I když je to teprve třetí předávání Oscarů, které jsem měl možnost shlédnout celé, tak oproti 81 a 82 ročníku mi přišlo velmi slabé, pokud teda moderátory musí zachraňovat 90letý Kirk Douglas, tak opravdu není něco v pořádku. James Franco svým twitterováním a převlékáním do dámských šatů rozhodně nezazářil, spíš naopak. Ale alespoň s výsledky jsem byl až na pár vyjímek spokojen :-).(21.3.2011)

Neumím Oscary prožívat a od toho se odvíjí moje hodnocení. Tím chci říct, že je mně úplně jedno kdo vyhraje nebo nevyhraje. Oskarové filmy jsou stejně většinou nuda a z letošní nabídky mně zatím žádný film nezaujal. Moderátorská dvojice Franco/Hathaway byla v pohodě stejně jako celý slavnostní ceremoniál nabitý celebritami. Scarlett Johansson a Gwyneth Paltrow oslnily nejvíce.(1.3.2011)

Ano, je to tak. 83. Oscaři byli propadem. Rozhodně oproti předchozím dvěma ročníkům. Moderátorská dvojka Hathaway a Franco naprosto zklamala. Ta něžnější část dvojice chorobně překypovala entusiasmem a ta drsnější jej zase naprosto postrádala. Takže pohled na třeštící Anne a tupě a znuděně postávajícího Jamese byl docela tristní. Naštěstí to zachraňoval Kirk Douglas a docela povedené sestřihy a koláže. No a také samozřejmě ceny, které byly více či méně uděleny, dle mé spokojenosti. Těším se na další ročník. (Oscarová noc 2011)(3.3.2011)

Spíše zábavné, než vážné. Nicméně americký humor je mi takhle mnohem milejší, než když se pokouší naši moderátoři o vtipnost na předávání Slavíků, Andělů, Miss ČR apod. Jsme prostě suchaři. V tomhle je mi americký národ velmi sympatický, že se nebojí vstát a tleskat, že se nestydí zasmát se z plného hrdla. Jojo, máme se stále co učit... Anne Hathaway byla kupodivu dobrou volbou a dokázala, že je i vynikající zpěvačkou. Ale tomu se já ani nedivím. James Franco byl docela suchej, Anča to za něj celou dobu táhla. Ale není se čemu divit, tak trochu doufal, že ta zlatá soška zacinká, takže nervozita určitě fungovala a soška nakonec bohužel nezacinkala. Tak snad jindy Franco ;-) ..........(pozn. stejně jako uživatel N.Strauber se nemůžu smířit s Oskarem za chabou hudbu v Social Network a za podprůměrný vedlejší herecký výkon Melissy Leo ve Fighterovi)(1.3.2011)

Ceny Oscar mě nijak zvlášť neberou, myslím, že je spousta objektivnějších cen, ať už diváckých či porotcovských cen na filmových festivalech. Ale chápu, že pro filmové tvůrce je to důležitá událost, protože ohodnotí i kategorie, které obyčejný divák u filmu téměř nevnímá. Když mám chuť a možnost, tak se na předávání podívám, většinou zpětně, viděla jsme všehovšudy pět ceremonií, z toho už si ani nepamatuji, kdo co dostal a ani kdo je moderoval, natož kolikáté výroční ceny to byly (je to už nějaký pátek). Letos mi přišly vizuálně skvělé, moc se mi líbilo doplňující promítání na půlkruhové plátno a i na okolní oblouky, přesto to nestačilo k tomu, abych se bavila. Anne byla dobrá, živá, trochu roztěkaná, ale pořád lepší, než koukat na neskutečně opruzeného Franca s jedním výrazem a asi dvěma pohyby.(3.3.2011)

• - Anne Hathaway a James Franco boli najmladšou hostiteľskou dvojicou v histórii Oscarov. (Hystory)

• - Šou si v Amerike pozrelo len 37, 6 milióna divákov, čo je o 3,7 milióna menej ako rok predtým. (Hystory)

• - Anne Hathaway sa v priebehu noci osemkrát prezliekla, z toho počas živého vstupu 6x. (Hystory)