• JimmyII

Před dvěma lety nasadil Hugh Jackman laťku extrémně vysoko, a poměrně nečekaně ji dejme tomu skoro i udrželi Baldwin s Martinem o rok později. A letos jsem se na moderátory hodně těšil, zvlášť na Franca a na to, že údajně mají být více na pódiu, ale skutek utek. Kromě úvodního sestřihu, klipu "He Doesn't Own a T-Shirt" byl v průběhu večera předvedeno asi tak jeden a tři čtvrtě vtipu. A to je dost málo. Franco strávil na pódiu tak deset minut, zbytek zuřivě tweetoval ze zákulisí (což je dost úpadek naší civilizace) a Hathaway akorát měnila šaty a hihňala se, bohužel, vždyť jinak je to holka sympatická! Žádná vtipná hudební čísla, ani předávající nebyli zábavní (víc než člověk může čekat na strašných Lvech) a optimální drsné žerty na účet herců, tvůrců či akademie se nedostavily vůbec... Kde to jsme??? K tomu téměř nulový moment překvapení. Aspoň, že ceny jsou ve správných rukou. NEVERMORE probdělé únorové neděli.(28.2.2011)

• KevSpa

Z cen mám radost převelikou, z průběhu slavnostního večera už nikoli. Nuda, nuda, šeď, šeď, nemastné neslané. Ale tak nemůžu mít všechno. Loni jsem byla s předvedenou show vcelku spokojená, s udělenými cenami už nikoli. Letos se to obrátilo. Třeba se dožiju zase po letech ročníku, kdy budu nadšená jak průběhem večera, tak udělenými cenami. Já chci Rickyho Gervaise!!!(28.2.2011)

Mnohé stížnosti na příliš rozverné a nefungující moderátorské duo mě na půl míjejí, možná nepředvedli nic extra, možná se nezapíšou do historie jako Ricky Gervais, ale večerem nás zvládli provést jakž takž sympatickým a osvěžujícím způsobem. Napětí z udělování cen bylo však mírnější, nejspíš díky slabšímu osobnímu vztahu k tehdy nominovaným snímkům... 6/10(27.2.2013)

Moje první sledování oscarů (ano, stydím se, ale dříve mi prostě stačily výsledky, příští rok se ovšem snad dostanu i k úplně přímému přenosu) a dopadlo co se týče výsledků velmi slušně. SPOILERy dokonce nejslušněji za tu dobu, co tyhle ocenění pozoruji. Tentokrát akademie nikoho ani trochu neupřednostnila (což pak vede k trestuhodnému přehlížení někoho jiného) a všem se dostalo takové pozornosti, kterou si zasloužili. Nominace a jemné znechucení s nimi se pojící vyplývající s přehlídnutí Nolana jako režiséra je zapomenuto, tentokrát i film tohoto režiséra dokonalých filmů dostal zasloužené odměny. Mohl bych trochu nesouhlasit s tím, že opět jenom v technických oceněních, ale právě tam Nolanovy snímky září nejvíce a v těch hlavních cenách přece jen musíme brát v úvahu akademickou posedlost jistým žánrem. A pravdou je, že tam si to ty filmy, které zvítězily zasloužily. Či už skvělý Social Network, anebo vítěz večer, který pobral právě všechny ty důležité sošky a já plně souhlasím s jeho vítězstvím, brilantní Hooperova Králova řeč. I have a voice :) A pak samozřejmě potěšilo i vítězství Balea či Portman, které sice byly jisté už dlouho předem, ale na pódiu to hlavně Natálce slušelo velmi. Přeju ji štastný vztah a plno radosti z nové nejdůležitejší role, do které se brzo dostane. A snad dítě zdědí po mamince talent a za nějakých pár let, když polovina CSFD budou staříci nad hrobem (vtip), bude stát na stejném pódiu jako teď na 83. každoročních oceněních akademie. Samotné děkovačky byly v některých případech fajn, v některých bych je ovšem zkrátil, to neustálé opakování všech známých trochu nudilo. Předavači - no bylo fajn vidět tolik známých herců a dalších osob, nejvíce zářili Robert a Jude v stylu Sherlocka. A moderátoři - průměr, neustále měnění šatníku u Hathaway a jedno u Franca (přiznávám, vypadal zábavně), pokusy o hlášky, které se ale ve většině případů nevydařily, pokus o malé napodobení Jackmanova pěveckého vystoupení z před dvou let (které bylo tedy geniální) a samotné intro v Inception stylu. To bylo opravdu slabé a snad nejhorší část večera, oproti tomu zmíněnému intru od Jackmana nemělo nápad, šmrnc ani zábavnost, jediný, kdo potěšil, byl Freeman (kterého jsem celý večer neviděl - škoda :). Zato dle mého nejlepší okamžiky večera byl skvělý přehled s podkresem In the Hall of the mountain king, dojemná vzpomínka na umělce, kteří opustily tento nejvelkolepější zábavní průmysl světa (Leslie Nielsen,...) a pak přehled filmů nominovaných na Nejlepší film s finálem The Kings Speech a samotné řeči podkreslené Desplatem - brilantní. No a ta písnička na konec od dětí byla taky fajn. Jo a skoro bych zapomněl, ten rok muzikálů měl taky něco do sebe, hlavně šokující finále :) Takže kvůli těmto vloženým videům a kompilacím, dobrým výsledkům a taky tak trochu z osobních důvodů (poprvé viděno - na připomenutí) dávám 4. A jsem zvědav, co přinese další ročník (příští rok u Oscarů, tento rok u náplně předávání). Za rok na shledanou.(1.3.2011)

• GodComplex

Vyborne sestrihove intro za doprovodu "In The Hall Of The Mountain King". Na svuj mlady vek a svezi potencial az prekvapive nudne moderatorske duo, ktere se tento rok proste nepovedlo. Prevazne unyla nic nerikajici show doplnena o nekolik vystoupeni naprosto prisernych nominovanych songu live. Snazilo se to zachranit par predavajicich v cele s vybornym duchodcem tesne pred smrti Kirkem Douglasem. Co se tyce samotnych vysledku... To, ze akademici budou extenzivne ocenovat bullshit The King's Speech vcetne nejlepsiho filmu bylo vesmes jasne, je to typicky oscarovy material (to, ze Colin Firth vyhraje herce bylo vlastne oficialni uz mnoho mesicu predem). Nicmene to, ze ten mentalne vzhlizejici zelenac Tom Hooper vyfoukne rezii mistru Fincherovi, to uz nepobiram (nemluve o tom, ze mel v zaloze jeste dalsiho borce Aronofskyho). Reziserska kategorie byla jednoznacne nejvetsi fail vecera. Naladu mi alespon zvedli Trent Reznor a Atticus Ross, kteri si pravem odnesli sosku za nejlepsi hudbu, ktera ma o to vetsi hodnotu, kdyz i vsechny zbyle nominovane soundtracky (predevsim Inception) jsou velmi povedene. 4/10(1.3.2011)

• Cate Blanchett

• - Anne Hathaway a James Franco boli najmladšou hostiteľskou dvojicou v histórii Oscarov. (Hystory)

• - Šou si v Amerike pozrelo len 37, 6 milióna divákov, čo je o 3,7 milióna menej ako rok predtým. (Hystory)

• - Anne Hathaway sa v priebehu noci osemkrát prezliekla, z toho počas živého vstupu 6x. (Hystory)