83. Annual Academy Awards

Rozhovor 17
Publicistický
USA, 2011, 180 min

Účinkují:

James Franco, Anne Hathaway, Oprah Winfrey, Jeff Bridges, Sandra Bullock, Marisa Tomei, Halle Berry, Alan Menken, Randy Newman, Robert Downey Jr. (více)

83. ročník udílení prestižních cen Americké filmové akademie za rok 2010 proběhne v Hollywoodu 27. února 2011. Diváci HBO mohou sledovat přímý přenos v pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno a ten samý den ve 21 hodin bude uveden devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera.  Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po třiaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2010. Tím okamžikem bude pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiální text distributora)

Rozhovor 17

Petfruf

Ceny Oscar mě nijak zvlášť neberou, myslím, že je spousta objektivnějších cen, ať už diváckých či porotcovských cen na filmových festivalech. Ale chápu, že pro filmové tvůrce je to důležitá událost, protože ohodnotí i kategorie, které obyčejný divák u filmu téměř nevnímá. Když mám chuť a možnost, tak se na předávání podívám, většinou zpětně, viděla jsme všehovšudy pět ceremonií, z toho už si ani nepamatuji, kdo co dostal a ani kdo je moderoval, natož kolikáté výroční ceny to byly (je to už nějaký pátek). Letos mi přišly vizuálně skvělé, moc se mi líbilo doplňující promítání na půlkruhové plátno a i na okolní oblouky, přesto to nestačilo k tomu, abych se bavila. Anne byla dobrá, živá, trochu roztěkaná, ale pořád lepší, než koukat na neskutečně opruzeného Franca s jedním výrazem a asi dvěma pohyby. ()

Kaluž

Franco po mozkové obrně a Hathaway většinou na speedu, takže moderátoři letos nic moc. Trn z paty tahali Billy Crystal se starým Douglasem a třeba Downey Jr. s Lawem také nepřišli s prázdnou. Líbí se mi energické děkovačky Christiana Balea, ten chlap má vyřídilku jako v málokterém jeho filmu. A měl by pomalu nabírat muskulaturu pro dalšího Batmana, protože kdyby se v téhle kondici promenoval před Killer Crocem, může Alfréd rovnou objednat rakev. Taky mě sejří, že akademici zazdili Scorseseho Prokletý ostrov, mého favorita na ocenění zlatou soškou za film roku. Jinak se žádné překvapení nekonalo a nakonec to celé bylo takové nemastné neslané. Rozhodně nejlepší byl úvodní sestřih nominovaných snímků, doplněných o postavy moderátorů slavnostního večera, to jsem se od srdce zasmál. A těm, co nadávají na nekonečné reklamy, doporučuji mou taktiku - přes den neposlouchat rádio, nečíst noviny a internety, odpoledne si stáhnout ceremoniál v HD, osekaný o reklamy a máte krásný, ničím nerušený večer s předáváním Oscarů, skoro jako v přímém přenosu :) ()

robbiee

[imdb: 6.2/10] | me: Určite viac ma bavila dvojica Martin - Baldwin. Možno je "fresh" nechať to celé na mladých, ale ja vravím, že skúsenosti sa odzrkadľujú v mnohých smeroch, pričom jedným z nich je aj humor. Netvrdím, že účinkovanie ústrednej dvojice Franco - Hathaway bolo vyslovene nudné, to nie. Ale už len v porovnaní s minulým rokom to bolo viac strojené a silenejšie. Samotné výsledky ma vôbec neprekvapili a viacmenej sa stotožňujem s jednotlivými cenami, hoci ja by som Inception-u určite pridal ešte nejakú z hlavných sošiek. Ďakovačky neboli ničím výrazné, štandard. Ale to čo ma ozaj dostalo bola scéna. Musím povedať, že celkové audiovizuálne prevedenie tohtoročného Oscara bolo veľmi premyslené a premakané a pôsobilo celkovo veľmi príjemne. ()

Jermann

Byla to pěkná show. Jen si myslím, že kouzelná Anne Hathaway by si jako moderátorka vystačila sama .. bez toho pokusu o nového Jimmy Deana. Objevilo se pár milých překvapení .. jako vcelku vtipná speciální muzikálová kategorie, zpívající Celine Dion, stále okouzlující a legrační Billy Crystal .. nebo fakt, že Kirk Douglas ještě žije. Kdo co vyhrál většinou neřeším .. letos například přehršel nominací pro Social Network a naopak skoro úplná ignorace Trona v technických kategoriích jsou důkazem toho, jak se můj vkus naprosto rozchází s vkusem akademie. Zajímají mě už většinou jen herecké kategorie a ty letos dopadly velmi dobře. Dlouho si nikdo tu sošku nezasloužil tak, jako dnes Natalie. ()

phoebess

Začátek vypadal slibně - Franco a Hathaway v Inception, později ale tahle dvojice ukázala, že oscarový večer pro ně opravdu není. Oscara za nejvtipnější proslov před udělením ceny by měl dostat Mr. Kirk Douglas a jeho "You know" nebo "Hugh Jackman is laughing. I don't know why everybody in Australia thinks I'm funny. Colin Firth is not laughing. He's British". To by bylo asi tak vše, co bych vyzdvihla - samozřejmě kromě děkovné řeči krále Colina Firtha! Mellisu Leo a "muzikální sestřih filmů a jejich písní" (či co to bylo) nebudu radši ani komentovat. ()

• Anne Hathaway sa v priebehu noci osemkrát prezliekla, z toho počas živého vstupu 6x. (Hystory)
  • Anne Hathaway a James Franco boli najmladšou hostiteľskou dvojicou v histórii Oscarov. (Hystory)
  • Šou si v Amerike pozrelo len 37, 6 milióna divákov, čo je o 3,7 milióna menej ako rok predtým. (Hystory)