Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (více)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (více)

Série(7) / Epizody(133)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

stn1987

jak sem fanda star wars tak tenhle seriál je tak odfláklej po scénáristický stránce že to snad ani možný není . . . wždycky přiletí mistr obi wan případně anakin a ta jeho padawanka na nějakou planetu tu společnými silami oswobodí a se zotročených obywatel se stanou přátelé republiky . . . takhle se podrobuje wesmír demokraticky /wiz američtí republikáni xD/ je to pořád dokola se opakující klišé jinak pohoda dal sem wšechny díly za odpoledne . . . teď mě čeká ještě poslední a pak to smažu páč je to blbost . . . tak ()

joullinar

Animácia tohoto typu nemusí byť po chuti všetkým, mne sa to ale veľmi páči a približuje to aj iných členov rady a aj celého rádu Jedi a pod. a nielen chronicky známe hlavné postavy. Celý SW svet dostáva iné svetlo. Nápaditosť a vynaliezavosť tvorcov nemá snáď ani hraníc, toľko rôznych sústav s všakovakými planétami, pestrosť "živočíšnych" i rastlinných druhov, zápletky a bitky (Grievous rules!), proste WAW! Tak už sa len tešiť na 4tú sériu;). ()

billcarson

Hodně nadprůměrný seriál zaměřený hlavně na fanoušky Hvězdných Válek: Má sice řadu nedostatků od slabé grafiky, po nevyváženost určitých dílů nebo chybějící dějová linka, která by se táhla všemi díly. Jde " jenom " o epizodní příběh, který se většinou táhne 3-4 díly maximálně, ale. Nápady jsou hlavním motorem, který seriál táhne. Obrovská kreativita scénaristů se nedá zapřít. Dovídáme se hodně " zákulisních " věcí o Jedich, to mě například hodně těší a jako light fandu obohacuje. Rozhodně by na škodu nebyla delší délka jednotlivých dílů na cca 40 minut viz. House M.D. 1. série: 75% 2. série: 85 % ()

Iker..

Star Wars je pro mě srdcovka, ale toto pojetí u mě vyvolává smíšené pocity. Celá série je strašně nevyvážená, je v ní několik dílů, které mě nutí sedět a hltat každou sekundu, ale většina dílů je úplně o ničem. Nejvíc mi na tomto seriálu vadí až příliš infantilní pojetí, trapnost droidů a charaktery postav, které nenavazují na filmové zpracování (hlavně u Anakina). Ale i přes to, tento seriál pravidelně sleduji a nedočkavě čekám na 5. sérii. ()

Fixa

Vzhledem ke krátké stopáži se nad slabšími díly dá přihmouřit oko. Jinak seriál je zábavný natolik, aby si udržel mojí pozornost až do konce. Jsou tam situace, které se opakují, akorát jsou v jiném prostředí, jsou tam někdy podobné charaktery, akorát v jiné podobě, ale vcelku je to prostě zábava a o to jde. Škoda, že to není spíše zfilmované, to by byla jízda. To by bylo, ale asi mnohem nákladnější :-) PS: I když je to animované, pořád je to lepší, než filmová epizoda I. a II. ()

jaaara

I když jsem kompletní Star Wars zkoukl několikrát, teprve Klonové války mě dokázaly vtáhnout do nekonečného univerza Star Wars plného fantazie a nápadů. Ještě že je tu Wookieepedia, aby se v tom člověk vyznal. Pro mladší diváky je velká škoda, že českého dabingu se zatím dočkala jen 1. řada. Kdypak tenhle seriál skončí a jakých postav se po oživení Darth Maula ještě dočkáme? 80% ()

Kiszoun

Monstrózně přežvýkaný a pokřivený příběh Star Wars tak, aby se líbil dětem věkové kategorie 3-12 let. Jediné co zbylo z původní ideje jsou lightsabery a síla. Strašně stupidní prupovídky droidů, kteří byli podle oficiální ságy naprogramování k chladnokrevnému zabíjení určených cílů ubírají tomuto počinu první hvězdu, druhá jde do rekta za animaci a třetí jde do pryč tak jako u Epizody 1 za obrovský odklon od pravého příběhu Star Wars, jakými byly epizody IV a V (VI ji má dole taky za ty zasrané chlupaté liliputy). ()

MartinK.789

Star Wars: The Clone Wars: patří mezi nejlépe povedené animované seriály.Už když jsem viděl pilot tak jsem věděl že mě seriál bude bavit.Dávám 4 hvězdy dal bych i 5 nebýt dílů s Jar-Jarem a dalších podobných dílů.Jinak poslední 5.série byla úžasná. ()

kuxik009

Když jsem viděl všechny filmy Star Wars, zaujaly mě tak moc, že jsem musel vědět nějaké detaily k příběhu. Tenhle seriál mi je skvěle objasnil. Podroběji vysvětluje vztahy mezi padawanem a mistrem, probírá mnoho téměř zapomenutých postav a vysvětluje spoustu dalších důvodů Anakina... nebudu spoilerovat. Seriál obsahuje mnoho nečekaných zvratů, bohužel ke konci tvůrcům asi došli nápady a museli přijít s bizardí teorií o přežití charakteru, který byl podle filmu dávno mrtvý. Ke konci si seriál odstraní postavy, které ve filmech nejsou, což taky odivuju, hodně jiných seriálů by prostě řeklo, že si postavy vedli dál hezký život, a pokud nezemřeli, tak ho vedou dodnes. 4/5 ()

Sadova302b50

S tímhle seriálem jsem si moc nepotykala, ačkoli je rozhodně lepší, než úvodní film, který místo návnady fungoval spíš jako medvědí služba. No nic naplat, zkusila jsem vydržet a viděla dost dílů na to, abych se mohla zmoct na nějaké hodnocení. První série byla v rámci poměrů překvapivě slušná ***, druhá až na jeden dvojdíl poměrně upadala v zábavnosti** a dále od třetí série jsem se již obstojně nudila. Čest výjimkám. Suma sumárum dávám dvě hvězdy a 28% ()

adys.sp

Mě to bavilo.Star Wars zbožnuji,spoustu věcí seriál objasnuje,anglický dabing byl super,animace je každou sérii lepší,občas jsem některé díly přeskakovala,ale nic mi nebrání dát s čistým svědomím 4 hvězdy. ()

aurynn

Je to dobrý, fakt. :-) Postupně se seriál stává temnějším a hlavní hrdinové zjišťují, že ač jsou animovaní, hraní na vojáčky v klonových válkách není taková sranda, ale hlavně, že nic není černobílé. Výlety do hlubší mytologie vesmíru a síly, nebo do lokálních šamanismů jsou poutavé a příběhy dokreslují spoustu věcí ve filmech nevyřčených a světe div se, dokonce i epizody I, II a III začínají působit dojmem, že to, co se v nich odehrává není tak úplně bez příčiny jak to vypadalo na plátně. ()

teekanee

Viděl sem tak třetinu dílů a jedná se o poměrně nenáročnou zábavu, kdy většina dílů je dobrá, pár jich je vynikajících a některý jsou velký špatný. SW universum mám dost rád a tvůrcům se ho určitě daří pěkně využívat. Záporáci a klaďasové jsou fajn postavy a zejména vztah Anakina s Ashokou a jeho vztah s Obi-wanem je výtečný. Bohužel seriál je dost epizodickej a cilenej spíš na děcka. Animace ujde, ale opravdu nic extra, 76% ()

Filmozrout7

Rozvinout staré známé postavy (Obi-wan, Anakin, Mace Windu, Count Dooku, Padme, Yoda), představit nové (Ahsoka, Cad Bane, Savage Opress, Hondu, Asajj Ventress), navázat dějem na celkem špatný film Klonové války, rozvinout svět Star Wars a představit klony jako bytosti s vlastními názory a schopnostmi. To má za cíl seriál Star Wars: Klonové války a daří se mu to skvěle. První dvě série jsou kvalitní, animace na úrovni a samozřejmě některé epizody jsou lepší, jiné nic moc. Od cca třetí série se seriál rozjede, animace se zlepší a šestá série končí parádně. Mezi moje nejoblíbenější dějové linky patří ta s Darthem Maulem, odhalování čipů u klonových vojáků, všechny s Cadem Banem, všechny, kde se objeví mistr Yoda a ty, které ukazují mistry Jedi na bojišti s klony. Nejsilnější moment pro mě je konec páté série s procesem na Ahsoku. V době covidu přišla poslední série a ta se bezpochyby řadí mezi to nejlepší ve Star Wars. A jak fantasticky navazuje na Pomstu Sithů! Rozhodně je tento seriál to, co by si každý Star Wars fan měl pustit. ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (více)