Lovci lebek (TV seriál)

Breakout Kings

Lovci väzňov

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011–2012, 16 h 29 min (Minutáž: 43 min)

Ramin Djawadi

Domenick Lombardozzi, Laz Alonso, Brooke Nevin, Jimmi Simpson, Malcolm Goodwin, Serinda Swan, Hubert Boorder, Robert Knepper, Derek Webster, Glen Warner, Jeff Kober, Ian Bohen, Helena Mattsson, Nate Mooney, Paula Garcés, Ashton Leigh, Douglas Tait, Brent Henry, Nicole Steinwedell, Marcia Bennett, Michael McGrady, James DuMont, Phil Austin, Eugene Clark, Brittney Alger, Philippe Radelet, Dan Braverman, Dimitrius Pulido, Ray Gaspard, Drew Waters, Theodus Crane, Nick Gomez, Luis Da Silva Jr., Christopher Matthew Cook, Dane Rhodes, Derek Phillips, Colin Walker, Tattiawna Jones, Rebecca Amare, Kristen Gutoskie, Jason Behr, Holly Deveaux, Jim Klock, Jeff Gum, Shane Jacobsen, Josie Davis, Miles Doleac, Juli Erickson, Billy Blair, Ritchie Montgomery, Rebecca Field, Manny Montana, Jamie McShane, Kevin Jubinville, Ever Carradine, Jackson Beals, Oscar Gale, Yara Martinez, Lance E. Nichols, Lombardo Boyar, Billy Slaughter, Nathan McLeod, Deneen Tyler, Will Koberg, James Harvey Ward, Patrick Garrow, Ameer Baraka, Kim Collins, Rachel Varela, Sam Malone, Aaron Berg, Robert Segari, Douglas M. Griffin, John L. Armijo, Dean Chekvala, Tony Nappo, Lukas Penar, Jee-Yun Lee, Emma Campbell, Robert Mauriell, Edrick Browne, Sean Boyd, Bill Stinchcomb, Allen Keng, Reginal Varice, Nick Santora, Marty Moreau, Taylor Kinney, Jonathan Whittaker, Steve Cumyn, Mike Seal, Stuart Hughes, Deborah Grover, Anthony Michael Frederick, Karen Ivany, David Tompa, Marcus Lyle Brown, Kyle Clements, Allison Brennan, Stewart Arnott, Nicole Barré, Jeni Ross, Joel Stoffer, Mark Pellegrino, Jessica Tuck, Azie Tesfai, Dwight McFee, Rhonda Floyd Aguillard, Rhonda Laizer, Zoë Belkin, Cheryl White, Kelly Fanson, Jason Cerbone, John Bourgeois, Dru Viergever, Mageina Tovah, Aurora Kruk, Christina Cole, Laurence Mason, Frank Grillo, Zack Ward, Ryan Cutrona, Scout Taylor-Compton, Rodney Eastman, Matthew John Armstrong, Jonathan Keltz, Andrew Jackson, Richard Burgi, Mishu Vellani, W. Earl Brown, Fulvio Cecere, Alex House, Catherine Dent, Gregg Henry, Clé Bennett, Lauren Vélez, Mark Rolston, Stephanie Honoré, Channon Roe, Nicholas D'Agosto, Dominic Keating, Stelio Savante, Kevin Alejandro, Griff Furst, Omari Hardwick, Michael Reilly Burke, Camille Guaty, Josh Zuckerman, Ellen Woglom, Dash Mihok, Kelly Hu, Michael Filipowich, Mark Povinelli, Joe Chrest, Susan Gallagher, Grayson Berry, Lawrence Turner, K. Trevor Wilson, Roberto 'Sanz' Sanchez, Mike Kimmel, Conrad Bergschneider, Brooks Darnell, Howard Jerome, Steve Markle, Dimitri Pavlakos, Daniel Park, Brock Johnson, Cherisse Woonsam, Renell Gibbs

Souhlasím s názorem,že je naprostý nesmysl srovnávat lovce lebek s prison breakem...Prison byl určitě alespon v prvních dvou seriích daleko výše, v dalších dvou,ale zase pod úrovní, proto u obou dávám čtyři hvězdy a skoro stejné hodnocení. Lovci lebek jsou taková "coolovská" oddechovka na večer, bez nějaké strhnující akčnosti či drtivého zapojování mozkového traktu.Seriál má od všeho trochu a řekl bych že si na nic nehraje, za což má odemě tak vysoké hodnocení. 62%(5.11.2013)

Seriál tvářící se v oblasti seriálové tvorby nadstandardně, ale vlastní stín nepřekročí. Vše se odvíjí od originální myšlenky zapojit do chytání uprchlých zločinců tři nej trestance, kteří z "lapáku" kdysi vzali roha a bylo je obtížné polapit. Nevím, kde na to scénárista Michael Gilvary došel, že by právě tohle mohlo fungovat v reálu, ale v zásobě nic duchaplnějšího neměl a pro účely seriálu je to něco neotřelého, co by mohlo vyvolat divácký zájem i když ten námět působí dost krkolomně. S realitou to poměřovat nelze, protože k takovému kroku by sotva došlo. Diváci zareagovali pozitivně a nezůstalo jen u jedné řady. Nicméně je nutné se smířit s tím, že na nějaké velké atrakce stran akčních scén ani známější herce nebyly finance a vděčný divák snad ocení, že se režie některých epizod ujal alespon známější režisér a sice Gavin Hood. To se odráží především na dobrém vizuálním pojetí a lepší kameře, která nevypadá, jak když je to to točeno dražším mobilem, což je častý nešvar současných rádoby vizuálně propracovaných seriálů. Příběhově se to nijak extra nerozvíjí a je to strojově točeno a to v praxi znamená nepříliš vtažení do děje, ale ono to ani tak není podstatné. Kdo je na seriálovou tvorbu zvyklý, tak se tím zabývat nebude, a kdo není, což je můj případ, tak si pár epizod dá. Příšerný český distribuční název "Lovci lebek" spolehlivě odradí sám o sobě. Mé hodnocení: 60%(22.12.2013)

• Lacike

Videl som len epizodu s T-Bagom (1x03), takze moje hodnotenie sa vztahuje k nej. Knepper to v sebe stale ma a navrat do svojej najslávnejšej postavy si neskutocne uziva. Lenze akonahle nie je na scene on, ale ta banda neschopnych trapakov, ktora po nom patra, tak je to totalna nuda. Pokial maju byt clenovia tejto grupy hlavni hrdinovia serialu, tak dakujem, ale neprosim a dalsie diely rozhodne vynecham. Jedine, zeby v serialy znova hostovala nejaka postava z Prison Breaku. 5/10.(28.10.2011)

Seriál Breakout kings je slibným kandidátem na cenu za nejlacinější námět za posledních deset let. Za účelem vymyslet originální kriminálku tentokrát scénáristi zašli za hranice vší logiky, jelikož nechali tři trestance vyjít zpoza mříží jen proto, aby se podělili se svými "znalostmi" společně se dvěma maršály, kteří se snaží chytnout nebezpečného vězně na úprku z vězení. Naprosto iracionální pohnutky k vytvoření takovéhoto "vyšetřovacího týmu" jsou tu jen proto, aby byl seriál atraktivní pro mladé publikum, které kriminálním seriálům moc nefandí. Velikou inspirací byl pro producenty dozajista jejich starší počin - úspěšný Prison break, který objevil potenciál vězňů jakožto nových televizních idolů. A spojitost s tímto seriálem je ještě výraznější v dalším triku, jak přilákat hodně potencionálních diváků: tím, že přivedou zpět na obrazovky jednoho z nejslavnějších uprchlíků televizní obrazovky - T-Baga v podání Roberta Kneppera. Sice jen jako hostující hvězdu, ale právě jeho účinkování dělá seriál trochu zajímavým. Ale vše další je zoufalá nuda.(24.6.2011)

Tenhle seriál mě prostě dostal. Má to spád, postavy mi jsou velmi sympatické a občas mají dobré "hlody" (hlášky). Je to přesně seriál dle mého gusta a navíc je zajímavé sledovat osudy vězňů, kteří pomáhají řešit případy s tím, že za odměnu za každý vyřešený případ se jim trest o měsíc zkrátí a naopak prodlouží, když jeden z nich něco provede. I když jsou to trestanci, každý se svou minulostí nejde jinak než s nimi na konci sympatizovat a fandit jim. V realitě by bylo o dost stěží posuzovat charakter skutečných trestanců. |Litovat je? Fandit jim? Nebo je odsuzovat?| A měli by jsme je všechny posuzovat stejně nebo podle míry činu, který spáchali? Přece jen vražda je vražda i když zabijete v sebeobraně, afektu nebo naopak úmyslně. Je to vlastně něco podobného jako v Zelená Míle. I když víte jakou ohavnost hlavní hrdina provedl stejně se nakonec neubráníte pocitu lítosti vůči němu...(20.1.2012)

• - Robert Knepper zde ztvárnil postavu T-Baga. Stejnou roli si zahrál i v seriálu Útěk z vězení (od r. 2005). (Salem)