Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

Herrydos

Nenáročné fantasy se skvělým obsazením rychlou akcí a skvělou hlavní čarodějnicí. Zajímaví pohled na známou pohádku po zhlédnutí filmu mi přijde původní pohádka až příliš fádní. Tady je opravdu všechno akce lehké napětí dobří herci vtip a pěkné kulisy. Ve 3D film dostává teprve grády s ním se na tu genocidu čarodějnic kouká jedna báseň už aby byla dvojka. Zaslouženě 5*. ()

bratr_jezek

Pokud máte rádi akci, kde se střílí, bojuje a utíká, přidejte klidně hvězdu. Lehce nadprůměrné pokračování tradičního příběhu, kdy si někdo položil tu správnou otázku, co bylo s Jeníčkem a Mařenkou poté, co zlikvidovali čarodějnici z perníkového brlohu. Má to logiku, jsou lovci čarodějnic, navíc Jeníčkova cukrovka následkem přežírání perníkem působí nejenom reálně ale i vtipně. Škoda, že kromě akce je příběh plný klišé včetně zlobra nepodobného Shrekovi či tradičního černobílého boje dobra (které je vždy dobré, za všech okolností) se zlem (které je prostě ďábelsky zlé). ()

vrch07256732

Úžasná kravina na druhej strane aj úžasne ujetá a zábavná. Na jedno pozretie ok, ako celok však ide o brutálnu zlátaninu všetkých možných Hollywood klišé, na nejaký zmysluplný dej zabudnite. ()

Villan

Bavilo ma to,od začiatku až do konca.Skvela akčna rozpravka so sexy hlavnou hrdinkou a skvelou výzbrojou lovcov bosoriek.Super scena s obrom záchrancom,krasna ukažka hrubej sily. ()

Panel250

Proc mi jako malemu nepredcitali takovy pekny pohadky? :-) Napadity, s tempem, chvilemi ala´Q.Tarantino (dratena sit na carodejnice, rotacak...), usmevny, s prekvapenim, peknejma babama, no proste pohadka, jak ma byt :-) ()

vilis_11

Tohle pustím dětem, až mi začnou tvrdit, že je klasické pohádky nebaví. Spousta zábavy se spádem a Mařenkou, kterou bych si dal k večeři taky. Nebo spíše po večeři. ()

metal

Jeníček a Mařenka byla moje nejoblíbenější pohádka,ale po zhlédnutí tohoto megafilmu jsem zjistil že to bude moje nejoblíbenější,,pohádka,,navěky. ()

Speedy115

Povedený film, ani mi nepřijde béčkový, na to jak pozdě jsem se na něj díval mě velice zaujal a ani chvíli jsem se nenudil. Pochvaluji práci maskérů. Neskutečně mi jen vadil scénář Petera Stormare i jeho výkon mne neokouzlil. 85% :) ()

Artess

Co si o tom má člověk myslet? Kostýmy jak kombinace Matrixu a středověku, palebnej arzenál překoná málem i Mariachiho z Desperada, polovina čarodějnic vypadá jak skřeti z Pána prstenů a Jeníček je diabetik. Občas mi to přišlo už tak absurdní, že jsem se i docela zasmál, ale jinak nápaditost scénáře taky není nějaká závratná, to už mě teda Hellboy i Van Helsing dokázali nadchnout víc. No zase další akční film, který se tváří, že vychází z pohádky. Už jen čekám, kdy takhle natočí i Hrnečku vař! ()

PsenickaR

Velmi svérázný výklad klasické pohádky o Perníkové chaloupce, který však skutečně bavil. Skvělé gore efekty, navíc ve 3D , drsný Jeníček, který trpí cukrovkou jako následek vykrmování sladkostmi, také drsná, ale mnohem více sexy Mařenka, přehrávající Peter Stormare v roli starosty, tak jak to umí snad jedině on, kupa hnusných čarodějnic, které Jeníček s Mařenkou kosí jednu za druhou, prostě opravdu dost povedených věcí. Pro mne veliké překvapení, protože jsem nečekal, že bych se tak pobavil. Stopáž hodina a půl je přesně tak ideální, takže to jsou 4 neprosto zasloužené hvězdy. ()

SamMarlowe

Je to zábavné, je to akční, je to krvavé, je to plné krve a je to béčkovité, co to je? Přece Jeníček a Mařenka dospěly a rozhodly se metalově lovit čarodějnice a podobná monstra pomocí pušek kuší a kulometů. Ano grimové si možná trošku zarotovaly, ale konec koncům i ty jejich pohádky byly dost temné. Za mně 4 hvězdy. ()

windmasterr

Niečo neskutočné ! Tento film som videl už asi 10 x a stále ma neprestal baviť. Skvelé zábery s čarodejnicami, nechýbajú vtipné momenty a ani dobré akčné bojové scény. Rozhodne by som prijal viac filmov s takouto tématikou, kde sú čarodejnice takto vymakané. ()

srotak

Co je víc než pohádka z dětství předělaná na pohádku pro dospělý. Dva hezouni proti zlým protivným holkám a spoustu hi-tech vymazleností z arzenálu za který by se nemusel stydět ani bumblebee z transformerů, za mě v topu a nezlobil bych se za pokračování. ()

Jirkacek

Snímek Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic mi tím správně jedovatým způsobem připomněl, jak se mi o pár let dříve líbila podobná podívaná Van Helsing. Tyhle středověce vypadající akční filmy s dobrou kamerou, slušným nápadem a dostatkem peněz na herce a triky, mám hodně rád. Tento film z roku 2013 mi konečně dal odpověď na otázku, proč otec zavedl vlastní děti a tam je opustil, ale ta zazněla až v závěru. Nejprve ale došlo k oné politováníhodné události, během níž děti objevili perníkovou chaloupku a upálili svou první čarodějnici. Následoval posun o třicet let, během kterých Jeníček vyrostl do podoby urostlého a mrštného chlapíka, kterého si zahrál Jeremy Renner a Mařenka zase do atraktivní ženy s rychlým během a přesnou střelbou z kuše, kterou ztvárnila Gemma Arteron. Oba se za těch pár desítek let stali slavnými lovci čarodějnic, které si najímali obyvatelé měst a vesnic, když je nějaká zarostlá ženština obtěžovala, trápila nebo dokonce unášela jejich děti, oblíbenou to jejich pochoutku. A tak se stalo i v případě jednoho středověkého města, z něhož čarodějnice unášela děti neznámo kam. Sourozenci se pustili do práce a jednu z nich odlovili ve fascinující akci, nicméně zjistili, že tento exemplář uvedené zločiny na svědomí neměl. Netrvalo dlouho a na scéně se objevila ta pravá a nejhorší čarodějnice ze všech, se kterou poté Jeníček s Mařenkou svedli několik úžasných soubojů, včetně toho závěrečného. Ten se odehrála na sabatu, na který se sjely všechny známé čarodějnice nejen z okolí a byla to tedy pekelná podívaná. Překvapilo mne, kolik fantazie bylo potřeba na vytvoření všech různorodých exemplářů, jedna vlasatice byla totiž hezčí než druhá, ale naopak. Kromě nich se mi líbila také příroda, skály a hluboké lesy, ve kterých se natáčelo a rovněž prostředí vesnice bylo fascinující. Zajímavou postavou ve filmu byl troll, sloužící čarodějnicím a který se později dal na stranu dobra a zachránil život krásné Mařence. Oceňuji vtipnou skutečnost, že Jeníček ve filmu trpěl cukrovkou v důsledku pojídání perníku. Ohromující byl i arzenál zbraní, kterými sourozenci lovili a zabíjeli své úlovky. Co se mi moc nelíbilo byly potoky krve, rozdrcené lidská těla či zvracení, ale budiž, když se tvůrci dali touto cestou. Přes kupu mrtvol jsme se dostali na konec 87 minutového filmu a bratr se sestrou se dozvěděli, co se stalo s jejich rodiči a my doma zase, proč je kdysi odvedli do lesa. Ten netradičně zpracovaný příběh mne celkem bavil a tak jsem si jej v srpnu 2020 koupil na blu-ray disku. Samozřejmě jsem se s chutí na Jeníčka a zejména na Mařenku podíval podruhé. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale z průběhu snímku jsem si toho po dvou a půl letech moc nepamatoval, takže jsem si druhé podívání náležitě užil. Brutálně pohádkový film se mi hodně líbil. stejně jako pěkná Gemma Arterton. Své investice do modré krabičky jsem vůbec nelitoval a určitě se zase někdy na toto dílo podívám. Konec pohádky, suma sumárum, Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic ode mne získávají tři čarodějnické hvězdy ***. () (méně) (více)

Rangifer

Béčkový akčňák na motivy oblíbené pohádky. Ústřední dvojka jsou drsní, o tom nelze pochybovat. Ale mě přišel motiv filmu příliš trapný. Obzvláště závěr filmu. Jednu hvězdu dávám za Gemmu Arterton. ()

Benoit

Taková nevinná, bláznivá, šílená zábava čarodějnického kalibru. Úžasné efekty, temné prostředí a masakr, který mi vůbec nevadí. Velice “krásná” pohádka pro dospělé. ()

mistr97

Zajímavé a „mírumilovné” ztvárnění klasické pohádky se překvapivě povedlo. Hlavní postavy skvěle ztvárnili Jeremy Renner a půvabná Gemma Arterton, bez nich by film zdaleka nebyl takový, jaký je. Možná by film snesl trochu více humoru, protože příliš vážně ho brát opravdu nejde. To je ale jeho výhoda, kterou měl ještě více využít. Slabší čtyři hvězdičky... ()

Nekromant

Jeníček s rotačním kulometem a Mařenka v sexy kožených kalhotech? Proč ne. Trocha magie, lásky, střílení, pálení a nezbytná dávka inzulinu, celekm slušný mix :-) ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)