Přenos byl svižný a moderátoři skvělí. A děti na konci dojaly, škoda jen, že Fuka a spol. do toho kecali. Franco a Hathaway ve snech Aleca Baldwina - výborné. James Franco v ženských šatech - skvělé. Muzikálová vsuvka - geniální. Kirk Douglas - excelentní. Melissa Leo za fuck - neotřelé. Christian Bale jako Rumcajs - dokonalé. :-D Závěr s dětmi - dojemné. A jako třešnička na dortu babička Jamese Franca konečně viděla Marky Marka naživo. :-D Akorát výsledky povětšinou byly bez překvapení. Nejvíc mrzí neproměna Davida Finchera jako nejlepšího režiséra a The Social Network jako nejlepší film. Králova řeč je sice velmi dobrý film, ale stejně se na ni za pár let zapomene, kdežto z Fincherova snímku se stane kult podobně jako před lety Klub rváčů.(28.2.2011)

• E=mc2

najslabší OScar čo som kedy videl a to som ho pozeral až do pol 6 ráno. Inak nevšimli ste si že zabudli dať cenu za celoživotné dielo? Len to tam ukázali a potom sa ku tomu už nevrátili.. A ten príšerný dabing na HBO sa nedal ani vypnúť..len samé eee aaa..keď to nevedia preložiŤ nech sú aspoň ticho a nekazia to eee AAA Jediné plus, krásne pódium Absolutny nesuhlas s vysledkami za kameru a hudbu. Kamera Deakins mal ju najkrajsiu zo vsetkych..a hudba hádam Zimmer(1.3.2011)

Za dosavadních sedm let Oscarových show, které jsem zhlédl, druhá nejhorší (po 79tém ročníku). Za viníka bych neoznačil jenom moderátorskou dvojici (Franco byl dřevo, Anne se alespoň snažila), ale hlavně totálně nudnou omáčku kolem předávajících, kde úsměv vykouzlil maximálně Kirk Douglas. Nejméně jednoho orangutana jsem chtěl zabít. Na druhou stranu, nedočkal jsem se žádného faux pas jako byl například Tom Hanks vyhlašující nejlepší film v třiceti sekundách minulý rok. Vrátily se ukázky hereckých výkonů, naopak se nedostavila Brangelina a to je dobré. ___ Fuka a Baldýnský zářili jako nikdy jindy, to jen mimo záznam :)(1.3.2011)

Děkuji ČSFD za zprostředkování dalšího ročníku předávání filmových cen, které jsme měli možnost zkouknout v kině světozor. Letošní ročník byl plný překvapení, některých méně příjemných než jiných, ale to už k oskarům patří. Humoru bylo na scéně dost, avšak už tu byly mnohem zábavnější moderátoři a jejich show.(28.2.2011)

• GodComplex

Vyborne sestrihove intro za doprovodu "In The Hall Of The Mountain King". Na svuj mlady vek a svezi potencial az prekvapive nudne moderatorske duo, ktere se tento rok proste nepovedlo. Prevazne unyla nic nerikajici show doplnena o nekolik vystoupeni naprosto prisernych nominovanych songu live. Snazilo se to zachranit par predavajicich v cele s vybornym duchodcem tesne pred smrti Kirkem Douglasem. Co se tyce samotnych vysledku... To, ze akademici budou extenzivne ocenovat bullshit The King's Speech vcetne nejlepsiho filmu bylo vesmes jasne, je to typicky oscarovy material (to, ze Colin Firth vyhraje herce bylo vlastne oficialni uz mnoho mesicu predem). Nicmene to, ze ten mentalne vzhlizejici zelenac Tom Hooper vyfoukne rezii mistru Fincherovi, to uz nepobiram (nemluve o tom, ze mel v zaloze jeste dalsiho borce Aronofskyho). Reziserska kategorie byla jednoznacne nejvetsi fail vecera. Naladu mi alespon zvedli Trent Reznor a Atticus Ross, kteri si pravem odnesli sosku za nejlepsi hudbu, ktera ma o to vetsi hodnotu, kdyz i vsechny zbyle nominovane soundtracky (predevsim Inception) jsou velmi povedene. 4/10(1.3.2011)

• Cate Blanchett

• - Anne Hathaway a James Franco boli najmladšou hostiteľskou dvojicou v histórii Oscarov. (Hystory)

• - Šou si v Amerike pozrelo len 37, 6 milióna divákov, čo je o 3,7 milióna menej ako rok predtým. (Hystory)

• - Anne Hathaway sa v priebehu noci osemkrát prezliekla, z toho počas živého vstupu 6x. (Hystory)