Greek (TV seriál)

Komedie / Drama

USA, 2007 - 2011, 54 h 21 min (Minutáž: 74x42–51 min)

Clark Duke, Scott Michael Foster, Spencer Grammer, Paul James, Jake McDorman, Amber Stevens West, Dilshad Vadsaria, Jacob Zachar, Aaron Hill, Tiffany Dupont, Jesse Williams, Jessica Rose, Jessica Lowndes, Jamie Chung, AnnaLynne McCord, Charisma Carpenter, Shelby Rabara, Travis Van Winkle, Alan Ruck, Ryan Ewing, Michael Rady, Aynsley Bubbico, Kelly Stables, Maggie Contreras, Arielle Vandenberg, Cassie Fliegel, Olympia Kricos, Brit Morgan, Caroline Attwood, Dan Byrd, Dan Castellaneta, Tarajia Morrell, Bobby Campo, Anna Osceola, Harry Shum Jr., Collette Wolfe, Dave Franco, Felicia Lukezic, Christie Burson, Rebekah Brandes, John Dugan, Sam Page, Brett Chukerman, Ally Maki, Micaela Johnson, Jeff Witzke, Carol Potter, Danny Pudi, Cody Kennedy, Angelica May, Diandra Newlin, Geoffrey Arend, Candice King, Kat Graham, Nora Kirkpatrick, Drew Van Acker, Mark Cirillo, Jesse Heiman, DeVaughn Nixon, Wendi McLendon-Covey, Drew Roy, Ann Cusack, Alyssa Diaz, Matt Crabtree, Michael Cornacchia, Tiya Sircar, Adrienne Rusk, Joe Sabatino, Di Quon, Max Greenfield, Grey Damon, Cathy Baron, Nikki McKenzie, Ele Keats, Christina Ulloa, Thomas Calabro, Chad Michael Collins, Andrea Harrison, Benton Jennings, Irene Choi, Leslie-Anne Huff, Tiffany Panhilason, Tara Holt, Matt Jones, Colleen Craig, Jessy Hodges, Nick Baga, Hisonni Johnson, Katie Soo, Donat Sean Abiff, Aimee Carrero, Senta Moses, Jessica Meraz, Charlet Chung, Barak Hardley, Robin Lynch, Jesse Luken, Ryan Rottman, Trisha LaFache, Suzan Brittan, Mark Hapka, Stephanie Hunt, Carly Anderson, Jenna Bryant, Chris Sheffield, Scheana Marie, Alanna Masterson, Kendrick Sampson, Italia Ricci, Yolanda Pecoraro, Carolina Bonetti, Rachel London, Candice A. Buenrostro, Brandon Brendel, Tom McGowan, Agnes Olech, Cali Fredrichs, Tom Lenk, Caitlin Thompson, Jerry Lambert, Jill Basey, Maggie Gwin, Shelley Robertson, Greta Sesheta, Yani Gellman, Corey Sorenson, Barnett O'Hara, Abhi Sinha, Henry Dittman, Brian Maillard, Erin Stegeman, Derek Mio, Kristen Clement, Olesja Rulin, Linda Porter, Vera Miao, Andrew J. West, Jera Sky, Amy Gumenick, Pasquale Cassalia, Connie Ray, Joey Naber, Omi Vaidya, Jordan Masterson, Courtney Bell, Martha Smith, Kaiser Johnson, Stacy Hall, Laura Ortiz, Walter Williamson, Melissa Johnston, Carly Steel, Alexandra Ella, Ethan Cohn, Blake Cooper Griffin, Taja V. Simpson, Edward Kiniry-Ostro, Maria Del Carmen, Sujata Day, Michael Wayne Foster, Beau Wirick, Aaron Bledsoe, Steven A. Miller, Tim Jo, Ryan Sypek, Danièle Watts, Zoe Jarman, Dona Hardy, Mimi Cozzens, Vivis Colombetti, Loren Lester, Thia Schuessler, Darlene Hunt, Allison Marie Volk, Jake Borelli, Jhoanna Flores, Bobby Hosea, Kevin Kilner, Kathryn Harrold, Tommy Kijas, Damien Leake, Bill Parks, Phil Abrams, Bill Bolender, Kit Pongetti

Upřímně řečeno jsem si od seriálu sliboval mnohem víc. Podle vcelku pozitivních ohlasů jsem čekal zábavnou teen záležitost se spoustou skvělých postav a sympatických herců. O to víc jsem překvapen z toho, co jsem nakonec dostal. O zábavě řeč být ani nemohla, seriál je prostě jen obyčejnou teen záležitostí a jestli jsem za první sérii našel dva dobré vtipy, tak je to moc. Skvělé postavy se také nedostavily, v podstatě jedinou postavou, která mě vysloveně nevadila byl Cappie. Naopak nejhorší je pro mě sourozenecká dvojice Rusty a Casey. Příběhy nejsou nijak zajímavé a bohužel ani originální. Univerzita je vcelku nudná, spolky opět "přehnané" a vztahy, ty jsou jak už to bývá neskutečně zamotané. Chybou mohlo být i to, že jsem se do seriálu pustil poté, co jsem dosledoval britskou college, tedy Skins. Možná se k seriálu někdy ještě vrátím, ale myslím, že to brzy nebude a já tak ohodnotím pouze první sérii. 60 %(24.11.2014)

Mám trochu rozpolcené pocity. Greek vlastně nenabízí nic zajímavého. Otřepané příběhy se spoustou klišé nepředstavují žádné velké lákadlo. Navíc se postavy často chovají iracionálně. Přesto v seriálu bylo něco, co mě nutilo zapnout si další díl hned po zkouknutí toho předchozího. Je to slušná oddychovka po těžkém dni.(24.3.2013)

Z tohohle seriálu mám poměrně rozporuplné pocity. Přestože se mi líbí a sleduji ho, mně na něm něco hrozně irituje. Nejhlavnější z hlavních postav - tedy Rusty Cartwright je hroznej, ale hroznej trouba (možná mi jenom připomíná spolužáka ze základky), z těch míň hlavních postav Casey Cartwright, Rustyho sestra, docela fajn, ale veškerý to sesterský "ííí, to bude príma", "jůů, ty máš..." a tak - tyhle části mi vážně lezou na nervy. Ostatní postavy jsou poměrně normální. Poměrně vtipné je, že nejlepší herecký výkon předvádí Clark Duke, což je v podstatě nejméně hlavní postava a navíc jeho kapela Darwin Lied rocks!(26.10.2010)

Hlavní postavy GREEKu jsou sympatický a snadno si je oblíbíte. Pravda je, že zápletky nejsou nijak originální. Ale přece jenom se v ledasčem liší od ostatních teen seriálů. Čím? Zajímavě řešenými problémy partnerských vztahů. Tady se nehraje na upřímnost, věrnost, nedochází k moralizování ohledně předmanželskýho sexu, ani žádná holka neřeší, jestli je připravená ztratit panenství, či nikoli. I tak jsou zde zastoupený charaktery, který přesně tenhle stereotyp zastupují, ale v kontextu zbylých postav záměrně vyznívají směšně. Greek je hodně příjemney seriál, kterey se nebere vážně. Ideální letní oddychovka(23.6.2008)

V podstatě klasický teen seriál s naší pravidelnou dávkou emocí. Avšak! Od těch nejklasičtějších se Greek liší především tím, že netradičně startuje nikoliv na střední škole, ale rovnou na "vejšce". Co to pro nás diváky znamená? Ty tam jsou časy trávené ve školních lavicích, interakce s rodiči, první sexuální zážitky, zvracení po první pařbě. Na obzoru jsou pááárty, časté (a x-té) sexuální zážitky, rodiče na druhém konci USA, další pááárty a hlavně? Spolky! [Kulturní vložka pro neznalé: na amerických univerzitách existují speciální bratrstva a sesterstva fungující jako společenské útvary s vlastní tradicí, vlastním domem a vlastním výběrem nováčků. Názvy jsou tvořeny vždy třemi písmeny řecké abecedy - proto se často mluví o tzv. "greek system". Často tam narazíte na nějakou pááárty (i když skuteční "brothers" a "sisters" se proti nadměrného chlastání v seriálu ohrazují a označují ho za neodpovídající skutečnosti) a sexuální napadení (o tom se zase v seriálu nedoslechnete vůbec; pro více informací poslouží 3. série jiného, tentokrát neklasického teen seriálu Veronica Mars).] A skončili jsme u... spolků! Ano, Greek se "překvapivě" soustřeďuje právě na "řecko-americký" život a vztahy mezi jednotlivými spolky (vlastně jen jediná hlavní postava do žádného spolku nepatří a pohrdá jimi). Ani hlavní hrdinové a hrdinky nijak nevybočují z žánrového standartu - máme tu slečnu-populární-sympošku, její-nejlepší-kámošku, její-mrchu-nemesis, jejího-(ex)-boháče, jejího-(ex)-pohodáře, jejího-smolného-bratra-sympoše a ještě křesťana-sexuálního-abstinenta (jedna postava) a gaye (druhá postava). No, aspoň to poslední naznačuje nějakou změnu (protože další věc, na kterou ve spolcích narazíte, je homofóbie), i když mu byl přidělen (zatím) doslova jeden on-screen polibek za sérii (well, this ain't no HBO or Showtime, akorát "blbý" ABC Family). Ale - i když postavy nejsou moc inovativní, neznamená to, že nejsou sympatické a ztotožněníhodné, a i když jsem v komentáři nepoužila ten nejlaskavější tón, neznamená to, že Greek považuji za ztrátu času. Naopak. Minimálně na první zkouknutí se jedná o velmi solidní zábavu. --> Jak už to tak u mě bývá, po dvou a půl sériích hodnocení zvyšuji, protože to zábava skutečně je, a co u postav skutečně oceňuji je, že ať třeba některou sebevíc nesnášíte, seriál ji čas od času ukáže z jiného, sympatičtějšího hlediska, což je dělá reálnějšími (ani v životě nikoho nenávidíte na 100 %). Dokonce i s "naší" gay postavou to vypadá, že se tvůrci drželi zpátky, aby "připravili" některé hetero diváky na to, že i gay postava si zaslouží plnohodnotné zacházení; které i nakonec dostává. A i když byly dějové linie sesterstva zejména v 1. sérii poněkud iritující, časem se lepší. Takže tak.(20.10.2009)

• - Počas 4 sérii ani raz nezaznelo Cappieho (Scott Michael Foster) skutočné meno, až v poslednej epizóde. Jeho skutočné meno je Captain John Paul Jones. (Chochi)