Madsbender

Gamer je sofistikovanou reakčnou hračkou, ktorá v sebe miesi koncentrovanú akčnú suspenziu s diagnózou modernej spoločnosti, neobmedzene ovládanej novými médiami. Neveldine a Taylor tak pod naleštenou kapotou ukrývajú podvratné nastavenie zrkadla postmodernej ére, v ktorej sa človek, otupený neustálymi horormi, s ktorými je každodenne konfrontovaný v televízii a na internete, nepozastavuje nad krutosťou reality a vníma ju ako banálnu. Navyše dokonale prejíma princípy videohernej estetiky a pomocou špeciálnych ručných kamier Red One prenáša diváka do sveta, ktorého audiovizuálna chaotickosť a anarchia reflektujú vnútornú prehnitosť a skazenosť systému bez morálnych a etických zásad. 90% Viac viz. JFL a Traffic. ()

sheen

Gamer lehce zklamal, ale na dobré akční Béčko to ovšem stací, škoda, že Hall nedostal více prostoru..ale on se do role záporáka nehodí:) Pěkné akční scény, poslabší scénář, drsný Butler. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +Gerard Butler, akce, tempo, námět -těkavá kamera, občas hodně nepřehledné, i když popravdě jsem se obával, že to bude nekoukatelné, hodně nechutný svět ve kterém se děj odehrává/// Kromě toho že Gamer hodně často měnil název i termín uvedení do kin, jsem na něm neshledával nic špatného a hodně se (hlavně díky námětu) na něj těšil. Jenže pak se do světa začali pouštět první trailery a já se zděsil, že to bude skutečně nepřehledné. Neveldine a Taylor jsou už známí svojí divokou akcí a styl který si pro svoje filmy zvolili (nic proti, je to aspoň něco jiného), jenže co je moc toho je příliš, však to znáte. Výsledek tedy je ten, že jsem si na film počkal až s uvedením na DVD a docela jsem překvapen. Ono to je sice zběsilé, ale je to docela i přehledné. Navíc příběh (ač už tu v obdobných podobách byl) je výborný. Připomíná mi to Death Rally a další podobné filmy, ve kterých je nějaký hodně dobrý "voják" křivě obviněn aby byl následně poslán do tohoto pekla a měl za co bojovat: za rodinu, za pomstu a další za....S Gamerem jsem tedy hodně spokojený, nehledě na to, že rozvíjí teorii jak by mohli v budoucnu vypadat počítačové hry. Doufám, že se k tomuhle ale nikdy nedopracujem. Film je přeci jen film a hra je hra./// Celkem 78%/// ()

Ruut odpad!

Pánové Neveldine a Taylore, díky za skvělé nekorektní béčko Crank. Kvůli němu jsem vám odpustil maglajz jménem Crank 2. Ale po tomhle slepenci nesmyslných supermegacool záběrů říkám: stačilo, odejděte ... ()

Chlupis

Hypermoderní akční jízda neohlížející se na diváka zahleděného do klasických filmových postupů dnešní doby ani dob minulých. ()

misterz

Škoda toho nevyužitého potenciálu, ktorý námet ponúka. Butler je môj obľubený herec, ale v tomto prípade šliapol vedľa. Čo z toho,keď aj film ako náplasť za slabší dej ponúka horu akcie, keď sú tieto scény tak zle natočené? Na môj vkus až šialený strih a rýchle striedanie sekvencií, ktoré skôr škodia ako prospievajú. ()

HAL

Tak stupidní, až to ani zábava není - bohužel hodně ve stínu špičkového prvního Cranku kterým režiséři debutovali, a Gerard Butler má taky o dost zábavnější kousky. Body k dobru za fetishácké úchylačení včetně věšení na háky, to ve filmech k vidění moc není, body dolů za zrůdný a pokrytecký pokus o komentář na moderní společnost, sociální sítě a entertainment. 4/10 ()

kingik

Film si nejlépe užije ten divák, který kamarádí s Xbox a PS konzolí a pravidelně se ponořuje do vln virtuálního světa, avšak ten, který přece jen dává přednost reálnému světu před virtuálním, tohle dílo nepochopí. Proto doporučuji před filmem si zahrát nějakou dobrou videoherní řežbu a nějak se na tuhle ultrabizarnost naladit, anebo se jí radši rovnou vyhnout. Gerald Butler asi dokáže zahrát všechno, proto mu ani v nejmenším nedělá potíže přetransformovat se v neporazitelného muže odsouzeného za vraždu prvního stupně, bojujícího za vlastní svobodu v povrchní hře, kterou stvořil šílenec v zajímavém podání Michaela C.Halla. Paradoxně to však není Butler, jehož osud má divák v rukou, ale je to jednoznačně režisérsko-autorská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor. Na plátně sice nejsou vidět, ale to oni si celou dobu s divákem perverzně pohrávají, vizuálně ho likvidují, akčně ho uspokojují a hudebně provokují. To oni s divákem rozehráli svou hru a jedou podle svých zvrácených pravidel. Pokud divák na ně odmítá přistoupit, čeká ho Game Over. A každá videohra (ať je sebesložitější) se jednou zákonitě musí dohrát. A pak zpětně hráč zjišťuje, že zase tak dobrá hra to nebyla. A žádná dobrá hra se neobejde bez sexy, sličné ženské, tou je v tomto případě Amber Valetta. ()

sochoking

Ten luxusne jebácky koniec mal byť akože čo ?! No nič , aspoň som sa naučil , čo z tohto filmu plynie , a to , že alkohol je cesta k úniku ! ()

topr harley

Nebylo to vyloženě špatné, dalo se na to koukat a docela mě to i bavilo. Jediný problém vidím v tom jak to bylo chaotické a místy velmi nejasné. ()

InJo

Vizuální onanie, pod jejímž třpytivým pozlátkem se toho skrývá mnohem méně, než by mohlo - například nemilosrdná kritika současné civilizované společnosti, jejíž amorálnost, cynismus a duševní otupělost roste stejnou měrou jako její závislost a posedlost moderními technologiemi. Dobré jednotlivosti, ale bohužel velmi matný celek, jenž bude šmakovat asi jen těm, kteří si libují v pokleslé povrchnosti stejně jako Neveldine a Taylor. Tohle duo mělo raději zůstat u (konceptu) ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ, na nic ambicióznějšího patrně nemá… 40 – 50 % ()

Webb

Akční videoklipová sci-fi jednohubka se zpracováním které mě vůbec neoslovilo a s absencí čehokoliv, co by mě donutilo si tento snímek pamatovat ještě druhý den po zhlédnutí. Retardovaný konec na tom nemůže nic změnit. Od těchto režisérů zatím v zábavnosti vede jednoznačně Crank: High Voltage a budu se těšit až ho něco alespoň dorovná. Výsedný 40% pocit. ()

Sobis87

Tenhle film rozhodně není ani z poloviny tak špatný, jak se o něm většinou píše, jen bohužel osciluje na hraně mezi béčkovým akčním výplachem a inteligentnější sociální kritikou/satirou/analýzou moderní společnosti. Ty, kteří prahnou po bezduché zábavě, možná zklame menším počtem akce (vzhledem k očekáváním) a přijmutím estetiky videoher, díky čemuž se můžou akční scény zdát být chaotické, rytmicky nevyrovnané – pro běžného diváka jednoduše málo atraktivní. Při hlubší analýze jsou akční pasáže ale právě nápadité, z hlediska střihu chvílemi až famózní (dávkování informací v sotva sekundových záběrech a celková montáž mě fascinovala) a vzhledem k tématům filmu naprosto logické. Na zmíněnou sociální kritiku je Gamer však poněkud strohý a ač některými výjevy dokonale vystihuje mentalitu mládeže či stávající sociokulturní svat světa, musím uznat, že v tomto směru má film jisté rezervy. Duo režisérů navíc skrze filmové výrazové prostředky mnohdy sklouzává k tomu, co samo kritizuje (samoúčelná nahota, dětinská záliba v perverzi) a je těžké rozpoznat, jestli záměrně, či pouze proto, že to prostě patří k jejich povaze. Vzhledem k jejich předešlým filmům Crank a Crank:High Voltage bych si vsadil na druhou možnost. ____Zjednodušeně řečeno je Gamer na strohé akční béčko zbytečně moc promyšlený (tz. člověk toužící po přímočaré zábavě jeho kvality plně nedocení), jakožto sofistikovaná satira zase na druhou stranu věnuje až moc prostoru béčkovým prvkům. Ani ryba ani rak, stále však přijatelný kompromis, který po projekci poskytne solidní základ pro regulaci myšlenkového toku do hlubších rozměrů. 75% ()

IQ Tiqe

Přes svůj velmi vřelý vztah k akčním filmům musím napsat, že slušný zvuk a hodně akce vám ještě dobrý film neujdělá. To je přesně tenhle případ. Na začátku mě nažhavila upravená verze Sweet Dreams, pak přišlo něco, co vypadalo jako kombinace RPG hry a Rallye smrti, ale bylo to tak nějak nedotažené, uspěchané, přímočaré, jednoduché. Což by nutně nemuselo vadit, ale největší záporák se na roli fakt nehodil a konec byl dost laciný. Za mě 50%. ()

Sonnery

Je to DEBILITA, definice: Debilita je zastaralé a v psychiatrii již prakticky nepoužívané označení nejlehčí formy slabomyslnosti (oligofrenie, mentální retardace). Takto postižený jedinec (Mark Neveldine, Brian Taylor) se označuje jako debil. ... cs.wikipedia.org/wiki/Debilita ()

ed_wood

Nečakal som nič extra, ale bol som zvedavý, čo tvorcovia Crank 1 a 2 (dvojku trošičku prehnali, ale žral som to:) ) vytvorili. Film síce nemal až také brutálne tempo ako Crank, ale akčné scény boli super, Gerard Butler bol strašný frajer a Amber Valletta, pokiaľ na hlave nemala nejakú debilnú farebnú parochňu, bola krásna. Mohlo tam byť ale viac súbojov medzi Butlerom a riadne nabušeným a nasraným Terry Crewsom, ale odpúšťam (hodnotenie by ale bolo vyššie). Film ma inak veľmi milo prekvapil... ()

Jordan

tak rozhodne to nie je také našľapané, akčné a vtipné, ako crank (1 aj 2), ale neveldine/taylor si svojím tretím počinom jasne vytvorili svoj rukopis, štýl a treba dúfať, že ho budú naďalej zveľaďovať - a možno časom aj zlepšovať veci, ktoré ešte neladia úplne stopercentne (napríklad tuto scenár, ktorý ponúka veľký priestor, bohužiaľ na mnohých miestach nevyužitý); vizuálne strhujúca halucinogénna onania spájajúca počítačovú a virtuálnu estetiku s klipovou, vykráda, cituje, parafrázuje a paroduje (všetko v jednom) matrix, mnemonica, bojové filmy, cyberpunkové módne sci-fíčka a neeticky glorifukuje násilie a mucho butlera; ()

Anderton odpad!

Konečne som po dlhšom čase narazil na film, kde som hneď podľa prvej sekvencie mal tušáka, že toto bude krásny kryštalický odpad, zhovadilosť typu Ultraviolet. V postate jediné iné hodnotenie, ktoré v tomto prípade chápem, je plný počet (pozdravujem touto cestou Madsbendera, kolegu z nášho tímu na filmových kvízoch). Film bez vlastnej atmosféry, ktorý za 9 rokov neuveriteľne zostarol a je každou scénou stále horší a horší a tým pádom zábavnejší a zábavnejší. Brutálna kadencia neuveriteľných wtf scén robí z Gamera neopakovateľný zážitok. ()

Frajer42

Vždyť to až tak špatné nebylo. Takový klasický akční snímek, který táhne král Leonidás a zabiják Dexter, který si zde střihl fešného záporáka. Něco podobného už tu bylo mockrát. Lidé odsouzení k trestu smrti dostávají druhou šanci. Tohle zpracování bylo přeci jen trošku jiné. Nápad moc pěkný a doufám, že za pár stovek let snad i zrealizovaný. Moc rád bych si podobnou hru jako Slayers jednou zahrál. Stačí když tu pár set let vydržím. Pokud se tedy dříve nevyzabíjíme navzájem. 3D mě zklamalo, protože stálo za hovno, abych to napsal nějak slušně a mohli si to přečíst i mladší čtenáři. V úvodní scénce mi hrozně vadila roztřepaná kamera, ale zvykl jsem si na ní. Příběh mi nepřišel ani chaotický a ani debilní. Vše dávalo do určité míry smysl a až to smysl dávat přestane, tak si stačí povědět tu otřepanou frázi, že je to jenom film. Celkově je film rozhodně koukatelný, tak co tady blbnete s odpadama? Nic než svižnou oddychovku jsem nečekal, takže jsem spokojen. Kdo čekal cokoli jiného, tak je hlupák a smrdí mu nohy. ()

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize