Soukromé pasti

Česko, (2008–2011)

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Aňa Geislerová (více)

Série(2) / Epizody(16)

Ty nejhorší pasti si na sebe stražíme sami. Někdy s pomocí našich blízkých. A těm zase pomáháme my. Soukromé věci jsou složité a nikde se to neučí. Navíc býváme zmatení. Nemluvě o tom, že doba je rychlejší než my a všechno se mění – než si s něčím poradíme, je to jinak. (TV Nova)

Lachtaan

Nova v dřívější době uměla točit seriály, ke kterým jsem usedal dost rád (viz Gympl nebo Comeback) a Soukromé pasti mezi ně lze řadit taky už jen proto, že svým žánrovým zaměřením dost vybočovaly z repertoáru této jinak pochybné televizní stanice a několik epizod ve mně chvíli po zhlédnutí dokonce zůstalo rezonovat. Snad si budu muset ty nejlepší někdy připomenout. ()

Pavlínka9

Příběhy ze života v podání našich českých herců - hodně vyvedený projekt, který ukazuje na situace, s kterými se setkávají i "obyčejní" lidé. ()

noriaki

Není to špatné, ale průměrnost projektu vynikne při srovnání s téměř libovolným filmem či seriálem skandinávské kinematografie. Budu opakovat po sto padesáté stejnou výtku a znovu se opřu do papírem šustících dialogů. Téma k tomu svádělo, scénáristé vábničce podlehli a napsali repliky, které trhají uši. Postavy s oblibou recitují filosofická moudra, pronášejí hlubokomyslné úvahy a zpytují svědomí na mnoho způsobů. Pak svou zázračně nabytou duchaplnost opustí a s okolím komunikují veskrze banálními dialogy. Tahle schizofrenie podráží nohy pocitu přirozenosti, o který mělo jít tvůrcům především. ()

venison

Po I. a II. sérii: Jako na produkci TV Nova dobrý, ale všeobecně koukatelný průměr. Zajímavá obsazení, vyšší úroveň hereckých výkonů, ale ten scénář se většinou dotkl pouze mělčiny daného tématu. ()

Master19

Tohodle se všude válí... :-/ Dá se to brát, jako zpráva o stavu filmových herců v Čechách, ale po scénáristické stránce opravdu nic převratného. Hodí se to možná jako podkres spravedlivého spánku u televize. ()

sskrblik

Některé příběhy byly zajímavé, některé méně. Kvalitu dílů dost ovlivnil výběr herců. No každopádně je to kus toho lepšího z produkce Novy. ()

Tomatáš

Především ten fakt, že se konečně nejedná o klasickou telenovelu pro nenáročné diváky-ovce tohoto kanálu, mě donutil tento počin ohodnotit. Za to a za několik zajímavých dílů slušné 3*. ()

czdmaso

1. díl se mi líbil. Obzvlášť dialogy hlavní hrdinky s matkou. Uvidíme co další.... Na Novu slušný počin. U 2. dílu mi přišla horší kamera,l trochu "mravněpoučné" ale dobrý herecký výkon Sandry Novákové.. Možná by se jednotlivé inscenace měly hodnotit spíše samostatně - na projektu se podílí více režisérů. 3. díl zatím nejslabší - příliš hysterické - vztah vykreslen hlavně sexuálně - takže dost nepravděpodobné. 4. díl - skvostné výkony všech protagonistů - samostatně hodnoceno na 5* Dále se už omezím jen na hvězdičky: 5. díl Láska v moll 5* 6. díl. Malý terorista 3* 7. díl Tatínkova holčička 5* 8. díl Ukradená spermie 3a1/2* a dále už nebudu pravidelně hodnotit, kvalita nějak klesá..... (až na výjimečně dobře zahranou ex-manželku Terezu Brodskou) Howgh. ()

Meijin

1.díl, Něžný vetřelec: Vilhemová, Vaculík, Šafránková (4*), 2.díl, Fajn brigáda: Nováková, Langmajer, Chmela, Klepl (4*), 3.díl, Jiná láska: Stivínová, Z.Norisová, Rašilov, Medvecká (3*), 4.díl, DNA jako důkaz: Budař, Voříšková, Hanák, Bydžovská (3*), 5.díl, Láska v moll: Bartoška, Vašáryová, Cibulková (4*), 6.díl, Malý terorista: Geislerová, Zach, Kajnarová, Mišík (3*), 7.díl, Tatínkova holčička: Etzler, Hybnerová, Kohoutová, Tomsa (3*), 8.díl, Ukradená spermie: K.Issová, Daniel, Polívková, Syslová, Navrátil (4*), 9.díl, Smím prosit o lásku?: Studenková, Kratina, Polášek, Branna (2*), 10.díl, Tři do páru: Budař, M.Issová, Pauhofová, Chýlková, Jaškow (3*), 11.díl, Riskantní interview: Žilková, Balzerová, Švormová, Sotonová, Krausová (4*), 12.díl, Exmanželkou snadno a rychle: Brodská, Lustigová, M.Dlouhý, Leichtová, Cina, Táborský (4*). ()

Krosmen

Nebojím se dát 4*, protože tenhle cyklus se s klidem mohl objevit i na veřejnoprávní televizi. Příběhy se mi líbily, stejně tak jejich obsazení. Jediná škoda, že se natočilo tak málo dílů. V současné záplavě velmi křehkých ordinačních přešlapů v ulici příjemné překvapení ()

Kosmik 1

Hodnotím pouze první díl "Nezabiješ" z nové série, který byl opravdu hodně povedený. Jde vidět, že Langmajer stále umí. Mělo to vážnost, realističnost, nechybělo tomu napětí a konečně je to taky něco pořádného ze života a člověk si trochu udělá obrázek, jak to u nás v soudnictví funguje a nejen v něm. Závěr byl dechberoucí. Za podobné české snímky jsem velice rád. 85% 4/5 Po shlédnutí druhého dílu musím hodnocení zvednout, zatím to vypadá, že se bude jednat o kvalitní sérii příběhů a jejich zpracování je prozatím dokonalé. 95% 5/5 Po třetím díle hodnocení zůstává. Sice malinko slabší díl, ale Jirka Mádl byl opět skvělej a dal tomu to správné tempo. Čtvrtý díl byl naopak o něco lepší, Kryštof Hádek byl opravdu přesvědčivý. Suma sumárum 5 hvězdiček, druhá série si zaslouží uznání. ()

Almásy

nad scenarom sa da oko prizmutiz, ale stopercentne najlepsi ceskoslovensky serial za poslednych pat rokov. fakt excelentne. ()

Lottr

Hrozně těžko ohodnitelné jako celek, některý díl dobrý, jiný hrozný. Kdybych mohl dát každému dílu hodnocení, určitě bych tak udělal, ale takhle... Často provokativní a velmi zajímavý příběh v kontrastu s podivným a často nepravděpodobným zpracováním. ()

widla

Zrovna skončil díl "Tatínkova holčička"... Nemohla jsem uvěřit tomu, jak se z T.Etzlera v tomto díle stal naprosto slizký a nechutný člověk!! Tohle mě dostalo! Nejlepší díl (zatím)... Předchozí díly byly dobré a uvidíme jak se nám to vybarví dále. ()

fruitbueno

Na TV Nova nadprůměrný počin. Příběhy odkoukané ze života takovým stylem, že mi to dodnes přináší mrazení v zádech. ()

insurgentes

Nemůžu se ubránit srovnání s Nevinnými lžemi, a pak jednoznačně vycházejí pasti jako tisíckrát větší brak, hlavně proto, že je tady ten laciný filmařský alibismus "my jen objektivně ukážeme, jak to všechno jde do kopru" a řešení nikde, Ve lžích člověk věděl, kde udělala postava chybu, nebo to tušil, nebo když to ani netušil, stejnak to spělo k nějakýmu rozuzlení. Tady se všichni chovaj tak nějak normálně, jak bychom se zachovali všichni, nebo většina z nás, a stejnak to jde od desíti k pěti. Řikám za sebe, nechte si to. Pokud neumíte nabízet řešení, fakt - nechte si to. To zkrátka nestojí za to brát do ruky kameru, stačí se rozhlídnout všude kolem. ()

herr_carter

Viděna asi polovina epizod, všechny mě ale příjemně překvapily svou scénaristicky-režijní vyzrálostí na české poměry. Obzvlášť mě bavil díl, kde účinkovali Budař, Voříšková a Hanák, tam bych hodnotil i klidně lepší 4*.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny