Lovci lebek (TV seriál)

Lovci väzňov

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 23x43 min

Ramin Djawadi

Domenick Lombardozzi, Laz Alonso, Brooke Nevin, Jimmi Simpson, Malcolm Goodwin, Serinda Swan, Hubert Boorder, Robert Knepper, Derek Webster, Glen Warner, Jeff Kober, Ian Bohen, Helena Mattsson, Nate Mooney, Paula Garcés, Ashton Leigh, Douglas Tait, Brent Henry, Nicole Steinwedell, Marcia Bennett, Michael McGrady, James DuMont, Phil Austin, Eugene Clark, Brittney Alger, Philippe Radelet, Dan Braverman, Dimitrius Pulido, Ray Gaspard, Drew Waters, Theodus Crane, Nick Gomez, Luis Da Silva Jr., Christopher Matthew Cook, Dane Rhodes, Derek Phillips, Colin Walker, Tattiawna Jones, Rebecca Amare, Kristen Gutoskie, Jason Behr, Holly Deveaux, Jim Klock, Jeff Gum, Shane Jacobsen, Josie Davis, Miles Doleac, Juli Erickson, Billy Blair, Ritchie Montgomery, Rebecca Field, Manny Montana, Jamie McShane, Kevin Jubinville, Ever Carradine, Jackson Beals, Oscar Gale, Yara Martinez, Lance E. Nichols, Lombardo Boyar, Billy Slaughter, Nathan McLeod, Deneen Tyler, Will Koberg, James Harvey Ward, Patrick Garrow, Ameer Baraka, Kim Collins, Rachel Varela, Sam Malone, Aaron Berg, Robert Segari, Douglas M. Griffin, John L. Armijo, Dean Chekvala, Tony Nappo, Lukas Penar, Jee-Yun Lee, Emma Campbell, Robert Mauriell, Edrick Browne, Sean Boyd, Bill Stinchcomb, Allen Keng, Reginal Varice, Nick Santora, Marty Moreau, Taylor Kinney, Jonathan Whittaker, Steve Cumyn, Mike Seal, Stuart Hughes, Deborah Grover, Anthony Michael Frederick, Karen Ivany, David Tompa, Marcus Lyle Brown, Kyle Clements, Allison Brennan, Stewart Arnott

Seriál s velkým potenciálem, který se nikdy úplně nenaplnil. Zápletky jsou zpočátku trochu směšné a nevýrazné, je tam spousta hluchých míst, také hlavní postavy se mi úplně nezamlouvaly (i když musím připustit, že jsem si tu bandu nakonec přece jen oblíbil). Ale je pravda, že ke konci se seriál zlepšil, ale pro něj už bylo asi pozdě, neboť pokud jsem dobře informován tak už se další díly nenatáčí. Což je docela škoda, protože kdyby pokračoval ve vzrůstajícím trendu kvality, mohl z toho nakonec být dobrý seriál.(6.1.2014)

Seriál Breakout kings je slibným kandidátem na cenu za nejlacinější námět za posledních deset let. Za účelem vymyslet originální kriminálku tentokrát scénáristi zašli za hranice vší logiky, jelikož nechali tři trestance vyjít zpoza mříží jen proto, aby se podělili se svými "znalostmi" společně se dvěma maršály, kteří se snaží chytnout nebezpečného vězně na úprku z vězení. Naprosto iracionální pohnutky k vytvoření takovéhoto "vyšetřovacího týmu" jsou tu jen proto, aby byl seriál atraktivní pro mladé publikum, které kriminálním seriálům moc nefandí. Velikou inspirací byl pro producenty dozajista jejich starší počin - úspěšný Prison break, který objevil potenciál vězňů jakožto nových televizních idolů. A spojitost s tímto seriálem je ještě výraznější v dalším triku, jak přilákat hodně potencionálních diváků: tím, že přivedou zpět na obrazovky jednoho z nejslavnějších uprchlíků televizní obrazovky - T-Baga v podání Roberta Kneppera. Sice jen jako hostující hvězdu, ale právě jeho účinkování dělá seriál trochu zajímavým. Ale vše další je zoufalá nuda.(24.6.2011)

Myslím si, že Breaking Kings by si zasloužily větší hodnocení :). Je to seriál lehce odlišný od ostatních "kriminálek". Jediný mínus, které vidím je, že až na jednu výjimku vždy každého dopadli (myslím, že kdyby sem tam někoho nedopadli a nesnížil se trest o měsíc by bylo lepší). Velkým zklamáním je závěr, jestli se to vůbec dá tak nazvat - bohužel, 3. serie nakonec nebude a tudíž jsme bez vyvrcholení. Obdobně dopadl i seriál My name is Earl - nejdůležitější věc nechali do dalsí serie, která se nakonec nenatočila.(30.12.2013)

• Frajer42

Nuda, nuda, nuda, nuda. Po čtvrtém dílu mi to došlo. Tímto jsem se se seriálem rozloučil. Každý díl má naprosto stejné schéma. Uteče zločinec a 5 nesympatických postaviček ho 45 minut chytá. Nejsem příznivcem kriminálek a bohužel tento seriál je kriminálkou se vším všudy. Tento seriál nemá naprosto žádnou budoucnost. Otázkou pouze je kolik dílů každý stráví než seriál odsoudí a nasměruje do odpadních vod. A to ani nekomentuji naprosto debilní chování všech postav. Odpad!(14.4.2011)

1. sezóna: Pokud někdo čekal, že se bude jednat o seriál ve stylu Prison Break musí být asi zklamán, jelikož jediné, co je společné je vězeňské prostředí a útěk. BK je spíše kriminálka, kde si US maršálové berou na pomoc vězně. Mírným zklamáním pro mě je, že každý díl je prakticky "stejný". Vždycky uprchne vězeň a sestavený tým se ho snaží chytit. Tím si myslím, že z tohoto seriálu vznikne další kriminálka, ovšem na trochu jiný způsob. Spíše jsem čekal, že se bude jednat o jeden ucelený příběh, který se potáhne třeba celou první sezónu nebo i více řad podobně jako právě Prison Break. 70 %; 2. sezóna: To, co jsem mírně hanil v první řadě, bylo v té druhé bohatě splněno a tuhle partu jsem si prostě zamiloval. 90 %(19.3.2011)

• - Robert Knepper zde ztvárnil postavu T-Baga. Stejnou roli si zahrál i v seriálu Útěk z vězení (od r. 2005). (Salem)