Bigrambo

Filmy o bojových sportech zrovna nevyhledávám, plný počet hvězdiček si ode mě vysloužily pouze Eastwoodovo a Scorseseho boxerské opusy a Aronofskyho Wrestler. A tento snímek se k nim právem okamžitě přidá! Už dlouhou dobu jsem u filmu nepociťoval tolik emocí, jako právě při sledování Warriora. Pochválit musím výběr herců, kteří podali skvělé výkony (zejména Tom Hardy byl neskutečný!) a výborný soundtrack. ()

Pilda17

A je to tady! Warrior je hodně nenápadné sportovní drama, které se zjevilo náhodou. Žádný komerční snímek na který lidé čekají bůh ví jak dlouho. Nemám slov k hereckému výkonu Toma Hardyho a Joela Edgertona, oba byli fantastický. Kam se hrabou filmy typu Fight, apod., tento je trumfne s přehledem ve všech směrech. Jak emocemi, tak boji, kamerou či skvělou hudbou a hlavně zmiňovanými hereckými výkony. Tenhle rok se čekalo přesně na takový snímek, který bude favorit na oscara a je to tu! Warrior je stoprocentní adept na oscara a já pevně věřím a doufám, že aspoň jednoho zlatého blázna dostane. Zaslouží si ho, poněvadž v takové překvapení nemohl věřit nikdo... 10/10 = 100% ()

GilEstel

Přeceňovaný film s tak naprosto nepravděpodobným příběhem, že zůstává rozum stát. Učitel, který nakope prdel nejlepším světovým zápasníkům, aby uchránil rodinu před bankrotem. Samozřejmě nesmí chybět řevnivost s bratrem a komplikovaný vztah k otci. Nesmíme zapomenout ani na fandovský kotel teenagerů. Vše zakončíme celkovým smířením v ringu za doprovodu dojemného songu a několika zpomalených záběrů. Zápasy vypadají ve filmu dobře. Člověk by se až sám ohnal pěstí, když vidí, jak se řežou, ale to je tak všechno. Hlavní hrdinové mi připomínají spíš namasírovaný týpky z posilovny než opravdový zápasníky. Řada akčních hvězd 90. let měla alespoň nějakou zápasnickou praxi, což se o místních borcích říci nedá. Atmosférou film trochu připomíná Rockyho. To je ale krok o nějakých 25 let zpátky a Stallone je taky jen jeden. Uvidíme, jak se na snímku podepíše zub času. Prozatím zůstanu u toho, že nejde o nic novýho ani převratnýho. Film pouze využívá osvědčená schémata, která někdy více jindy méně šikovně splétá dohromady, aniž by vytvořil nějakou vlastní hodnotu myšlenkovou nebo filmovou. 53% ()

Cappuccino

Mierna vykalkulovanosť dejstva? Že by osud práve takouto cestou spojil dávno preťaté, bratské puto? No, človek nikdy nevie. __ Warrior je najzaujímavejší práve tou svojou jednoduchosťou. Silný príbeh, napätie, emócie, adrenalín do tela bušiace bojové scény, charizmatickí hrdinovia a sympatická ženuška. Všetko čo moje chrabré srdce mohlo očakávať, to aj dostalo (ženušku Jennifer Morrison rátajme ako bonus). Prevrat v kinematografii síce nenastal, ale dvojhodinové drama, ktoré môžem každému v okolí vrelo odporučiť, rozhodne áno. Nejaký ten ujo Oscar by každopádne mohol padnúť.. nominácia minimálne. P.S. Tom Hardy je koóol! ()

S.Quentin QUALE

Nedávám 5* za to, jak se na konci odvedli...jinak nevím, komu jinýmu dat Oscara, Hardy to nandal luxusně! Update po pár letech: A já to mastím, tohle si plnej zaslouží! ()

Ruut

Hmmm stejné hmmm jako u o rok staršího Fightera. Zápletka je ukázkové hollywoodské klišé - což je asi správně, herci jsou prvotřídní a řádně uvěřitelně namakaní - což je taky samozřejmě fajn. Jenže co jako? Ve Warriorovi se nestane nic neočekávaného a překvapivého - proto nezapomínejte, že tu byl už před 30 lety ještě líp zvládnutý megaklišovitý Rocky a zároveň korunovaným králem podobných filmů zůstává i nadále neochvějně Wrestler od Aronofskyho. 70% ()

Foox

Rozjezd konverzačního dramatu s náznakem starých rodinný problémů nejen s opileckým otcem, které se postupem času rozroste v zápasnický skvost, který ale pořád zůstává na druhé koleji což celý film posouvá úplně do jiné roviny. Klišé se zda samozřejmě nedají popřít, ale naštěstí jsou skvěle zasazená. Prostě jsem si musel těch závěrečných 20 minut hned po skončení pustit znova - ždímačka v tom nejlepším slova smyslu, která Vás totálně rozseká. 90% ()

misterz

Nikdy som veľmi neobľuboval športové drámy, možno až na sériu Rocky. Vždy som si myslel, že po Rockym sa v tomto žánre pre mňa už nič lepšie nenatočí, ale potom prišiel rok 2011 a ten mi ukázal, ako veľmi som sa mýlil. Podľa mňa neexistuje lepšia športová dráma, má všetko to, čo robí tento film geniálnym. To sa veru tak často nevidí, aby športová dráma obsahovala aj nejakú hlbokú myšlienku, že umožní divákovi aj pohladenie po duševnej stránke, a nie je všetko iba o športe, i keď aj táto zložka je tu stopercentná. Obyčajná športová dráma je len o športe, ale v tomto filme nájde divák oveľa viac. Nemám čo vytknúť, zaslúžený plný počet hviezd. ()

HAL

Filmové zázraky pořád ještě existují - z nenápadného malého filmu o němž jsem před pár dny neměl ani tušení, se vyklubala největší emocionální nálož roku, nechávající daleko za sebou ty nejočekávanější pecky autorů velkých jmen. A to navíc ve sportovním filmu, v žánru stojícím na nejprovařenějších klišé jaké si kdo dokáže představit. Impresivní režie a vynikající herectví všech zúčastněných v chytře napsaném a civilně pojatém scénáři zkrátka dokáží divy. Co na tom že je to ve soubojových částech silně předvídatelné - napětí při zápasech stejně bere dech... a to hlavní se odehrává někde úplně jinde, mimo ring, v silném příběhu jedné rozvrácené rodiny. 9/10 ()

Peytl

Když jsem viděl hromady nadělaných hvězd, tak jsem čekal naprostou bombu jak ve Vrběticích. Víc jak tři si ale u mě warrior vybojovat nemohl. Mimo hlavní a dokonale okoukaný příběh zasahuje ještě druhý, ten o outsiderovi, který všechny překvapí, vyrazí nám dech a zub, což není úplně uvěřitelné, lépe řečeno, je to blbé jak troky. Jinak ovšem slušný film, ale ne zdaleka takové překvapení, jaké jsem očekával. Nejdrsnější pilot telenovely. ()

pornogrind

Tak jsem se k tomuto filmu konečně dokopal a tenhle dlouholetej rest mám za sebou a můžu si ho vyškrtnout ze seznamu. Warrior je sportovním dramatem točícím se na pozadí bojových sportů. Musím uznat, že je to hodně povedenej film ale abych byl soudnej je to taky film plnej klišé a ruku na srdce je to tak trochu přestřelený(pohádka). V reálu by Brendan(Joel Edgerton) šanci neměl. Ale srát na to. Je to film a já to tak beru. Hlavní je že jsem se bavil a ani na chvíli nenudil. Parádní herecký výkony předvedli jak  Tom Hardy, Joel Edgerton i Nick Nolte. Tenhle film si svoje hodnocení rozhodně zaslouží. Silný 4hvězdy. ()

Vančura

Vpravdě strhující filmařská zpráva z fascinujícího světa MMA. Závěrečný bratrský zápas mě přivedl do stavu nepopsatelné divácké extáze, při jejímž vyvrcholení mi z očí bezděčně vyhrkly slzy. Jsem ohromen na nejvyšší míru. ()

Goldbeater

Boxerské (tedy zde jde spíše o smíšené bojové umění, ale velmi podobné boxu) nebo sportovní filmy nejsou vůbec žánrem, v kterém bych si liboval nebo který bych vyhledával. Rocky ani Zuřící býk nebyly filmy, nad kterými bych smekal. Ale Warrior je prostě výjimka. První polovina dokonale nastíní dramatický příběh dvou bratrů a jejich otce a druhá nabízí napínavou část se soutěží. Můj favorit samozřejmě zvítězil, a tak jsem byl spokojen. Finále snímku je opravdu oslňující. Velmi pěkné obsazení a slušná hudba vévodí tomuto dobrému snímku, o kterém určitě uslyšíme při blížícím se předávání oscarů. Palec nahoru. ()

kingik

První film, u kterého jsem se (málem) posral smíchy. Gavin O´Connor je mistrem ve střídání žánrů. Nejprve je to ryzí komedie, postupně to přejde v parodii, a pak v doják, ale hlavně režisér nikdy neviděl žádné zápasy v MMA (smíšené bojové sporty), anebo je zná z vyprávění. Jinak si nedovedu vysvětlit, jak mohl stvořit tohle. Pro příznivce MMA tenhle film určitě není, protože když uvidí v kleci hopsajícího chcípáčka Edgertona a následně zavile až retardovaně se tvářícího Hardyho, pro jehož neodolatelně naduté pysky, jsem mu dal přezdívku Angelina Jolie, tak film rozhodně vypnou a půjdou si zahrát svůj oblíbený bojový sport na XBOX360 nebo PS3. Tam to totiž vypadá realističtěji a zábavněji, než dva (snad i znesváření) bratři - terminátoři vyslaní pomateným režisérem na scénu odolávající sadám kopů a pěstních úderů bez pořádně zmasakrovaných ksichtů (jo, make-up filmových hvězd to jistí), ale co je ještě podstatnější, porážejí soupeře, kterým se na rozdíl od nich dá uvěřit, že mají zkušenosti v MMA. Souboje v kleci slaboučce natočené a jen ten závěrečný mezi oběma bratry měl tendenci mít grády. Hardy s vykloubeným ramenem v kleci měl nezapomenutelný výraz. Jako záporák by byl dobrý. Režisér si ještě dovolil po vzoru mnoha jiných filmů hrát to (za vydatné pomoci práce kameramana) na autenticitu, ale když při turnajových zápasech v aréně freneticky fandí početná skupinka marináků, manželka a ředitel školy, tak jsem měl dost. Zastavím se ještě u dvou hereckých "hvězd", které podle mě byly sebrány někde z hereckého smetiště, anebo předtím oslovili Channinga Tatuma a Cama Gigandeta, ale ti se jim na to vysrali, a tak dali role těm dvěma hroznýšům. Edgertonovi, který hraje učitele fyziky a bývalého šampiona MMA, který svoji kariéru před lety ukončil a dostal se do dluhů, se snad dá věřit jen ta učitelská role, ale v kleci byl jak tajtrlík, a to se do oslnivé kondičky dostal nepravděpodobně rychle. To Tom Hardy si s jedním kameným, až chvílemi retardovaným výrazem vystačí na celou stopáž filmu, a že film trvá pěkně dlouho, a hlavně musí hrát zákonitě marináka, a ne třeba metaře, a navíc vojáka coby oslavovaného válečného hrdinu z Iráku (následuje obrovský smích+plácání do kolen). Ani jednomu se nedá fandit, a když jdou v závěrečném souboji turnaje kdo z koho proti sobě, bylo jisté, jak to skončí, už ještě než se obtěžovali tam vlézt a trapnit tam. A pokud vím, když jeden ze soupeřů je během zápasu zraněn, jako se to stalo tady s vykloubeným ramenem, okamžitě následuje technické KO, to jen na okraj, pane režisére břídile. Scénář jsi napsal hrozný s citovou dojičkou na závěr (na mě nefungovalo ani omylem), režie slabá, dva hlavní herci v hlavních rolích hrozní, tak za co tě vlastně pochválit? No něco by se na dvě hvězdičky našlo. Nick Nolte třeba jako ožralý fotřík a trenér v jednom, v němž se oba jeho synové zklamali a váhají mu dát druhou šanci, to zahrál slušně, anebo třeba perfektně nalíčená Jennifer Morrison, za kterou ale hrál více její zadek a přísnější měřítko snese i autenticky hrající Frank Grillo jako trenér. Rovněž hudba Marka Ishama vyloudila několik působivých taktů. Jinak film byl pro mě jako celek slabota a určitě nikdy vidět znova tu nudně táhlou trapárnu nemusím, ačkoliv od druhé poloviny se to zlepšovalo, v první půlce se skoro nic neděje. Přesto mě film nijak výrazně neobohatil, všechno co v něm bylo, jsem viděl už stokrát a daleko lépe, a dvě hvězdičky jsou myslím fér. Na víc to nemělo. A ještě mně to připadalo, jak kdyby to bylo určené rovnou na DVD. 40% () (méně) (více)

Snorlax

Konečně sportovní film, který alespoň trochu porušil zažité klišé fyzicky (mnohdy i psychicky) vyhaslého sportovce, který díky shodě náhod dostává novou šanci a vítězí a vítězí a pokud nezemřel uvítězil se k smrti. Dvě hlavní postavy, kterým lze fandit dodávají snímku punc něčeho neotřelého. V zajetých kolejích zůstává neodmyslitelný ruský bojovník (probůh, dokážou někdy Američani najít jiného bojovníka?), který hrdě vplouvá do klece se sovětskými znaky na hrudi (jak směšné!). Ale všechno by se dalo odpustit, až na ten závěr. Čekala jsem tradiční dávku amerického sentimentu, ale co je moc, to je příliš. Bez posledních deseti minut by to mohl být i dobrý film. ()

Šakal

Občas než přehršel (planých) slov, je lepší za sebe nechat (rázně) promluvit činy. ANO, mluvím zde o příchodu Tommyho na scénu. Krátký úvod, rychlá levačka, rázná pravačka, tvrdý kop a ještě rychlejší k.o. Pokud do těchto chvil někdo (za)pochyboval, v tomto okamžiku musel již definitivně tušit, že na něj v následujících minutách čeká nevšední filmový (ultimátní) zážitek. Warrior, to je inteligentní (v rámci žánru!) scénář razící navíc motto, „pokud se bojíš, že ti to někdo sprasí, natoč si to sám“, parádní kamera (zejména excelentně nasnímané bojové scény, kdy máte pocit, že jste se sami ocitli uprostřed veškerého dění zaplněné arény, sedíte v první řadě, cítíte dech bojovníků a slyšíte „praskání jejich kostí“), zážitek umocňující parádní hudební doprovod M. Ishama, vynikající troj(čtyř)lístek J. Edgerton- TOM HARDY- N. Nolte-F. Grillo a nesmím(e) zapomenout na „doktorku House(ovou)“ J. Morrison, která nám pěkně dozrála (nejen herecky) a zatraceně ji to sekne. (Nezdá se vám?) To vše umně kočírující (když je potřeba umírněná, když je potřeba „kupředuseřítící“) režie Gavina O´Connora. Tohle není Rocky, chlapík z lidu, který povstal „z popela“, aby bojoval za všechny obyčejné lidi a zhmotnil jejich sny a soukromé (nenaplněné) tužby. Tohle je „obyčejný“ tatík od rodiny, který se dostal (souhrou pár událostí) do svízelné, neřešitelné? situace, kdy mu banka hrozí obehnáním pozemku žlutou páskou a zabavením jeho majetku (domu). A tak čelí této nastalé situaci, tak jak je mu vlastní. Oprašuje staré rukavice a místo docházení do školy a vykládání svým studentům (na hodinách fyziky) o zákonu „akce a reakce“, dochází každý den do tělocvičny, kde tento zákon uvádí v praxi, tvrdě trénuje a čeká na (svou) příležitost. Warrior, to je 1 otec (bývalý alkoholik), 2 bratři a někde mezi nimi poletuje (opatrně našlapuje) staré nedořešené „tajemství“ (nezahojené rány z minulosti (dětství)). A protože jsme už dospělí, vyřešíme to s rozumem….., dáme si do držky! Proč to ovšem dělat v soukromí, (popř. v hospodě před pár lidmi), když si k tomu můžeme vybrat zaplněnou několikatisícovou arénu a jako „malý“ bonus (bolestné) 5mil $. Má to ovšem jeden malý (za to dost podstatný) háček. Odměna je pouze pro vítěze. Jak už tady někdo trefně poznamenal, rozum říká „NE, nepoddávej se té pohádce“, ovšem srdci (naštěstí) neporučíš. Je to sice pohádka, ovšem jednou za čas je potřeba snít a to potom i ten šťastný konec „skousáváte“ snadněji. Byť já osobně držel palce druhému z bratrů. Kterému? Hádejte, neřeknu! Nutno ovšem dodat, že jejich souboj nemá vítěze, resp. není poražených, ostatně jak to u pohádek bývá a koneckonců i v tom skutečném životě občas dobro (z)vítězí. Důležité je odhodlání, nezlomná vůle a samotná skutečnost, že jste to zkusili. Tohle je blesk z čistého nebe, srdeční záležitost, zásah na obě komory a tvrdý direkt v jednom. A hlavně, upřímnost z toho čiší (tryská) na všechny strany, takže (milerád) přivřu (protentokrát) OBĚ oči a „srdcem pálím vostrejma“ čistý 5-ti * zásah. () (méně) (více)

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot