Leatherface - zrození

• USA Leatherface (více)

Film předchází událostem původního snímku Texaský masakr motorovou pilou (1974) a přiblíží nám zrod legendárního masového vraha, známého jako Leatherface (Kožená tvář). Dospívající Leatherface uteče z psychiatrické léčebny spolu se třemi dalšími pacienty a unese mladou zdravotní sestru. Na stopě je jim však muž zákona toužící po pomstě. (Spidey3)

Chrustyn

Další restart hororové legendy, který zaujme hlavně příznivce krve a násilí. Brutálních scén je zde více než dost, ale díky nevýrazným postavám a nezajímavému příběhu je to málo k tomu, aby film opravdu bavil. Hororové klasiky mají na tohle prostě smůlu v Americe by si těchto filmů měli více vážit. ()

SeBig

Aha, aha, aha... motorová pila PROSÍM takové menší upozornění! Se objeví na začátku.. (nepoužije se!!!) a pak prosím až na konci!! Jen aby si na to nenaletel ju? ()

korbitch22

Když už nic jiného, tak to aspoň není takové zklamání jako Texas Chainsaw 3D, ale to asi jen díky tomu, že jsem od toho už vůbec nic nečekal. Tahle série je ze všech legendárních vyvražďovaček jednoznačně nejslabší a můžete si sice myslet co chcete, ale čest jí udělal jedině Marcus Nispel v roce 2003 dost brutálním a povedeným remakem. Starší díly včetně toho prvního jsou na nulové filmařské úrovni a nikdy neměli sílu jako třeba Halloween. Tenhle prequel je spíš než platným zářezem do série pokusem o něco nového a místy mi to místo vidlácké vybíjené připomínalo Takové normální zabijáky,takže vlastně jinou, vidláckou vybíjenou. Žádná hororová atmosféra se nekoná, zvraty nefungují a jsou předvídatelné a jediné co tak stojí za zmínku jsou dobří herci, hlavně Stephen Dorff a povedené gore. Kdo doufal, že duo Francouzkých řezníku přinese do téhle zatuchlé značky svěží vítr, bude asi zklamaný. Na jedno podívání dobré, ale naprosto bez ambicí a výrazných inovací. Zapomene se na to rychleji, než si po projekci uvaříte kafe, ale aspoň to diváka nevytočí, jako stupidní zabití námětu předešlého pokusu ve 3D.50%. ()

rollman1

Jak známý zabiják ke své zálibě přišel. Maník s motorovkou se vrací, aby nám odvyprávěl svůj příběh. Nechybí kupa povedené brutality, hromada mrtvých a zvuk motorové pily. Jedná se tak o další nadprůměrný přírůstek do hororové frančízy, která odstartovala hororové orgie. Jako nejmladší bratříček ostudu určitě nedělá. Pro fanouška hororu jasná povinnost. ()

Pítrs85

K nový Kožený tváři jsem přistupoval s předsudky, to přiznávám, páč Hooperův originál beru jako jeden z nejlepších hororů všech dob. Jenže co s chudákem Leatherfacem udělala ta dvojka žabožroutů, to se jen tak nevidí. Jasně, snaha o originalitu a po všech těch dílech a remacích snaha o to natočit to jinak a blablabla. Jenže tohle s Texaským masakrem nemá ani zbla společného! Sám mladej Sawyer je tu jaksi jakoby navíc, celej příběh se točí okolo dvojice, která mi ale byla naprosto a úplně u prdele. Ne, tohle je prostě bullshit, kterej se s (povedeným) remakem z roku 2003 nemůže srovnávat, o geniálním originálu ani nemluvě. A to závěrečný rozuzlení, že Ispoiler!I Sawyer není Sawyer?? Meh... ()

SOLOM.

Sehrané režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury znám především díky solidnímu hororovému filmu À l'intérieur (2007), takže jsem byl docela zvědavý, jak si pohrají s tímto prequelem k původnímu Texaskému masakru motorovou pilou z roku 1974. Zvláště když mám ještě čerstvě v paměti jiný prequel a to Počátek z roku (2006), který se ovšem váže k remaku The Texas Chainsaw Massacre (2003). Nehodlal jsem však v žádném případě srovnávat. Bohužel po zhlédnutí letošní novinky se ve mně mísí dost rozporuplné pocity. Kdybych netušil, že jde o další díl této série, asi bych si jej ani do souvislosti se známou sérií nedával. Drtivá většina příběhu se točí okolo útěku z ústavu a krvavé cestě čtveřice psychopatů + naivní sestřičce, která byla dutá jak bambus a nevyužila tolika možností k útěku, až už to po čase začalo být i dost trapné. Samotný začátek nás sice zavede na farmu pošahaných Sawyerů, ale kromě ukázky toho, že děda to s kladivem umí opravdu nejlépe, si z toho divák moc dobrý dojem neodnese. To ještě netuší, že si bude muset tři čtvrtě filmu počkat, než se tam zase na kratičkou chvíli vrátí. Navíc scénárista Seth M. Sherwood zcela viditelně „kradl“ kde se dalo a scénu s prasaty bych v klidu vynechal. Tohle že mnozí označují za nejkrvavější film tohoto roku? No to jsem rád, že jsem moc novinek neviděl. Na druhou stranu se mi líbilo závěrečné odhalení, jak Leatherface vlastně přišel k zohyzdění svého obličeje a následné zálibě v šití z lidské kůže. No a v neposlední řadě alespoň na kratičký okamžik uvidíme i Teda Hardestyho otce hrdinky Sally z původního filmu. Ano je to onen mladík, který na začátku jede s dcerou šerifa v autě. Co se atmosféry týče, tak ta nebyla úplně nejhorší, ale rozhodně se jí nepodařilo navázat na syrovost originálu ani brutalitu remaku či Počátku.A pro příště bych se raději vrátil k natáčení v Texasu, protože Bulharsko coby lokalita natáčení je sice pěkná země pro dovolenou, ale co se týká krajiny – tak tady jsme si moc „nepotykali“. 50% ()

claudel

Další film ze slavné série o jedné šílené rodině a je to vlastně pořád dokola, byť tentokrát jsme svědky inovace a ačkoli už jsme viděli Texaský masakr: Počátek, tak jdeme ještě hlouběji do historie. Herecky celkem sympaticky zvládnuté, tradičně příliš brutální, asi je to už i za hranou anebo už nemám tolik trpělivosti a shovívavosti jako dříve. ()

ARI50

Podle mě si to tu pětku zaslouží jo našel bych tam maličkosti jako vlasy totálně od krve a za několik sekund jako nové u slečny, ale to jsou ty maličkosti příběh, super mohl být víc roztažený ale budiž, herci spokojenost prostředí filmu taky a to nejlepší pořádná dávka krve a brutality to se mi hodně líbilo a tady to samozřejmě musí být je jen škoda že těch části je tolik co se vzájemně přeskakují že by to chtělo už jet po sobě či uplný restart. Nechutný bylo kravská hlava na chlapcovy fuj. ()

JASON_X

Patříte-li tak jako já do skupiny diváků, kteří považují Texas Chainsaw Massacre ze čtyřiasedmdesátého za směšnou, nudnou a mizerně natočenou amatérskou debilitu, možná vezmete zavděk tímhle hodně volně pojatým prequelem. A povedeným. Scénárista si trochu šňupl pro povzbuzení fantazie, bulharská divočina uspokojivě nahradila americký jih zalidněný divokými a zdegenerovanými burany a řežba může začít. Úvodní scéna s narozeninami malého Leatherfejse je kouzelná, jen pochybuju, že by takový prcek tak zlehka nesl onu kravskou motorovku (pokud by ovšem nebyla z plastu). Intermezzo z pakárny šíleného doktora posedlého elektrošokovou "terapií" je příjemným zpestřením děje, následné roadmovie taktéž, ale konec už jede ve starých známých kolejích - šílení hillbillyové honí svoje oběti, oběti křičí, pak jsou dopadeny a je s nimi amen. Více méně šílené jsou i ony oběti (které se navíc honí i mezi sebou), poliši i zaměstnanci blázince. Co na tom, že Hewittovi se jmenují Sawyerovi, vždyť jak pravil klasik : "Co je po jménu - i pod jiným jménem budou Leatherfejsovi řezničit stejně". Lili Taylor coby matka vyšinutého rodu je okouzlující. Velmi příjemný, laskavě hřejivý filmeček, jsem mocinky spokojený a radostně tleskám pacičkami. ()

ancientone

Čo sa stalo na Juhu, ostane na Juhu. Leatherface je neprávom zapadnutý horrorový gem. Horrorový? Tvorovia vytvárajú zaujímavú žánrovú výhybku smerom ku kriminálnej outlaw road/movie v štýle Bonnie and Clydea a napĺňajú ju intenzívnym napätím s nosnými prvakmi žánru južanskej gotiky, ktoré sú tak signifikantné pre čaro pôvodného Texaského masakru. ___ Dobrý referenčný bod tvoria aj filmy Roba Zombieho (konkrétne jeho prvý Halloween, žánrovo zasa Devils Rejects). Zombie sa tiež snažil o origin story a širší žánrový záber. To isté prináša Leatherface, len bez Zombieho štylistických excesov. Veľmi fajn robota. ()

Morholt

Leatherface nikdy nepatřil k mým extra oblíbencům, ale dvojice francouzských řezníků mě hodně lákala. Herci byli v pohodě, když došlo na masakry, tak oba tvůrci dostáli své pověsti, špinavá texaská atmosféra měla něco do sebe a tempo si film držel také solidní. Vlastně tu bylo téměř všechno dobře, ale jako celek mě to ne a ne tak úplně oslovit. Nevím čím to, ale na víc jak 65% to nevytáhnu. ()

oLí

Prezentujíc se jako prequel nebo cokoli společného s TCM je to vyloženě strašná žumpa. Nejsem nějakým zastáncem a obhajovatelem původního filmu, nejvíc se mi ze série líbil Nispel z roku 2003, to bylo žrádlo. Tohle je shit, hroznej - pominu li původní zklamání a hodnotím jako samostatnej film, tak taky hodně zlý - chudáci herci. 3/10 víc se rozepisovat nebudu.. špatný. ()

BoPo

Neporovnateľne lepšie než Texaský masakr motorovou pilou 3D. O tom žiadna. Väčšinu času sa Leatherface nesie v duchu filmu Vyvrženci pekla. Pomatené, šialené, zvrhlé osúbky pobehujú po svete a využívajú každú príležitosť byť krvavým slonom v porceláne. V podstate až záverečná štvrtina začne vyzerať ako nová časť skladačky zo sveta Texaské masakru. Nenudil som sa, ale chcelo to lepších hercov a väčší dôraz na nechutnosti. ()

JohnCZ

Což o to, je to slušný gore fest. Milovník sekané a roztodivných úchylárniček si to určitě užije, ale dějově to už taková sláva není. Vlastně je to dost zbytečné a místy to na mě působilo jako epizoda z nějakého seriálu. Celej ten origin na mě moc nefungoval - onen náhlý obrat kožoxichťáka na temnou stranu síly působil dost nevěrohodně a vynuceně. ()

corpsy

Občas sa takýmto filmom hovorí, že nútené. Uznávam, že sa tvorcovia pokúsili vykročiť trošku iným smerom a väčšinu minutáže nás ťahajú za nos, ale naozaj to nebolo nutné. Radšej by som nepohrdol priamym pokračovaním, ako niečím čo nedáva sérii progres. ()

ledzepfan odpad!

Vůbec bych se nedivil kdyby se ukázalo, že T.Hooper umřel poté co shlédnul pracovní verzi téhle břečky. Celé je to otravné, protivné a slaboduché. Diletantská chujovina která doufá, že když hovno prožene hromadou barevných filtrací a naplácne na něj nálepku slavné značky, bude to všem stačit ke spokojenosti.... V tom filmu ale nefunguje vůbec nic. Zástup trapných klišé. Osobitost na absolutní nule. Nápaditost je asi sprosté slovo..... Nuda, šeď, sterilita, neschopnost... ()

FromHell

The Devil's Rejects meets Texas Chainsaw. Bustillo a Maury si naložili nemalé sústo,keď si zobrali na triko práve Koženú tvár.Ja ako zarytý fanúšik TCM hodnotím každopádne pozitívne.Je síce veľká škoda,že nedostala podstatne väčší priestor farma Sawyerových a že Leatherface ako taký ukáže svoj potenciál až na konci filmu.No tá potrebná špina pre tento formát tam je,rovnako ako povestné kvalitné gore ktoré u tejto filmárskej dvojice nikdy nesmie chýbať.Má to jasný rukopis a je to niečo iné ako sme u Texaského masakru zvyknutí,no aj tak sa jedná o naozaj slušnú jazdu ktorá má grády... ()

PKD

Zkoukněte prvních 5min. pak jeďte od 70.minuty dál. Vůbec o nic nepříjdete. Páč jsem si několikráte (i díky sequenci s Hartmanovou dcerou) notně zanadával. Nesnáším amorální hnusné filmy plné degenů, sráčů a blonďatých popálených děvek (aspoň že ji prostřelil ranger palici, to bylo velmi uspokojivé) a nepotrestaného zla. A fakt mi je těžce u prdele, že to má býti prequel k orig. Aspoň mohu pochváliti producenty nebo koho, že to drze nenazvali TMMP, páč to s touto sérií nemá prakticky NIC společného. Malé plus je to, že jde o retro z let 55-65. A s bonbónkem z min. roku (byť zde jako i jinde, jest nesmyslně uveden rok současný) se to absolutně nemůže měřiti. Je to tzv. vývojová slepá ulička, která vede odnikud nikam a jen mi připoměla, že bych nakopal do xichtu těm, co škrtli plánované pokr. (režisér o to stál a navíc film za 20 mil. vydělal 47) předchozího (pro mě nyní o 300% lepšího) a roztomile prdle úchylného 3D, který mi po tomto dává mnohem větší smysl, než kdy dříve a na jehož základě jsem dal 2.šanci (sice opět marnou, ale o něco lepší, než napo1.) 1.filmu, ze kterého jak víme 3D přímo vychází. Tudíž...pokud jako já, chcete míti vyloženě film oficiálně patřící do série TMMP odškrtlý ze seznamu, koukněte. A nejlépe v té mnou doporučované PKD cut verzi. Jinak se tomu vyhněte velkým obloukem a nic se vám nestane. Prostě, totálně mimózní film, u kterého nechápu, co tím chtěl básník říci. :-/ ()

kaylin

Snímek „Leatherface“ v sobě nemá takovou syrovost jako původní film z roku 1974, což dle mého už není se současnou technikou ani možné docílit, protože ta syrovost byla dána i obrazem a jeho nedokonalostí. Přesto snímek „Leatherface“ jako origin docela funguje a dá se mu věřit, že tohle je ten zrod známé záporné postavy, který je uvěřitelný a který má i docela smysl. Scén s kraví hlavou by bylo třeba víc. ()

Gorehound

Bolo to nutné? Pravdepodobne nie. Oproti originálu sú aj títo šialenci pomerne nevýrazní a celý ten príbeh ani nepôsobí dojmom, že je to prequel k pôvodnému Texasu. Aj Leatherfaceova postava a jeho zrod...No, keby sa na začiatku a na konci "nezrodil" a film sa volal úplne inak, bol by to stále slušný film a nikoho by ani nenapadlo, že patrí do série. Je to skôr taká krvavá road movie, skvelá a miestami pomerne "disturbing", ale Texas chainsaw massacre? Prequel? Ale...Film je technicky pastvou pre oči, prostredím, jeho nasnímaním, spústou vychytávok. Aj 50' s výprava je super, vrátane hudobnej zložky. Lokácie rozpáleného Texasu(aj keď sa tam vôbec nenatáčalo) majú tú správnu delirickú atmosféru, občas prebleskne aj scéna ako vytrhnutá z originálu. No a gore je samozrejme špičkové. Vôbec to nie je taký zlý film, ako hovoria niektoré komentáre a recenzie. Vypilovať scénar a hlavne ho PORIADNE spojiť so sériou, a vznikol by masterpiece. Natočením a dirty atmosférou jeden z naj Texasov, ale náväznosť a prepojenie...Škoda, preškoda. ()