• Nathalie

Přístup balvana Franca k Oscarům by se dal charakterizovat takto: Frankly, my dear, I don´t give a damn. Ve 127 hodinách mu odpadla ruka, tady evidentně ústa a mozek. Anne Hathaway zas působila jako postava Rachel Berry z Glee, klubko nervózní energie, které se (bohužel) nedá vypnout. Jako kdyby si každý z nich vzal jinou drogu. V kombinaci s několika podivnými kolážemi to byl největší moderátorský výbuch poslední dekády. Mládí vzad, geronti /nebo Gervais nebo klokan Jackman/ na pódium. /originální verze/(28.2.2011)

• JimmyII

Před dvěma lety nasadil Hugh Jackman laťku extrémně vysoko, a poměrně nečekaně ji dejme tomu skoro i udrželi Baldwin s Martinem o rok později. A letos jsem se na moderátory hodně těšil, zvlášť na Franca a na to, že údajně mají být více na pódiu, ale skutek utek. Kromě úvodního sestřihu, klipu "He Doesn't Own a T-Shirt" byl v průběhu večera předvedeno asi tak jeden a tři čtvrtě vtipu. A to je dost málo. Franco strávil na pódiu tak deset minut, zbytek zuřivě tweetoval ze zákulisí (což je dost úpadek naší civilizace) a Hathaway akorát měnila šaty a hihňala se, bohužel, vždyť jinak je to holka sympatická! Žádná vtipná hudební čísla, ani předávající nebyli zábavní (víc než člověk může čekat na strašných Lvech) a optimální drsné žerty na účet herců, tvůrců či akademie se nedostavily vůbec... Kde to jsme??? K tomu téměř nulový moment překvapení. Aspoň, že ceny jsou ve správných rukou. NEVERMORE probdělé únorové neděli.(28.2.2011)

Franco po mozkové obrně a Hathaway většinou na speedu, takže moderátoři letos nic moc. Trn z paty tahali Billy Crystal se starým Douglasem a třeba Downey Jr. s Lawem také nepřišli s prázdnou. Líbí se mi energické děkovačky Christiana Balea, ten chlap má vyřídilku jako v málokterém jeho filmu. A měl by pomalu nabírat muskulaturu pro dalšího Batmana, protože kdyby se v téhle kondici promenoval před Killer Crocem, může Alfréd rovnou objednat rakev. Taky mě sejří, že akademici zazdili Scorseseho Prokletý ostrov, mého favorita na ocenění zlatou soškou za film roku. Jinak se žádné překvapení nekonalo a nakonec to celé bylo takové nemastné neslané. Rozhodně nejlepší byl úvodní sestřih nominovaných snímků, doplněných o postavy moderátorů slavnostního večera, to jsem se od srdce zasmál. A těm, co nadávají na nekonečné reklamy, doporučuji mou taktiku - přes den neposlouchat rádio, nečíst noviny a internety, odpoledne si stáhnout ceremoniál v HD, osekaný o reklamy a máte krásný, ničím nerušený večer s předáváním Oscarů, skoro jako v přímém přenosu :)(2.3.2011)

Na udílení Oscarů se vždycky těším a po naprostý katostrofě, když loni uváděli Alleck Baldwin a Steve Martin, u kterých jsem se téměř vůbec nenasmál a ještě tehdy byly nominovaný naprosto hrozný filmy je letošek s Anne Hataway a Jamesem Francem naprosto skvělý... jediný co mě rušilo, byl až moc snaživý dabing pánů z HBO, když jsem to sledoval ve Světozoru, no jsem poučen pro příště = najít si stream opět doma na internetu a vyslechnout si Red Carpet (z kterýho jsme neměli nic, jelikož čeští moderátoři mektali naprosto něco jinýho) a slyšet celý diskuze a proslovy a ne jen to co se jim podařilo přeložit..... Ale jak řikám jinak opět zábava a spokojenost ;) 80%(28.2.2011)

Ceny Oscar mě nijak zvlášť neberou, myslím, že je spousta objektivnějších cen, ať už diváckých či porotcovských cen na filmových festivalech. Ale chápu, že pro filmové tvůrce je to důležitá událost, protože ohodnotí i kategorie, které obyčejný divák u filmu téměř nevnímá. Když mám chuť a možnost, tak se na předávání podívám, většinou zpětně, viděla jsme všehovšudy pět ceremonií, z toho už si ani nepamatuji, kdo co dostal a ani kdo je moderoval, natož kolikáté výroční ceny to byly (je to už nějaký pátek). Letos mi přišly vizuálně skvělé, moc se mi líbilo doplňující promítání na půlkruhové plátno a i na okolní oblouky, přesto to nestačilo k tomu, abych se bavila. Anne byla dobrá, živá, trochu roztěkaná, ale pořád lepší, než koukat na neskutečně opruzeného Franca s jedním výrazem a asi dvěma pohyby.(3.3.2011)

• - Anne Hathaway sa v priebehu noci osemkrát prezliekla, z toho počas živého vstupu 6x. (Hystory)

• - Anne Hathaway a James Franco boli najmladšou hostiteľskou dvojicou v histórii Oscarov. (Hystory)

• - Šou si v Amerike pozrelo len 37, 6 milióna divákov, čo je o 3,7 milióna menej ako rok predtým. (Hystory)