poster

Treme (TV seriál)

 • USA

  Treme

Drama / Hudební

USA, 2010 - 2013, 35 h 30 min (Minutáž: 36x60 min)

Hrají:

Khandi Alexander, Rob Brown, Lucia Micarelli, Wendell Pierce, Kim Dickens, John Goodman, Melissa Leo, Steve Zahn, India Ennenga, Clarke Peters, Anwan Glover, Terence Blanchard, Elizabeth Ashley, Stephanie Honoré, Danai Gurira, Lance E. Nichols, Talia Balsam, David Morse, Tarra Riggs, Jon Seda, Ntare Guma Mbaho Mwine, Marc John Jefferies, Derek Cecil, Marco St. John, Yolonda Ross, Letoya Luckett, Victor Slezak, Mahershala Ali, Jim True-Frost, Gary Grubbs, Indigo, Elvis Costello, Ned Bellamy, Tim Reid, Louis Herthum, Mattie Liptak, Glen Warner, Candace Weber, Jerry Katz, Tracy Miller, James Ransone, Marc Menchaca, John McConnell, Levy Easterly, Ashton Leigh, Gralen Bryant Banks, Lucky Johnson, James DuMont, Phil Austin, Brittney Alger, David Joseph Martinez, Nick Gomez, Luis Da Silva Jr., Juliet Reeves, Jaren Mitchell, Christopher Matthew Cook, Dane Rhodes, Han Soto, Tevis R. Marcum, Colin Walker, Jessy Hughes, Dana Gourrier, Matthew Rauch, Michiel Huisman, Jim Klock, Hong Chau, Jay Huguley, Nelson George, Isabella Rossellini, Wilson Bethel, Valarie Pettiford, Rob Steinberg, Jon Eyez, Ron Roggé, Leticia Jimenez, Casey McMurray, Vanessa Cloke, Miles Doleac, Christopher Berry, Ritchie Montgomery, Ato Essandoh, Jackson Beals, Sam Medina, Al Roker, Don Yesso, Kelsey Scott, Dean J. West, Darien Sills-Evans, Ladson Deyne, Alynda Lee Segarra, Billy Slaughter, Jonathan Batiste, Kim Ormiston, Marc Macaulay, Deneen Tyler, Ameer Baraka, Kim Collins, Jim Gleason, Kesha Bullard, James Landry Hébert, Gregory Jbara, Sam Malone, James Carter, Regis Harrington, Carol Sutton, Robert Segari, Divine Prince Ty Emmecca, Davi Jay, Jason Kirkpatrick, Tony Molina Jr., Kenneth Kynt Bryan, Kate Adair, J.D. Evermore, Garrett Kruithof, Rodney Hebert, Lassiter Holmes, Shane Theriot, Sharon Landry, Heather Ashley Boyd, Jacquelyn Twodat Jackson, Douglas M. Griffin, John L. Armijo, Silas Cooper, Ike Jackson, Lloyd Watts, Terrance Collier, Tre Tureaud, Lara Grice, Ian Casselberry, Ivan Neville, Ken Williams, Dan Ziskie, Escalante Lundy, Edrick Browne, Sean Boyd, Yohance Myles, Jon Cleary, Bill Stinchcomb, Yul Vazquez, James Waterston, Leroy Jones, David Jensen, Elton LeBlanc, Anthony A. Kung, Paul Sanchez, Rio Hackford, Ricky Wayne, Reginal Varice, Cindy Williamson, Judd Lormand, Jaqueline Fleming, Patrick Collins, Lyle Brocato, Edwina Findley Dickerson, Vernel Bagneris, Greg Sproles, Donald Harrison Jr., Chris Thomas King, Michael Showers, Corey Glover, Renwick D. Scott II, Jannette Sepwa, Anthony Michael Frederick, Kelly Lind, Carrie Lazar, Marcus Lyle Brown, Frankie Smith, Kyle Clements, Walter Harris, Steve Earle, Adella Gautier
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sskrblik
  ****

  Po Pacifiku další hitovka z dílen HBO! Proč se mi TREME tolik líbí?! Může za to dějová linie New Orleansu a osudy obyčejných lidí, muzikantů a ghetta. V seriálu hraje skvělá jazzová, gosspelová a bluesová hudba. Nejde ji nemilovat! A muzikál to není. Jednoduše řečeno tenhle seriál má pohodovou atmosféru jako málokterý a na zpracování je znát přesná režisérská práce!(20.10.2010)

 • Toj
  *****

  Podobně jako The Wire naprosto geniální záležitost. Spoustu výborné hudby z New Orleans, která musí přirůst k srdci snad i lidem, kteří k podobným hudebním žánrům nemají příliš blízko.Jedná se o velmi inteligentní a zároveň velmi náročný seriál. Na nějaké jednoduché motivy můžete zapomenout. Rozvolněnost a celkově až nesnesitelně pomalé tempo asi není opravdu pro každého. Je to jako se ponořit na hodinu do New Orleans a stát součástí.(2.6.2011)

 • Matty
  *****

  Feel the music. Přežít den, užít si noc a doufat, že všechno dobře dopadne. Jak poznamená jedna z postav, pracovní morálka v New Orleansu za moc nestojí, čemuž odpovídá i pozvolné tempo vyprávění. Trochu dramatu, trochu klábosení, hodně hudby. Treme je ještě méně akční než The Wire stejného autora. Oba seriály spojuje maximální důraz na postavy a pozornost věnována sociální síti, jež je spojuje. Nic se neděje z ničeho a za ničím zároveň není cítit scénáristický konstrukt, dramatický oblouk nebo jak to chcete nazývat. Když se něco má stát, stane se to: shit happens. Odmítnutí tradičních vyprávěcích prostředků (nediegetická hudba, uzavřené mikropříběhy, cliffhanger) neznamená, že je Treme seriál chladný a že nedokáže vtáhnout. Dokáže, pouze k tomu potřebuje více času. K poznání a pochopení postav. Pak už stačí jen náznak, podaný formálně stejně neokázale jako všechny ostatní, aby vám došlo a aby vás to sebralo. Závěrečná epizoda, kdy se cyklické vyprávění chytrým užitím jediné delší retrospektivy (díky které není vyznění tak beznadějné: prázdné x živé ulice) uzavírá a kdy jsem byl regulérně dojat, je toho důkazem. Co může být lepší referencí pro seriál, než divákova neochota opustit s poslední epizodou jeho hrdiny? Druhá série: Simon se stále nezaprodal. Drama vytváří tak, že nepůsobí vykonstruovaně. Postavy netýrá, ani je nenutí říkat bezobsažné věty typu "miluji tě". Akorát začíná lehce vykrádat The Wire (některé situace i záběry, což je ale věc režisérů), kriminalitu v ulicích New Orleans však využívá mnohem střídměji (a o to působivěji) než tamější hudbu, a pokušení začít psát další detektivní seriál zatím odolal. Během druhé série také vyniklo, jak výraznou postavu hrál Goodman. Možná ke škodě věci, protože kdo za něj bude hledat mezi novými i starými postavami náhradu, zřejmě si na své nepřijde. Téhle vyrovnanosti, kdy nikdo a nic zbytečně nevyčnívá, si však na Simonově práci cením nejvíc. Třetí série: Zůstává jazzové tempo, převrácení žánrových konvencí (do prázdna vyznívající detektivní pátrání, deziluzivní cesta za americkým snem, soudní drama bez rozsudku), neochota sahat po ozkoušených dramatických zkratkách a hledat pro hrdiny ta nejsnazší řešení. Čím dál naléhavěji se ale nabízí otázka, kdy se věrnost metodě mění v tvůrčí stagnaci? Na jednu stranu by to už vážně chtělo výraznější oživení, ale zároveň právě ta konstantní neuspěchanost, nepředvídatelnost a nenucenost obohacuje všechny Simonovy počiny o mimořádný kus pravdy. V podstatě jde hlavně o výsledek toho, že se zde na postavy myslí přinejmenším stejně tolik jako na diváka, jehož požitku není vše bezmyšlenkovitě podřizováno. Málokdo si v televizi, natož ve filmu troufne učinit podobný krok. 90%(10.7.2011)

 • Shedom
  *****

  Treme vo mne vyvolalo úplne nový a zatiaľ nepoznaný pocit pri sledovaní - a to pocit viny. Seriózne som mala pocit viny za to že pozerám takúto takmer dokonalosť o ktorej drvivá väčšina populácie v našich končinách nemá páru a ani sa o niečom takom za celý život nedozvie. Fanúšikov Wire poteší prítomnosť viacerých známych ksichtov ( Bunk Moreland, Lester Freamon, Prez, Walon ), ale treba sa pripraviť na ešte pomalšie odsýpanie deja. Po pár častiach som to takmer vzdala a to si myslím, že som vcelku trpezlivý divák. Takže ak niekoho nezaujme, vcelku to pochopím. Kto vytrvá, dočká sa odmeny v podobe úžasnej poslednej epizódy prvej série a samotného záveru /"second line"/. Obľúbené postavy: LaDonna, Janette Desautel, Davis McAlary, Toni Bernette.(2.5.2014)

 • H34D
  *****

  David Simon opět napsal jeden z nejlepších seriálů všech dob! Po několika prvních dílech bych sice nečekal, že něco takového napíšu, ale je to tak. Treme se rozjíždí docela pomalu, buduje atmosféru pozvolna a nikam nespěchá ani při vykreslování charakterů. Výsledek je však o to monumentálnější a přitom vlastně úplně "normální". Treme je místečko plné talentovaných pouličních muzikantů, přičmoudlých zlodejíčků, zkorumpovaných policajtů, ale i několika spravedlivých lidí se srdcem na pravém místě. Prostý lid a hudba v ulicích tvoří Treme a tím myslím jak město, tak seriál. Žádná jiná show zatím nedokázala tak komplexně a přesvědčivě vykreslit život celého města a především jeho kulturu (pozn. beru to tak, že The Wire není fixováno pouze na Baltimore). Zhlédnout Treme je skoro jako být v New Orleans osobně - jeden díl je jako hodinový zájezd do ulic Treme. Naprosto skvělé jsou také postavy, jsou nesmírně zajímavé, ale přitom stoprocentně lidské a přirozené. Každá má svou životní cestu, po které je radost ji skrz obrazovku doprovázet. Řekl bych, že z hlavní devítky je zhruba šest postav lepších než většina lídrů v jiných seriálech a to je co říct! 9/10(21.8.2014)

 • - Název seriálu Treme, nabitého muzikantskou energií i vůlí po zdolávání neštěstí, odkazuje na jednu z nejstarších čtvrtí New Orleans, která je důležitým centrem afro-americké a kreolské kultury. [Zdroj: HBO] (Bart)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace