Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

jojinecko

4,5*/5..Nolan je frajer! Dokáže prísť s perfektnou myšlienkou, ktorú podá maximálne pútavo. Toto celé mi príde ako stručná a jasná charakteristika Inception a jeho takmer všetkých filmov. Celý príbeh je na prvý pohľad neuveriteľne domotaný, vo svojej podstate veľmi jednoduchý, hoci nie s celkom jednoznačným záverom (keď sa v tom človek trochu porýpe:) Formálna stránka je štandardne perfektná, tentokrát sa opäť mimoriadne vydaril soundtrack. Ako letný blockbuster je to skvelé, nejaký kultový status sa nekoná..Btw: Leo vyzeral ako keby si odskočil z natáčania Shutter Island a Nolan si ho len požičal, kto vie ako by film vyzeral napr. s takým Christianom Baleom namiesto neho. ()

Flego

Inteligentný scenár je veľkým predpokladom k inteligentnému filmu. Nolan dávno potvrdil, že to vie a natočil skvelý originálny príbeh. Počiatok sa určite stane kultovou záležitosťou. ()

Darneth

Tento ryzí vykonstruovaný labyrint mě naprosto uchvátil a také utvrdil v mnoha neutvrditelných faktech. Za oknem z muškátů vyhlížím slunovrat, den, kdy skončí tento iluzorní sen. Sen zítřka, včerejška, sen zkamenělého štěstí. Zapomění, proměnlivost bytí, rychlost času...a já stále stojím na odvrácené straně měsíce. Jsem stínem své vlastní duše, spí. Tak cizí, byli tu a už tu nejsou. Sama? Ne, jen se svými já...dobra a zla.. Nejvíce se člověk bojí pohledět do svého nitra. Pohledět pravdě do očí. Nebo iluzi?? Na Nolanovu rošádu se nedá a nechce jen tak zapomenout. Bez obav se zakousněte do tak šťavnatého krvavého steaku a nechte se vyplivnout až na konci v rytmu kroužící kačeny. ()

sharky

O tri dny driv jsem videl Dokonaly trik na televizni obrazovce v autobuse s mizernym zvukem a i pri tretim zhlednuti byl zazitek 100%. Inception jsem vidle v kine na velkym platne s perfektnim zvukem, ale nebylo to ono, ja si i chvilema nudil. Chybela tomu ta dokonalost Nolenovych scenaru, kdy do sebe na konci vsechno perfektne zapadne, tady nemelo co zapadnout, zadna pointa, tresnicka na dortu, hrdinove jen plnili predem jasny dany plan. Nevim, jeslti to bylo tim ze Jonathan Nolan si ten tokrat vybral oddychovy cas, ale pres komplikovany namet je ten vlastni pribeh vlastne strasne banalni. Jeho technicke provedeni je velkolepe prolinani jednotlivych rovin tehcnicky birlantni, ale od rezisera Nolanova formatu cekam mnohem vic. Film me vubec emocionalne nestrhnul (mozna tak dva kraticke zachvevy, ale ty jsou dilem Hanse zimmera), postavy jsou totalne ploche bez vtipu a bez zivota, Nolan vykrada sve oblibene filmy jako lyzarskou bondovku V tajné službě jejícho veličenstva. Chvilema jsem se i malicko nudil, dialogy byly utahane, spousta zbytecnyho vysvetlovani, ale malo vtipu. Na Camerona by to byl perfektni scenar, na Nolana je to vylozene slaby. Podle me zatim jeho nejhorsi film:( ()

hansel97

O proti Interstellaru zvládnutelná délka, ale bohužel pro mě film zkazila veliká překombinovanost děje, ve kterém se dá tu a tam ztratit. Těžko zfilmovatelná látka, ale dobře natočená, jen člověk pak tak nějak ztratí pojem o tom, proč to dělají a co zrovna teď dělají. A to by se asi nemělo stávat. Nolan to však zachraňuje, kde se dá. Herecká smetánka této doby nezklamala, vizuál je dech beroucí a velmi se vyvedla i akce. Možná škoda, že nedošlo k zjednodušení scénáře, pak bych byl spokojený, ale film mi tu připadá poměrně nadhodnocený. ()

rikitiki

Zoufale nezáživný a chaotický film. Jakoby někdo roztrhal počítačovou hru a pak ji halabala poslepoval. Zajímavý nápad na putování sny je asi to jediné, co snímek malinko drží nad vodou - a ani to není orginální myšlenka. Jinak se člověk dočká jenom násilně dojemných scén o hledání porozumění ve vztahu otec - dospělý syn, otec - děti a manžel - manželka. No větší klišé už snad není možné, navíc příšerně sladkobolně podané. Do toho přestřelky jak u Verdunu (nebo jako právě v počítačové hře) a do všeho remcá zhruba patnáctiletá architektka chytrá jak rádio. Nuda. /6. 8. 2010/ ()

Roman.Ticka

Teprve po půl roce mám CO napsat k tomuto filmu. Až po shlédnutí filmu, s názvem Memento, jsem se rozhodla vepsat zde pár mých osobních postřehů. Při sledování Mementa jsem si hned vzpoměla na "slavný" Počátek, a to z prostého důvodu-taky mi blesklo hlavou slovo NUDA. Nechápu to, nevím proč, ale tenhle pocit mají oba filmy společné a myslím, že mají společné všecko. Ale není to ta ulítlost ve stylu Tarantina, je to pokus o něco, co jde mimo mě. Určitě NE chápáním, ale určitě ANO vším ostatním-nápadem, zpracováním, stylem, pointou. Do této analýzy musím zahrnout ještě jeden Nolanův počin a tím je TDK. Proč je tak jiný a pro mě naprosto famózní?! Myslím si, že jednoduše NE pro novum, (Batman) ale každopádně ANO pro neskutečný neopakovatelný výkon hlavního hrdiny. ()

GigaPudding

Spousta lidí se odvolává na hype a prskají, protože prý ta zlá reklama a blablabla a tím pádem je to určitě špatný film atd. Nás tohleto prakticky nezasáhlo, protože jsem akorát viděla trailery, nečetla jsem recenze, nezaznamenala jsem žádnou obří propagaci a jediné, co na mě dolehlo byly první ohlasy po premiéře, které říkaly, že je to strašně super. Christopheru Nolanovi věřím, takže jsem čekala, že to opravdu bude super no a ono bylo :). Na dvě a půl hodinyl jsem neodtrhla oči z plátna, kde běžel velmi napínavý zlodějský thriller v jiných "realitách", takoví vážní dannyho parťáci v matrixu. Na začátku to vypadá jen napínavě a zajímavě, ale čím dál se příběh filmu dostává, tím lepší nápady se objevují a to hlavně hotelová scéna s Josephem Gordon-Levittem, která je úžasně natočená a hlavně oproti normálním naháněčkám a bitkám mnohem mnohem zajímavější. Co se ale povedlo asi nejlíp bylo herecké obsazení. Leonardo di Caprio hraje a vypadá tak nějak standardně dobře jako obvykle, ale zbytek týmu nemohl být obsazen líp, protože "Cobbovi parťáci" Ken Watanabe, Tom Hardy, Ellen Page, Dileep Rao a hlavně Joseph Gordon-Levitt jsou velcí sympaťáci a na svoje role se hodí perfektně. I štěk Michaela Caina byl fajn a i Cillian Murphy, který ale bohužel neukázal co všechno dovede, byl fajn :). A ten Joseph Gordon-Levitt, ten jednou pořádně zazáří až se v Hollywoodu rozhodnou natočit vlastní adaptaci Saturnina :). Do toho všeho pár vkusných vtipů v jinak vážném napínavém thrilleru a hlavně pěkně a logicky konstruovaná zápletka, která může vypadat komplikovaně, ale přitom je velmi přehledná, takže nechápem, jak je možné, že někteří to jakože "nepochopili", protože na tom není co nechápat. To se asi koukali půl filmu z okna. Je to nolanovsky čistá pětka, ale ta zasněžená část nebyla nutná v takovéhle podobě nebo mohla aspoň být kratší, protože to svým pojetím trochu nezapadá mezi zbylé části, ale zase je fakt, že různí lidé mají různé sny. :) ()

jonyyy

Tak zaprvé musím pochválit pány autory a scénáristy, byl celkem oříšek se v tom fimu orientovat. Nedokážu si představit, jak se tohle mohlo někomu zrodit v hlavě. Ale pak všechno do sebe krásně zapadalo, ačkoli jsem přesvědčen, že dobrá půlká z těch hloupých Američanů vůbec nepochopila o čem to bylo. Leo, jako ve všech filmech posledních let, exceluje. Nolan se v režii neztrácí, za což ho u takového filmu opravdu obdivuju, Akorát jako vždycky, když tvůrci vymyslí imaginární svět a jeho pravidla, se objevují pochybnosti o někerých jeho vlastnostech, které dělají pár nesrovnalostí. Jeden z letošních nej filmů ano. Film, co by měl figurovat v TOP 20 NE. 80% Zhlédnuto v kině 80 Kč. ()

SOLOM.

Další scifi nářez, který ještě teď vstřebávám. Hrátky se sny, excelentní speciální efekty a opravdu slušné herecké výkony – to je jen malý výčet toho, co mne zde zaujalo a už teď můžu říct, že jsem tento film neviděl naposledy. Leonardo je pořád ve formě, přestože trošku přibral, ale opět dokázal, že je to Pan herec. Christopher Nolan má prostě neuvěřitelný čich a um dovést téměř k dokonalosti jakýkoliv scénář, který se mu dostane do ruky a to říkám i přesto, že nejsem žádným fandou Batmana. Zimmer k tomu navíc přidal porci solidní hudby, která dopomohla navodit potřebnou atmosféru. ()

Deschain

Inception. Uf. Komplikovaný film. Ako toto píšem, ešte mám stále trochu problémy s dýchaním a mám dojem miernej srdcovej arytmie. Toto bola jazda. Perfekcionista Nolan. Hviezdne herecké obsadenie. Nolanove stálice Michael Caine a Cillian Murphy. Skvelý strih. Skvelý Zimmer. Skvelý vizuál. Fakt som mala počas celého filmu dojem, že sa nemám čas sa ani nadýchnuť, lebo mi ujde nejaký detail. Jediné, čo ma trochu mrzí, že to všetko na mňa nezapôsobilo silnejšie po citovej stránke, všetko sa dialo príliš rýchlo a skoro celú moju pozornosť si vyžiadala našlapaná akcia a nie príliš jednoduché dialógy. A ten záver... Teším sa na opätovné zhliadnutia, jeden raz v tomto prípade rozhodne nestačí. Nolan jednoducho vie čo robí a ja mu naozaj veľmi fandím. Inak, chcela by som, aby ma niekto napichol na jeho sny, užila by som si to. Druhá projekcia len utvrdila prvý skvelý dojem a nadšenie z filmu. Tentoraz som mala možnosť si všetko viac vychutnať, sledovať detaily, hercov a ich prejav bez obavy, že mi unikne niečo dôležité a ja sa stratím vo vrstvách, prípadne mi unikne pointa. A jo, na DiCapria sa mi ešte nikde tak dobre nepozeralo, Levitt je môj jasný objav, Hardy charizmatický a Watanabe skvele dopĺňa tým v úlohe "turistu". Tlieskala som, tlieskam. Víťaz Kinema Film roka 2010. (druhý raz videné v kine - Cinemax Bory IMAX - 12.8.2020) ()

Larky

Leonardo Dicaprio a velmi kvalitní film?...dříve nemožné...dnes...realita...s průměrného herce, který se uměl jen usmívat je opravdový Pan herec...a co víc...dokáže si narozdíl od některých jeho kolegů vybírat opravdu kvalitní filmy...které sice nejsou úplně pro každého, ale spousta ´´lepších´´ fanoušků filmu to pochopí a hlavně ocení...řeč je hlavně o geniálním Shutter Islandu i o Inception, který má vlastně vše co má skvělý film mít...skvělé herecké výkony všech bez vyjímky, skvělou hudbu, dobrou zápletku i vcelku povedené vyvrcholení filmu...Nolan, který se mezi režisérskou elitu dostal už díky Batmanovi začíná, vlastně pokračuje v luxusní režii dál....a nerad bych zapomněl na Ellen Page, která nejenom že je fakt moc pěkná slečna, ale navíc i skvělá herečka (film od filmu se mě líbí víc)...skvělý film né nahodou v některých fázích podobný kultovnímu Matrixu - 90% ()

mm13

Inception je, ako tu miestami zaznieva, nenormálny konštrukt! Ba čo viac, je to konštrukt pre konštrukt. Základ snového sveta síce celkom pekne vykresľuje prvá časť filmu, avšak detaily ohľadne pravidiel akoby by boli v priebehu ďalšieho deja doťahované podľa momentálnej potreby. Tvári sa to bystro, ale je to len prefíkané a namiesto opantania si to tlieskajúceho diváka iba omotalo... hej, tak nejako. ()

Thomick

Já k tomu nemám moc co říct. Akorát že v závěru jsem měl pořádnou husinu ... kombinace tancujícího totemu a Zimmerovy hudby je zkrátka smrtící. Bere dech. Tak jako celý film. 100%. --- Mimochodem ten český název je vyloženě trapas. ()

Ivoshek

Sen ve snu a v něm zase sen... Dokonalá hudba a obraz, skvělí herci. Opravdu se na to dobře kouká. Blbé je, že je to vlastně docela jednoduchá story, maskovaná neustálým propadáním se o patro níž a navíc, kdyby člověk chtěl (a já jsem radši nechtěl), začne přemýšlet o tom, proč si lidi ty sny dělají tak zbytečně složité.... Ale nechci tomu filmu křivdit, v rámci současné produkce je opravdu moc dobrej a zkouknul jsem ho přikovanej k obrazu. ()

claudel

Christopher Nolan zaslouží uznání za svoji kreativnost a obrovský přínos světovému filmu. Opět přichází s něčím novým a tak dokonale propracovaným. Celý příběh je užasně promyšlený a vyžaduje notnou dávku fantazie. Některé scény jsou oku lahodící. Já osobně jsem nadšený ze scén s vodou...A Tom hardy je objev posledních let!!! ()

AlfaNumerO

Nestává se mi často (vlastně se mi to ještě nestalo nikdy), abych odcházel z kina a jenom hloubavě přemýšlel nad filmem a nevydal ani hlásku. Tady se mi to stalo a i proto je pro mě Počátek filmem roku 2010 (spolu se Zakletým ostrovem) - DiCaprio válí. Ano, film má své chybičky. I přes ně však působí díky vypilovaným dialogům, skvělému scénáři a luxusně zpracovaném světu, dechberoucím dojmem. Bravo. Nolan mě opět přesvědčil, že není nadarmo v mém žebříčku režisérů na prvním místě. Víc takových filmových zážitků. 91% ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)