Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

oLí

Já jsem v pohodě zkousl i první Twilight ( další jsem dosud neviděl ) a tohle je trochu podobnej styl, což jsem čekal. Líbilo se mi dost věcí - romantická vesnička a prostředí bylo něco pro mé oko, vyprávění vyloženě nenudilo, hudba mi seděla, Amanda není vůbec škaredá ropucha no a ty pitomosti kolem jsem prostě bez nadýmání a prdů strávil, ale nevěděl bych, komu tohle vlastně doporučit. Průměr jak vyšitej a horrorové zpracování bych uvítal rozhodně více. 5.5/10 ()

MonaSax

Musím říct, že mě tahle teen horror zaléžitost, docela i bavil. Hodně se mi líbilo prostředí, kde byl zasazený děj, i když nechápu jak mohl v tom sněhu, chodit jen tak nalehko. Garyho Oldmana jsem skoro nepoznala. Hudba byla podle mně perfektní a sedla tam, Kdo byl nakonce vklodlakem, bylo i trochu překvapení. Zajímá, co dalšího má Hardwicková v plánu. ()

Morholt

A ono to zase nebylo tak hrozný. Atmosférou to mělo asi nejblíž k Van Helsingovi či Bratrům Grimmům - prostě taková barevná ponurost. Co se názvu týče, tak ten je tak trošku mimo mísu, ačkoliv tu najdeme pár motivů, který se v pohádce objevily, nicméně je to o tom, že vlkodlak žere vesničani a celou dobu se řeší, kdo to je a jak ho sundat. Herecky to taky ušlo a podle očekávání dominoval Gary Oldman v roli fanatickýho vlokodlakobijce. Nevim, ale myslim si, že je tady velká hromada šuntů s vyššim hodnocenim a zrovna Karkule si takhle nízký čísla nezaslouží. 65% ()

Shaqualyck

Emaři si lížou rány, zatímco si všichni ostatní dokolečka opakují, že kdyby se v tom filmu obzáběr tak okatě "nestmívalo", mohla to být docela zajímavá, nejedním tajemstvím obestřená detektivka... Smůla, třeba příště. Jinak bylo fajn vidět, že Gary Oldman pořád ještě svede zahrát cokoliv a má oblíbená Virginia Madsen hrát taky ještě nezapomněla, ale to je tak všechno. P.S.: někdo by měl Catherine Hardwicke jemně naznačit, že ta dlouhatánská rudá kapuce na sněhu je sice vizuálně velice vděčný a cool nápad, nicméně není úplně potřeba to divákovi cpát do zorného pole desekrát za minutu. A ještě něco: bez ohledu na stylizaci či uměleckou licenci, vesnický dřevorubec/kovář v koženém oblečku, s gelem a make-upem - to už je skutečně pěkných pár metrů takříkajíc "přes čáru". 2 a půl, ať nežeru :-) ()

Kamca_

Sympatické herecké obsazení a přijemná hudba, ale jinak od toho víc nečekejte. Dějově je to hodně nedomyšlené. Ale i tak se mi na tento film docela dobře koukalo. Psané žánry tady u Červené Karkluky nejsou tak úplně přesné. Chybí tam romantika. Myslím, že jí tam bylo docela dost. 55%. ()

RelaxMan

Mám rád příběh Červené Karkulky, mám rád sérii Twilight, mám rád herce Amandu Seyfried a Garyho Oldmana, ale na této verzi Karkulky není nic, proč bych jí měl mít rád. Původně jsem chtěl dát odpad, protože jsem se u toho neskutečně nudil. S klasickou Karkulkou to mělo jen velmi málo společného, po stránce triků a vůbec celá dekorace, tak to bylo na hodně amaterské úrovni. Čekal jsem, že to aspoň zachrání soundtrack, ale to se také nestalo. Dávám tedy jednu hvězdu a to za Garyho Oldmana, který drží film trošku na vodou. Díky němu jsem také film i dokoukal. ()

GeusX

Taková fantasblbinka, která si však udržuje určitou dávku napětí a všichni diváci detektivek mohou dle naznačených indicií dedukovat, kdo že je ten syčák, co jim zužuje tu milou vesnici. Už jsem se bál, že snad s tou známou Červenou Karkulkou to nebude mít prakticky nic společného, ale naštěstí jsem se dočkal slavných ask&questions: "Babičko, proč máš..." ...což mi ale přišlo do děje samoúčelně naroubované až to bylo hloupě vtipné. 50% ()

Tommassi3

"Všichni máme svá tajemství.." I Catherine Hardwicke jedno malé skrývala, totiž že není zrovna nejlepší režisérka.. A Červená Karkulka, která rozhodně platí spíš za variaci twillightového leitmotivu než za variaci známé pohádkové látky, nakonec není vůbec ničím jiným než nefunkčně atmosférickou, jak říkáme my erudovaní kritikové, nablejskanou sračkou, která navíc dík znovu dost tragické Amandě Seyfried silně aspiruje na zcela jiné žánrové vymezení coby teenagerské softporno.. ()

Martinibaby

Po stránce vizuální a celkově technické bylo ve filmu spousta světlých, ba přímo zářících chvilek. Ale co se příběhu a v některých případech i herectví týče, prostě jsem se nemohla zbavit pocitu, že film vykrádá kdeco. Příběh poměrně snadno předvídatelný, v hercích mi zase probleskávali všichni Jacobové, Belly a Edwardové světa.. Zkrátka jednou a dost, nijak mě to nenadchlo. ()

Litsarch

Zajímavé provedení klasické pohádky. Co vyroste z malé holčičky, která chladnokrevně zabije králíčka ušáčka? Červená karkulka. I když, kdyby neměla ten červený kabátec, tak nikdo moc neví že film je o ní a považuje ho asi za další adaptaci o vlkodlakovi. Což je podle mě velká škoda. Trochu mě zklamali některé, až trapnější, scény a dialogy, které film sráželi a bohužel, i při krátké stopáži mě film místy trochu nudil a raději jsem si promazal spamy v mailu a z filmu slyšel jen zvuk. Na druhou stranu se mi velice líbilo prostředí filmu, které mi krásně připomenulo prostředí hry Skyrim. Vesnice byla také hezká, i když pochybuji, že v jejich době měli na vesnicích skleněná okna, ale co. Chaloupka babičky díky tomu vypadala moc hezky. :) Dost jsem ocenil dobré použití otázek "Babičko, proč máš tak velké oči/uši/zuby?". Skvěle zakomponované do příběhu. Bohužel, celkově to u mě na více než *** nemá. Škoda, čekal jsem od toho trochu více. ()

MoiJe

Mnoho uzivatelov popisujucich zapory filmu ma pravdu. No a co! Na rozdiel od mnohych filmov z poslednej doby som ani chvilu nebola v pokuseni nastavit rychlejsie prehravanie. Jasne, cumia si tretinu filmu do oci... ale ten cerveny plast je krasne cerveny. :) A uzila som si aj tajemna, spoilery som necitala a kedze o karkulke (cervenej ciapocke) je tak mozno zaver filmu, nechala som sa dokonca na chvilu postavami zmiast, zabudla na karkulku i logiku a zvazovala viacero moznosti. Nic som necakala, niecoho sa mi dostalo, ja som momentalne spokojna. ()

Terva

Krásné úvodní titulky, nádherná krajina a zároveň i hezká práce kamery (Mandy Walker). Když je takto povedený začátek, začne divák tušit, že by to mohlo být i dobré. CITÁT - Vím, že slušné dívky nemají lovit králíky nebo chodit sami do lesa, ale............. Chcete si zalovit? Chytit třeba vlka? Respektive vlkodlaka? Ano, co jiného by mohl být vlk v lidové pohádce O Karkulce, když ne vlkodlak. Tak jdeme..... Pojďme sledovat osudný lov na vlkodlaka a příběh dívky zvané Varholka, tedy Karkulka, pardón Valerie. CITÁT - Jé, ty jsou krásné........ Karkulka právě dostala krásné šaty, které z ní udělaly Červenou. Červená Karkulka prošla za ta desetiletí velkou změnou, z hororově působícího příběhu se stala pohádka pro nejmenší. A všichni to tak nějak berou. Ale co když se pod rouškou červeného pláštíku opravdu vybere jen to hardcore? Myslím si, že teprve dnešní doba dospěla k tomu, že se z pohádky opět stává legenda v celém svém hávu. Proto jsem spokojen s tím, že se nenažraný vlk opět proměnil do své původní vlkodlačí minulosti, což dává taky smysl tomu, že všechny sežral. Že jsou živi i po vyvrhnutí je už zase jiná legenda. Legenda o zombies. Ale to jsem trochu odbočil od tohoto filmu. CITÁT - Váš vlkodlak je stále živ........ Je to člověk, žijící s vámi ve vaší vesnici a může to být kdokoliv (tady už to hraničí z pálením čarodějnic) Psychologie začne působit. CITÁT - Nejraději bych tě snědl........ To je příběh dle mého gusta. Náznaky lesbismu (v dobrém slova smyslu), láska, sex, krev, napětí, mystika, úžasná hudba, vynikající kamera atd. Má to nějakou tu vadičku na kráse. Hlavní aktéři jsou na můj vkus až moc čistí, upravení a nalíčení - to se dá však v dnešní době přehlédnout. Triková stránka taky nenabídne nic závratného (což, jak tak přemýšlím, není možná ani tak zápor) a škoda, že část příběhu se odehrává ve tmě. CITÁT - Je to jen škrábnutí....vlk ji nekousl......... A tak vesničané z vesničky Dagonhorn bojují proti stvůře, která možná přežila staletí. Jo a abych nezapomněl, film obsahuje i ten legendární dialog mezi Karkulkou a babičkou. DIALOG: VALERIE - Babičko, proč máš tak velké oči? BABIČKA - To abych tě lépe viděla. VALERIE - Babičko, proč máš tak velké uši? BABIČKA - To abych tě lépe slyšela. VALERIE - A babičko? Proč máš tak velké zuby? BABIČKA - však víte.......... Film odhaluje pravdu o obsahu Karkulčina košíčku. Ano, taky se to v některých kruzích dá nazvat jídlem. Tady ne. CITÁT - Jdu za babičkou........ ()

Dale

Vlkolaci, romantika... čo viac by si mohol dnešný teenager od filmu priať? Žiaľ, pre všetkých ostatných divákov je táto nudná zlátanina s neskutočne debilným dejom len strata času. ()

moviesfan

Asi jsem čekal víc napínavosti a určitého nadhledu, ale nějak to vůbec nepřišlo. Film i přes několik málo světlých momentů nedokáže vystoupit z průměru. Ovšem pohled na červený plášť v kontrastu se sněhem je výborný. ()

JohnCZ

Vůbec to nebylo špatné a srovnání s přesládlým Twilight mi přijde mimo mísu. Tohle pojetí klasického příběhu o Červené Karkulce je temné, kruté a nelítostné. Pravda, té romantiky mohlo být trochu méně a tvůrci měli ještě trochu přitlačit na atmosféru. Nicméně kulisy městečka a celá technická stránka byla bravurní. Jen to chování postav mi přišlo zvláštní, zejména na konci. Velmi mě potěšila přítomnost Micheala Shankse. Slabší 4*. ()

corpsy

TWILIGHT priamo ovplyvnil celú filmovú tvorbu pre násťročných. A ovplyvnil ju viac negatívne ako pozitívne. Jedným z tých jednoznačných dôkazov, je práve ČERVENÁ ČIAPOČKA. Takáto atmosféra, takýto prístup proste rozprávkovej klasike nesedia. Nečakám, že každý prepis bude pre tých najmenších, ale že bude pripomínať emo slaďák, tak to rozhodne nie. ()

Hoyt

Neskutečně krásná pohádková stylizace a správně mysteriózně intimní atmosféru bohužel ohromně sráží do kolen všechno co se týče dějové stránky filmu, jak dialogy, zvraty tak špatně vyprávěný příběh. Amanda Seyfried byla do hlavní role obsazená dobře ale ostatní středověcí metrosexuálové mě opravdu moc vadili. Osobní zklamaní a velký smutek z nevyužitého potenciálu. Trošku lepší 2*. ()

curunir

,,JE SILNÝ." ,,BOH JE SILNEJŠÍ." __ Iste, klenot pre fajnšmekrov vyzerá inak, no čakal som niečo omnoho horšie. Hlavne neviem, komu je poriadne film určený. Podobnosť, nielen vďaka pekným tváram, je vraj (v mne nevidenom) Twilight-e, nezdá sa mi však, že by ho dnešný teen brali rovnako ikonicky a zo staršej generácie budú na ,,Čiapočku" zvedaví akurát tak fanúšikovia žánru. Vlastne akého žánru? Mŕtvych je tu síce primerane, gejzíry krvi však z obrazovky nestriekajú, napätie budované tradične cez subjektívnu kameru by bolo pôsobivejšie jedine cez invenčnejší prístup, ale inovatívnosť tu nehrozí. Okrem toho hudba, ktorá akoby si sem-tam požičala pár nôt z Morriconeho ,,The Thing" je väčšinou úplne strašná a atmosféru nijako neprifarbuje. Dobrá je vizuálna stránka, i keď obmedzený rozpočet je badateľný. Taktiež nezavrhujem ani neustále falošné indície, vďaka čomu je zistenie, kto je skutočným vlkodlakom ešte pred jeho finálnym odhalením naozaj ťažkým orieškom. Bohužiaľ aj tu sa nájdu silné diery v logike, nehovoriac napr. o úplne zbytočnom prológu z detstva. V náznaku akoby tvorcovia ukázali úplne iný príbeh, mystickú love story medzi ,,Čiapočkou" a vlkodlakom, pričom len jej obeta môže dedinu vykúpiť. Ak by si scenár viacej zameral na dejovo podobnú líniu, mohla vzniknúť zaujímavá a neošúchaná fantasy. Takto u mňa zatiaľ víťazí námetovo podobné, do kvality o málo lepšie Jordanovo ,,Spoločenstvo vlkov". (2539. hodnotenie, 292. komentár k filmu) ()

ConanVJ

Docela zajímavé pojetí klasické pohádky O červené Karkulce. Nyní už to neni pohádka pro děti, ale pěknej fantasy horůrek v pěkně vytvořené vesnici. Počítačovej vlk se mi líbil, Karkulka taky. Gary Oldman jako lovec vlkodlaků je nemilosrdný a uvěřitelný. Jen postava Petra mi přišla taková nemastná neslaná. Hudba zajímavá, jen mi nesedla ta píseň při oslavě. Až do konce jsem netušil, kdo nakonec vlkodlak bude. Za mě 75% :) Viděno v CZ: Hlasy sedí hercům skvěle, takže pro mě povedený dubing. :) ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?