Greek (TV seriál)

Komedie / Drama

USA, 2007 - 2011, 54 h 21 min (Minutáž: 74x42–51 min)

Clark Duke, Scott Michael Foster, Spencer Grammer, Paul James, Jake McDorman, Amber Stevens West, Dilshad Vadsaria, Jacob Zachar, Aaron Hill, Tiffany Dupont, Jesse Williams, Jessica Rose, Jessica Lowndes, Jamie Chung, AnnaLynne McCord, Charisma Carpenter, Shelby Rabara, Travis Van Winkle, Alan Ruck, Ryan Ewing, Michael Rady, Aynsley Bubbico, Kelly Stables, Maggie Contreras, Arielle Vandenberg, Cassie Fliegel, Olympia Kricos, Brit Morgan, Caroline Attwood, Dan Byrd, Dan Castellaneta, Tarajia Morrell, Bobby Campo, Anna Osceola, Harry Shum Jr., Collette Wolfe, Dave Franco, Felicia Lukezic, Christie Burson, Rebekah Brandes, John Dugan, Sam Page, Brett Chukerman, Ally Maki, Micaela Johnson, Jeff Witzke, Carol Potter, Danny Pudi, Cody Kennedy, Angelica May, Diandra Newlin, Geoffrey Arend, Candice King, Kat Graham, Nora Kirkpatrick, Drew Van Acker, Mark Cirillo, Jesse Heiman, DeVaughn Nixon, Wendi McLendon-Covey, Drew Roy, Ann Cusack, Alyssa Diaz, Matt Crabtree, Michael Cornacchia, Tiya Sircar, Adrienne Rusk, Joe Sabatino, Di Quon, Max Greenfield, Grey Damon, Cathy Baron, Nikki McKenzie, Ele Keats, Christina Ulloa, Thomas Calabro, Chad Michael Collins, Andrea Harrison, Benton Jennings, Irene Choi, Leslie-Anne Huff, Tiffany Panhilason, Tara Holt, Matt Jones, Colleen Craig, Jessy Hodges, Nick Baga, Hisonni Johnson, Katie Soo, Donat Sean Abiff, Aimee Carrero, Senta Moses, Jessica Meraz, Charlet Chung, Barak Hardley, Robin Lynch, Jesse Luken, Ryan Rottman, Trisha LaFache, Suzan Brittan, Mark Hapka, Stephanie Hunt, Carly Anderson, Jenna Bryant, Chris Sheffield, Scheana Marie, Alanna Masterson, Kendrick Sampson, Italia Ricci, Yolanda Pecoraro, Carolina Bonetti, Rachel London, Candice A. Buenrostro, Brandon Brendel, Tom McGowan, Agnes Olech, Cali Fredrichs, Tom Lenk, Caitlin Thompson, Jerry Lambert, Jill Basey, Maggie Gwin, Shelley Robertson, Greta Sesheta, Yani Gellman, Corey Sorenson, Barnett O'Hara, Abhi Sinha, Henry Dittman, Brian Maillard, Erin Stegeman, Derek Mio, Kristen Clement, Olesja Rulin, Linda Porter, Vera Miao, Andrew J. West, Jera Sky, Amy Gumenick, Pasquale Cassalia, Connie Ray, Joey Naber, Omi Vaidya, Jordan Masterson, Courtney Bell, Martha Smith, Kaiser Johnson, Stacy Hall, Laura Ortiz, Walter Williamson, Melissa Johnston, Carly Steel, Alexandra Ella, Ethan Cohn, Blake Cooper Griffin, Taja V. Simpson, Edward Kiniry-Ostro, Maria Del Carmen, Sujata Day, Michael Wayne Foster, Beau Wirick, Aaron Bledsoe, Steven A. Miller, Tim Jo, Ryan Sypek, Danièle Watts, Zoe Jarman, Dona Hardy, Mimi Cozzens, Vivis Colombetti, Loren Lester, Thia Schuessler, Darlene Hunt, Allison Marie Volk, Jake Borelli, Jhoanna Flores, Bobby Hosea, Kevin Kilner, Kathryn Harrold, Tommy Kijas, Damien Leake, Bill Parks, Phil Abrams

Upřímně řečeno jsem si od seriálu sliboval mnohem víc. Podle vcelku pozitivních ohlasů jsem čekal zábavnou teen záležitost se spoustou skvělých postav a sympatických herců. O to víc jsem překvapen z toho, co jsem nakonec dostal. O zábavě řeč být ani nemohla, seriál je prostě jen obyčejnou teen záležitostí a jestli jsem za první sérii našel dva dobré vtipy, tak je to moc. Skvělé postavy se také nedostavily, v podstatě jedinou postavou, která mě vysloveně nevadila byl Cappie. Naopak nejhorší je pro mě sourozenecká dvojice Rusty a Casey. Příběhy nejsou nijak zajímavé a bohužel ani originální. Univerzita je vcelku nudná, spolky opět "přehnané" a vztahy, ty jsou jak už to bývá neskutečně zamotané. Chybou mohlo být i to, že jsem se do seriálu pustil poté, co jsem dosledoval britskou college, tedy Skins. Možná se k seriálu někdy ještě vrátím, ale myslím, že to brzy nebude a já tak ohodnotím pouze první sérii. 60 %(24.11.2014)

Ten seriál je má slabost. Nepřináší nic nového, není nijak zvlášť originální, ale je tam moc fajn příběh a vysokoškolské prostředí se ještě nestalo zatím tak ohrané. Postavy se vyvíjí. Pár překvapení se za ty 4 sezóny (další plus - žádné zbytečné natahování, otevřený konec vstříc budoucím životům) taky odehrálo. Všichni mají dostatečný prostor se projevit, pohled do zákulisí tak populárních bratrstev a sesterstev není na škodu a i když ty párty nejspíš byly ukázány dost tak přehnaně, sranda u toho byla. Jen ta Casey, coby Rustyho ségra, byla většinu času otravná. Nejraději jsem měla Evana, který to uměl pěkně po**** (jak se říká lidově), ale žádné upejpání a omezování v charakterech se nekoná. Každý má svoje dobré i stinné stránky, tím tvůrci sázejí na (ne)jistotu diváka "What will happen next" a proto má seriál téměř po všechny epizody ten správný drive.(2.4.2013)

Z tohohle seriálu mám poměrně rozporuplné pocity. Přestože se mi líbí a sleduji ho, mně na něm něco hrozně irituje. Nejhlavnější z hlavních postav - tedy Rusty Cartwright je hroznej, ale hroznej trouba (možná mi jenom připomíná spolužáka ze základky), z těch míň hlavních postav Casey Cartwright, Rustyho sestra, docela fajn, ale veškerý to sesterský "ííí, to bude príma", "jůů, ty máš..." a tak - tyhle části mi vážně lezou na nervy. Ostatní postavy jsou poměrně normální. Poměrně vtipné je, že nejlepší herecký výkon předvádí Clark Duke, což je v podstatě nejméně hlavní postava a navíc jeho kapela Darwin Lied rocks!(26.10.2010)

Zajímavý seriál, tedy co se týče prostředí, ve kterém se odehrává. Zřejmě jsem zvyklá jen na kriminálky a komediální seriály, kde je předem určeno, kdy se musíte smát. Postavy jsou výborně vymyšlené, jen mi vadí bar Dobler's. V každém seriálu se musí všechny postavy někde potkávat, ale v baru mi to moc sympatické nepřijde. Ještě by tam mohlo být trochu více školy (já jsem divná...). Nevíme totiž například, na jaké předměty chodí Ashleigh (i když, ta není tak hlavní postava). Jako celkově, seriál vřele doporučuji všem, kdo si (ne)chtějí vydechnout od školy!(28.3.2010)

Mám trochu rozpolcené pocity. Greek vlastně nenabízí nic zajímavého. Otřepané příběhy se spoustou klišé nepředstavují žádné velké lákadlo. Navíc se postavy často chovají iracionálně. Přesto v seriálu bylo něco, co mě nutilo zapnout si další díl hned po zkouknutí toho předchozího. Je to slušná oddychovka po těžkém dni.(24.3.2013)

• - Počas 4 sérii ani raz nezaznelo Cappieho (Scott Michael Foster) skutočné meno, až v poslednej epizóde. Jeho skutočné meno je Captain John Paul Jones. (Chochi)