83. Annual Academy Awards (TV pořad)

The 83rd Annual Academy Awards

Publicistický

USA, 2011, 180 min

Účinkují:

James Franco, Anne Hathaway, Oprah Winfrey, Jeff Bridges, Sandra Bullock, Marisa Tomei, Halle Berry, Alan Menken, Randy Newman, Robert Downey Jr., Nicole Kidman, Tom Hanks, Hugh Jackman, Zachary Levi, Mandy Moore, Jude Law, Annette Bening, Céline Dion, Hailee Steinfeld, Natalie Portman, Jennifer Lawrence, Colin Firth, Jesse Eisenberg, Steven Spielberg, Mark Wahlberg, Reese Witherspoon, Jennifer Hudson, John Hawkes, Javier Bardem, Michelle Williams, Christian Bale, Jeremy Renner, Mark Ruffalo, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter, Melissa Leo, Amy Adams, Jacki Weaver, Ethan Coen, Joel Coen, David Fincher, Darren Aronofsky, Christopher Nolan, David O. Russell, Kirk Douglas, Russell Brand, Helen Mirren, Billy Crystal, Scarlett Johansson, Justin Timberlake, Matthew McConaughey, Trent Reznor, Susanne Bier, Kathryn Bigelow, Francis Ford Coppola, Gwyneth Paltrow, Hilary Swank, Tim Burton, Busy Philipps, Mallika Sherawat, Maria Menounos, Cate Blanchett, Shaun Tan, Andrew Ruhemann, Atticus Ross, Robert Stromberg, Shannon Kingston, Florence Welch, Sally Menke, Mikael Persbrandt, Colleen Atwood, Dave Elsey, Emile Sherman, Paul J. Franklin, Audrey Marrs, Adam Davenport, Tony Curtis (a.z.), Dennis Hopper (a.z.), Leslie Nielsen (a.z.), Pete Postlethwaite (a.z.), Anne Francis (a.z.), Susannah York (a.z.), Lena Horne (a.z.), Robert Culp (a.z.), Gloria Stuart (a.z.), Blake Edwards (a.z.), Jill Clayburgh (a.z.), Patricia Neal (a.z.), Dede Allen (a.z.), Kevin McCarthy (a.z.), Lynn Redgrave (a.z.), Irvin Kershner (a.z.), Claude Chabrol (a.z.), Sally Menke (a.z.), Lionel Jeffries (a.z.), Peter Yates (a.z.), Dino de Laurentiis (a.z.), Arthur Penn (a.z.), John Barry (a.z.), Mario Monicelli (a.z.), Tom Mankiewicz (a.z.), Ronald Neame (a.z.), William A. Fraker (a.z.), Alan Hume (a.z.), George Hickenlooper (a.z.), David L. Wolper (a.z.), Theoni V. Aldredge (a.z.), Robert F. Boyle (a.z.), Joseph Strick (a.z.), Irving Ravetch (a.z.), Elliott Kastner (a.z.), Pierre Guffroy (a.z.)

Bruce Cohen

Tohle bylo první předávání Oscarů, které jsem viděl celé v přímém přenose, takže nemůžu moc porovnávat. Těžko to hodnotit nějak hvězdičkama, ale koukám, že ve srovnání s předchozími Oscary, je toto hodnoceno hůře. No, možná se není čemu divit, Franco byl tak trochu mimo, vypadal jako kdyby byl stále zaklíněn pod balvanem. Moje špatná znalost angličtiny a časné ranní hodiny, kdy předávání probíhalo, způsobily, že jsem ty řeči kolem moc nevnímal. Samozřejmě mě hlavně zajímalo, kdo dostane Oscary. Téměř vše dopadlo (bohužel) podle předpokladů. Jsem rád, že si Oscara odnesla Natalie Portman, která si ho zasloužila jako málokdo. Hodně filmů včetně toho nejlepšího jsem doposud neviděl, takže nemůžu moc hodnotit. Nejvíce mě naštvala asi hudba, která měla podle mě skončit v jiných rukou. Co mě ještě dost vadilo bylo to, že 40% času běžely reklamy. Hrůza. Kam se hrabou naše komerční televizní stanice. Ještě bych chtěl poděkovat uživateli Marty10, který poradil, na jakém programu můžu přenos sledovat. Thanks.(10.3.2011)

Moje první zhlédnuté předávání Oscarů a nemůžu říct, že bych se vysloveně nudil - spíš jsem čekal jiný typ trapné americké show a jsem rád, že se mi dostalo něčeho celkem snesitelného. Z předchozích mnoha předávání jsem ale viděl některá videa a vím, že Oscaři dokáží být i velmi vtipní, čehož jsme se letos bohužel nedočkali. Těšil jsem se na Franca, ale jediné, co předvedl, byl jeho zamračený pohled (sexy?) a mlčení. A celá ta šaráda ohledně twitteru byla neskutečně trapná, škoda.. ale rád si příští rok spravím chuť.(3.3.2011)

Už potřetí v řadě jsem vstával o půl druhé ráno, abych se mohl dívat na Oscary. A už potřetí nelituji. James Franco a Anne Hathaway si jako pár sedli a byli i vtipní (hned první scénka, kde parodují všechny nominované filmy, mě dostala) a i když po čase trošku ztratili dech, stejně si myslím, že svou práci zvládli skvěle. Jinak důvodů, proč tenhle ročník hodnotím tak vysoko, je více - za a) jsem o pár korun bohatší, protože jsem si poprvé na výsledky vsadil, za b) s držiteli Oscarů jsem spokojen (i když, kdyby opravdu existoval Bůh, tak by Zimmer neodešel s prázdnou) a za c) ty tři hodiny mi utekly jako voda. Ano, možná je pravda, že objektivně tohle byl "nejhorší" ceremoniál z těch tří mnou viděných, ale byl bych sám proti sobě, kdybych zde nedal alespoň 90 %. Prostě Oscar je pro mě gala večer, kde se setkají celebrity, které mám rád, a baví se. Tak proč se nebavit s nimi? P. S. A někteří hodnotící patrně zapomněli na ty skvělé fórky jako - Justin Timberlake je Banksy, babča Jamese Franca konečně viděla "Markyho Marka Wahlberga", matka Anne říká, aby se narovnala, že je zde i Spielberg, projev Kirka Douglase a mnoho dalších skvělých výstupů.(28.2.2011)

• phoebess

Začátek vypadal slibně - Franco a Hathaway v Inception, později ale tahle dvojice ukázala, že oscarový večer pro ně opravdu není. Oscara za nejvtipnější proslov před udělením ceny by měl dostat Mr. Kirk Douglas a jeho "You know" nebo "Hugh Jackman is laughing. I don't know why everybody in Australia thinks I'm funny. Colin Firth is not laughing. He's British". To by bylo asi tak vše, co bych vyzdvihla - samozřejmě kromě děkovné řeči krále Colina Firtha! Mellisu Leo a "muzikální sestřih filmů a jejich písní" (či co to bylo) nebudu radši ani komentovat.(28.2.2011)

Srovnávám s loňskem, jiné předávání neviděl jsem. Celkově horší a nudnější oproti loňsku. Franco s Hathawayovou jsou největší omyl letošního ročníku. Prvně jmenovaný tam jen stál a přihlouple se usmíval, Anne se taky moc nepředvedla (ale to jde asi na vrub scénáristům). Oproti Baldwinovi s Martinem z loňska dost velký pokles, vtipných momentů pomálu (pár koláží z nominovaných filmů). Nechápu třeba, proč už animované postavičky neměly svůj proslov před vyhlášením animované kategorie. Nejlepším momentem večera tak byla (hláškujícího Baldachýna nepočítám) závěrečná koláž podbarvená "královou řečí".(28.2.2011)

• - Šou si v Amerike pozrelo len 37, 6 milióna divákov, čo je o 3,7 milióna menej ako rok predtým. (Hystory)

• - Anne Hathaway a James Franco boli najmladšou hostiteľskou dvojicou v histórii Oscarov. (Hystory)

• - Anne Hathaway sa v priebehu noci osemkrát prezliekla, z toho počas živého vstupu 6x. (Hystory)