Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Recenze uživatele PaTeXx k tomuto seriálu (62)

Vikingové (2013)

První tři série v topu, čtvrtá byla na hraně, poslední dvě byly na poměry seriálu ostudné. Loučím se seriálem, kterému jsem věnoval hodně času, čehož po poslední sérii možná i lituju. Velká škoda. ()

Zabijte královnu (2016) (S04E02)

Konečně se děj přesunul i do Anglie, což sklízí ovoce. Skvělá napínavá byť krátká bitva. Úplně nejvíc jsem zvědavý na dějovou linii s Bjornem, protože ta nám toho zatím moc nenabídla. ()

Milost (2016) (S04E03)

Tak moc jsem se těšil na scény s Bjornem až mě zklamaly. Bitka s medvědem byla hrozná, ale mimo jiné úžasný díl! ()

Jól (2016) (S04E04)

Jak nám všechny děje v seriálu zrůžověly, tak nám vlastně zrůžověl celý seriál. Tady o plném počtu není pochyb. Díl se vším všudy. ()

Přísliby (2016) (S04E05)

Díl tak trochu o ničem, bez většího napětí a akce. Prozatimní nejslabší díl série. ()

Co se mohlo stát (2016) (S04E06)

ZASE hodně kecací a ne nějak extra napínavý díl. Snad to touto průměrnou kvalitou pokračovat nebude. ()

Zisk a ztráta (2016) (S04E07)

Bitva byla dobrá, ale krom toho je to stále stále a stále stejně ohraná písnička. Některé scény jsou super, některé jsou úplně WTF a absolutně nedůležité pro děj. ()

Portáž (2016) (S04E08)

V tomto dílu se toho odehrálo a zlomilo víc než v celé sérii. Paráda. ()

Smrt všude kolem (2016) (S04E09)

Půlka výborná, půlka o ničem. ()

Poslední loď (2016) (S04E10)

Nenašel jsem scénu, který by se mi aspoň trochu nelíbila. Pravděpodobně nejlepší díl celého seriálu. ()

Outsider (2016) (S04E11)

Tady jde krásně vidět jak byly scény v Anglii pro seriál spíše přítěží. V tomto dílu se neobjevila ani jedna a hned mnou zavlála TA atmosféra, kterou jsem pociťoval u výborné první série. Plus se mi taky zamlouvá příběh kolem Ivara a palec nahoru dávám i za emotivní scénku Ragnara s Flokim. Pokud to tak bude pokračovat dál (což samozřejmě nebude), tak se tu rýsuje spousta skorobezchybných dílů. ()

Vidění (2016) (S04E12)

Po oddechovém průběhu přišel fakt kurevsky bombový závěr! ()

Dvě cesty (2016) (S04E13)

Očekávaný comeback v podobě Ragnarova "znovuzrození" se blíží. A mám takový pocit, že až přijde, tak to bude masakr. ()

V nejisté hodině nad ránem (2016) (S04E14)

Scény kdy spolu mluví dva velikáni dávají seriálu efekt. A tím jakože myslím EFEKT. ()

Všichni jeho andělé (2016) (S04E15)

SPOILER! Do konce prvních dvaceti minut jsem nevěřil, že Ragnar zrovna v tomto dílu umře. Nicméně to opravdu přišlo a z finále úplně nadšený nejsem. Chyběla tomu nějaká ta epičnost (a že si ji největší seriálová postava desetiletí kurevsky zasloužila), která nechyběla například u smrti Athelstana, Borga ad. Hodně mi ale teď bude vrtat hlavou, jak to sakra bude bez Ragnara pokračovat?! Pravda, máme tam pár zajímavých linií (Bjorna proti Rollovi, Ragnarovy syny a Lagerthu, Ecberta), ale bojím se že další díly budou tak trošku bez toho sebevědomí, které Travis přinášel. ()

Křižovatky (2017) (S04E16)

Tak a máme tu další objevenou lokalitu nahrazenou Ragnarovým příběhem a s ní další minimálně dvě série plné lásky, zvratů, šukání a zabíjení. FUCK YEA'! ()

Velká armáda (2017) (S04E17)

No aby se z Bjorna nestal nový Ragnar. Like father, like son. ()

Pomsta (2017) (S04E18)

Dobrý pohodový díl s dobrým průběhem i závěrem. Hvězdu odečítám za skipnutí bitvy. ()

V předvečer (2017) (S04E19)

U Ivarovy bitevní taktiky si scénáristé trochu pohráli s divákem. Ale hlavní je, že mi zážitek ze čtvrté série už nic nezkazí. Protože battles, battles everywhere! ()

Zúčtování (2017) (S04E20)

Pravý příklad toho, jak by mělo vypadat zakončení čtvrté série jednoho z nejlepších seriálů dekády. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku