Další díl kultovní hororové série osmdesátých let. Rozsekali ho mačetou na malé kousky. Jason Voorhees, legendární hororová postava, tedy definitivně zaklepal svou pracovní obuví se kterou si již třikrát vyšlápl na procházku spojenou s brutální zabíjačkou. Zemřel však doopravdy??? V okolí Křišťálového jezera totiž opět začíná obcházet brutální zabiják s hokejovou maskou, která nemilosrdně likviduje vše co se mu postaví do cesty. Tentokrát si vzal na paškál rehabilitační ústav pro problematickou mládež. Chlapci a děvčata se zde snaží relaxovat, aby se mohli vrátit do normálního světa. Zabiják s maskou jim v relaxaci rád pomůže. Ozbrojen vším co mu přijde pod ruku jim mlčenlivě ukáže cestu do normálního hrobu. Takovou terapii svět psychologie pro mladistvé ještě nezažil. (Magic Box)

jojinecko

Čo scéna to hororové old-school béčkové klišé!!!...Nič viac nič menej...Bezmozgová zábavka, ktorá celkom poteší, minimálne tým, že aspoň trochu logiky to predsa len má, hoci to rozuzlenie a vysvetlenie je samozrejme z kategógie "IQ opica"... ale inak pohodička, po solídnej štvorke som čakal väčší prúser, toto fakt neurazí... ()

rollman1 odpad!

Nehorázný shit, který mě nebavil ani minutu. Po výborné čtyřce jsme se dostali úplně někam, kde jsme nechtěli. Nudné mordy, na prd zpracování a Jason ? Radši nemluvit ()

Pítrs85

Hned od začátku filmu jsem si pohrával s hříšnou myšlenkou /SPOILER/, že se za gólmanskou maskou neskrývá Jason, ale nějaký jeho následovník. A s ohledem na konec předcházejícího dílu mě samozřejmě jako první napadl vypsychovanej Tommy. No ten, kdo nakonec trénoval svoje sekařské pohyby, byla sice menší haluz, ale pořád byla, kurde, tohle je série o Vorheesovi, připomnělo mi to trojku Halloweenu, kde si na nás scénáristé přichystali obdobný "what the fuck" moment... Ale nadruhou stranu se jedná pořád o skvělý slasher, sic ta humorná stránka byla vskutku trapná, ale na nudu při tom všem veselí čas fakt nezbyl. ()

eraserhead666

Myslím, že by si filmaři s názvy filmů jako např. Poslední kapitola (předchozí díl) měli dát pořádnej pozor a moc je nepoužívat, když pak za čas napíšou kapitolu další (kterou pro jistotu nazvali Nový začátek he, he). Kvalita se od předchozích dvou dílů trochu zlepšila, hodně mě tady bavila ujetá matka s ještě ujetějším synem. Ale to odhalení na závěr. Abych parafrázoval můj oblíbený seriál „Jason není tím, čím se zdá být“. Ani nevím, jestli mě to nasralo, ale v rámci série mi to nepřipadá jako moc dobrý nápad..... ()

SOLOM.

Bohužel tentokrát došlo mé nejhorší obavy. Pětka už prostě nedokázala navázat na kvalitu svých předchůdců, což se zřejmě projevilo nejen změnou režiséra, ale i postupnou vyčpělostí samotného příběhu. Nejde vyloženě o špatný film, jen je prostě jiný – a to dost. První zklamání přišlo ve chvíli, kdy jsem pochopil, že Corey Feldman se tu přišel ohřát jen na pár prvních minut a následně jej nahradí jeho „starší verze“ John Shepherd, který se před kamerou rovněž mockrát neobjevil a navíc za celý film ani moc nemluvil. To pro mě bylo mnohem větší zklamání, než zjištění, že vlastně i samotný Jason tady hraje druhé housle a vraždy má na svědomí někdo úplně jiný. Tento tvůrčí krok totiž nebyl zas až tolik bolestivý. Samozřejmě pokud nejste opravdu zarytým fandou kultovního zabijáka. Vražd je tu totiž i tak požehnaně – no vlastně víc než v kterémkoliv předchozím dílu. Což by za dané situace bylo samozřejmě super, jen kdyby se polovina z nich neodehrála mimo záběr kamery, nebo je nepřerušil střih. Navíc identita skutečného vraha a důvod proč tak činil je nám utajeno téměř až do samotného závěru. Což samozřejmě beru jako velké plus. Jenže ani atmosféra už nebyla tak povedená, jako tomu bylo minule a většina zdejších postav mi byla krajně nesympatická, nezajímavá, nudná. Snad je malý Reggie, Pam a drsná sousedka Ethel snesli přísnější měřítko. Jenže i tak jsem od té buranské dvojky čekal mnohem víc, než jsem nakonec dostal. Erotiku (nahotu) bych v tomto případě klidně vynechal, protože ženské tu moc krásy zrovna nepobraly a jediná pěkná Pam se tu proběhla stejně jen v mokré košili. Takže i po této stránce jsem se cítil ošizen. Nešlo si však nevšimnout, že v jedné z vedlejších rolí se objevila „herečka“ s velmi příhodným příjmením (Debi Sue Voorhees). Naštěstí tu však nechyběla brutalita, gore a spousta krve. To bylo Steinmannovo jediné obrovské štěstí, jinak by ho asi všichni věrní fanoušci rozsekali mačetou. Úplný závěr v nemocnici tu však byl zcela navíc a zbytečný. Raději bych to zakončil tím bojem ve stodole a finálním odhalením vrahovy totožnosti. To by byl konec jako lusk. S přivřením jednoho oka tomu dám čistý průměr. 50% ()

matestlust

Obrovský propadák!!!Všemi parametry odlišný od všech zbylých dílů,jinak velice povedené,kultovní a pro mě srdeční serie.Dementní děj,s dementními herci a jěště dementnějšími dialogy.Komediální vsuvky pro mě byly téměř výsměchem,trapné a opravdu ne na místě.Nebýt pár originálních vražd se špetkou solidního gore,nebál bych se čistého odpadu. ()

JASON_X

Možná taky znáte ten pocit, že jste svědky něčeho tak trapného, až je vám z toho stydno. Stydno za trapnost někoho jiného. Tak přesně tenhle pocit jsem často během filmu zažíval. Konkrétně třeba při scénách s tlusťochem. Nebo s retardovanými vidláky. Nebo vlastně s jakýmikoliv jinými postavami. Naprosto nechápu, co chtěli tímhle filmovým mrzákem rejža&spol sdělit. Vtipné to fakt není. Strašidelné taky ne. Zato je to nadstandardně blbé. Neříkám, že konec čtyřky byl zrovna nahrávka na smeč, ale na dobrý return určitě. Tohle ale bohužel někdo dost podělal. Možná někdo pojme film jako nechtěnou komedii, ale já asi zrovna neměl náladu. A kdybych náááhodou uvažoval o druhé hvězdě, třeba kvůli několika fakt pěkným prsaticím, tak si na oplátku vzpomenu třeba na negra na latríně, no a je hned po uvažování. ()

liquido26

Trochu netradiční Pátek třináctého, ale o to víc mě bavil. Autoři udělali jednu zásadní věc. Nechali ležet jasona šest stop pod zemí a jeho masku si obléká nový vrah. To se ukázalo jako dobrý tah, protože celý film přemýšlíme, kdo tím vrahem může být a jaké jsou jeho motivy a díky tomu tento díl alespoň trochu vybočuje ze klasického "Friday 13th" stereotypu. Jednotlivé postavy byly docela sympatické, zajímavé a některé i vtipné, No a konec je skvělej. ()

corpsy

Ťažko hodnotiť a nevyzradiť pointu. Poviem len, že sa to uberá trošičku odlišným štýlom. Najmenej patriaci do série. ()

Astaroth12

Tak toto bolo čo Kriste Pane. Ja som naozaj dopozeral piato 13, lebo táto časť ma s kultovou sériou spoločné iba názov, nič viac. Podla mňa totálny prúser. Aj keď tie časti pred touto neboli dokonalé, ale mali solídnu úroveň, čo sa o tomto braku povedať nedá. Nielenže príbeh nemal hlavu ani patu, ale je zaplnený nesympatickými postavami i demenciou, či vrámci postav alebo scenárom. Vrážd bolo v dvojcifernom čísle, ale nie som z nich nadšený, lebo skoro každá sa odohrávala mimo záber, práve tam to tvorcovia mohli vychytať, ale nie, ani to nedokázali, neschopáci. S touto častou už nikdy nechcem prísť do styku, naozaj nikdy. ()

ConanVJ

Další vyvražďování mladistvých, které má pár pěkných momentů a celkem dobré rozuzlení. Celkově průmer, který nenudí. 55% :) ()

jarkolar

Nejdebilnější pátek co jsem zatím viděl (I,II,III,IV) ... Atmosféra žádná, charaktery nezaujmou, Tommy vypadá jako vylízanec a za celej díl se nijak neprojeví. Způsob vražd je stereotypní a každá z nich se minimálně jednou už objevila v předchozích dílech. Tento pátek mi sebral chuť sledovat dál tuhle sérii :(. ()

consuela1

Prozatím nejslabší díl série. Pomýšlela jsem na dvě *, nicméně tu třetí jsem nakonec přidala za závěrečné minuty, které po předchozí více než hodině nudy a opakování stejného schématu naznačují, že se scénárista přece jen probudil.. ()

Ghostface2

Hodně nepovedené pokračování. Tento díl je už absolutně bez atmosféry, vraždy jsou nudné a nekrvavé, postavy velmi nesympatické. Pátek Třináctého 5 je hloupé nudné béčko které ničím nezaujme. Jediným plusem je povedený začátek filmu, jinak to je hrůza. ()

iolaos

kontraproduktivni aranzma vrazd: a) nedovadu si vysvetlit scenu se svetlici v tlame... kdo mel padesatku zarovku v hube, vi asi vic.... b) dookola opakujici se detaily na cepel macety docela nudi c) 2/3 outscreen vrazd...nevychazi mi z toho nic jineho nez boring rejting 4/10... nejslapsi friday od zacatku teto brilantni horrorove sagy.. ztrata casu, navic o zkouskovem.... ()