Rozsudek (TV seriál)

Dokumentární / Drama

Česko, 2014–2016, 15 h 35 min (Minutáž: 25–26 min)

Kamil Pulec, Vladimír Čapka, Marcela Čapková, Renáta Klemensová, Táňa Hlostová, Petra Lorencová, Zuzana Truplová, Markéta Haroková, Martin Vrtáček, Lada Bělašková, František Strnad, Miroslav Rataj, Zdeněk Trčálek, Aleš Petrič, Hana Vaňková, Jaroslav Krejčí, Helena Čermáková, Josef Kubáník, Milan Hloušek, Pavel Leicman, Petra Domžalová, Pavel Hromádka, Ivana Plíhalová, Jaroslav Matějka, Gustáv Řezníček, Karel Růžička, Zdeněk Julina, Rostislav Marek, Romana Kvapiková-Julinová, Monika Horká, Lukáš Kantor, Kateřina Krejčí, Kateřina Steinerová, Roman Slovák, René Šmotek, Michal Čapka, Pavel Pásek, David Vaculík, Miluše Hradská, Eva Matalová, Jan Leflík, David Vacke, Petr Pěnkava, Ivo Marták, Michal Przebinda, Drahomír Ožana, Sylvie Krupanská, Irena Vacková, Jindřich Kriegel, Alžběta Kynclová, Tomáš Šulaj, Eva Daňková, Petr Kubes, Vladislav Georgiev, Zuzana Ščerbová, Tomáš Dastlík, Radovan Král, Miroslav Kudela, Zdeněk Lambor, Vladimíra Včelná, Lukáš Melník, Václav Hanzl, Jakub Burýšek, Norbert Lichý (vyp.), Marek Příkazký, Štěpán Kozub, Dagmar Křížová, Vladimír Polák, Václav Klemens, Dana Růžičková, Jiří Nebenführ, Marek Cisovský, Gabriel Staniek, Olga Kaštická, Anna Pospíchalová, Zdeněk Klusák, Milan Cimerák, Michal Stalmach, Ludmila Štědrá, Luděk Randár, Jakub Stránský, Kristýna Baračková, Jiří Konečný, Tereza Novotná, Radomír Prokop, Sára Milfajtová, Peter Tristan Adrian, Michal Vybíral, Lucie Bergerová, Robin Ferro, Matěj Kašík, Andrea Mohylová, Rostislav Širila, Petr Král, Kamila Srubková, Eva Dvořáková, Eva Baláková, Miroslava Georgievová, Zdeněk Pavlíček, Jiří Philip, Kateřina Vainarová, Roman Vencl, Věra Zástěrová, Vladimíra Krakovková, Lukáš Beran, Vendula Fialová, Norbert Lichý, Sabina Muchová, Eduard Endt, Zuzana Janků, Martin Legerski, Richard Liberda, Ladislav Odrazil, Eva Beláková, Jan Brožek, Karolína Hýsková, Božena Homolková, Irena Křehlíková, Klára Anna Satinská, Albert Čuba, Libuše Kvašná, Jana Tomečková, Patricie Baksayová, Luděk Jelen, Pavel Pásek, Miroslav Sýkora, Kristýna Šebíková, Tereza Dočkalová, Petra Kocmanová, Veronika Lazorčáková, Ivana Lebedová, Daniela Kupčíková, Petra Langerová, Marta Bačíková, Veronika Forejtová, Antonín Šimela, Pavel Majkus, Petr Čagánek, Miloslav Čížek, Libuše Čecháková, Eva Němcová, Lukáš Gabčo, David Janoušek, Tereza Cisovská, Vít Piskala, Petr Houska, Jiří Siostrzonek, Tomáš Jirman, Zdena Przebindová, Kostas Zerdaloglu, Šárka Vykydalová, Peter Hoffmann, Filip Březina, Jana Zajacová, Jarmila Hašková, Ivan Feller, Jiří Hašek, Zdena Babrajová, Štěpán Kovarčík, Jan Kupec, Martin Čech, Marie Viková, Marek Rostislav, Pavel Liška, Josef Kaluža, Roman Harok, Petr Vacek, Marie Logojdová, Amálka Špinková, Ondřej Brett, Petr Sutorý, Lucie Končoková, Markéta Glosová, Lukáš Červenka, Jan Fišar, Petr Miller, Ondřej Matějka, Pavla Kurečková, Marcel Školout, Vladimíra Nosálková, Zdeňka Mervová, Dagmar Mimrová, Jaroslav Rusnák, Karel Hofman, Ondřej Frydrych, Lukáš Adam, Ondřej Dvořák, Tereza Bartošová, Tadeáš Horehleď, Kateřina Marie Fialová, Radim Šimík, Anna Cónová, Jan Lepšík, Daniela Choděrová, Milena Marcilisová

Komentáře uživatelů k TV seriálu (40)

• Gemini

... a to jsem si říkal, že to bude Podle Práva II (což by bylo vynikající;)), když je to oboje o tomtéž a je to natáčeno tamtéž, tj. v ČT Ostrava (ta budova je Krajský soud v Ostravě, na břehu Ostravice mezi Sykorovym mostem a Novou Radnicí - jen tím interiérem si nejsem jistý, ale mohl jsem tu prudce moderní část budovy minout, koneckonců na trestu jsem tam ještě nebyl:)). Jenže s větším rozpočtem zjevně nepřichází větší zodpovědnost, ale jakési prapodivné americké manýry v jednacích síních. Pohybuju se v civilních i trestních jednačkách už víc než pět let, a skutečně si nevybavím jediný případ, kdy by se protistrany - tím méně advokáti se státními zástupci nebo v rámci stavu - častovaly námitkami, či aby si volně hodnotily důkazy hned poté, co jsou provedeny, a druhá strana k tomu neřekla ani "bů". Stejně tak herecké výkony budí spíš útrpný úsměv - v chudičkém a jasně edukativním Podle Práva to mohlo obstát, v tomto především rekonstrukčním tyjátru připomínajícím víc než cokoliv jiného Primácké Křižovatky Života, už to ale tímhle způsobem dělat nejde. A nic s tím nenadělá ani hlas Norberta Lichého alias Vypravěče. No, aspoň že tam netlučou kladívkem:P 50%(14.1.2014)

• DaViD´82

Koncept vynikající, ovšem jeho převedení do praxe hrůzné; proč to raději není rádiový pořad, kde by odpadl problém s otřesně topornými (ne)herci? Stejně se tu ve výsledku vše pouze předčítá a obraz tak je zcela zbytečnou složkou.(15.1.2014)

• Vodnářka

Neskutečná nuda natočená stylem 'výukové video plné amatérských coolových efektů'. Toto výukové video však nějak nemá žádný obsah, o kterém by poučovalo..(6.2.2014)

Zajímavé soudničky sráží do průměru podivné (průměrné) zpracování. Dovedu si představit, že v psané podobě by příběhy byly svižnější.(16.1.2014)

Celkem dobrý nápad, co všechno se tímto způsobem o charakteru lidí nevěřícně na TV obrazovku koukající človíček dozví. Je zajímavé, jak hloupě, nadmíru sebevědomě, či agresívně nebo i naivně se někteří jedinci chovají. Řeknu vám, takový soudce, či státní zástupce nebo obhájce toho v soudních síních zažijí. Vážně, někteří lidé jsou opravdu debilové a soudce to pak má řešit. Tahle doba "svobody" od roku 1989 mnohým z nás poznamenala charakter natolik, že jim snad už ani není pomoci. Tolik k žalovaným, žalujícím i svědkům. Co se týká provedení dokumentů, scénáře a dialogů soudců, státních zástupců i obhajoby, tady bych měl chuť hodnotit spíše jen jednou hvězdou. Tato zinscenovaná soudní přelíčení jsou daleko, daleko za skutečnou realitou. Měl bych "NÁMITKU", není to jako v JúEsEj? Uzavřu to. Námět, chcete-li nápad je dobrý, realizace v soudní síni ubohá.(6.2.2014)

Že by odpověď na Soudkyni Barbaru? Ano, ale o pár kvalitativních úrovních výše. Zajímavěji, poutavěji a především herecké výkony jsou mnohem přesvědčivější a celé to na mne působilo reálněji.(22.2.2016)

• Tommassi3

Ale jo, takhle by to určitě šlo.. Alespoň řemeslně jistě !! Ačkoliv na Křižovatce stojící Česká televize se podbízívě lísá a s těmi docudramanesmysly už začíná být silně otravná, celkem bez větší snahy ukazuje Primě záda a ještě jí trefuje přímo do toho zpoceného čela soudcovským - V tuzemsku samozřejmě jak jinak než slepě spravedlivým..;) - kladívkem.. Z mého pohledu samozřejmě zbytečné a zhruba v duchu veřejnoprávního zpravodajství, takže děkuji, ale ne !!(11.1.2016)

Absurdity se dějí, sociální systém mnohdy funguje naprosto nesmyslně a na to dokument ukazuje -na nedostatky v úředních rozhodnutích či na naivitu poškozených. Někdy se do detailu prověřují hovadiny a píší se mraky úředních záznamů. A zásadní věci se kvůli liknavosti či omylům vyplývajícím z nedbalosti, naopak odbývají od stolu. A neprověřují vůbec. Obávám se, že dokumentu, který prý vychází ze soudní praxe, se dá věřit. Člověku při jednání s úřady zůstává mnohdy rozum stát. Proto například věřím i tomu příběhu, kdy mentálně zaostalé osobě, která se není schopná postarat sama o sebe a trpí navíc bludy, je svěřená do péče jiná závislá retardovaná osoba. Viděla jsem i díl o sňatkovém podvodníku, jenž podvodně vylákal finance z desítky nešťastnic, které pak hned opustil. Když pak podvody vyjdou najevo v soudní síni, některé poškozené si podvodníka chtějí přesto všechno vzít za manžela, protože se s ním dobře žije. Pravidelně to nesleduji, viděla jsem asi tři příběhy, nicméně pro někoho ta zfilmovaná absurdita může být i poučná. Neuvěřitelné?! Ne. V tomhle státě (a vlastně často nefungujícím institucím celého světa) se nedivím vůbec ničemu.(24.10.2016)

• k4n9ur

Jako groteska dobrý !(18.5.2016)

Mozna zbytecne moc schematicke, herecke vykony mdle, ale zajimave to je. Vyborny namet, mit to lepsi zpracovani, tak by to bylo super.(31.10.2016)

Ráda sleduji opravdové lidské osudy, případy, které se skutečně staly. Námět hodnotím velmi vysoko. Ovšem kazí to občas docela ochotnické herecké výkony a jistá teatrálnost u soudu. I přes to mě láká shlédnout další díly.(14.1.2014)

Čekal jsem něco podobného jak Křižovatky života, ale byl jsem vcelku mile překvapen. :) Ale nic zázračného nečekejte, pouze celkem hezky udělaná soudní rekonstrukce s tzv. flashbacky. Nic víc, nic míň.(3.2.2014)

Zpracování průměrné, ale plusové body za občasný výskyt hereckého ansámblu z Divadla Petra Bezruče a podmanivý hlas Norberta Lichého.(19.3.2017)

• Master19

Docela dobré by to bylo, nebýt podivných herců. Vynikající je zklidňující průvodní hlas Norberta Lichého, takže vlastně souhlasím, že být to rozhlasový pořad, dal bych hvězdiček víc...(24.5.2016)

• Kali4

Je smutné, že si divák neodnese ani žádné ponaučení, poněvadž po právní stránce je to celé nesmysl (např. při řízení s na první pohled mentálně zaostalou ženou si předem nikdo evidentně nevyžádal posudek psychiatra a psychologa, jindy se zase kašle na majetkové poměry, no a řízení probíhají vesele dál, návodné otázky padají jedna na druhou a všichni se stále blbě ksichtí). Tak si říkám, když už se postavy chovají nesmyslně, scénáře vlastně celkově nestojí za nic, někteří herci svými ochotnickými výkony vyloženě ruší a chybí tomu i ona přidaná hodnota v podobě ponaučení z aplikace reálné procesní praxe, jaký měl celý tento projekt vlastně smysl? Že bude pořad naší veřejnoprávní televize horší než konkurenční Súdna sieň, kterou vysílá komerční TV JOJ, to bych se věru nenadál. Tam jsem se alespoň pořádně zasmál (tímto dělám nepokrytou reklamu oné výše jmenované slovenské "nádheře").(30.1.2014)

• insurgentes

Hezká ukázka, jak si většina aktérů naší "justice" plete pojmy s dojmy, soudce nevyjímaje. Mně osobně nejvíc rozezlil ten díl, ve kterém dostane vychovatelka v děcáku dva roky podmínku za to, že dala prokázanou pusu patnáctiletýmu výrostkovi. Pokrytectví našeho "práva" opravdu nezná mezí.(2.3.2014)

Líbí se mi žánr i zpracování. Herecké výkony raději nehodnotím :-)(6.2.2014)

Toto je celkom iná liga oproti „skutočným“ súdnym prípadom v slovenských komerčných televíziách. Prípady sú zaujímavé, nie sú to žiadne zbytočné ťahanice o drobnosti alebo rozvody. A kritizované ochotnícke výkony? No, nevystupujú tam skutoční herci, ale tými nie sú ani skutoční ľudia pred súdom. Ako vyzerá televízna herecká tragédia, na to si treba pozrieť tie spomínané slovenské prípady. Dokumentárny hlas komentátora je príjemný, vysvetlí, čo ako laici nemôžeme vedieť. Po asi 10 dieloch môžem zhodnotiť, keďže Rozsudok ma nikdy neprinútil prepnúť stanicu po klasickej hranej kriminálke.(23.5.2016)

• HawkeyeSaw

Po několika málo úvodních dílech jsem si říkal, že je na scénáři zřejmý rukopis odborníka, i když výsledek je po právní stránce poněkud žalostný. Po shlédnutí dalších dílů jsem však již měl pocit, že tento pořad je ve své úrovni naprostro katastrofální a s reálným projednáváním soudních sporů nemá téměř nic společného. S přetrpěním dosledované poslední díly už spíše z důvodu očekávané komičnosti mě utvrdily v tom, že tenhle pokus ostravského studia neměl nikdy spatřit světlo světa. Výsledkem tohoto pokusu je naprostá degradace úrovně české justice, která je vyobrazena s neuvěřitelnou mírou amatérství. Veškeré dokazování výslechy svědků a obžalovaných je vedeno převážně nepřípustnými kapciózními a sugestivními otázkami, aniž by to někomu v jednačce vadilo; u civilního sporu jsou účastníci rozesazeni po vzoru řízení trestního a dala by se jmenovat řada i mnohem vážnějších prohřešků. I mimo jednací síně jsou dialogy psané naprostro nesmyslně a nereálně. Útěcha, kterou zde umínil Gemini o tom, že tam aspoň netlučou kladívkem, pak v kontexu vyznívá hodně slabě.(20.1.2014)

• KoleckoR

Kristova noho!! To je hnus... Hrozný kecy, hrozný výkony. Proč toto vůbec vzniklo? Opravdu z takových blbostí je mě na zvracení.(14.1.2014)

<< předchozí 1 2