Poněkud slabší ročník, co se týče televizní show. Od Franca a Hathaway sem čekal mnohem víc. Nemastná, neslaná dvojice vždy přikráčela a řekla "Nyní přijde ten a ten a uvede tu a tu kategorii" a to bylo vše. Scénky a monology, které pronášely hvězdy téměř před každou kategorií byly absolutně vytrženy z kontextu a skoro pořád sem si myslel, "proč to tak cpou, vždyť to stím vůbec nesouvisí". Co se však týče udělených cen, tak sem nad míru spokojen. Kromě absence Inception v kategorii střih a Nolana v režii, což považuji za největší ignoranci a definitivní důkaz o senilnosti 95% akademie.(28.2.2011)

Bylo letošní předávání zlatých plešounů nudné? Vůbec! Spíše konzervativní a seriózní, s inteligentním humorem, který ovšem není vulgární a jednoduchý. Respekt k tradici hollywoodu jako místa, kde sny a příběhy ožívají a přinášejí zábavu a emoce milionem lidí. Úcta k tvůrcům a účinkujícím je na místě. James Franco a Anne Hathaway si opravdu sedli a jejich účinkování bylo zábavné, trefné a pohotové. Ohledně výsledků je možno diskutovat, nicméně vyhrát může vždy jen jeden a letos zřejmě po právu opanovala Oscary Králova řeč!(28.2.2011)

• phoebess

Začátek vypadal slibně - Franco a Hathaway v Inception, později ale tahle dvojice ukázala, že oscarový večer pro ně opravdu není. Oscara za nejvtipnější proslov před udělením ceny by měl dostat Mr. Kirk Douglas a jeho "You know" nebo "Hugh Jackman is laughing. I don't know why everybody in Australia thinks I'm funny. Colin Firth is not laughing. He's British". To by bylo asi tak vše, co bych vyzdvihla - samozřejmě kromě děkovné řeči krále Colina Firtha! Mellisu Leo a "muzikální sestřih filmů a jejich písní" (či co to bylo) nebudu radši ani komentovat.(28.2.2011)

Franco po mozkové obrně a Hathaway většinou na speedu, takže moderátoři letos nic moc. Trn z paty tahali Billy Crystal se starým Douglasem a třeba Downey Jr. s Lawem také nepřišli s prázdnou. Líbí se mi energické děkovačky Christiana Balea, ten chlap má vyřídilku jako v málokterém jeho filmu. A měl by pomalu nabírat muskulaturu pro dalšího Batmana, protože kdyby se v téhle kondici promenoval před Killer Crocem, může Alfréd rovnou objednat rakev. Taky mě sejří, že akademici zazdili Scorseseho Prokletý ostrov, mého favorita na ocenění zlatou soškou za film roku. Jinak se žádné překvapení nekonalo a nakonec to celé bylo takové nemastné neslané. Rozhodně nejlepší byl úvodní sestřih nominovaných snímků, doplněných o postavy moderátorů slavnostního večera, to jsem se od srdce zasmál. A těm, co nadávají na nekonečné reklamy, doporučuji mou taktiku - přes den neposlouchat rádio, nečíst noviny a internety, odpoledne si stáhnout ceremoniál v HD, osekaný o reklamy a máte krásný, ničím nerušený večer s předáváním Oscarů, skoro jako v přímém přenosu :)(2.3.2011)

Tak mám z tohohle ročníku velmi smíšené pocity. Ceny dopadly tak jak dopadly (podle očekávání, můj favorit, snímek Králova řeč, odešel jako víěz, v hereckých kategoriích bylo též předem jisto), jenom na Děcka jsou v pohodě se cestou tak nějak zapomnělo, což mě trochu zamrzelo. Co se ale celého ceremoniálu týče, bylo to neslané, nemastné. Scéna byla dechberoucí, sestřihy filmů vtipné a vpomínky na Boba Hopea a minulé vítěze, legendární snímky i herce, byly pěkné. Ale Anne s Jamesem to neladilo ani trochu. Zatímco Anne zářila, zpívala, smála se a pomrkávala na diváka co to šlo, Franco nasadil na začátku večera laid-back úsměv a do konce noci ho z tváře nedokázal sundat. Chvílemi vypadal až trochu zhuleně, jako by ho celý večer dění v sále zcela míjelo. Byl-li to záměr, vystavět večer na kontrastu praštěná holka vs. inteligent nad věcí (jak už naznačovala proma na celou show), pak bych autory tohoto nápadu vzala ovladačem přes hlavu a Anne s Francem se omlouvám. Jestli jde ovšem o Francův přirozený naturel, tak se ptám, koho proboha napadlo mu tuhle roli svěřit? Je to škoda, nechat to na Anne samotné nebo jí na pódium aspoň přihrát Wolverinea, mohlo být všechno úplně jinak. (Viděla jsem originální verzi, naštěstí...)(1.3.2011)

• - Anne Hathaway a James Franco boli najmladšou hostiteľskou dvojicou v histórii Oscarov. (Hystory)

• - Anne Hathaway sa v priebehu noci osemkrát prezliekla, z toho počas živého vstupu 6x. (Hystory)

• - Šou si v Amerike pozrelo len 37, 6 milióna divákov, čo je o 3,7 milióna menej ako rok predtým. (Hystory)