. 40% ()

Tft

Friday the 13th: A New Beginning je takový náhodný generátor postav pro zabíjení. Při použití logického myšlení se film rozpadne na prvočinitele a tvůrci museli při natáčení být stoprocentně na drogách. Tommy Jarvis se pořád nezotavil ze svého dětského traumatu a tak je poslán do kempu pro duševně choré, kde vlastně nikdo moc duševně chorý není, všichni si dělají co chtějí a nikdo se nikoho nesnaží vyléčit. Nejvíc duševně chorý je asi provozovatel zařízení, který má všechno těžce na párku. Navíc film celou dobu představuje nové postavy, které nemají s dějem nic společného a jsou tu jen proto aby je mohl "Jason" zabít, nejbizarnější z těchto postav je 100% Demon, už jen to jméno... celkově jména všech postav ve filmu jsou jako vystřižena z pornofilmu, ono se asi není čemu když Danny Steinmann i pár takových snímků natočil. Jediné co stačí říct je, že Demon zemře potom co trůní v kadibudce a romanticky si přitom přes dveře se svou přítelkyní zpívá Hey Baby. Pokud člověk úplně vyřadí mozek z provozu, pak film možná i trochu funguje jako těžce béčková vyvražďovačka, spíš bych doporučil se na to dívat nejlépe pod vlivem drog a naladit se na stejnou vlnu jako tvůrci a při nejlepším i s partou stejně naladěných přátel. Co je na filmu pozitivní je to, že všechny ty nesympatické postavy nakonec skončí pod drnem a film tak vlastně paradoxně plní svůj účel slasheru. Páté pokračování pátku třináctého právem patří k nejhůře přijatým dílům série, ale pokud hledáte nelogický slasher, u kterého nebudete vědět jestli kroutit hlavou nebo se smát tohle je trefa do černého. 40% ()