Lovci lebek (TV seriál)

Breakout Kings

Lovci väzňov

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011 - 2012, 16 h 29 min (Minutáž: 43 min)

Ramin Djawadi

Domenick Lombardozzi, Laz Alonso, Brooke Nevin, Jimmi Simpson, Malcolm Goodwin, Serinda Swan, Hubert Boorder, Robert Knepper, Derek Webster, Glen Warner, Jeff Kober, Ian Bohen, Helena Mattsson, Nate Mooney, Paula Garcés, Ashton Leigh, Douglas Tait, Brent Henry, Nicole Steinwedell, Marcia Bennett, Michael McGrady, James DuMont, Phil Austin, Eugene Clark, Brittney Alger, Philippe Radelet, Dan Braverman, Dimitrius Pulido, Ray Gaspard, Drew Waters, Theodus Crane, Nick Gomez, Luis Da Silva Jr., Christopher Matthew Cook, Dane Rhodes, Derek Phillips, Colin Walker, Tattiawna Jones, Rebecca Amare, Kristen Gutoskie, Jason Behr, Holly Deveaux, Jim Klock, Jeff Gum, Shane Jacobsen, Josie Davis, Miles Doleac, Juli Erickson, Billy Blair, Ritchie Montgomery, Rebecca Field, Manny Montana, Jamie McShane, Kevin Jubinville, Ever Carradine, Jackson Beals, Oscar Gale, Yara Martinez, Lance E. Nichols, Lombardo Boyar, Billy Slaughter, Nathan McLeod, Deneen Tyler, Will Koberg, James Harvey Ward, Patrick Garrow, Ameer Baraka, Kim Collins, Rachel Varela, Sam Malone, Aaron Berg, Robert Segari, Douglas M. Griffin, John L. Armijo, Dean Chekvala, Tony Nappo, Lukas Penar, Jee-Yun Lee, Emma Campbell, Robert Mauriell, Edrick Browne, Sean Boyd, Bill Stinchcomb, Allen Keng, Reginal Varice, Nick Santora, Marty Moreau, Taylor Kinney, Jonathan Whittaker, Steve Cumyn, Mike Seal, Stuart Hughes, Deborah Grover, Anthony Michael Frederick, Karen Ivany, David Tompa, Marcus Lyle Brown, Kyle Clements, Allison Brennan, Stewart Arnott, Nicole Barré, Jeni Ross, Joel Stoffer, Mark Pellegrino, Jessica Tuck, Azie Tesfai, Dwight McFee, Rhonda Floyd Aguillard, Rhonda Laizer, Zoë Belkin, Cheryl White, Kelly Fanson

Myslím si, že Breaking Kings by si zasloužily větší hodnocení :). Je to seriál lehce odlišný od ostatních "kriminálek". Jediný mínus, které vidím je, že až na jednu výjimku vždy každého dopadli (myslím, že kdyby sem tam někoho nedopadli a nesnížil se trest o měsíc by bylo lepší). Velkým zklamáním je závěr, jestli se to vůbec dá tak nazvat - bohužel, 3. serie nakonec nebude a tudíž jsme bez vyvrcholení. Obdobně dopadl i seriál My name is Earl - nejdůležitější věc nechali do dalsí serie, která se nakonec nenatočila.(30.12.2013)

Tenhle seriál mě prostě dostal. Má to spád, postavy mi jsou velmi sympatické a občas mají dobré "hlody" (hlášky). Je to přesně seriál dle mého gusta a navíc je zajímavé sledovat osudy vězňů, kteří pomáhají řešit případy s tím, že za odměnu za každý vyřešený případ se jim trest o měsíc zkrátí a naopak prodlouží, když jeden z nich něco provede. I když jsou to trestanci, každý se svou minulostí nejde jinak než s nimi na konci sympatizovat a fandit jim. V realitě by bylo o dost stěží posuzovat charakter skutečných trestanců. |Litovat je? Fandit jim? Nebo je odsuzovat?| A měli by jsme je všechny posuzovat stejně nebo podle míry činu, který spáchali? Přece jen vražda je vražda i když zabijete v sebeobraně, afektu nebo naopak úmyslně. Je to vlastně něco podobného jako v Zelená Míle. I když víte jakou ohavnost hlavní hrdina provedl stejně se nakonec neubráníte pocitu lítosti vůči němu...(20.1.2012)

Seriál Breakout kings je slibným kandidátem na cenu za nejlacinější námět za posledních deset let. Za účelem vymyslet originální kriminálku tentokrát scénáristi zašli za hranice vší logiky, jelikož nechali tři trestance vyjít zpoza mříží jen proto, aby se podělili se svými "znalostmi" společně se dvěma maršály, kteří se snaží chytnout nebezpečného vězně na úprku z vězení. Naprosto iracionální pohnutky k vytvoření takovéhoto "vyšetřovacího týmu" jsou tu jen proto, aby byl seriál atraktivní pro mladé publikum, které kriminálním seriálům moc nefandí. Velikou inspirací byl pro producenty dozajista jejich starší počin - úspěšný Prison break, který objevil potenciál vězňů jakožto nových televizních idolů. A spojitost s tímto seriálem je ještě výraznější v dalším triku, jak přilákat hodně potencionálních diváků: tím, že přivedou zpět na obrazovky jednoho z nejslavnějších uprchlíků televizní obrazovky - T-Baga v podání Roberta Kneppera. Sice jen jako hostující hvězdu, ale právě jeho účinkování dělá seriál trochu zajímavým. Ale vše další je zoufalá nuda.(24.6.2011)

• Lacike

Videl som len epizodu s T-Bagom (1x03), takze moje hodnotenie sa vztahuje k nej. Knepper to v sebe stale ma a navrat do svojej najslávnejšej postavy si neskutocne uziva. Lenze akonahle nie je na scene on, ale ta banda neschopnych trapakov, ktora po nom patra, tak je to totalna nuda. Pokial maju byt clenovia tejto grupy hlavni hrdinovia serialu, tak dakujem, ale neprosim a dalsie diely rozhodne vynecham. Jedine, zeby v serialy znova hostovala nejaka postava z Prison Breaku. 5/10.(28.10.2011)

• Frajer42

Nuda, nuda, nuda, nuda. Po čtvrtém dílu mi to došlo. Tímto jsem se se seriálem rozloučil. Každý díl má naprosto stejné schéma. Uteče zločinec a 5 nesympatických postaviček ho 45 minut chytá. Nejsem příznivcem kriminálek a bohužel tento seriál je kriminálkou se vším všudy. Tento seriál nemá naprosto žádnou budoucnost. Otázkou pouze je kolik dílů každý stráví než seriál odsoudí a nasměruje do odpadních vod. A to ani nekomentuji naprosto debilní chování všech postav. Odpad!(14.4.2011)

• - Robert Knepper zde ztvárnil postavu T-Baga. Stejnou roli si zahrál i v seriálu Útěk z vězení (od r. 2005). (Salem)